Bizimle iletişime geçin

EĞİTİM

DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR…

Yayınlanan

açık

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 2

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Meslek Yüksek Okulu’nun 17’inci Mezuniyet töreni ve Dalaman Sivil Havacılık Yüksek Okulu temel atma törenine katıldı.

Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen törene Vali Amir Çiçek’in yanı sıra Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mansur Harmandar, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, ilçe protokolü, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 3Öğrencilerin kortej yürüyüşü ile başlayan tören Halk oyunları gösterisinin ardından açılış konuşmaları ile devam etti.

VALİ ÇİÇEK: MUĞLA 2023’E EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR…

Muğla’nın 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini belirten Vali Çiçek “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılına denk gelen 2023 yılında ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağı ancak akademik ve bilimsel yöntemlerle sağlanabilecektir. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünü ortaya çıkardıkları için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görevli hocalarımızı tebrik ve teşekkür ediyorum. Üniversitemizin değerli hocalarının bu gayretleri ile üniversitenin adını sadece ülkemizde değil dünya çapında duyuracağına inanıyorum” dedi.

Ortak Akıl ile karar alıp kolektif hareket ile hareket edildiğini belirten Vali Çiçek “Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda yetiştirilmesi için ortak akıl ile kararlar alıp kolektif hareket ederek hızla hayata geçiriyoruz. Durmuyoruz, çalışıyoruz. Aynı çalışmayı Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulunda da yaptık. bu okulun inşaatının %40’ını Dalaman Belediyesi, %60’ını Üniversitemiz yapacaktır. İnşallah kolektif hareketle bir yıl gibi bir sürede bu fakültemizin binasını tamamlayacağız. Vatana millete hayırlı olsun. Mezun olan öğrencilerimize ve ailelerine mezuniyetin bir son değil bir başlangıç olduğunu hatırlatıyor, tebrik ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 4Sivil Havacılık Meslek Yüksek okulunun 1700 m2 taban alanı toplamda 5300 m2 alana sahip olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, “Binada modern havacılık atölyeleri, 15 sınıf, 185 kişilik konferans salonu ile akademik ve idari bürolar bulunacaktır. Burada Ülkemizin ihtiyacı olan Sivil Havacılık elemanlarını yetiştireceğiz. Emeği gecen ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yaptığı konuşmada Dış Ticaret, Lojistik, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programlarında 740 öğrencinin eğitim aldığını belirten Yüksekokul müdürü Yrd.Doç.Dr. Haşim Kafalı  2017 bahar döneminde 150 öğrencinin  mezun olduğunu toplamda ise 1278 öğrencinin okuldan mezun olduğunu söyledi.

Muhasebe ve Vergi uygulamaları normal öğretim birincisi Doğukan Karakuş’a belge ve plaketi Vali Amir Çiçek tarafından takdim edildi. Ardından okul birincisi Doğukan Karakuş mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Mezun olan öğrencilere belgelerinin protokol ve hocaları tarafından verimesinin ardından Mezuniyet töreni öğrencilerin toplu kep atması ile sona erdi.

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 1

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ERDEM ERKEN: 4. GÜÇ ÖZGÜR OLMALI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

erdem erken ERDEM ERKEN: 4. GÜÇ ÖZGÜR OLMALI… bodrum ted kolej bodrum basini 1

TED Bodrum Koleji yönetimi, Bodrum’da görev yapan basın mensupları ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir araya geldi.

Bu yıl da gazetecilerin özel gününü unutmayan TED Bodrum Koleji, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda biraraya geldiler..  Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde faaliyet gösteren “Zahmetsiz” isimli işletmede, TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken, Genel Koordinatör Sevinç Zeren ve okul yetkililerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltıya Bodrum’da görev yapan basın mensupları katıldı.

Kahvaltıda gazetecilerle sohbet ederek sorunları dinleyen Erken, bir konuşma yaparak şunları söyledi;

“1961 yılında patronlara isyanla başlamış bir gündür. Çalışan Gazeteciler Günü olmasının sebebi bu. Gazetecilik, 4’üncü güç özgür olmalı. Burada işini layıkıyla yapan, çok zor şartlarda insanların haber alma hakkını gerçekleştiren, bunu kamusal bir görev olarak yapan siz değerli gazetecilerin bugününü, en azından hatırlamak adına sizlerle buluşup sohbet etmek istiyoruz. Bunu bir nezaket toplantısı kabul edin lütfen. Bugün bizimle olduğunuz için hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Nice güzel günlerde, özgür basınla buluşmak üzere. Çok zor şartlarda zor zamanlar yaşadığınızın farkındayım. Daha güzel günler olmasını umut ediyorum”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA “2023 VİZYONU ÇALIŞTAYI” DÜZENLENDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

BODRUM’DA “2023 VİZYONU ÇALIŞTAYI” DÜZENLENDİ… ARENA   ALI  TAY HABER

Bodrum’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 2023 Vizyonunun değerlendirilmesi ve Bodrum İlçesinde yapılacak uygulamalar ve projelerle ilgili 18 komisyon ve moderatörle birlikte komisyonlarda görevli 200 Müdür, Müdür Yardımcısı ve öğretmenle birlikte toplam 220 kişi ile saat 09.00-17.00 arasında Bodrum Anadolu Lisesi ve Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesinde “2023 Vizyonu Çalıştayı” düzenlendi…

Açılış konuşmasını Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in yaptığı çalıştay da Geçin “Bakanlığımızın belirlediği yol haritası doğrultusunda eğitim politikalarımızı planlarken her insanın kendini gerçekleştirme emelinden yola çıkıyoruz.

BODRUM’DA “2023 VİZYONU ÇALIŞTAYI” DÜZENLENDİ… 988040920 1

Öğrencilerin yaradılıştan gelen kabiliyetleri çerçevesinde eğitim almalarını destekleyen, bir ufuk açarken aynı zamanda rehberlik eden,milli ve manevi değerlerin ışığında ,bireyleri sevgide ve iyilikte birleştiren, ötelemeyen, kaynaştıran,çağın ve ülkemizin ihtiyaçlarına odaklı bir anlayışı kucaklıyoruz. Kıymetli meslektaşlarım,biz birlikte çok güçlüyüz. Biz birlikte yol almanın ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Şanlı tarihimiz bunun en güzel örnekleri ile hepimizin göğsünü kabartıyor.Bu millettin evlatları için,taş üstüne taş koyan eğitimin tüm paydaşlarının bir arada,insicam ve işbirliği içinde olması büyük önem arz ediyor.”dedi. Çalıştaya katılan eğitmenler hep beraber hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

‘’SOKAK HAYVANLARINA  MERHAMET’’ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alaaddin beken ‘’SOKAK HAYVANLARINA  MERHAMET’’ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI… arena 1 1

Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Bodrum ‘da düzenlediği  hikaye yarışmasının ödül töreni Herodot Kültür Merkezindeki törende yapıldı. Müzik programıyla başlayan törende  yarışmada başarılı olan öğrencilerin  açıklanmasıyla devam etti.

Dünya Hayvanları koruma Günü  sebebiyle  önce tüm öğrencilerine  mama poşeti dağıtan Şehit Türkmen Tekin  İ.H.L. 4 Ekim’de  yarışma şartnamesini tüm okullara  göndermişti. Bodrum  geneli  ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmaya katılım çok yoğun olmuştu.

alaaddin beken ‘’SOKAK HAYVANLARINA  MERHAMET’’ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI… 1Jüri kurulunda yer alan  Sevgi Şeremet Yıldırım, Sevgi Özekes,  Bedriye Şimşek, Aybüke  Donka, Fatma Ünlü ve Alaaddin Beken,  yarışmaya katılan 46 öğrencinin hikayesini tek tek okuyarak puanladı.  Puanlama  sonucu, tören anına kadar  sürpriz olarak saklandı.  31 Aralık 2018 saat 10.00’da düzenlenen  ödül töreninde  öğrenciler, heyecanla  sonucun açıklanmasını bekledi.  Ödül töreni,  Müzik öğretmeni Sinan İşvaroğlu  yönetimindeki  müzik grubuyla başladı. Şarkı ve türküleriyle seyircilerden büyük beğeni alan İşvaroğlu,  programı organize  eden  öğretmen Alaaddin Beken’i sahneye davet etti.

Öğretmen  Beken, bir türküyle müzik programına eşlik etti. Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi  Okul müdürü Yusuf Özden, jüri kurulundaki öğretmenlere ‘Teşekkür Belgesi’ni takdim etti. Ayrıca  yarışmaya okullarından en fazla katılım sağlayan öğretmenler  Şenay Demirel ve Salih Çoban da ‘Teşekkür Belgesi’yle  ödüllendirildi. Daha sonra jüri sonuçlarına göre kazanan öğrenciler şöyle açıklandı:

1.lik ödülü:  Özge Bahar Aksakal  (Bodrum Amerikan Kültür Koleji)

2.lik ödülü: Irmak Arslan ( Merkez Turgutreis Ortaokulu)

3.lük ödülü: Onur Can Yıldız ( Profilo Marina Ortaokulu)

4.lük ödülü : Sena Gener ( Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu)

Öğrencilere toplam  1000 TL ödül verildi. Ayrıca öğretmen Alaaddin Beken, yarışmaya katılan tüm öğrencilere  Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan kitabı “Bidur’un  Olabilemez  Maceraları” adlı kitabını imzalayıp hediye etti.

alaaddin beken ‘’SOKAK HAYVANLARINA  MERHAMET’’ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI… 14

 

Okumaya devam et

Son Haberler