Site rengi

Tasarım

KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU…

04.06.2017
A+
A-
KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU…

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun 2017 yılı Halk Oyunları Minikler Türkiye Şampiyonasının ilk gün yarışları tamamlandı.

İlk gün Geleneksel Düzenlemeli Dal kategorisinde Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Spor Kulübü 90.77 puanla Türkiye Şampiyonu oldu.

Menteşe Spor Salonunda gerçekleştirilen Halk Oyunları Minikler Türkiye Şampiyonasına 13 ilin temsilcileri katıldı. Mersin, Bingöl, Ankara, Muğla, Adana, Amasya, Artvin, Van, Kırklareli, Kocaeli, Çanakkale, İzmir ve Antalya ekiplerinin katıldı.

Şampiyonanın açılışında konuşan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı H. Gürhan Ozanoğlu, 2017 yılı faaliyet programında yer alan Minikler Türkiye Şampiyonası öncesi Vali amir Çiçek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaretinde Muğla’nın bu şampiyonaya ne kadar istekli olduklarını gördüğünü söyledi. Ozanoğlu, “Dünyanın en zengin kültürüne sahip bu çocuklarımız bu zengin kültürün farkına vararak 780 bin km2’lik bu güzel vatanda bu giysilerle, bu müziklerle, bu oyunlarımızla, bu halk oyunlarımızı bize icra edecekler. O minicik yürekler sahnede birer dev olacak” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise 13 farklı ilden ekiplerin geldiğini belirterek, “Tabiatın tüm renklerini taşıyan bu manzara ülkemizin büyük bir zenginliğe sahip olduğunu ve farklı kültürleri bir arada yaşattığını, birlikte çok daha güzel olduğumuzu bize gösteriyor. Birlikte olmalıyız, beraber olmalıyız, farklılıklarımızı zenginlik olarak görmeliyiz, tol kola, yürek yüreğe, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümeliyiz” dedi.
Muğla Valisi Amir Çiçek ise, “Halaylarımız, türkülerimiz, renklerimiz, yemeklerimiz, sanatımız ne kadar değişirse değişsin, Türkiye Cumhuriyeti Devletinde hepsi birdir ve bütündür” dedi.

Şampiyon Bodrum Akademi Karya ve Karya Kırçiçekleri Spor Kulübü…

İlk gün düzenlenen Geleneksel Düzenlemeli Dal kategorisinde ilk sahneye çıkan ekip Mersin ekibi oldu. Minikler tek tek sahneye çıkarken, izleyicilerden büyük alkış aldılar. 13 ilin temsilcisinin sahne performanslarının ardından şampiyonaya katılan her il temsilcisine katılım madalyası ve değişik hediyeler verildi. Geleneksel Düzenlemeli dal kategorisinin ilk üç sırası açıklanırken minikler heyecanlı bekleyişlerinin ardından Türkiye üçüncülüğünü 89.21 puanla Antalya Yörem Halk Dansları Gençlik Spor Kulübü, ikinciliği 90.11 puanla İzmir BORDER Gençlik Spor Kulübü ve Türkiye şampiyonluğunu 90.77 puanla Bodrum Akademi Karya ve Karya Kırçiçekleri Spor Kulübü elde etti.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.