Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN ÜYELERİNE SAĞLIK DESTEĞİ…

Yayınlanan

açık

sağlık MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN ÜYELERİNE SAĞLIK DESTEĞİ… suleyman akbulut mgc 1
sağlık MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN ÜYELERİNE SAĞLIK DESTEĞİ… reklam arena 4

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) yönetimi, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Fethiye’de hizmet veren iki özel hastane ile üyelerine yönelik sağlık hizmetleri indirim anlaşması yaptı.

Konuya ilişkin protokol, Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi ve Özel Letoon Hastanesi yönetim kurulu başkanları ile Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut arasında imzalandı.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti sosyal sorumluluk projelerini sürdürüyor. Cemiyet yönetimi bir yandan ilçelerde üyelerinin belirlediği temsilcilerin seçimi çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da üyelerinin yararına olabilecek çalışmalara imza atıyor.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti yönetimi sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Fethiye’de hizmet veren iki özel hastane ile üyelerinin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesine ilişkin indirim anlaşmasında bulundu.

Fethiye’deki protokol imza töreninde, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Yönetim Kurulu Üyeleri Ferit Topaloğlu ve Erkan İlik, Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Başoğlu, Hastane Başhekimi Dr. Öztürk Hüral ile Özel Letoon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir yer aldı.

Protokol imza törenlerinde konuşan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, cemiyetin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında yürüttü projelere bir yenisini daha eklemekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, üye memnuniyetinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti.

sağlık MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN ÜYELERİNE SAĞLIK DESTEĞİ… suleyman akbulut mgc 2Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ni paydaşı olarak gören ve bu yönde üyelerine katkı sunan iki özel hastanenin yönetimine teşekkür eden Başkan Akbulut, “Muğla Gazeteciler Cemiyeti yönetimi sosyal ve eğitim alanındaki çalışmalarına önem veren genç ve dinamik bir yönetim. Cemiyetimiz için kurumsallaşma olmazsa olmazımız. Bu çalışmalarımız kapsamında bugün Fethiye’deyiz. Fethiye’deki iki güzide hastanemiz ile üyelerimize yönelik sağlık indirimi anlaşmasında bulunuyoruz. Bu ortak ve anlamlı çalışmaya imzalarıyla katkı koyan iki hastanemizin yönetim ve çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim. Kendilerini bundan sonra da hep yanımızda görmek istiyoruz. Düzenlediğimiz protokolle yaklaşık 200 üyemiz ve yakını Fethiye’deki bu iki özel hastanelerimizdeki sağlık hizmetlerinden indirimli olarak yararlanacak. Aynı çalışmayı diğer ilçelerimizde de sürdüreceğiz. Allah hastanelerimizin yokluğunu hissettirmesin. Bu arada anlaşmalarımız hangi ilçede olursa olsun tüm üyelerimizi kapsayacak niteliktedir. Anlaşmamız tüm üyelerimize hayırlı olsun” dedi.

Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Başoğlu, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin köklü bir meslek kuruluşu olduğunu belirterek, “Muğla’da gazetecilik denince köklü bir kuruluş olan Muğla Gazeteciler Cemiyeti akla gelir. Böylesine anlamlı bir çalışmada bizlerinde katkısının bulunması mutluluk verici. Genç bir yönetime sahip Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ne çalışmalarında başarılar diliyorum. Yaptığımız anlaşmadan dolayı mutluyuz. Hastanemizin de sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek kurulduğu bir hastane olduğunu hatırlatır, yine bir sivil toplum örgütüyle dayanışma ve birliktelik sergilemekten onur duyduğumu ifade etmek isterim” dedi.

Özel Letoon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir ise, Muğla ilinde kurumsal bir yapı kazanmış Muğla Gazeteciler Cemiyeti ile paydaş bir çalışma yürütmekten dolayı kurumu adına büyük mutluluk yaşadığını dile getirdi. Aydemir, “Bugün Muğla Gazeteciler Cemiyeti ile imzalamış olduğumuz protokolü önemsiyoruz. Zor şartlarda görev yapan basın mensuplarımıza ve yakınlarımıza sağlık hizmeti anlamında katkı sunmak bizler için gurur verici bir gelişme olmuştur. Yaptığımız bu anlaşma her iki taraf için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından düzenlenen protokol, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim kurulu Başkanı Süleyman Akbulut, Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Başoğlu ve Özel Letoon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir arasında imzalandı.

sağlık MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN ÜYELERİNE SAĞLIK DESTEĞİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… bodrum kaza
bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… reklam arena 4

Otomobile arkadan çarptığı kazada, ağır şekilde yaralandı. 

Kaza, Turgutreis-Bodrum Karayolu Dereköy Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre karayolunda seyreden 34 yaşındaki Aydın Yalçın idaresindeki motosiklet, bir anlık dikkatsizlik sonucu kavşakta 48 ABP 361 plakalı otomobile arkadan çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle motosikletinden fırlayıp otomobilin arka camına çarpan Yalçın, ağır şekilde yaralandı. Vücudunda kırıklar olduğu ifade edilen yaralı, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralının tedavisinin sürdüğü bildirildi. Güvenlik güçleri kazayla ilgili inceleme yaptı. Diğer yandan kazaya karışan motosikletin çarpmanın şiddetiyle koltuğunun yerinden söküldüğü görüldü.

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… bodrum kent konseyi logo
bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… reklam arena 4

Bodrum Turgutreis Hüseyin Burnu açıklarında geçtiğimiz günlerde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber teknenin batarak, 3’ü çocuk 12 kişinin yaşamanı yitirmesi ile ilgili, Bodrum Kent Konseyi’nden basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında “Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez düşüncesine dikkat çekildi.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve bir orman gibi kardeşçesine,

Bu hasret bizim…

İnsanca yaşamaya, eşitliğe, nefretsiz söylemlere, bu dünya hepimizin demeye hasret…

İster Bodrum’da doğup büyümüş olalım, ister burayı evi bilip kalanlardan; Bodrum hepimiz için mavi-beyaz bir mücevher.

Hepimizin Bodrum’a dair ortak duyguları var. Her birimiz bir kez olsun, deniz kenarında oturup Bodrum’un eşsiz maviliğine dalıp gitmiş, çocukluk anılarımızı; gençlik heyecanlarımızı; acılarımızı ve mutluluklarımızı düşünmüşüzdür…

En güzel fotoğraflarımızda Bodrum’un mavi dalgaları vardır fonda…

Vardı… Artık yok!

Kan kırmızı bir renk bulaştı fotoğraflardaki fonlara.

Bodrum’un derin mavilikleri koyulaşıyor… Temiz sularına ölümün karanlığı karıştı, karışmaya devam ediyor… Deniz kenarında yapılan tatlı dost sohbetleri, acı bir iç çekişle bölünür oldu. 

“Bugün 8 kişi ölmüş, bugün 15 kişi ölmüş, ikisi çocukmuş, biri kurtulmuş…”

Ülkeler bu ölümlere engel olmak için, mülteci ve göçmen sorunları karşısında çözüm odaklı stratejiler geliştirmeli ve İnsan haklarını hiçe sayan sınır politikalarına bir son vermelidir. Sadece ülkeler ve yöneticiler değil, mültecilerin yaşam şartlarını zora sokan, ülkedeki hemen her sorundan mültecileri sorumlu tutan ve nefret söylemleri ile süreci yıpratan herkes bu ölümlerin doğal sorumlularıdır.

“Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez. Dil, din, ırk, etnik köken, ekonomik durum gözetmeksizin tüm canlıları kucaklar. Bizler yaşam hakkını kullanarak bir ümitle yola çıkıp ölüme giden insanların acı haberlerini duymak ve okumak istemiyoruz.  Bu ölümlere alışan ve sıradanlaştıran bir insanlığın parçası olmak istemiyoruz. Çocuklara borcumuz var…

Umut yolculuğunda yaşamını kaybeden insanlar için duyduğumuz üzüntü, hepimizin ortak acısıdır. Bizler Bodrum’un huzur dolu sularına her baktığımızda, bu sularda yok olan hayatların acısını kalbimizde hissetmekten yorulduk.

Bu ölümler son bulsun istiyoruz.

Bodrum’un mavi suları yeniden aydınlansın istiyoruz.

Bodrum Kent Konseyi olarak, bu konuda üzerimize düşen her çalışmayı tüm Bodrum’lu hemşehrilerimiz ile birlikte göğüsleyebilmek en büyük tesellimiz olacaktır. Sularımızda kaybolan hayatlara ve acı ölümlere alışmadığımızı, kabullenmediğimizi tüm kamuoyuna bildiriyor ve yetkilileri insan tacirlerine karşı daha fazla önlem almaya çağırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

BODRUM KENT KONSEYİ

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… G    MEN KAZA
göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… reklam arena 4

Bodrum’da dün yaşanan göçmen faciası ile ilgili 5 kişi gözaltına alınırken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi. 

Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber tekne battı. Olayda 31 göçmen sağ olarak kurtarılırken, 3’ü çocuk 12 kişi ise yaşamını yitirdi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma neticesinde facia ile ilgili olduğu iddiasıyla 2’si yabancı uyruklu, 5 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

Öte yandan olayda yaşamını yitiren göçmenler otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cenazelerin işlemlerin ardından yakınlarına teslim edileceği, 15 gün içerisinde bir yakını çıkmayanların Muğla’nın Menteşe İlçesi’ndeki Kimsesizler Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler