Bizimle iletişime geçin

EĞİTİM

DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR…

Yayınlanan

açık

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 2
 • havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… mehmet tosun banner 2
 • havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… Hakan Durna SM Con 05

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Meslek Yüksek Okulu’nun 17’inci Mezuniyet töreni ve Dalaman Sivil Havacılık Yüksek Okulu temel atma törenine katıldı.

Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen törene Vali Amir Çiçek’in yanı sıra Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mansur Harmandar, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, ilçe protokolü, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 3Öğrencilerin kortej yürüyüşü ile başlayan tören Halk oyunları gösterisinin ardından açılış konuşmaları ile devam etti.

VALİ ÇİÇEK: MUĞLA 2023’E EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR…

Muğla’nın 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini belirten Vali Çiçek “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılına denk gelen 2023 yılında ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağı ancak akademik ve bilimsel yöntemlerle sağlanabilecektir. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünü ortaya çıkardıkları için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görevli hocalarımızı tebrik ve teşekkür ediyorum. Üniversitemizin değerli hocalarının bu gayretleri ile üniversitenin adını sadece ülkemizde değil dünya çapında duyuracağına inanıyorum” dedi.

Ortak Akıl ile karar alıp kolektif hareket ile hareket edildiğini belirten Vali Çiçek “Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda yetiştirilmesi için ortak akıl ile kararlar alıp kolektif hareket ederek hızla hayata geçiriyoruz. Durmuyoruz, çalışıyoruz. Aynı çalışmayı Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulunda da yaptık. bu okulun inşaatının %40’ını Dalaman Belediyesi, %60’ını Üniversitemiz yapacaktır. İnşallah kolektif hareketle bir yıl gibi bir sürede bu fakültemizin binasını tamamlayacağız. Vatana millete hayırlı olsun. Mezun olan öğrencilerimize ve ailelerine mezuniyetin bir son değil bir başlangıç olduğunu hatırlatıyor, tebrik ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 4Sivil Havacılık Meslek Yüksek okulunun 1700 m2 taban alanı toplamda 5300 m2 alana sahip olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, “Binada modern havacılık atölyeleri, 15 sınıf, 185 kişilik konferans salonu ile akademik ve idari bürolar bulunacaktır. Burada Ülkemizin ihtiyacı olan Sivil Havacılık elemanlarını yetiştireceğiz. Emeği gecen ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yaptığı konuşmada Dış Ticaret, Lojistik, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programlarında 740 öğrencinin eğitim aldığını belirten Yüksekokul müdürü Yrd.Doç.Dr. Haşim Kafalı  2017 bahar döneminde 150 öğrencinin  mezun olduğunu toplamda ise 1278 öğrencinin okuldan mezun olduğunu söyledi.

Muhasebe ve Vergi uygulamaları normal öğretim birincisi Doğukan Karakuş’a belge ve plaketi Vali Amir Çiçek tarafından takdim edildi. Ardından okul birincisi Doğukan Karakuş mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Mezun olan öğrencilere belgelerinin protokol ve hocaları tarafından verimesinin ardından Mezuniyet töreni öğrencilerin toplu kep atması ile sona erdi.

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 1

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

KÖKLÜKUYU ÇOCUKLARI İÇİN ELELE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kÖklÜkuyu Çocuklari KÖKLÜKUYU ÇOCUKLARI İÇİN ELELE… arena bodrum haber 3
 • kÖklÜkuyu Çocuklari KÖKLÜKUYU ÇOCUKLARI İÇİN ELELE… mehmet tosun banner 2
 • kÖklÜkuyu Çocuklari KÖKLÜKUYU ÇOCUKLARI İÇİN ELELE… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’da yaşayan ve geçtiğimiz yıllarda sosyal sorumluluk projelerine destek için konserler düzenleyen müzisyenler İlker Uyar ve Adil Sevencan, bu kez Bodrum-Mumcular , Bahçeyaka Köyü Köklükuyu’da yaşayan çocuklar için bir konser düzenliyor.

24.Mart.2019, Pazar akşamı saat 20.00’de, Artçı Sanat organizasyonu ile gerçekleşecek konserimize tüm Bodrum halkının katılımını bekliyorlar…

tarih: 24 mart 2019 -saat: 20.00 23.00

yer: heredot kültür merkezi

KÖKLÜKUYU SANAT KÖYÜ

TSK Armoni Mızıkası Orkestrası Emekli müzisyenlerinden İlker Uyar; Bodrum Mumcular Bahçeyaka Köyü Köklükuyu’da, kendi gibi doğduğu topraklarda yaşayan köy çocuklarını sanat ve bilimle buluşturmaktadır. Müzik ve bilim atölyelerine katılmakta olan 25 çocuk ücretsiz olarak Müzik, Matematik, İngilizce ve Fen Bilgisi  eğitimi almaktadır. Bu girişim kar amacı gütmemekte, gönüllü sürdürülmekte ve çocukların mutlu gelecekleri açısından büyük önem taşımaktadır.

kÖklÜkuyu Çocuklari KÖKLÜKUYU ÇOCUKLARI İÇİN ELELE… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA BU SENE DE ÜNİVERSİTE SINAVI YAPILAMAYACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ali peltek BODRUM’DA BU SENE DE ÜNİVERSİTE SINAVI YAPILAMAYACAK… ali peltek osym 1
 • ali peltek BODRUM’DA BU SENE DE ÜNİVERSİTE SINAVI YAPILAMAYACAK… mehmet tosun banner 2
 • ali peltek BODRUM’DA BU SENE DE ÜNİVERSİTE SINAVI YAPILAMAYACAK… Hakan Durna SM Con 05

Üniversite adayları Bodrum’da sınava giremiyor. Nüfusu 200 bine yaklaşmasına rağmen, üniversite seçme ve yerleştirme öğrencisi, sınav yeri olarak Bodrum’u tercih edemiyor. Bu durum özellikle engelliler için, sorunlara yol açıyor.

Yıllar sonra yeniden üniversite sınavına girmek isteyen engelli bir vatandaşın, Bodrum’da ÖSYM statüsü verilmiş Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesinde başvurusunu yaptıktan sonra, sınava girebileceği yerler arasında “Bodrum” seçeneğinin bulunmadığını öğrenmesi üzerine, konu medyaya taşındı.

ali peltek BODRUM’DA BU SENE DE ÜNİVERSİTE SINAVI YAPILAMAYACAK… ali peltek osym 2Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü’nün çalışmasına herkesin destek vermesi lazım…

Aynı zamanda ENGENÇDER engelli temsilicisi olan Ali Peltek isimli vatandaş şunları söyledi: “Bundan yaklaşık 30 yıl önce girmiştim ilk üniversite sınavına. O dönemin şartlarında, kendi mahallemdeki bir okulda vermiştim ilk sınavımı. Yıllar sonra yeniden üniversite sınavına girmek isteyince, ilçemizde bulunan ÖSYM niteliği taşıyan liseye gidip kaydımı yaptırdım. Fakat, sınav yeri olarak Milas ya da Muğla’yı işaretleyebilecek durumunda olduğumu öğrenince şaşırdım. Bu bilgiyi alınca, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü aradım. İlçe müdürlüğünden, konu ile ilgili Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve YÖK’e yazı yazılıp, görüş bildirildiğini, muhtemelen önümüzdeki ders yılı, Bodrum’un da seçenekler arasında yer alacağı bilgisi verildi tarafıma. Bu kadar önemli bir sınav sürecinde dezavantajlı camianın yaşam standartlarının göz ardı edilmesi gerçekten çok düşündürücü. Şimdiden, sınava gireceğim yere nasıl intikal edeceğimi düşünmeye başladım. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu sorunu aşmak için yaptığı çalışmaya herkes destek vermeli. Umarım önümüzdeki yıl bu sorun ortadan kalkar ve Muğla’nın en büyük ilçesinde üniversiteye giriş sınavları yapılabilir.” diye konuştu.

ali peltek BODRUM’DA BU SENE DE ÜNİVERSİTE SINAVI YAPILAMAYACAK… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

17 SEKTÖR TEMSİLCİSİ MSKÜ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muĞla sitki koÇman Ünİversİtesİ 17 SEKTÖR TEMSİLCİSİ MSKÜ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU… 6
 • muĞla sitki koÇman Ünİversİtesİ 17 SEKTÖR TEMSİLCİSİ MSKÜ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU… mehmet tosun banner 2
 • muĞla sitki koÇman Ünİversİtesİ 17 SEKTÖR TEMSİLCİSİ MSKÜ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU… Hakan Durna SM Con 05

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Turizm Fakültesi tarafından bu yıl 13’ncüsü düzenlenen etkinlikte, 107 sektör temsilcisi öğrencilerle buluştu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Turizm Fakültesi tarafından bu yıl 13’ncüsü düzenlenen etkinlikte, 107 sektör temsilcisi öğrencilerle buluştu. MSKÜ Öğrenci Toplulukları Merkezi’ndeki turizmde okul-sektör buluşmasında, turizm bölgelerinde faaliyet gösteren otel, tur şirketi ve sektör temsilcileri stant açtı. Tanıtımlarını yapan firmalar, turizm sezonunda istihdam etmek üzere öğrencilerle ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

MSKÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan Kılıç yaptığı açıklamada, “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından 13’ncüsü düzenlenen Geleneksel Turizmde Okul Sektör Buluşması bu sene turizm sezonunun iyi geçeceği beklentisi ile yoğun bir taleple karşılaşmıştır. Etkinliğimize 107 işletme kabul edilmiş ancak pek çoğu müracaat etmesine rağmen fiziksel yetersizlikler nedeniyle kendilerini kabul edemedik. Sektörden 350 civarında temsilcinin katıldığı 2000 civarında öğrencinin iş görüşmesi için etkinliğimizi ziyaret ettiğini gördük. Etkinliği gerçekleştirmemizdeki en büyük amaç bizim sektörümüzde her ne kadar işsizlik sıkıntısı olmasa da işverenle iş gücünü, öğrencilerimizi bir araya getirmektir. Tabi burada sadece Turizm Fakültesi öğrencileri değil, onun dışında Bodrum, Datça, Marmaris, Fethiye, Milas, Merkez Meslek Yüksekokulu ve üniversite içerisindeki, kampüs içerisinde ki pek çok fakülteden de öğrencilerin iş görüşmesine geldiğini gördük.  Otel işletmeleri, turizm sektöründeki diğer işletmeler sadece turizm eğitimi alan öğrenci değil onun dışında bilgi iletişim teknolojileri, teknik personel, iklimlendirme vs. bu alanlarda da personel kabul etmektedir. Bu anlamda hem üniversitemiz için, hem de fakültemiz için, sektör için, paydaşlarımız için oldukça yararlı bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. 2019 yılı turizm sezonunda tüm paydaşlarımız için başarılı bir sezon olmasını canı gönülden temenni ediyorum.” dedi.

muĞla sitki koÇman Ünİversİtesİ 17 SEKTÖR TEMSİLCİSİ MSKÜ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU… 2

muĞla sitki koÇman Ünİversİtesİ 17 SEKTÖR TEMSİLCİSİ MSKÜ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler