Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÜCRETSİZ “NEVAHENK” KONSERİ BUGÜN HEREDOT KÜLTÜR MERKEZİNDE…

Yayınlanan

açık

sanat ÜCRETSİZ “NEVAHENK” KONSERİ BUGÜN HEREDOT KÜLTÜR MERKEZİNDE… nevahenk bodrum konseri 1
sanat ÜCRETSİZ “NEVAHENK” KONSERİ BUGÜN HEREDOT KÜLTÜR MERKEZİNDE… reklam arena 4

Engin Tarı’nın şefliğinde Türk Sanat Müziği grubu NevAhenk, 10 Haziran’da, Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’inde “Geçmişten Günümüze Sanat Müziğimiz” temalı programı ile Türk sanat müziği severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Özenle seçilmiş parçalardan oluşan program ile Bodrum gecelerine yine sanat dolu bir dokunuş yapılması bekleniyor.

BODRUM TÜRK SANAT MÜZİĞİNE DOYACAK…
Bodrum Ticaret Odası öncülüğünde ve Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 10 Haziran Cumartesi günü saat 21.30’da, Herodot Kültür Merkezinde düzenlenecek olan konserde birbirinden güzel parçaları seslendirecek olan Nevahenk grubu unutulmaya yüz tutmuş değerlere dikkat çekmeyi hedefliyor. Ferahfeza makamında giriş taksimi ile başlayacak bölümde “Ey Kaşı Keman Tir-i Müjen Canıma Geçti”, “Bülbül-i Hoş-neva” gibi parçalar yer alırken, 2. Bölümde Segah Geçiş Taksiminden sonra ilk olarak bestesi Sadettin Kaynak’a, güftesi Karacaoğlan’a ait olan “İncecikten Bir Kar Yağar Tozar Elif Elif Diye” isimli parça solist Ferda Tarı tarafından icra edilecek. Hicazkar Geçiş Taksimi ile sonlanacak konserde, “Neden Gücendin Sen Bana”, “Gül Dalında Öten Bülbül Olsam” gibi eserler okunacak, ardından Yağcılar Zeybeği çalınacak.

“Eski parçaların anlam zenginliğinde ve Türk Sanat Musikisinin içe işleyen ezgilerinde sanatseverlere farklı bir gece yaşatılacak.” 

Kemanda Aydın Varol, tanburda Hulusi Babalık, kemençede Lale Duğa, udda Mete Edman, kanunda Kahraman Şirin, ritmde Osman Aksüzoğlu, viyolonselde Serdar Açın ve neyde Tolga Duran yer alacak.  Solistleri arasında Alper Çemen, Arif Tansu Trak, Ferda Tarı, Fethi Kurban, Gülce Kureyş, Handan Oduncu, Merve Erdoğan, Mustafa Akdağ, Sait Berker Seymenoğlu ve Yeliz Batmaz’ın yer alacağı etkinliğin sponsorları arasında ise Bodrum Belediyesi, Bisse ve Denizhan Et Lokantası bulunuyor.

Konser halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.sanat ÜCRETSİZ “NEVAHENK” KONSERİ BUGÜN HEREDOT KÜLTÜR MERKEZİNDE… nevahenk bodrum konseri 2

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… CENNET KOYU
bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… reklam arena 4

Bodrum’un Cennet Koyu’ndaki kirliliğe tepki gösteren bir vatandaş, “Burası sözde Cennet Koyu. Cennet Koyu’nu Cehennem Koyu’na çevirmişler” dedi. 

Son 3-4 yıldır yapılaşma tehditi ile de karşı karşıya bulunan, Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Cennet Koyu, yaz ayları boyunca hem karadan, hem de denizden çok sayıda misafiri ağırlıyor. Kamp yapanların yanı sıra, piknik yapmak için giden vatandaşlar, özellikle hafta sonları koyda yoğunluk oluşturuyor. Cennet Koyu’nu aralarında süper lüks yatların da olduğu çok sayıda tekne de ziyaret ediyor.

Göltürkbükü Mahallesi sınırları içerisindeki koydaki kirlilik ise duyarlı vatandaşların tepki ve dikkatini çekiyor. Piknik ve kamp yaptıktan sonra çöplerini arkalarında bırakıp gidenlerle, kimi teknelerden denize bırakılan atıklar ve mazot artıkları, koyu kirletiyor. Koyun kumsalında yakılan ateşler de kötü görüntüye sebep oluyor.

Hafta sonu denize girmek için koya giden Gizem Çakır adlı vatandaş, gözlemlediği kirlilik karşısında isyan ederek “Burası sözde Cennet Koyu ama Cehennem koyu olmuş. Her yerde çöpler, deniz kenarında mazot kalıntıları, denizin üstünde yağ tabakası. Ağaçlık alanlarda çok çok fazla çadır kuranlar ve onların çöpleri” ifadeleriyle, çektiği videoyu twitter hesabından paylaştı.

Bir yandan da yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya olan koydaki kirliliğin önlenmesi için yetkililerin gerekli önlemleri alması gerekirken, vatandaşların da çevre temizliği konusunda daha duyarlı olması bekleniyor.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… 34 kacak gocmen
bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… reklam arena 4

Bodrum açıklarında durdurulan bir ahşap teknede, 34 kaçak göçmen yakalandı.

Sahil Güvenlik ekipleri, dün saat 05.00 sıralarında, Bodrum ilçesi Kargı Adası açıklarında ahşap teknedeki bir grup kaçak göçmenin yasa dışı geçiş yaptığını öğrendi. Bölgeye gönderilen Sahil Güvenlik botundaki görevliler tarafından durdurulan ahşap teknedeki 13’ü Filistin, 10’u Yemen, 6’sı Afganistan, 4’ü Suriye ve 1’i Somali uyruklu olmak üzere toplam 34 kaçak göçmen yakalandı. 14’ü erkek, 11’i kadın ve 9’u çocuk olan topluluk kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemi sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 1
bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… reklam arena 4

Bodrum Fenerbaçeliler Derneği tarafında her yıl organize edilen ve gelenekselleşen “Dünya Fenerbahçeliler Günü” 19 Temmuz’da kutlanacak.

1907 yılında kurulan Fenerbahçe’de her 19 Temmuz, “Dünya Fenerbahçeliler Günü” olarak kutlanıyor. Türkiye genelindeki taraftar dernekleri ile Fenerbahçelilerin birlikte coşkuyla kutladıkları gecede özel etkinliklerde düzenleniyor. Bodrum Fenerbahçeliler Derneği’ninde bu yıl düzenlediği etkinlik, Bodrum Trafo Cafe’de gerçekleşecek. Kuruluş yılını simgeleyen gece Saat 20:00’de başlayacak.

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 219 Temmuz gecesi yapılacak olan etkinliğe taraftarlarını davet eden Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mert Sayın, “Amacımız, Fenerbahçe’ye gönül veren taraftarları ve sporseverleri bir çatı altında toplamak, üyelerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, Kulübe üye olmalarını sağlamak, kulübe mümkün olan her türlü maddi ve manevi yardımı yapmak ve bu amaçlara uygun olarak çalışmaktır. Tüm dernek yönetim kurulu üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde ve yeni sezon öncesinde gerçekleştireceğimiz #Fenerol Gecesi’nde taraftarlarımızla kucaklaşmak istiyoruz.” dedi.

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu:
Mert Sayın, Necat Talaşık, Mesut Durateymur, Gürkan Topan, Ali Çalıkoğlu, Ahmet Filiz, Arda Gülenay, Cem Yurdakul, Nurettin Kaplan, Adir Sağlamlar, Filiz Aslantaş, Mustafa Şimşek

 

Okumaya devam et

Son Haberler