Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU…

Yayınlanan

açık

karya KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU… karya cicekeleri turkiye sampiyonu
karya KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU… yatu bodrum Corolla 728x150

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun 2017 yılı Halk Oyunları Minikler Türkiye Şampiyonasının ilk gün yarışları tamamlandı.

İlk gün Geleneksel Düzenlemeli Dal kategorisinde Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Spor Kulübü 90.77 puanla Türkiye Şampiyonu oldu.

Menteşe Spor Salonunda gerçekleştirilen Halk Oyunları Minikler Türkiye Şampiyonasına 13 ilin temsilcileri katıldı. Mersin, Bingöl, Ankara, Muğla, Adana, Amasya, Artvin, Van, Kırklareli, Kocaeli, Çanakkale, İzmir ve Antalya ekiplerinin katıldı.

karya KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU… gurhan ozanogluŞampiyonanın açılışında konuşan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı H. Gürhan Ozanoğlu, 2017 yılı faaliyet programında yer alan Minikler Türkiye Şampiyonası öncesi Vali amir Çiçek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaretinde Muğla’nın bu şampiyonaya ne kadar istekli olduklarını gördüğünü söyledi. Ozanoğlu, “Dünyanın en zengin kültürüne sahip bu çocuklarımız bu zengin kültürün farkına vararak 780 bin km2’lik bu güzel vatanda bu giysilerle, bu müziklerle, bu oyunlarımızla, bu halk oyunlarımızı bize icra edecekler. O minicik yürekler sahnede birer dev olacak” dedi.

karya KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU… osman gurunMuğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise 13 farklı ilden ekiplerin geldiğini belirterek, “Tabiatın tüm renklerini taşıyan bu manzara ülkemizin büyük bir zenginliğe sahip olduğunu ve farklı kültürleri bir arada yaşattığını, birlikte çok daha güzel olduğumuzu bize gösteriyor. Birlikte olmalıyız, beraber olmalıyız, farklılıklarımızı zenginlik olarak görmeliyiz, tol kola, yürek yüreğe, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümeliyiz” dedi.
Muğla Valisi Amir Çiçek ise, “Halaylarımız, türkülerimiz, renklerimiz, yemeklerimiz, sanatımız ne kadar değişirse değişsin, Türkiye Cumhuriyeti Devletinde hepsi birdir ve bütündür” dedi.

Şampiyon Bodrum Akademi Karya ve Karya Kırçiçekleri Spor Kulübü…

İlk gün düzenlenen Geleneksel Düzenlemeli Dal kategorisinde ilk sahneye çıkan ekip Mersin ekibi oldu. Minikler tek tek sahneye çıkarken, izleyicilerden büyük alkış aldılar. 13 ilin temsilcisinin sahne performanslarının ardından şampiyonaya katılan her il temsilcisine katılım madalyası ve değişik hediyeler verildi. Geleneksel Düzenlemeli dal kategorisinin ilk üç sırası açıklanırken minikler heyecanlı bekleyişlerinin ardından Türkiye üçüncülüğünü 89.21 puanla Antalya Yörem Halk Dansları Gençlik Spor Kulübü, ikinciliği 90.11 puanla İzmir BORDER Gençlik Spor Kulübü ve Türkiye şampiyonluğunu 90.77 puanla Bodrum Akademi Karya ve Karya Kırçiçekleri Spor Kulübü elde etti.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ… bodrumspor logo
bodrumspor BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Afyon kampındaki 3’üncü hazırlık maçında 3’üncü galibiyetini aldı. 

TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Afyon kampının 3’üncü maçında Kütahya Bölgesel Amatör Lig temsilcisi Tavşanlı Linyit ile karşı karşıya geldi. Afyon Tesisleri’nde oynanan maçın ilk devresi golsüz eşitlikle sona erdi. Bodrumspor, galibiyeti getiren golü ikinci yarıda buldu. 80. dakikada Mustafa Sevgi’nin pasında kaleci ile karşı karşıya kalan Emirhan Subaş, güzel bir vuruşla Bodrum ekibini 1-0 öne geçirdi.

Maç bu skorla sona ererken yeşil beyazlı ekip, Afyon’daki 3’üncü maçında 3’üncü galibiyetini aldı.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… 60 KA  AK G    MEN
bodrum AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum açıklarında 3 lastik botta toplam 60 kaçak göçmen ile organizatör olduğu sanılan 1 Türk yakalandı.

Çarşamba günü devriye görevi yürüten Sahil Güvenlik botu ekibi, saat 02.30, 04.00 ve 06.00 sıralarında, Akyarlar açıklarında 3 ayrı lastik bot tespit etti. Durdurulan lastik botlardaki 28’i Suriye, 16’sı Filistin, 8’i Kongo, 3’ü Nijerya, 2’si Mısır, 1’i Togo, 1’i Kamerun ve 1’i Güney Afrika Cumhuriyeti olmak üzere 60 kaçak göçmen ile organizatör olduğu sanılan 1 Türk yakalandı.

31’i erkek, 15’i kadın, 14’ü çocuk olan grup, Sahil Güvenlik botuyla kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G  rsel Maceralar 1
bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… yatu bodrum Corolla 728x150

Ünlü Ressam Bedri Baykam’ın “Görsel Maceralar” isimli sergisi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G  rsel Maceralar 3Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan serginin açılış kokteyline Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Osman Gürün ve Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı. Sanat, spor ve siyaset dünyasından da önemli isimlerin yer aldığı serginin açılışında konuşun Bedri Baykam, ‘Görsel Maceralar’ adlı sergisini, “Sanatın, beni ve sizleri ve beni izleyenleri sıkmaması, devamlı yeni sürprizler saklaması ve zaman içinde ilerlerken sürekli bir labirentte yeni keşifler yapmak, yeni dehlizler, yeni geçişler bulmak, ‘Görsel Maceralar’ adı da buradan geliyor” şeklinde özetledi.

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Man a Man 1Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde Bedri Baykam’ı ağırlamaktan dolayı onur duyduğunu ifade ederek, “Bedri bey sadece bir ressam değil aynı zamanda bir aktivist, bir yazar, bir siyasetçi, biraz önce ifade edildiği gibi bir sporcu, bir entellektüel, bizim için çok önemli bir ışık kendisi. Örnek aldığımız büyüklerimizden bir tanesidir. Siyasetende aynı çizgideyiz kendisiyle. Ben Bedri beyin çağdaş Türk sanatına çok büyük bir katkı yaptığına inanıyorum. Bugün ki sergimizde onun son dönem eserlerine ait. Ben buradan tekrar tekrar söylemek istiyorum özellikle son zamanlarda Bodrum’da kültür ve sanat adına çok önemli işler yapılmakta. Bizde belediye olarak bu türlü etkinliklerin ve girişimlerin sonuna kadar yanındayız her zaman maddi ve manevi. Bunları bir takvime bağlayıp artık Bodrum’da bir kültür sanat ajandasının oluşmasına çalışıyoruz şu anda.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Osman Gürün yaptığı konuşmasında, “Bedri Baykam’a ben baktığımda, eserlerine baktığımda karmakarışık, her şeyi ifade etmek isteyen, birisinin eksik kalmasından kesinlikle hoşnut olmayan, ama onu da, onu da, onu da, ifade etmek isteyen farklı özgün bir sanatçı.” ifadeleriyle Bedri Baykam hakkındaki görüşlerini iletti.

Konuşmaların ardından sergi salonunu gezenler, Bedri Baykam’ın eserlerini ilgiyle inceledi.  Sergi 14 Eylül 2019 tarihine kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

BODRUM MÜZİK FESTİVALİ FAZIL SAY İLE BAŞLADI…

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G  rsel Maceralar 7Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bedri Baykam’ın ‘Görsel Mecralar’ sergisinin açılışından sonra ise D-Marin Turgutreis’te bu yıl 15’inci kez düzenlenen Bodrum Müzik Festivali’nin açılış kokteyline katıldı.

22-25 Ağustos tarihleri arasında 3 gün boyunca devam edecek Bodrum Müzik Festivali’nin açılış konserinde Fazıl Say’ın deneyimi, şef Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası’nın dinamizmi ile konser alanını dolduran 4 bin kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

ÜNLÜ İSİMLERİN YENİ ŞOVU…

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bodrum M  zik Festivali 2Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ardından Bodrum Antik Tiyatro’da Yaşar’ın eşsiz sesi ve yorumları, Metin Uca’nın eğlenceli sunum ve anekdotları ile müzik ve kahkahayı bir araya getiren ve ilk kez seyirciyle buluşan ‘Man a Man’ şovunu izledi.

Yaklaşık 3 saat süren şovu izlemeye gelenler Antik Tiyatro’nun muhteşem atmosferinde Bodrum’da unutulmaz bir gece yaşadı.

Okumaya devam et

En Çok Okunanlar