Bizimle iletişime geçin

ASAYİŞ

AYAKKABI TAMİRCİSİYKEN İNSAN KAÇAKÇISI OLDU…

Yayınlanan

açık

insan AYAKKABI TAMİRCİSİYKEN İNSAN KAÇAKÇISI OLDU… ayakkabitamircisinden insan kacakcisi cikti 1
insan AYAKKABI TAMİRCİSİYKEN İNSAN KAÇAKÇISI OLDU… divenire group2

Suriyeli ayakkabı tamircisinin kurduğu insan kaçakçılığı şebekesi çökertildi

Şebekenin Suriyeli lideri FF.F İlk önce  İzmir’e geldi ve deniz yoluyla Yunan adalarına geçmeyi denedi, olmadı. Bodrum ve Dikili’de denize açıldıktan sonra yakalandı.

insan AYAKKABI TAMİRCİSİYKEN İNSAN KAÇAKÇISI OLDU… ayakkabitamircisinden insan kacakcisi cikti 2 300x200İzmir’de göçmen kaçakçılığı yapan şebekeye yönelik operasyonunda, 6’sı Türk vatandaşı 22 kişi gözaltına alındı. Şebekenin Suriyeli lideri F.F.’nin, geçen yıl bir kez Edirne’deki kara sınırından Yunanistan’a girmek istediği sırada, iki kez de Bodrum ve Dikili’den deniz yoluyla adalara geçmek için açıldığında yakalandığı ortaya çıktı. Bu kaçışlar sırasında bağlantı kurduğu insan kaçakçılarından yöntemleri öğrenen ayakkabı ustası F.F.’nin, kendi şebekesini kurduğu saptandı.

Havaların ısınmasıyla, Ege Denizi’nden Yunan adalarına mültecilerin kaçış çabaları da sıklaştı. İzmir Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de, insan kaçakçılığı yapanlara yönelik operasyonlarını sıklaştırdı. İzmir polisinin Ege Bölgesi genelinde faaliyet gösteren şebekelere yönelik son 14 operasyonunda, Suriye, Afganistan, Eritre, Filistin, Senegal, Kenya, Ruanda, Kongo, Kamerun ve Gine olmak üzere toplam 528 mülteci yakalandı. Mültecilerle de, 6 araç, 5 bot, 5 bot motoru, 76 can yeleği, 9 can simidi ve 2 pompa ele geçirildi. Bu operasyonlarda, 13’ü Türk olmak üzere 15 kişi gözaltına alındı. 11’i tutuklandı.

insan AYAKKABI TAMİRCİSİYKEN İNSAN KAÇAKÇISI OLDU… ayakkabitamircisinden insan kacakcisi cikti 3 290x300TAMİRCİLİKTEN İNSAN KAÇAKÇILIĞINA

İzmir polisi, son zamanlarda göçmek kaçakçılığı yapmaya başlayan bir şebekeyi daha takibe aldı. Gerekli araştırmalardan sonra Türk vatandaşları H.B. (48), M.G.(28), M.Z.Z. (46), C.D. (53), A.Ç. (44), M.A. (41), Suriye vatandaşları F.F. (29), M.M. (33), M.A. (37), H.Ş. (21), M.A.A.(39), A.A. (28), Z.A. (22), M.H. (39), E.A. (19), M.A. (26), M.Z. (42), A.M. (30), H.M. (48), A.E.A.(41), U.E. (29) ve M.A. (49) gözaltına alındı. Bu kişilerden H.M. ve A.M. savcının kararıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Diğer zanlılar ise adliyeye gönderildi.

Şebekenin liderliğini de Suriyeli lideri F.F.’nin, yaptığı belirlendi. F.F.’nin yaklaşık üç yıl önce Suriye’den önce Kilis’e geçtiği oradan da Antep’e gittiği tespit edildi. Ayakkabı tamircisi olan F.F.’nin burada bir süre imalathanelerde çalıştıktan sonra İstanbul’a gittiği orada da aynı sektörde, hizmet verdiği saptandı. Para biriktiren F.F.’nin, geçen yıl bir kez Edirne’deki kara sınırından Yunanistan’a girmek istediği sırada, yakalandığı ve Türkiye’ye geri gönderildiği ortaya çıktı. Buradan geçmeyi başaramayan F.F., bu kez İzmir’e geldi ve deniz yoluyla Yunan adalarına geçmeyi denedi. Bu kez de Bodrum ve Dikili’de denize açıldıktan sonra yakalandı. Bu kaçışlar sırasında bağlantı kurduğu insan kaçakçılarından yöntemleri öğrenen ayakkabı ustası F.F. de, kendi şebekesini kurup mültecileri kaçırmaya başladığı ortaya çıktı. Son zamanlarda Yunan adalarına geçmek isteyen mülteci sayısında düşüş olduğu için de şebekenin, eskiden bin 500 Dolar iken şimdi kişi başı 500 ile 600 dolar para aldığı öğrenildi.

insan AYAKKABI TAMİRCİSİYKEN İNSAN KAÇAKÇISI OLDU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BERFİN ÖZEK TEDAVİ İÇİN BODRUM’DA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN ÖZEK TEDAVİ İÇİN BODRUM’DA… berfin
berfin Özek BERFİN ÖZEK TEDAVİ İÇİN BODRUM’DA… divenire group2

Hatay’ın İskenderun ilçesinde eski erkek arkadaşı tarafından yüzüne asit atılarak hayata küstürülen Berfin Özek, tedavi olmak için Bodrum’a geldi. Eski görünümüne yeniden kavuşacağı için heyecanlı olduğunu belirten Berfin, ameliyat için gün saymaya başladı.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından asitli saldırıya uğrayan Berfin Özek, bugün sabah saatlerinde estetik operasyon için Bodrum’a geldi. Yüzüne dökülen asit, Berfin’i tanınamaz hale getirirken, genç kız olay sonrasında sağ gözünü kaybetmiş, diğer gözünde de kısmen görme kaybı oluşmuştu. Berfin’in durumunu değerlendiren Sağlık Bakanlığı hızlı bir şekilde harekete geçerek, 400 bin liralık ameliyat için düğmeye bastı. Tek hayali yüzüne kavuşmak olan Berfin 1,5 yıl içerisinde 5 ameliyat geçirecek. 17 Haziran pazartesi günü ilk ameliyatı gerçekleştirilecek olan Berfin bugün Bodrum’da bulunan Acıbadem Hastanesi’ne geldi. Hastaneye giriş işlemleri yapılan Berfin, ameliyat gününe kadar Acıbadem Hastanesi’nde kalacak.

“HERKESİN DUASINI BEKLİYORUM”

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği tarafından Bodrum otogarında karşılanan Berfin Özek yaptığı açıklamada çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Hastaneye geldik, tahliller yapılacak. İnşallah aksi bir durum çıkmaz ve 17 Haziran’da ameliyata girerim. Herkesin dualarını bekliyorum. Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’ne bizi burada karşıladıkları için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Berfin’in babası Yaşar Özek ise “inşallah 17 Haziran günü kızım ilk ameliyatına girecek. Buradan iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

OLAY

15 Ocak’ta İskenderun’a bağlı Buluttepe Mahallesi 390 Sokak’ta dershaneden çıkıp evine doğru giden Berfin Özek’in yolu, eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından kesildi. Çeltik, Özek’in yüzüne asit benzeri bir sıvı atıp, kaçtı. Yaralanan Berfin Özek, çağrılan ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalesinin ardından da Adana Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Saldırı sonrası yüzü tanınmaz hale gelen genç kız, Yanık Ünitesi’nde tedaviye alındı. Yüzüne kezzap atılarak ağır yaralanan, bir gözünü kaybeden ve yüzü tanınmaz hale gelen Berfin’i bu hale getiren Çeltik tutuklanarak; kasten adam öldürmeye teşebbüs suçlaması ile yargılanmaya başlandı.

berfin Özek BERFİN ÖZEK TEDAVİ İÇİN BODRUM’DA…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler