Bizimle iletişime geçin

EĞİTİM

DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR…

Yayınlanan

açık

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 2
havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… reklam arena 4

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Meslek Yüksek Okulu’nun 17’inci Mezuniyet töreni ve Dalaman Sivil Havacılık Yüksek Okulu temel atma törenine katıldı.

Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen törene Vali Amir Çiçek’in yanı sıra Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mansur Harmandar, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, ilçe protokolü, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 3Öğrencilerin kortej yürüyüşü ile başlayan tören Halk oyunları gösterisinin ardından açılış konuşmaları ile devam etti.

VALİ ÇİÇEK: MUĞLA 2023’E EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR…

Muğla’nın 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini belirten Vali Çiçek “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılına denk gelen 2023 yılında ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağı ancak akademik ve bilimsel yöntemlerle sağlanabilecektir. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünü ortaya çıkardıkları için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görevli hocalarımızı tebrik ve teşekkür ediyorum. Üniversitemizin değerli hocalarının bu gayretleri ile üniversitenin adını sadece ülkemizde değil dünya çapında duyuracağına inanıyorum” dedi.

Ortak Akıl ile karar alıp kolektif hareket ile hareket edildiğini belirten Vali Çiçek “Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda yetiştirilmesi için ortak akıl ile kararlar alıp kolektif hareket ederek hızla hayata geçiriyoruz. Durmuyoruz, çalışıyoruz. Aynı çalışmayı Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulunda da yaptık. bu okulun inşaatının %40’ını Dalaman Belediyesi, %60’ını Üniversitemiz yapacaktır. İnşallah kolektif hareketle bir yıl gibi bir sürede bu fakültemizin binasını tamamlayacağız. Vatana millete hayırlı olsun. Mezun olan öğrencilerimize ve ailelerine mezuniyetin bir son değil bir başlangıç olduğunu hatırlatıyor, tebrik ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 4Sivil Havacılık Meslek Yüksek okulunun 1700 m2 taban alanı toplamda 5300 m2 alana sahip olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, “Binada modern havacılık atölyeleri, 15 sınıf, 185 kişilik konferans salonu ile akademik ve idari bürolar bulunacaktır. Burada Ülkemizin ihtiyacı olan Sivil Havacılık elemanlarını yetiştireceğiz. Emeği gecen ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yaptığı konuşmada Dış Ticaret, Lojistik, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programlarında 740 öğrencinin eğitim aldığını belirten Yüksekokul müdürü Yrd.Doç.Dr. Haşim Kafalı  2017 bahar döneminde 150 öğrencinin  mezun olduğunu toplamda ise 1278 öğrencinin okuldan mezun olduğunu söyledi.

Muhasebe ve Vergi uygulamaları normal öğretim birincisi Doğukan Karakuş’a belge ve plaketi Vali Amir Çiçek tarafından takdim edildi. Ardından okul birincisi Doğukan Karakuş mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Mezun olan öğrencilere belgelerinin protokol ve hocaları tarafından verimesinin ardından Mezuniyet töreni öğrencilerin toplu kep atması ile sona erdi.

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR… dalaman sivil havacilik okulu 1

havacılık DALAMAN’A SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU AÇILIYOR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… reklam arena 4

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ÖĞRENCİLER TATİLE KAVUŞTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

emİn varol ÖĞRENCİLER TATİLE KAVUŞTU… bodrum il  e milli egitim 1
emİn varol ÖĞRENCİLER TATİLE KAVUŞTU… reklam arena 4

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 14.06.2019 Cuma günü itibari ile sona erdi.

İlçemizdeki resmi ve özel tüm okullarda karne heyecanı yaşandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü karne törenini; hayırseverimiz tarafından yaptırılmış ve bu eğitim öğretim yılı içinde açılmış olan İslamhaneleri Yunus Büyükkuşoğlu İlkokulunda gerçekleştirildi.

emİn varol ÖĞRENCİLER TATİLE KAVUŞTU… emin gecin bodrum milli egitim m  d  r

Bodrum Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin

Törende öğrencilere karneleri ve hediyeleri Bodrum Kaymakamı Bekir YILMAZ, Turgutreis Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş.  Tarık AKPINAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin GEÇİN ve İslamhaneleri Mah. Muhtarı Mustafa CAN tarafından verildi. Öğrencilerimize karnelerinin yanında Milli Eğitim Bakanlığımızca yayınlanmış olan “Çocuklarla Yapabileceğiniz Yaz Etkinlikleri” listesi de dağıtıldı. Yoğun geçen bir Eğitim-Öğretim yılının ardından, öğrencilerimizin tatillerini eğlenerek ve dinlenerek geçirmelerini dileriz.

emİn varol ÖĞRENCİLER TATİLE KAVUŞTU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA MİLLİ EĞİTİM YKS SÜRECİNİ BİLGİLENDİRDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

2019 yks MUĞLA MİLLİ EĞİTİM YKS SÜRECİNİ BİLGİLENDİRDİ… 2019 yks
2019 yks MUĞLA MİLLİ EĞİTİM YKS SÜRECİNİ BİLGİLENDİRDİ… reklam arena 4

Hafta sonu yapılacak olan Temel Yeterlilik Testi sınavına Muğla’da, onbin 573 aday ter dökecek. Sınavda 497 salonda bin 351 kişi görev yapacak.

Sınavlar 3 oturum şeklinde gerçekleştirilecek olup, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nın 1. Oturumu; 15 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 10:15’te “2019 Temel Yeterlilik Testi (TYT)” olarak düzenlenecek. 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 10:15’te düzenlenecek olan 2. Oturumda ise “2019 Alan Yeterlilik Testi (AYT)” sınavına 8711 aday katılacak, 388 sınav salonunda 1079 sınav görevlisi görev alacaktır. Sınavın 3. Oturumu ise 2019 Yabancı Dil Testi (YTD) olarak 16 Haziran 2019 Pazar saat 15:45’te başlayacak olup 845 adayın katılacağı Dil sınavı 30 sınav salonunda 95 sınav görevlisi tarafından gerçekleştirilecektir.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında İlimiz geneli orta öğretim kurumlarımızda (liseler) 12. Sınıflarda okuyan 9076 öğrencimiz mezun olacak ve YKS sınavlarına girecektir.

2019 yks MUĞLA MİLLİ EĞİTİM YKS SÜRECİNİ BİLGİLENDİRDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler