Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

TURGUTREİS BARINAKTAN PİS KOKU GELMEYE DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

balıkçı TURGUTREİS BARINAKTAN PİS KOKU GELMEYE DEVAM EDİYOR… turgutreis ten pis kokular geliyor 1
balıkçı TURGUTREİS BARINAKTAN PİS KOKU GELMEYE DEVAM EDİYOR… divenire group2

Turgutreis Mahalalesi’ndeki balıkçı barınağında oluşan pis koku, yaklaşık 20 günden bu yana da hem balıkçıları hem vatandaşları rahatsız etmeye devam ediyor.

Haber/Foto: Ali Peltek

Balıkçı barınağı etrafında yaşayanlarda rahatsızlık yaratan pis kokunun kaynağını bulmak için çalışan MUSKİ ekiplerine müdahale eden bazı vatandaşlar, çalışmaların durmasına neden oldu. Bu arada MUSKİ’nin hizmet kusurundan oluşan pis kokuları gidermek için uğraşan çarşı esnafı ve balıkçılar kokuyu engellemek için mazgalların üstüne örttükleri halı çözümünün yanı sıra, kokunun oluştuğu yerlere köpük sıkarak yeni çözümler üretmeye başladı.

balıkçı TURGUTREİS BARINAKTAN PİS KOKU GELMEYE DEVAM EDİYOR… turgutreis ten pis kokular geliyor 3Limanın içerisine su drenajı, dere akıntısı veya gider bağlamak yasak…

Turgutreis’te çevreye yayılan lağım kokusunu önlemek için herkes kendince önlem alıyor. Foseptik kokusunu önlemek için, rogarların ızgarasını halı ve kilimle kaplayan esnafların ardından, yağmur sularının denize döküldüğü yerde bulunan balıkçılar kooperatifi ise çözümü, deliği tıkamaya çalışmakta buldu. SS 3418 no’lu Turgutreis Su Ürünleri Kooperatifi başkanı İbrahim Alkaç, limana dökülen atık suların kokusu ile baş edebilmek için deliği köpükle kapatmaya çalıştıklarını belirterek, ”Balıkçı Barınakları Yönetmeliği gereğince ve limanlar kanununa göre, su drenajı, dere akıntısı veya herhangi bir gider bağlantısının limanlara verilmesi kanunlara aykırıdır. Yıllardır bunun mücadelesini vermemize rağmen, limanımızda oluşan bu sorunun üstesinden gelemedik. Zamanında alınan yanlış karar ve uygulamaların cezasını çekiyoruz. Kooperatifimize bağlı çay bahçesi işletmesine gelen misafirlerimiz, yaklaşık bir aydır, çevreye yayılan yoğun lağım kokusundan şikayet etmektedirler. Yetkililerin bir an evvel söz konusu problemi gidermesini talep ediyorum” dedi.

Turgutreis Güzelleştirme ve Koruma Deneği ( TURDER) Başkanı Mahmut Kaya’ da sorunla ilgili şunları söyledi:

“Bu işe kökten bir çözüm bulmak lazım. Kimseyi sorgulamak derdinde değiliz. Hizmet eksiklerini gidermek için, lafı uzatmaya gerek yok. Turgutreis, bir adım daha nasıl ileri gider, buna yoğunlaşmak lazım. Turizmin göbeğindeki bir yer, bu görüntüler yakışmıyor”

Turgutreis’ten Bodrum Belediye Meclis üyesi seçilen Osman Küçükyüzbaşı’da oluşan problemin acilen çözülmesi için çarşıda incelemelerde bulundu. Kendisi de esnaf olan Küçükyüzbaşı, konudan dolayı mağduriyet yaşayan çarşı esnafının sorunlarını dinledi.

Muski ekipleri, Pazartesi günü problemin çözümü için geniş çaplı bir çalışma yapacaklarını ifade etti.

balıkçı TURGUTREİS BARINAKTAN PİS KOKU GELMEYE DEVAM EDİYOR… turgutreis ten pis kokular geliyor 2

balıkçı TURGUTREİS BARINAKTAN PİS KOKU GELMEYE DEVAM EDİYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
1 Yorum

1 Yorum

 1. T.reisli:

  28 Mayıs 2017 en 19:03

  Bir ise yaramayan bb meclis uyesi beyfendi nerde acaba.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler