Bizimle iletişime geçin

ASAYİŞ

AYAKKABI TAMİRCİSİYKEN İNSAN KAÇAKÇISI OLDU…

Yayınlanan

açık

insan AYAKKABI TAMİRCİSİYKEN İNSAN KAÇAKÇISI OLDU… ayakkabitamircisinden insan kacakcisi cikti 1

Suriyeli ayakkabı tamircisinin kurduğu insan kaçakçılığı şebekesi çökertildi

Şebekenin Suriyeli lideri FF.F İlk önce  İzmir’e geldi ve deniz yoluyla Yunan adalarına geçmeyi denedi, olmadı. Bodrum ve Dikili’de denize açıldıktan sonra yakalandı.

insan AYAKKABI TAMİRCİSİYKEN İNSAN KAÇAKÇISI OLDU… ayakkabitamircisinden insan kacakcisi cikti 2 300x200İzmir’de göçmen kaçakçılığı yapan şebekeye yönelik operasyonunda, 6’sı Türk vatandaşı 22 kişi gözaltına alındı. Şebekenin Suriyeli lideri F.F.’nin, geçen yıl bir kez Edirne’deki kara sınırından Yunanistan’a girmek istediği sırada, iki kez de Bodrum ve Dikili’den deniz yoluyla adalara geçmek için açıldığında yakalandığı ortaya çıktı. Bu kaçışlar sırasında bağlantı kurduğu insan kaçakçılarından yöntemleri öğrenen ayakkabı ustası F.F.’nin, kendi şebekesini kurduğu saptandı.

Havaların ısınmasıyla, Ege Denizi’nden Yunan adalarına mültecilerin kaçış çabaları da sıklaştı. İzmir Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de, insan kaçakçılığı yapanlara yönelik operasyonlarını sıklaştırdı. İzmir polisinin Ege Bölgesi genelinde faaliyet gösteren şebekelere yönelik son 14 operasyonunda, Suriye, Afganistan, Eritre, Filistin, Senegal, Kenya, Ruanda, Kongo, Kamerun ve Gine olmak üzere toplam 528 mülteci yakalandı. Mültecilerle de, 6 araç, 5 bot, 5 bot motoru, 76 can yeleği, 9 can simidi ve 2 pompa ele geçirildi. Bu operasyonlarda, 13’ü Türk olmak üzere 15 kişi gözaltına alındı. 11’i tutuklandı.

insan AYAKKABI TAMİRCİSİYKEN İNSAN KAÇAKÇISI OLDU… ayakkabitamircisinden insan kacakcisi cikti 3 290x300TAMİRCİLİKTEN İNSAN KAÇAKÇILIĞINA

İzmir polisi, son zamanlarda göçmek kaçakçılığı yapmaya başlayan bir şebekeyi daha takibe aldı. Gerekli araştırmalardan sonra Türk vatandaşları H.B. (48), M.G.(28), M.Z.Z. (46), C.D. (53), A.Ç. (44), M.A. (41), Suriye vatandaşları F.F. (29), M.M. (33), M.A. (37), H.Ş. (21), M.A.A.(39), A.A. (28), Z.A. (22), M.H. (39), E.A. (19), M.A. (26), M.Z. (42), A.M. (30), H.M. (48), A.E.A.(41), U.E. (29) ve M.A. (49) gözaltına alındı. Bu kişilerden H.M. ve A.M. savcının kararıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Diğer zanlılar ise adliyeye gönderildi.

Şebekenin liderliğini de Suriyeli lideri F.F.’nin, yaptığı belirlendi. F.F.’nin yaklaşık üç yıl önce Suriye’den önce Kilis’e geçtiği oradan da Antep’e gittiği tespit edildi. Ayakkabı tamircisi olan F.F.’nin burada bir süre imalathanelerde çalıştıktan sonra İstanbul’a gittiği orada da aynı sektörde, hizmet verdiği saptandı. Para biriktiren F.F.’nin, geçen yıl bir kez Edirne’deki kara sınırından Yunanistan’a girmek istediği sırada, yakalandığı ve Türkiye’ye geri gönderildiği ortaya çıktı. Buradan geçmeyi başaramayan F.F., bu kez İzmir’e geldi ve deniz yoluyla Yunan adalarına geçmeyi denedi. Bu kez de Bodrum ve Dikili’de denize açıldıktan sonra yakalandı. Bu kaçışlar sırasında bağlantı kurduğu insan kaçakçılarından yöntemleri öğrenen ayakkabı ustası F.F. de, kendi şebekesini kurup mültecileri kaçırmaya başladığı ortaya çıktı. Son zamanlarda Yunan adalarına geçmek isteyen mülteci sayısında düşüş olduğu için de şebekenin, eskiden bin 500 Dolar iken şimdi kişi başı 500 ile 600 dolar para aldığı öğrenildi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

BODRUM’DA HAZİNE ARAZİSİNİ ÜSTLERİNE GEÇİREN 2 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavak halil İbrahim İper BODRUM’DA HAZİNE ARAZİSİNİ ÜSTLERİNE GEÇİREN 2 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI… arena okul haber

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum’da konaklamaları için kendilerine tahsis edilen Hazine arazisi üzerindeki barakayı, imar affından yararlanarak üstlerine geçirmeye çalıştıkları iddia edilen 2 öğretmeni açığa aldı.

yalıkavak halil İbrahim İper BODRUM’DA HAZİNE ARAZİSİNİ ÜSTLERİNE GEÇİREN 2 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI… arena evBodrum Yalıkavak Halil İbrahim İper Adnan İper Anadolu Lisesinde görev yapan Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni B.T ile Almaca Öğretmeni F.A. geçici bir süre için kaldıkları 2+1 büyüklüğündeki mülkü, devlet tarafından çıkartılan İmar Affı Yasasından yararlanarak kendi üzerilerine geçirmek istediler. Hayırsever Halil İbrahim İper tarafından Yalıkavak’a kazandırılan Anadolu Lisesinin yapımı aşamasında inşaatta çalışan işçilerin konaklaması için özel izinle hazineye ait araziye yapılan 2+1 konut, daha sonra Milas’tan Yalıkavak’a gelen Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni B.T ile Almaca Öğretmeni F.A.’ya geçici bir süreliğine konaklamaları için tahsis edildi.

Öğretmenler ise kaldıkları bu binayı İmar Affı yasası kapsamında üzerilerine geçirmek için başvuruda bulundu.  Olay, öğretmenlerin yapı kayıt belgesi almaya çalışmasıyla ortaya çıktı. Durumun ortaya çıkması ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alındıkları bilgisine ulaşılan B.T ile F.A. hakkında soruşturma başlatılacağı bildirildi.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA KÜÇÜK KIZI TACİZ EDEN ŞAHIS GÜVENLİK GÜÇLERİNCE YAKALANDI..

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş haberleri BODRUM’DA KÜÇÜK KIZI TACİZ EDEN ŞAHIS GÜVENLİK GÜÇLERİNCE YAKALANDI.. ARENA HABER TAC  ZC   YAKALNDI

Bodrum merkezinde geçtiğimiz gün küçük yaşta bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunan tacizci, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin hassas ve duyarlı çalışmaları ile dakikalar  içinde yakalandı. 

S.A’nın, Dere Sokak’ta adres sorma bahanesiyle yanına yaklaştığı 17 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu öne sürüldü. Genç kız olayı hemen ailesine bildirdi. Ailenin yaşanan olayı ve şüphelinin eşgalini Polise bildirmesiyle Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler Dere Sokak, Atatürk Caddesi, Üçkuyular Caddesi ve bölgedeki diğer ara sokaklarda şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. İhbarın alınmasında  sonra bölgede çalışma başlatan ekipler, şüpheli şahsı Atatürk Caddesi civarında yakaladı. Zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

 

Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA GÖÇMENLER KAVGA EDERKEN YARALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum göçmenler BODRUM’DA GÖÇMENLER KAVGA EDERKEN YARALANDI… ARENA G    MEN 1

Bodrum’da, yurt dışına kaçma hazırlığı yaparken kendi aralarında kavga eden göçmenlerden ikisi yaralandı.

Bodrum’un Bitez Mahallesi Adaboğazı mevkisindeki makilik alandan denize indirdikleri tekne ile yurt dışına kaçma hazırlığı yapan Pakistan uyruklu 6 düzensiz göçmen arasında kavga çıktı. Kavgada Nadem Abbas (27) ve Zekaullah Eşref (28) yaralandı. Yaralıların ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılardan sol bacağı kırık olduğu tespit edilen Eşref, sağlık ekipleri tarafından sedye ile yaklaşık 400 metre taşınarak ambulansa alındı.

bodrum göçmenler BODRUM’DA GÖÇMENLER KAVGA EDERKEN YARALANDI… arena 2 1 Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri göçmenlerin yasa dışı geçişte kullanmayı planladıkları 4 metrelik fiber tekneye el koydu. Polis, olayın ardından kaçan 4 düzensiz göçmeni yakalamak için de çalışma başlattı.

Okumaya devam et

Son Haberler