Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR…

Yayınlanan

açık

bayram BODRUM BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR… bodrum belediyesi bayrama hazir 3

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi yarımada genelinde çalışmalarını hızlandıran Bodrum Belediyesi ekipleri, Bodrum halkının ve bayramda Bodrum’u tercih edecek olan yerli yabancı misafirlerin tatillerini huzurla geçirebilmeleri için gerekli tedbirleri aldı.

bayram BODRUM BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR… bodrum belediyesi bayrama hazir 1 300x170Bodrum Belediyesi ekipleri, çevre düzenleme çalışmaları kapsamında bir yandan caddelerin, sokakların, sahillerin, koyların, park ve bahçelerin bakımlarını yaparken bir yandan da çevredeki eksiklikleri gidermek üzere gerekli kontrolleri sağlayarak kenti bayram tatiline hazırlıyor. Bodrum Belediyesi mücavir alanı içindeki bütün camilerde düzenli bir şekilde gerçekleştirilen temizlikler ise yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle daha detaylı olarak yapılıyor. Bodrum Belediyesi Cenaze Hizmetleri personeli, yapılan temizlik programı dahilinde bu hafta içi Kızılağaç Hacı Ali Cami, Türkkuyusu Cami ile Gümüşlük Yalı camilerinde devam ettikleri çalışmalarında; camilerin iç ve dış temizliğinin yanı sıra bahçe ve şadırvanlarının da bakımlarını ve temizliğini yapıyor.

Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri de restoran, beach, bar ve çeşitli eğlence mekanlarında ses ve gürültü denetimleri yaparak gürültü kirliliği ile işyeri ve çevre denetimlerine ek olarak çevre kirliliği konusunda da kontrollerde bulunarak çevrenin temiz tutulması için önlemler alıyor. Ayrıca mavi bayraklı plajlar ve halk plajları da temizlenip düzenlenerek cankurtaranların tam teçhizatlı görev başında olması sağlanıyor.

bayram BODRUM BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR… bodrum belediyesi bayrama hazir 2 300x200Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise Ramazan Bayramı’nda yaşanabilecek sıkıntıları çözmek için 24 saat görevinin başında olacak. Yapılan çalışma ve düzenlemeler kapsamında seyyar satıcılar ve dilencilerle mücadele için ekip sayıları artırılarak sivil ekipler oluşturuldu. Çeşitli işletmelerin, özellikle de konaklama ve gıda üzerine hizmet veren işletmelerin denetimleri sıklaştırıldı. Bayram süresince herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına bu denetimlere ağırlıklı olarak devam edileceği bildirildi.

Vatandaşların şikayetlerini en kısa sürede değerlendirebilmek için çağrı merkezi personelinin sayısı artırıldı. Zabıta dış devriye ekipleri de çoğaltılarak şikayetlerin ivedilikle değerlendirilebilmesi için ekiplere motorize araç takviyesi yapıldı. Tatile gelen misafirlerin, gidecekleri adresleri kolaylıkla bulabilmeleri için belirli bölgelere uygun yön tabelaları konuldu.

Kaldırım üzerine araç parklarını engellemek için konulan dubalarda eksik olanların yerine yenileri takıldı. Trafiğe kapalı alanlardaki demir borular yenilendi. Dolmuş durakları ve bekleme yerlerindeki araç parklarının engellenmesi ve vatandaşların kaldırım üzerinde ve trafiğe kapalı alanlarda rahat yürüyebilmeleri için, meydana gelebilecek olası park sorununa karşı denetimlerin sıklaştırılacağı belirtildi.

bayram BODRUM BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR… bodrum belediyesi bayrama hazir 4 300x177Bodrum Belediyesi ve Kaymakamlık makamı tarafından da vatandaşların yolda, caddede, çarşıda dolaşırken rahatsızlık duymamaları için hanutçulukla mücadele kapsamında ekipler kuruldu.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yaz ayları ve bayram tatili gibi özel günlerde ilçeye akın eden yerli yabancı tatilcilerle birlikte nüfusu 1 milyona ulaşan Bodrum’da huzur ve güvenliğin korunması için Ramazan Bayramı öncesi tüm önlemleri aldıklarını ifade etti. Başkan Kocadon, “Türkiye’nin dünyaya açılan en medeni yüzü olan Bodrum, sadece ülkemizin değil dünyanın da gözde tatil cennetlerinden biridir. Okulların kapanmasıyla ve Bayram tatiliyle birlikte hızla kalabalıklaşması beklenen yarımadamızda, Bodrum Belediyesi olarak gerekli tüm önlemleri aldık. Özellikle misafirlerimizin tatillerini en iyi şekilde geçirebilmelerini sağlamak üzere nöbetçi birimlerimiz, bayram süresince 24 saat görevlerinin başında olacaklar. Güvenliğin sağlanması için nöbetleşe olarak çalışacak olan ekiplerimiz, ilçe genelindeki güvenlik güçleriyle koordineli bir şekilde kalarak halkın huzuru için çalışmalarını sürdürecek.” dedi.

Bodrum halkı ve tatilini Bodrum’da geçirecek olan Bodrum aşığı misafirler, bayram boyunca doğabilecek sorunlar için Zabıta Müdürlüğü’nün 153 ya da 0(252) 319 1943  ve 0(252) 316 1185 numaralı telefonlarından yardım isteyebilirler.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ… bodrumspor eyupspor 1
2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ilk maçında deplasmanda Eyüpsspor ile golsüz berabere kaldı.
İstanbul Esenler Stadı’nda 13.00’de başlayan karşılaşmayı Bodrum’dan gelen yaklaşık 20 taraftarla birlikte Eyüpssporlu yaklaşık 100 taraftar izledi. Her iki takım taraftarları da takımlarını 90 dakika boyunca destekledi.
bodrumspor BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ… bodrumspor eyupspor 2Eyüpsspor’un 10 kişi tamamladığı karşılaşmanın önemli pozisyonları ise şu şekilde:
Dakika 7‘de Bodrumspor’un kullandığı köşe vuruşundan dönen topu kapan Celal’in müsait pozisyonda yaptığı vuruş üstten auta çıktı.
Dakika 11‘de gelişen Eyüpspor atağında Kubilay Akyüz’ün çaprazdan vuruşu direğin dibinden auta çıktı.
Dakika 20‘de Bodrumspor’un kazandığı serbest vuruşta Hüseyin Kala topu Orhan’ın önüne bıraktı, Orhan’ın vuruşunda Eyüpsspor kalecisi Evren topu rahat kurtardı.
Dakika 22‘de gelişen Eyüpsspor atağında Yüksel Kayaalp’in sağ çaprazdan yaptığı vuruşta Kaleci Kaya topu kurtardı.
Dakika 49‘da gelişen Bodrumspor atağında Göksu’nun Harun ile yaptığı duvar pası sonrası yaptığı vuruşta top üstten auta çıktı.
Dakika 67‘de gelişen Bodrumspor atağında Hüseyin Kala’nın uzaktan şutunda Eyüpsspor kalecisi Enver topu iki hamlede tuttu.
Dakika 84‘de gelişen Bodrumspor atağında Cen Ekinci kaleci Enver ile karşı karşıya kalacağı sırada Eyüpssporlu Muhammet Yeşil Cem’in formasından çekerek pozisyonu bozdu. Karşılaşmanın hakemi Muhammet Yeşil’i ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışına gönderdi.
Bodrumspor karşılaşmanın kalan dakikalarında yakaladığı pozisyonlarda da aradığı golü bulamayınca karşılaşma golsüz beraberlikle sonuçlandı. Alınan bu sonuçla yeşil beyazlı ekip puanını 29’a yükseltirken 7’inci sıradaki yerini korudu. Karşılaşma sonrası havayoluyla Bodrum’a dönecek yeşil beyazlı ekip yarından itibaren, 23 Ocak Çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu 2. maçında konuk edeceği Evkur Yeni Malatyaspor maçı hazırlıklarına başlayacak. İki takım arasında oynanan ilk karşılaşmayı Evkur Yeni Malatyaspor 3-2 kazanmıştı.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI… belediye iscilerinin sendika isyani 1

4857 Sayılı kanunla devlet kadrosunda bulunup, hakları korunan Bodrum Belediyesinde çalışan bir grup işçi, bağlı bulundukları Belediye – İş ( Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası) sendikasının, haklarını korumaktan çok, kazanımları söz konusu olduğunda işveren gibi davrandığı iddiasıyla bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Haber / Foto: Ali Peltek

bodrum belediyesi BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI… belediye iscilerinin sendika isyani 2Belediye işçileri adına konuşan Şeref Kars, “Sendika genel merkezinin haberi olduğunu sanmıyorum ama, Muğla temsilcimiz Ender Akbay’ın tartışma konusu olan uygulamalarından muzdarip durumdayız. Bizim haklarımızı korumak adına, bizim avukatımız gibi olması gereken Muğla temsilcisinden; ölüm yardımı, yaptığımız işin görev tanımı ve getirisi, mesailer konusundaki uygulamalarından rahatsızız. Yaptığımız bir toplantıda 50 madde olan kooperatifleşmeden doğacak kazanımlarımız uyarınca öngörülen arsa tahsisi maddesinin protokolden çıkarılacağını bizzat bana ve arkadaşlarıma söyledi. Yıllık zam söz konusu olduğunda tamamen işçinin aleyhinde duruş sergilemektedir. Son 5 yıldır, açıklanan zorunlu zamma ek olarak 1 puan bile kazanımımız olmamıştır. Arkadaşlarımızla bir araya gelip, bir hukukçuyu vekil tayin ederek, haklarımızı arama kararı aldık.” dedi.

Konu hakkında bilgi almak için telefonla ulaştığımız Belediye – İş Muğla temsilcisi Ender Akbay’da işçilerin iddialarına karşı şunları söyledi:

“Görevde olduğumuzdan bu yana düşük yevmiyeler artırıldı. Görev tanımlaması ile ilgili çalışmalar devam etmekte. 7,5 saatin üzerindeki çalışmalarla % 50 arttırılarak verilmesini sağladık. Mağduriyet varsa gereken yapılır. Mevzuat hakkında tüm üyelerimiz bilgilendirilmektedir.” 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR!

Yayınlanan

açık

Tarafından

chp bodrum ilçe merkezi CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR! ARENA BODRUM CHP

Yerel seçimlere haftalar kalmasına rağmen hala adayı açıklanmayan CHP Bodrum İlçe Örgütü, tüm aday adaylarıyla ve CHP’li yöneticilerle bir araya geldi.

CHP il Başkanı Adem Zeybekoğlu ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da hazır bulunduğu toplantıda, İYİ Parti’nin adayı Mehmet Tosun’la ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, CHP ilçe örgütü olarak tarihi bir güne tanıklık ettiklerini söyleyerek başladığı konuşmasında, son günlerde siyaset kulislerini meşgul eden söylentilerin “bilgi kirliliği” olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“İYİ Parti adayının Bodrum CHP’den aday olacağına yönelik söylentiler doğru değildir. Bu bilgi, ne genel başkanımız ne genel başkan yardımcılarımız tarafından teyit edilmemiştir. Talep var mıdır? Vardır. Bize göre kendilerini darı ambarında görüyorlar. Böyle bir şey söz konusu değildir. Yolumuza CHP’nin hali hazırdaki üyelerimizden biriyle devam edeceğiz. Gerek sosyal medyada, gerek yönetimimizle, Bodrum belediye başkanımızla, vekillerimizle, Büyükşehir belediye başkanımız dimdik durduk bu talebin karşısında. Gelecek hafta adayımız belli olacak. Hep beraber karnaval havasında bodruma güzellikler yaşatmaya devam edeceğiz. Şu anda Mehmet Tosun’un Bodrum’dan CHP başkan adaylığı mümkün değildir. Bu konu tamamen kapanmıştır. Tüzük orada duruyor.”

chp bodrum ilçe merkezi CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR! KOCADON 5

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da bir algı operasyonu yapıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazen olumsuzluklardan güzel şeyler çıkıyor. Her işte bir hayır vardır. Bu bir algı operasyonudur. Böyle bir şey mümkün değildir. Çünkü Bodrum İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en değerli belediyesidir. Anadolu’nun umududur. Öyle kolay verilecek bir yer değildir. Anadolu halkı huzurlu bir şekilde Bodrum’da yaşıyorsa bunu CHP ye borçlu olduğunu herkes biliniyor. Devlet bile Bodrum’daki bu huzurun bozulmasını istemez arkadaşlar. Basın mevcut iktidarın elindedir. İstediği şekilde yazıp yayınlayabiliyor. Biz de bundan etkilenip panik oluyoruz, birbirimizi suçluyoruz. Halbuki partimizin üst yönetiminin bile haberi yok bundan. Biz önümüzdeki süreçte tekrar CHP ile belediyeleri nasıl alırız. onun projesini yapacağız. Sakin olun. Bu kaleyi kimse yıkamaz. Kafasındaki projeleri farklı şekilde yansıtmaya çalışırlar, biraz suyu bulandırırlar. Bunun dışında Bodruma hiç kimse bir şey yapamaz. Kolay değil. Hepiniz evinizde rahat uyuyun. Rahat olun. Kırgınlıklar, küskünlükler olabilir. Bunların hepsi gelip geçicidir. Şöyle bir olayda bakın ne kırgınlık, ne küskünlük kaldı. Hepimiz beraber olmaya devam edeceğiz. Bodrum hiç kimseye teslim edilemez CHP dışında.”

ZEYBEKOĞLU: BİLDİĞİMİZ BİR ŞEY VAR DEMEK Kİ…

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da konuşmasına “Umudunu kaybetmeyen CHP’li arkadaşlarım saygıyla selamlıyorum.” Sözleriyle başladı. Zeybekoğlu, İYİ Parti ve CHP arasında diplomatik görüşmelerin devam ettiğini belirterek “Bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci en iyi şekilde yürütmek istiyoruz. Elbette, CHP’den daha büyük kimse yoktur. Bir ittifak alışverişi yapılıyor. İYİ Parti ile ittifak gelişiyor. Bu ittifakta, açık ve net söylüyorum. Mehmet Tosun arkadaşımızın belirli dünya görüşü vardır. Bu arkadaşımızın gelip CHP’den üye olacağını düşünmüyorum. Nasıl bizler gitmeyecek isek, onun da geleceğini düşünmüyorum. Elbette CHP’li bir arkadaşımız olacaktır. Bodrum’da da bu seçimi alacağımızı düşünüyorum. Biraz diplomasi, biraz sokak eylem mücadelesi veriyoruz. Ben bu süreçte ikisinde de varım. Genel merkezin dediği şu. Bir ittifak görüşmemiz var. Elbette Muğla’da biz kimseyi üzmeyiz diyorlar. Ben buradan CHP’li birinin belediye başkanı olacağını anlıyorum. Genel Merkezimizin bir yanlış yapacağına asla inanmıyorum. İYİ Parti bizim ittifak ettiğimiz bir parti. Her ilçede İYİ Parti de, CHP de adayıyla seçime girebilir. Biz sizlerle beraber bunu göğüsleyebileceğimizi düşünüyoruz.”
Zeybekoğlu, partililerin “Neden en son ilçe Bodrum kaldı?” şeklindeki sorusuna da “Şu anda diplomasi mücadelesi sürdürüyoruz. Bildiğimiz bir şey var demek ki. Bodrum’da süreç daha bitmedi. “ şeklinde yanıt verdi.

Okumaya devam et

Son Haberler