Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU…

Yayınlanan

açık

karya KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU… karya cicekeleri turkiye sampiyonu
karya KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU… divenire group2

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun 2017 yılı Halk Oyunları Minikler Türkiye Şampiyonasının ilk gün yarışları tamamlandı.

İlk gün Geleneksel Düzenlemeli Dal kategorisinde Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Spor Kulübü 90.77 puanla Türkiye Şampiyonu oldu.

Menteşe Spor Salonunda gerçekleştirilen Halk Oyunları Minikler Türkiye Şampiyonasına 13 ilin temsilcileri katıldı. Mersin, Bingöl, Ankara, Muğla, Adana, Amasya, Artvin, Van, Kırklareli, Kocaeli, Çanakkale, İzmir ve Antalya ekiplerinin katıldı.

karya KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU… gurhan ozanogluŞampiyonanın açılışında konuşan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı H. Gürhan Ozanoğlu, 2017 yılı faaliyet programında yer alan Minikler Türkiye Şampiyonası öncesi Vali amir Çiçek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaretinde Muğla’nın bu şampiyonaya ne kadar istekli olduklarını gördüğünü söyledi. Ozanoğlu, “Dünyanın en zengin kültürüne sahip bu çocuklarımız bu zengin kültürün farkına vararak 780 bin km2’lik bu güzel vatanda bu giysilerle, bu müziklerle, bu oyunlarımızla, bu halk oyunlarımızı bize icra edecekler. O minicik yürekler sahnede birer dev olacak” dedi.

karya KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU… osman gurunMuğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise 13 farklı ilden ekiplerin geldiğini belirterek, “Tabiatın tüm renklerini taşıyan bu manzara ülkemizin büyük bir zenginliğe sahip olduğunu ve farklı kültürleri bir arada yaşattığını, birlikte çok daha güzel olduğumuzu bize gösteriyor. Birlikte olmalıyız, beraber olmalıyız, farklılıklarımızı zenginlik olarak görmeliyiz, tol kola, yürek yüreğe, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümeliyiz” dedi.
Muğla Valisi Amir Çiçek ise, “Halaylarımız, türkülerimiz, renklerimiz, yemeklerimiz, sanatımız ne kadar değişirse değişsin, Türkiye Cumhuriyeti Devletinde hepsi birdir ve bütündür” dedi.

Şampiyon Bodrum Akademi Karya ve Karya Kırçiçekleri Spor Kulübü…

İlk gün düzenlenen Geleneksel Düzenlemeli Dal kategorisinde ilk sahneye çıkan ekip Mersin ekibi oldu. Minikler tek tek sahneye çıkarken, izleyicilerden büyük alkış aldılar. 13 ilin temsilcisinin sahne performanslarının ardından şampiyonaya katılan her il temsilcisine katılım madalyası ve değişik hediyeler verildi. Geleneksel Düzenlemeli dal kategorisinin ilk üç sırası açıklanırken minikler heyecanlı bekleyişlerinin ardından Türkiye üçüncülüğünü 89.21 puanla Antalya Yörem Halk Dansları Gençlik Spor Kulübü, ikinciliği 90.11 puanla İzmir BORDER Gençlik Spor Kulübü ve Türkiye şampiyonluğunu 90.77 puanla Bodrum Akademi Karya ve Karya Kırçiçekleri Spor Kulübü elde etti.

karya KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler