Bizimle iletişime geçin

ÇEVRE

MUĞLA’DA 11 BİN GELİR GETİRİCİ TÜR TOPRAKLA BULUŞTU…

Yayınlanan

açık

gelir MUĞLA’DA 11 BİN GELİR GETİRİCİ TÜR TOPRAKLA BULUŞTU… mugla orman 1
 • gelir MUĞLA’DA 11 BİN GELİR GETİRİCİ TÜR TOPRAKLA BULUŞTU… mehmet tosun banner 2
 • gelir MUĞLA’DA 11 BİN GELİR GETİRİCİ TÜR TOPRAKLA BULUŞTU… Hakan Durna SM Con 05

Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman köylüsüne ekonomik kalkınmada yardımcı olmaya devam ediyor

Bakanlığa bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Muğla’da gelir getirici türlerden oluşan toplam 11 bin adet fidan toprakla buluşturuldu.

gelir MUĞLA’DA 11 BİN GELİR GETİRİCİ TÜR TOPRAKLA BULUŞTU… mugla orman 3Ağaçlandırma Çalışmaları 8 Mahallede Tamamlandı…

Fethiye’de “5.000 Köye 5.000 Orman Eylem Planı” çerçevesinde 8 yerleşim yerinde gerçekleştirilen çalışmalar başarı ile tamamlandı. Eldirek, Karagedik, Esenköy ve Çaltıözü Mahalleleri’ne fıstık çamı, Söğütlüdere Mahallesi’ne ceviz, Ovacık Mahallesi’ne keçiboynuzu ve ceviz, Nif ve İnlice Mahalleleri’ne ise badem fidanları dikilerek, gelir getirici ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bu çalışmalar ile orman köylülerinin kalkınmasına destek olduklarını belirterek “Muğla’da yapılan çalışmalar vatandaşlarımıza ekonomik katkı sağlayacak. Bu ekonomik destek çalışmalarını bilimsel ve coğrafyaya uygun yöntemler ile yürütüyoruz. Ayrıca Fethiye’de dikilen fidanların bakımını da orman teşkilatımız yapacak” dedi.

gelir MUĞLA’DA 11 BİN GELİR GETİRİCİ TÜR TOPRAKLA BULUŞTU… mugla orman 2

gelir MUĞLA’DA 11 BİN GELİR GETİRİCİ TÜR TOPRAKLA BULUŞTU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DÜNYA GENÇLERİ “YARATICILIĞINI KEŞFET” PROJESİ İÇİN BODRUM’DALAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum dans kulÜbÜ DÜNYA GENÇLERİ “YARATICILIĞINI KEŞFET” PROJESİ İÇİN BODRUM’DALAR… IMG 2730 1
 • bodrum dans kulÜbÜ DÜNYA GENÇLERİ “YARATICILIĞINI KEŞFET” PROJESİ İÇİN BODRUM’DALAR… mehmet tosun banner 2
 • bodrum dans kulÜbÜ DÜNYA GENÇLERİ “YARATICILIĞINI KEŞFET” PROJESİ İÇİN BODRUM’DALAR… Hakan Durna SM Con 05

Dış İşleri Bakanlığına bağlı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından fonlanan Yaratıcılığını Keşfet isimli AGH projesi için Bodrum’da buluşan Yunanistan, Ermenistan, Rusya, Litvanya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İspanya ve Portekiz’li gençler Bodrum’u mümkün olduğunca çevre dostu yapmak için 31 Mart tarihine kadar Bodrum’da kalacaklar.

Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi AB ofisinin hazırladığı doğa sanatları projesi için Avrupa’nın 10 farklı ülkesinden 30 gönüllü genç 1 Mart’ta Bodrum’da bir araya geldi.

bodrum dans kulÜbÜ DÜNYA GENÇLERİ “YARATICILIĞINI KEŞFET” PROJESİ İÇİN BODRUM’DALAR… 53405311 1410681105723701 3376469079253581824 oGeri dönüşüm, yemek atıklarının azaltılması ve plastik kullanımını azaltmak için yerel halk ile beraber çalışmalar yürütecek olan gönüllü gençler, Cennet Koyu’nda doğa sanatı eserleri yaparak çevre koruması ve ekolojik yaşamın önemine de dikkat çekmeye çalışacaklar. Doğadan elde ettikleri malzemelerle sanat objeleri oluşturarak ve yeşil yaşam tarzı hakkında farkındalık yaratmak için Türk gönüllüler ile çalışacak olan Avrupalı gençler, projeyi Bodrum’un içinde ve dışında daha büyük kitlelere duyurabilmek adına sosyal medya da dahil olmak üzere kampanyalar düzenleyerek atölye çalışmaları yapacaklar.

Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci; “Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezimizin ev sahipliğinde 10 ülkenin katılımı ile bu projeyi Bodrum’da gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Engelli gençler, şiddet gören kadınlar ve sokak hayvanlarının ardından çevre ile ilgili bu önemli projeyi de Bodrum’a kazandırmak için AB ofisimiz bir yıldır büyük bir özveri ile çalışıyor. 10 ülkeden çevre ile ilgili konularda çalışmalar yürüten 30 genç Mart ayı başında Bodrum’da bir araya geldi. İki hafta süren teori eğitimlerini tamamlayan gençler saha çalışmalarına bu hafta başladılar. Daha yaşanılır Bodrum için başlattığımız bu çalışmalarımıza, hali hazırda yöremizde faaliyet gösteren çevre derneklerini de davet ettik. Cennet koyunda doğadan elde ettiğimiz malzemeler ile doğa sanatı eserleri yaratıp, basının ilgisini bu konuya çekerek tüm dünya basınına haberleri servis edecek ayrı bir basın grubu oluşturduk. Gönüllülerimiz şu anda büyük bir özveri ile çalışıyorlar. 23 Mart Cumartesi günü saat 15.00 de oluşturduğumuz doğa sanatı eserlerini tanıtmak için halkımızı Cennet Koyuna davet ediyoruz.” dedi….

 

bodrum dans kulÜbÜ DÜNYA GENÇLERİ “YARATICILIĞINI KEŞFET” PROJESİ İÇİN BODRUM’DALAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA OKULLARDA SIFIR ATIK EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumda sifir atik eĞİtİmlerİ BODRUM’DA OKULLARDA SIFIR ATIK EĞİTİMİ… sifir atik egitimi 5
 • bodrumda sifir atik eĞİtİmlerİ BODRUM’DA OKULLARDA SIFIR ATIK EĞİTİMİ… mehmet tosun banner 2
 • bodrumda sifir atik eĞİtİmlerİ BODRUM’DA OKULLARDA SIFIR ATIK EĞİTİMİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sıfır Atık projesi kapsamında okullarda sıfır atık eğitimleri başladı.
Proje kapsamında Şehit Mahmut Coşkunsu Ortaokulundan 400, Cahit Özvezneci İlkokulundan 360, Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesinde de 516 olmak üzere toplamda 1276 öğrenciye verilen eğitim sonunda öğrencilere sertifikaları dağıtıldı. Konuyla ilgili eğitim, Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Sıfır Atık proje ekibinden eğitim sorumlusu İpek Civelek, çevre mühendisi Numan Yılmaz ve Bodrum Belediyesi ambalaj atığı toplama ayırma firması olan TEM-ÇEV Geri Dönüşüm Çevre Mühendisi Barış Mert Hakverdi tarafından verildi.
Öğrencilere eğitim kapsamında atığın kaynağında nasıl ayrıştırılacağı, sıfır atık uygulamaları, çevre temizliği gibi konularda film gösterimi ve sunum yapıldı. Sıfır atık projesi kapsamındaki bu eğitimlerin Bodrum yarımadasındaki tüm okullarda verilmesi için çalışmalar devam etmektedir. Bodrum genelinde şu ana kadar 243 adet tekstil kumbarası, 300 adet mavi geri dönüşüm konteynırı ve 275 adet ise cam kumbarası bulunmakta olup önümüzdeki günlerde bu kumbaraların sayılarının arttırılması için çalışmalar yapılmaktadır.
bodrumda sifir atik eĞİtİmlerİ BODRUM’DA OKULLARDA SIFIR ATIK EĞİTİMİ… sifir atik egitimi 4

bodrumda sifir atik eĞİtİmlerİ BODRUM’DA OKULLARDA SIFIR ATIK EĞİTİMİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

OSMAN GÜRÜN; BODRUM LİMANI YENİLENECEK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

osman gÜrÜn OSMAN GÜRÜN; BODRUM LİMANI YENİLENECEK… Ba kan G r n  den bir proje daha 3
 • osman gÜrÜn OSMAN GÜRÜN; BODRUM LİMANI YENİLENECEK… mehmet tosun banner 2
 • osman gÜrÜn OSMAN GÜRÜN; BODRUM LİMANI YENİLENECEK… Hakan Durna SM Con 05

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın adayı Dr. Osman Gürün bir projesini daha kamuoyu ile paylaştı. Gürün, dünyanın her yerinden yerli ve yabancı turistin giriş yaptığı Bodrum Limanının yenileneceğini açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı adayları arasında projelerini tek tek kamuoyuna açıklayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın adayı Dr. Osman Gürün, bir projesini daha açıkladı.

Üretkent, Denizcilik ve Yelken Eğitim Merkezi, Teknoköy, Erendağ Kayak Merkezinin canlandırılması, Kooperatifçiliğe verilecek destek gibi bir çok projesini kamuoyuna açıklayan Gürün, yerli ve yabancı turistlerin giriş yaptığı Bodrum Limanın yenileme projesini de kamuoyu ile paylaştı.

osman gÜrÜn OSMAN GÜRÜN; BODRUM LİMANI YENİLENECEK… Ba kan G r n  den bir proje daha 2

Projenin hayata geçmesiyle birlikte Bodrum Limanında, erişilebilir kıyı şeridi, güvenli yaya dolaşım hattı, kültür ve sportif etkinlikler, çocuk oyunları doğal bir ve kaya bahçesi gibi birçok değişiklikler yapılacak.

Proje hakkında bilgi veren Osman Gürün, “Bodrum Liman’ı Dünya’ya açılan yüzümüz. Bu yüzümüzün daha modern hale gelmeye ihtiyacı var. Bununla ilgili bir proje hazırladık. Projemiz kapsamında önceliğimiz limanın elektrik, yangın, atıksu ve içme suyu olmak üzere alt yapısında bir yenileme yapacağız. Yapacağımız projenin en önemli özelliklerinden biriside yerli veya yabancı, zengin veya fakir ayrımı yapmadan herkesin ulaşabileceği erişilebilir kıyı şeridi yapacağız. Aynı zamanda buraya 1674 metre kara yeşil alan yapmayı planlıyoruz. Bu yeşil alan içerisinde kıyıda sanat, sahne gösterilerine imkân sunan alanlar, Mariana servis yolu ve sergi alanları gibi sanata ve başta Bodrum olmak üzere Muğla’ya yakışan bir liman yapmayı planlıyoruz” dedi.

osman gÜrÜn OSMAN GÜRÜN; BODRUM LİMANI YENİLENECEK… Ba kan G r n  den bir proje daha 4

osman gÜrÜn OSMAN GÜRÜN; BODRUM LİMANI YENİLENECEK… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler