Bizimle iletişime geçin

MUĞLA

KADEM METE: YÜKÜMÜZÜ HAFİFLETEN EN GÜZEL DUYGUMUZ BABALIK’TIR..

Yayınlanan

açık

mete KADEM METE: YÜKÜMÜZÜ HAFİFLETEN EN GÜZEL DUYGUMUZ BABALIK’TIR.. kadem mete
mete KADEM METE: YÜKÜMÜZÜ HAFİFLETEN EN GÜZEL DUYGUMUZ BABALIK’TIR.. reklam arena 4

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Yarın Kutlanacak Babalar Günüyle İlgili Bir Mesaj Yayınladı

Yarın omuzlarındaki yükün ağırlığını baba olmanın verdiği o muhteşem duyguyla hafifleten kıymetli babalarımızın günü olduğunu ifade eden Kadem Mete’nin mesajı aşağıda;

“Bizler farkındayız ki yaşımız kaç olursa olsun, zorlukların her türlüsüne göğüs geren, çocuklarının geleceği için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen babalarımızın boşluğu doldurmak asla mümkün olmayacaktır.
Yüreklerindeki şefkat, merhamet ve bizlere verdikleri o tarifi mümkün olmayan güven duygusu elbette başka hiçbir yerde karşılığını bulamayacağımız duygular olacaktır.
Öyle ki şairimizin de ifade ettiği üzere
Babam
Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım!
Ne zulüm, ne ölüm, ne korku
Başımı eğemez!
Yalnız senin elini öpmek için
Eğilir başım.”
Hayatımızın her anında; bazen ağabeyimiz, bazen kardeşimiz bazen de arkadaşımız olan kıymetli babalarımızın gününü kutluyor, baba özlemiyle yaşayan şehit çocuklarımızın o tanımı imkansız olan acılarını yürekten paylaşıyorum. Allah şehitlerimizden ebeden razı olsun. Babalar günümüz kutlu olsun.”
Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete

mete KADEM METE: YÜKÜMÜZÜ HAFİFLETEN EN GÜZEL DUYGUMUZ BABALIK’TIR..   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MUĞLA

BEŞKAZA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

beşkaza kültür ve dayanışma platformu BEŞKAZA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU… be  kaza kultur ve dayanisma platformu 1
beşkaza kültür ve dayanışma platformu BEŞKAZA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU… reklam arena 4

Muğla’da, Beşkaza coğrafyasının kültürünü yaşayan, yaşatan ve kendini ifade etmekte referans noktası olarak gören insanların dayanışmalarını sağlamak amacıyla Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu kuruldu.

Yamaç paraşütü yapan keçi ve efe figürlerinin yer aldığı platform logosunun en ilgi çekici figürü ise yörüklerin tarihi ve geleneksel ayakkabısı çarık oldu. Eğitimci Devrim Karakuş, platform olarak amaçlarının; yılda en az bir defa büyük ölçekli kültürel bir etkinlik yaparak, Beşkaza kültürünün tanıtılmasına, yaşatılmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Muğla’da, Beşkaza coğrafyasının kültürünü yaşayan, yaşatan ve kendini ifade etmekte referans noktası olarak gören insanların dayanışmalarını sağlamak amacıyla Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu kuruldu. Muğla ve çevresinde yaşayan iş insanları, bürokratlar ve akademisyenler ile her meslek grubundan temsilcilerin oluşturduğu Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu ilk toplantısını da gerçekleştirdi.

Menteşe’de bir restoranda düzenlenen ilk toplantıya eğitimci Devrim Karakuş başkanlık etti.

beşkaza kültür ve dayanışma platformu BEŞKAZA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU… be  kaza kultur ve dayanisma platformu 2Karakuş, yılda en az bir defa büyük ölçekli kültürel bir etkinlik yaparak, Beşkaza kültürünün tanıtılmasına,  yaşatılmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlamak olduığunu söyledi.

Platformun Muğla kültürünün zenginliğinin tanıtımına ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlamayı planladıklarını anlatan Karakuş, “Muğla-Menteşe ve havalisinde ikamet eden gerek doğum, gerek de yaşayış olarak Beşkaza coğrafyasının kültürünü yaşayan, yaşatan ve kendini ifade etmekde referans noktası olarak gören insanların dayanışmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Yılda en az bir defa büyük ölçekli kültürel etkinlik yaparak Beşkaza kültürünün tanıtılmasına, yaşatılmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlamak. Platformumuz bu vesile ile Muğla kültürünün zenginliğinin tanıtımına ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlamayı planlıyor. Siyasi ve ticari amaç gütmeyen sadece gönüllülük ilkesini benimseyen Beşkaza Platformumuz, ilk planda Beşkaza coğrafyasının genel yararı ve gelişimine uygun hareketle, katılımcıları tarafından önerilen projeleri hayata geçirecek. Bununla beraber platform bu projelerin etkin ölçülebilir ve sürdürülebilir olması ilkesi ile Beşkaza coğrafyasının eğitim, kültür, sosyal ve ekonomik konularında fayda sağlamak, bu coğrafyanın gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor.” dedi.

Çarıklı logo…

Menteşe’de kurulan Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformunun logosu ise bir hayli ilgi çekici. Beşkaza Platformunun logosunda, bölgesinin olmazsa omazlarından yamaç paraşütü ile uçan bir keçi ve efe figürü yer alıyor. Logonun en ilgi çekici figürü ise yörüklerin tarihi ve geleneksel ayakkabısı çarık. Platform üyeleri, logoda ki çarığın ayakları yere basan bir platform olacaklarının habercisi olduğunu kaydetti.

beşkaza kültür ve dayanışma platformu BEŞKAZA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

MUĞLA

MUĞLA’DA ANLAMLI İFTAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ömer ilman MUĞLA’DA ANLAMLI İFTAR… omer ilman iftar yemegi 1
ömer ilman MUĞLA’DA ANLAMLI İFTAR… reklam arena 4

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Milli Piyango Öğrenci Yurdunda, Muğla’da eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerine iftar yemeği verildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin değişik bölümlerinde eğitim gören, Kosova, Yemen, Mısır, Suriye, Irak, Bosna Hersek, Cezayir, Azerbeycan gibi ülkeler başta olmak üzere bir çok ülkeden öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen İftar Yemeği güzel görüntülere sahne oldu. Yemenli öğrenci Abdul-Jabbar Sahamsan’ın okuduğu ezan ile orucunu açan Yabancı öğrenciler yemekten duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi 4.Sınıf Öğrencisi Afganistanlı Cevad-ül Azra; “İl Müdürlüğümüzün bizim için hazırladığı bu İftar bizim için çok önemliydi. Bizi burada yalnız hissettirmediğiniz için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ömer ilman MUĞLA’DA ANLAMLI İFTAR… omer ilman iftar yemegi 2Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’da,  “Kadir Gecesi gibi önemli anlamlı bir günde ülkemize, ilimize dünyanın çeşitli yerlerinden misafir olarak gelen kardeşlerimizi Yurdumuzda misafir ettik. Bu mübarek önemli günde kardeşlik ikliminin gelişmesi noktasında gençlerimizin yurdumuzda buluşması gönül köprüleri nin kuruması gelecek adına çok güzel adımlar olacaktır. Hedefleri gönülleri bir gençlerimize devletimizin gücünü imkanlarını tanıtmaktan büyük mutluluk duyduk.” diyerek, yaklaşan Ramazan Bayramını kutladı.

ömer ilman MUĞLA’DA ANLAMLI İFTAR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

KÜLTÜR SANAT

BÖLGE MÜZESİ YAZ SONUNDA HİZMETE GİRECEK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla bölge müzesi BÖLGE MÜZESİ YAZ SONUNDA HİZMETE GİRECEK… mugla bolge muzesi tamalaniyor 1
muğla bölge müzesi BÖLGE MÜZESİ YAZ SONUNDA HİZMETE GİRECEK… reklam arena 4

Bölge Müzesi misafirlerine Anadolu medeniyetlerini anlatacak…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün inşaatı devam eden Bölge Müzesi’nin sahip olduğumuz Anadolu medeniyetlerini misafirlerine katman katman anlatan bir merkez olacağını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün inşaatı devam eden Bölge Müzesi’nde incelemelerde bulundu. 

Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Cengiz Bektaş’ın ve ekibinin imzasını taşıyan ve özgün mimarisi ile dikkat çeken Muğla Bölge Müzesi inşaatında incelemelerde bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Muğla’ya ve ülkemize uzun yıllar hizmet edecek, sahip olduğumuz Anadolu kültürünü katman katman misafirlerine anlatacak bir eseri Muğla’ya kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

muğla bölge müzesi BÖLGE MÜZESİ YAZ SONUNDA HİZMETE GİRECEK… mugla bolge muzesi tamalaniyor 2Başkan Gürün; “Bölge Müzesi ile üzerinde oturduğumuz toprakların geçmişini ve değerini çocuklarımıza anlatacağız.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün; “Cengiz Bektaş hocamız ve ekibinin projesini hazırladığı Bölge Müze’mizin inşaatının yüzde 70’den fazlası tamamlandı. Bu yaz sonunda açılışını hep birlikte yapacağız. Anadolu kültürü olarak sahip olduğumuz bütün değerleri burada tanıtmak, özellikle hemşerilerimize ve tüm Türkiye’den gelecek olan misafirlerimize ziyaret edebilecekleri Anadolu’nun kültürlerini bir arada görüp mukayese edebilecekleri, bu kültürün bütün katmanları ile sunulduğu bir merkez yaratmak istiyoruz. Böylece Muğlalı gençlerimiz, çocuklarımız üzerinde oturdukları toprakların değerini, geçmişini, burada yaşanan medeniyetin Yunan değil Anadolu medeniyeti olduğunu bilecek ve bu değerlere sahip çıkarak geleceğe taşıyacak. Bölge müzemizde tüm yaş gruplarına göre seminerler, etkinlikler düzenlenecek, insanlarımız bir araya gelecek. İlimizde devam eden kazıların hepsi burada teorik olarak anlatılacak ve geziler düzenlenecek. Valiliğimiz, Milli Eğitim Müdürlüğü’müz ile işbirliği yaparak gençlerimizin, vatandaşlarımızın buraya gelmesini, sahip olduğumuz değerleri, zenginliği onlara çok iyi anlatmamız gerekiyor. Bölge Müzemiz açıldıktan sonra bu tür etkinlikler, sahip olduğu değerler ve özellikleri ile Muğla’mıza ve ülkemize başarıyla hizmet edecek.” dedi.

muğla bölge müzesi BÖLGE MÜZESİ YAZ SONUNDA HİZMETE GİRECEK… mugla bolge muzesi tamalaniyor 3

DCIM100MEDIADJI_0021.JPG

muğla bölge müzesi BÖLGE MÜZESİ YAZ SONUNDA HİZMETE GİRECEK…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler