Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN ÜYELERİNE SAĞLIK DESTEĞİ…

Yayınlanan

açık

sağlık MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN ÜYELERİNE SAĞLIK DESTEĞİ… suleyman akbulut mgc 1

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) yönetimi, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Fethiye’de hizmet veren iki özel hastane ile üyelerine yönelik sağlık hizmetleri indirim anlaşması yaptı.

Konuya ilişkin protokol, Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi ve Özel Letoon Hastanesi yönetim kurulu başkanları ile Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut arasında imzalandı.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti sosyal sorumluluk projelerini sürdürüyor. Cemiyet yönetimi bir yandan ilçelerde üyelerinin belirlediği temsilcilerin seçimi çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da üyelerinin yararına olabilecek çalışmalara imza atıyor.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti yönetimi sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Fethiye’de hizmet veren iki özel hastane ile üyelerinin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesine ilişkin indirim anlaşmasında bulundu.

Fethiye’deki protokol imza töreninde, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Yönetim Kurulu Üyeleri Ferit Topaloğlu ve Erkan İlik, Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Başoğlu, Hastane Başhekimi Dr. Öztürk Hüral ile Özel Letoon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir yer aldı.

Protokol imza törenlerinde konuşan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, cemiyetin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında yürüttü projelere bir yenisini daha eklemekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, üye memnuniyetinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti.

sağlık MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN ÜYELERİNE SAĞLIK DESTEĞİ… suleyman akbulut mgc 2Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ni paydaşı olarak gören ve bu yönde üyelerine katkı sunan iki özel hastanenin yönetimine teşekkür eden Başkan Akbulut, “Muğla Gazeteciler Cemiyeti yönetimi sosyal ve eğitim alanındaki çalışmalarına önem veren genç ve dinamik bir yönetim. Cemiyetimiz için kurumsallaşma olmazsa olmazımız. Bu çalışmalarımız kapsamında bugün Fethiye’deyiz. Fethiye’deki iki güzide hastanemiz ile üyelerimize yönelik sağlık indirimi anlaşmasında bulunuyoruz. Bu ortak ve anlamlı çalışmaya imzalarıyla katkı koyan iki hastanemizin yönetim ve çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim. Kendilerini bundan sonra da hep yanımızda görmek istiyoruz. Düzenlediğimiz protokolle yaklaşık 200 üyemiz ve yakını Fethiye’deki bu iki özel hastanelerimizdeki sağlık hizmetlerinden indirimli olarak yararlanacak. Aynı çalışmayı diğer ilçelerimizde de sürdüreceğiz. Allah hastanelerimizin yokluğunu hissettirmesin. Bu arada anlaşmalarımız hangi ilçede olursa olsun tüm üyelerimizi kapsayacak niteliktedir. Anlaşmamız tüm üyelerimize hayırlı olsun” dedi.

Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Başoğlu, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin köklü bir meslek kuruluşu olduğunu belirterek, “Muğla’da gazetecilik denince köklü bir kuruluş olan Muğla Gazeteciler Cemiyeti akla gelir. Böylesine anlamlı bir çalışmada bizlerinde katkısının bulunması mutluluk verici. Genç bir yönetime sahip Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ne çalışmalarında başarılar diliyorum. Yaptığımız anlaşmadan dolayı mutluyuz. Hastanemizin de sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek kurulduğu bir hastane olduğunu hatırlatır, yine bir sivil toplum örgütüyle dayanışma ve birliktelik sergilemekten onur duyduğumu ifade etmek isterim” dedi.

Özel Letoon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir ise, Muğla ilinde kurumsal bir yapı kazanmış Muğla Gazeteciler Cemiyeti ile paydaş bir çalışma yürütmekten dolayı kurumu adına büyük mutluluk yaşadığını dile getirdi. Aydemir, “Bugün Muğla Gazeteciler Cemiyeti ile imzalamış olduğumuz protokolü önemsiyoruz. Zor şartlarda görev yapan basın mensuplarımıza ve yakınlarımıza sağlık hizmeti anlamında katkı sunmak bizler için gurur verici bir gelişme olmuştur. Yaptığımız bu anlaşma her iki taraf için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından düzenlenen protokol, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim kurulu Başkanı Süleyman Akbulut, Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Başoğlu ve Özel Letoon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir arasında imzalandı.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

255 bin litre yakıt aldı BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI… arena motoryat

Bodrum’a yaz kış lük yatlar yakıt ikmali için gelmeye devam ediyor. En son olarak ‘Dream’ isimli lüks motoryat, 255 bin litre yakıt ikmali için bodrum merkez de bulunan iskeleye yanaştı.

Bodrum’un Paşatarlası mevkisinde bulunan gemi yanaşma iskelesine sabah saatlerinde demir atan Malta Bayraklı 106 metre uzunluğundaki motoryata, 8 tankerle 255 bin litre akaryakıt ikmali yapılmaya başlandı. Yakıt ikmalinin akşam saatlerine kadar süreceği bildirildi. Lüks motoryatın yakıt aldıktan sonra Yunan adalarına hareket edeceği öğrenildi. Türkiye’de  1997 yılında üretildiği öğrenilen lüks motoryatın ilk olarak yolcu gemisi olarak kullanıldığı, daha sonra yapılan tamir ve modernizasyon işlemlerinin ardından lüks motoryata dönüştürüldü alınan bilgiler arasında…

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bekİr yilmaz BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU… ARENA TOPLANTI

Bodrum’da son zamanlarda yağan sağanak ve kuvvetli yağışlar nedeniyle ilçe merkezindeki derelerin taşmasıyla yaşanan su taşkınlarını görüşmek üzere Bodrum Kaymakamlığı’nda 15 Ocak  tarihinde gerçekleştirilen bir toplantı düzenlendi. Toplantıda kamu kurumlarının bu sorunun çözümüne ilişkin neler yapabileceği konusu ele alındı.

Kaymakam Bekir YILMAZ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON, DSİ 21. Bölge Md. Mehmet Akif BALTA, MUSKİ Gn Md Yrd. Ali TEKKAYA,  Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Zeki ALİYAZICIOĞLU, Milas Orman İşletme Md Çetin AKKAYA, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şb Müdürü Mehmet Somer KIRKER, Müze Müdürü Tayfun SELÇUK ve ilgili md. yardımcıları, daire başkanları şef ve teknik görevlileri katıldı.

Toplantı sonucunda; İlçe Merkezinde meydana gelen taşkınlarda genel olarak sorun yaşanan derelerin Gökçeler Deresi, Gerence Deresi, Aliyan Deresi, Çukur Dere ve Gaz Dereleri olduğu, taşkınların ana nedeninin mansapların şehir merkezi içinde yer alması, uygun kesitte yatakların olmaması ve plansız yapılaşma olduğu tespit edildi. Alınacak önlemler ise yukarı havza önlemleri ve mansap önlemleri olarak iki aşamada ele alınarak şöyle sıralandı:

1-Yukarı Havza Önlemleri
DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından derelerin yukarı havzalarında feyezan sularını depolamak ve mansaba güvenli akım iletmek amacı ile sel kapanı yapısı için gerekli arazi ve büro çalışmaları yapıldığı görülmüştür. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede bu tür yapıların yapılabileceği topografik alanların bulunduğu anlaşılmıştır. 3 Adet derede 500 yıllık debiye göre gerekli rezervuar alanları tespit edilmiştir. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede Yukarı Havza Önlemleri çalışmalarını tamamladığı ve iş programına aldığı görülmüştür. Yukarı Havza Önlemleri bu kapsamda ödenekler dâhilinde gerçekleştirilecek gerekli takipler ve çalışmalar Kaymakamlık ve Bölge Müdürlüğünce yapılacaktır. DSİ nin Yukarı Havza Önlemleri projelerinin tahmini değerinin 40-50 milyon TL civarı olacağı değerlendirilmiştir.

Bu alanların kısmen Doğal Sit, Arkeolojik Sit Alanında ve orman tahdit sınırları vs. içerisinde kaldığı için projelerin hazırlanmasına müteakip yapım öncesinde ilgili kurumlardan gerekli izinler alınması gündeme gelmiş ilgili kurumlarca sorunun çözüleceği ve takip edileceği ifade edilmiştir.

2- Mansap Önlemleri: (Akarsuyun aşağı kısmında alınacak tedbirler)
Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere toplam 5 adet derede DSİ tarafından çalışma yapıldığı görülmüştür. Söz konusu 5 adet derenin kati projelerinin önceki yıllarda DSİ 21. Bölge Müdürlüğünce hazırlanarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına gönderildiği ifade edilmiştir. Hazırlanmış olan projeye esas tip kesitlerin tamamı Başbakanlık 2006/27 Genelgesi gereği Açık Duvarlı Kanal olarak projelendirilmiştir. Açık kanal şeklinde projelendirilen derelerde, kamulaştırma maliyetlerinin daha fazla olması, mevcut güzergâhların aktif yol olarak kullanılması, güzergahların yoğun yerleşim içinden geçmesi nedeni ile aynı genelge gereği (zaruri haller kapsamında) kapalı kesite çevrilebilineceği mütalaa edildiğinden, söz konusu derelerde kapalı kesit çalışmaları da yapıldığı ifade edilmiştir.

Mansap önlemlerinin; Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyemizce gerçekleştirilmesi gerektiğinde mutabık kalınmıştır. DSİ tarafından yapılacak Yukarı havza önlemleri sonrası alınan teknik veriler ışığında yapılacak çalışmalar projelendirilecek, Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve Bodrum Belediyemiz tarafından birlikte kamulaştırma işlemine gerek kalmaksızın gerçekleştirilmeye çalışılacaktır. Belediyelerimizin temsilcileri gerekli çalışmaları bütçe imkânları doğrultusunda en kısa zamanda yapacaklarını ifade etmişlerdir. Yetersiz menfezlerin yapımı ve yağmur suyu drenaj hattı olarak düşünülen uygulamalarda yaklaşık 40-45 milyon TL ödeneğe ihtiyaç olacağı değerlendirilmiştir.
Ayrıca; Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğünün görev alanında kalan şehir merkezinden geçen anayol üzerinde bulunan Konacık Aliyan Deresi, Gerence Deresi ve Çukur Dere menfezlerinin yetersiz olduğu ihtiyaca cevap verecek teknik ölçülerde Karayolları Bölge Müdürlüğümüzce yenilenmesi gerektiği değerlendirilmiştir. Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğüz gerekli çalışmaları yapacağını ifade etmiştir.
Teknik tespitler doğrultusunda; Kaymakamlık, Muğla Büyükşehir Belediyesi, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü, Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi başta olmak üzere tüm kurumların sorunun çözümü için işbirliği içerisinde hareket etmesi ve çalışmalarda en kısa zamanda mesafe alınması için gayret gösterilmesi kararlaştırılmıştır.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ GÖLKÖY’DE BULUŞUYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ GÖLKÖY’DE BULUŞUYOR… G  LK  Y SULAK ALAN

Bodrum Kent Konseyi, Bodrum Yarımadası Kültür ve Çevresini Koruma Derneği ve Doğa Derneği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek etkinlikte, Akdeniz Sulak Alanı olarak bilinen arazide bir araya geliyor…

Etkinliğin Buluşma saati 12.00… Tüm katılımcılar, Gölköy Muhtarlığı önünde bir araya geldikten sonra Hurmalığa yürüyüş başlayacak. Burada çevre temizliği yapıldıktan sonra sohbet gerçekleştirilecek.

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ GÖLKÖY’DE BULUŞUYOR… 9858655910

Bodrum’daki birinci derece doğal SİT alanı olan ve koruma altındaki Datça hurması ağaçlarının bulunduğu Akdeniz Gölü Sulak Alanı, bir süre önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından jeotermal kaynak arama ruhsatlarının verilmesi sebebiyle gündeme gelmişti. Çevrecilerin gözü gibi baktığı son sulak alanımız, pek çok su kuşu türüne ev sahipliği yapıyor. Endemik Gölköy hurmalarının yetiştiği nadir bölgelerden biri olan Akdeniz Sulak Alanı’nın temiz tutularak yaşatılması, Bodrum çevrecilerinin öncelikleri arasında. Kent Konseyi yetkilileri tüm Bodrum halkını ” 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü’nde, Bodrum Gölköy Kovalık Sulak Alanında buluşuyoruz.” diyerek davet ettiler.

Okumaya devam et

Son Haberler