Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÇÖKERTME’YE GELMEYİN… YUNAN’A GİDİN…

Yayınlanan

açık

çökertme ÇÖKERTME’YE GELMEYİN… YUNAN’A GİDİN… cokertme iskele kacak iddias 1
 • çökertme ÇÖKERTME’YE GELMEYİN… YUNAN’A GİDİN… mehmet tosun banner 2
 • çökertme ÇÖKERTME’YE GELMEYİN… YUNAN’A GİDİN… Hakan Durna SM Con 05

Milas Çökertme Koyu’nda 6 restoran ve 6 pansiyon ile denizden gelen turistlere hizmet veren 2’si yüzer 4 eski ahşap iskelenin ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Milas Kaymakamlığı tarafından kaldırılmak istenmesi tepkilere neden oldu.

ÇÖKERTME’YE GELMEYİN YUNAN ADALARINA GİDİN…

Koydaki restoran ve pansiyon sahipleri yıllardır kullandıkları iskelelerin kaldırılmak istenmesi üzerine eylem yapıp, bu kararın Çökertme Koyu’na gelen 8 bin yata, “Yunan adalarına gidin” demek anlamına geldiğini söyledi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan ise kaçak ve ruhsatsız olan iskelelerin kaldırılmasının hukuki olduğunu belirtip, “Yasa dışı bir şey yapmıyoruz. Bunu oradaki esnafa da geçen hafta anlattım. Olayı kabullendiler. Ancak, şimdi başka yolları deniyorlar” dedi.

Milli Emlak Müdürlüğü, bir süre önce çam ağaçlarıyla kaplı, cennet Çökertme Koyu’ndaki uzunlukları 20 ile 30 metre, genişlikleri ise 1.70 ile 1.80 metre arasındaki 2’si yüzer 4 ahşap iskelenin ruhsatsız ve kaçak olduğu gerekçesiyle kaldırtılması için Milas Kaymakamlığı’na yazı önderdi. Kaymakamlık, Milli Emlak Müdürlüğü’nün bu kararını geçen hafta Çökertme Koyu’ndaki restoran ve pansiyon işletmecilerine tebliğ etti. Koydaki iki yüzer iskele işletmeciler tarafından kaldırıldı. İki sabit iskele ise kaldırılmayı beklerken, alınan karardan rahatsızlık duyan restoran ve pansiyon işletmecileri iskelede eylem yaptı. 20 kişilik grup, yıllardır kullandıkları, özellikle yaz aylarında çok sayıda yatın uğradığı iskelelerin kaldırılmasının turizme balta vurulması anlamına geldiğini söyledi.

‘BU KARAR 8 BİN YATA, ‘YUNAN ADALARINA GİDİN’ DEMEK ANLAMINA GELİYOR’

Çökertme Koyu’ndaki Rose Mary Restaurant’ın işletmecisi, evli ve iki çocuk babası 58 yaşındaki Mahir Vurmaz, “Ömrümün neredeyse yarısı burada geçti. Kaldırılmak istenen iskelelerin doğaya hiçbir zararı yok. Ahşap malzemeden yapılmış iskeleler bunlar. 31 yıldır kullandığımız bu iskelelerin kaldırılması, Gökova Körfezi’nin başlama ve bitiş noktası arasındaki Çökertme Koyu’na gelen 8 bin yata “Biz sizi istemiyoruz. Yunan adalarına gidin” demek anlamına gelmektedir. Buradaki esnafın tamamı denizden gelen turisten ekmek yiyor. Buradaki yat ve pansiyonlarda yaklaşık 100 kişi çalışıyor: Buradaki esnafın gelirinin yüzde 90’ı denizden. İskeleler kalkarsa pansiyon ve restoranlar kapısına kilit vurur. Bayram öncesi alınan bu kararla şoke olduk. İskeleleri bugün itibariyle kaldırmaya başladık” dedi.

“Cumhurbaşkanımız  turizmcilere, ‘Elinizi taşın altına koyun istihdam yaratın’ derken, biz gövdemizi koyduk ancak buna rağmen iskelelerimiz kaldırılmaya başlandı” diyen Vurmaz, “İskelelerin kaldırılmaya başlandığını gören yatlar, Çökertme Koyu’na girmeyip ya Yunan adalarına ya da başka koylara gitmeye başladı bile. Umarım sesimizi duyan ve bize bayram sevinci yaratacak bir karar ulaştıran makam olur. Çünkü Milas Kaymakamlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Başbakanlık İlteşim Merkezi’ne (BİMER) yaptığımız tüm girişimler sonuçsuz kaldı” diye konuştu.

çökertme ÇÖKERTME’YE GELMEYİN… YUNAN’A GİDİN… cokertme iskele kacak iddias 2İSKELELERİN KALDIRILMASI KARARINI ‘ŞAKA GİBİ’ OLARAK NİTELEDİ

Yılın 6 ayını ‘Muazza’ isimli yelkenli teknesi ile Gökova Koyları’nda geçirdiğini belirten emekli eczacı 53 yaşındaki Özden Kırdı ise “İki gündür iskelelerin kaldırıldığını gören yatlar koya girmiyor, kaldırılmayan ise bugün kaldıracak. Bu kararı duyunca şoke oldum. Böyle bir karar nasıl alınır? Nasıl bir amaç güdülür? Anlamak mümkün değil. Turizme kötülük yapacaksanız bundan daha iyisi olmaz. Bu şaka gibi karar, ‘Koyu boşaltın gidin’ demektir. Bu kararı kim, hangi amaçla aldı mutlaka bunu sormak gerekir” dedi.

‘KALDIRMAK YERİNE YASAL HALE GETİRİLMELİ’

Koydaki Kaptan Restoran’ın üçüncü nesil sahibi 29 yaşındaki İbrahim Günyel de “Bu koyda doğduk, büyüdük. Tek geçim kaynağımızda ata yadigarı restoranımız. Restorana da müşterinin gelebileceği tek yol deniz. Yatlar, iskeleye yanaşmazsa, biz nasıl iş yapacağız? 1986 yılından beri bu iskeleleri kaldırmak kimsenin aklına gelmedi de şimdi turizm sezonunun başlayacağı bu zamını mı buldular? Bu iskeleleri kaldırmak yerine nasıl yasal ve daha yararlı hale getiririz, bu konuyu masaya yatırsalar, daha önemli bir adım atılmış olurdu” diyerek, tepkisini dile getirdi.

çökertme ÇÖKERTME’YE GELMEYİN… YUNAN’A GİDİN… cokertme iskele kacak iddiasi 3KAYMAKAM ARSLAN: YOĞUN ŞİKAYET VARDI…

Milas Kaymakamı Eren Arslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Çökertme Koyu’ndaki iskelelerle ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını vurgulayıp, “Bunun üzerine konunu araştırılıp, gerekli denetlemelerin yapılması talimatı verdim. Araştırma sonucu iskelelerin kaçak olduğu ortaya çıktı. Kimsenin ekmeğinde gözümüz yok. Kaçak ve ruhsatsız olan iskelelerin kaldırılmasını hukuki yollar içinde doğru bulduk. Yasa dışı bir şey yapmıyoruz. Bunu oradaki esnafa da geçen hafta anlattım. Olayı kabullendiler. Şimdi başka yolları deniyorlar” dedi.

çökertme ÇÖKERTME’YE GELMEYİN… YUNAN’A GİDİN… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ …

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … 3
 • bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … mehmet tosun banner 2
 • bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … Hakan Durna SM Con 05

Türkiye genelinde açılan “Günaydın Edebiyat Yarışmaları” yarışmasında masal yazma alanında Türkiye 1.lik ödülünü  Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip öğrencisi Zehra Nur Akar aldı.

Eraslan Vakfı tarafından  yurt genelinde yapılan yarışmaya ‘’Sihirbaz ve Balıkları’’ adlı kendi yazdığı masalla katılan öğrenci, Türkiye 1. Lik ödülünü Bodrum’a getirdi. Zehra Nur Akar  ve danışman Türkçe öğretmeni Alaaddin Beken, 20 Mart Çarşamba günü İzmir Özel Ege Lisesi Konferans Salonunda  düzenlenen törende ödülünü aldı.  İzmir  Milli Eğitim camiasının hazır bulunduğu törende  ünlü yazar ve şairler de katıldı.

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … 2 1Ödülünü büyük sevinçle alan Zehra Nur ‘’ Bundan sonraki yarışmalara katılarak başarımı devam ettireceğim. Bu ödül bana büyük cesaret verdi.  Bana inanan  aileme ve öğretmenim Alaaddin Beken’e teşekkür ederim.’’ dedi.

Töreni öğrencinin babası öğretmen İskender Akar ve annesi öğretmen Yasemin Akar da gururla izledi.

Tören sonunda ödül kazanan eserlerden oluşan kitap, davetlilere hediye edildi.

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 8
 • behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… mehmet tosun banner 2
 • behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… Hakan Durna SM Con 05

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Yatağan Sanayi Sitesi’nde büyük ilgiyle karşılandı.

Sosyal medya üzerinden yürütülen karalama kampanyalarının ‘acizliğin göstergesi’ olduğunu belirten Bağımsız Aday Saatcı, “Bizimle beraber fotoğraf çekinen çocuklar işten atılıyor. Korkunun ecele faydası yok, çamurlaşmayın.” dedi.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 1

Sahte sosyal medya hesaplarıyla karalama kampanyası acizliğin göstergesidir…

Bağımsız Aday Saatcı, Milas’ın ardından gittiği Yatağan Sanayi Sitesi’nde esnaf ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Desteklerini ifade eden vatandaşlara teşekkür eden Bağımsız Saatcı, ziyaretlerin ardından gazetecilere açıklamada bulundu.

Milas’ın ardından Yatağan’da gördüğü ilgiden de büyük mutluluk duyduğunu anlatan Bağımsız Saatcı, Muğla genelinde çok ciddi bir halk hareketi olduğunu kaydetti. Halk İttifakı’nın büyük güç kazanmasıyla birlikte sosyal medya üzerinden kendisine yönelik algı operasyonları ve karalama kampanyaları başlatıldığını belirten Başkan Saatcı, “Sahte sosyal medya hesaplarıyla, şahsıma yönelik her türlü karalama kampanyasını başlattılar. Bu acizliğin göstergesidir. Biz bu güne kadar temiz siyaset yapma konusunda kararlı davrandık, sonuna kadar da temiz siyaset yapacağız. Argo tabirle söylemek gerekirse, biz kimseye belden aşağı vurmayız. Bu kadar aciz olmayın, bu kadar aşağı düşmeyin.” dedi.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 4

Korkunun ecele faydası yok, hiç çamurlaşmayın…

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ndeki işten çıkarmalara yönelik de konuşan Başkan Saatcı, “Bizimle beraber fotoğraf çekinen çocuklar işten atılıyor. Bunları yapanlar soruyorum; ‘Başkaları bunları yapıyor’ diye eleştiriyordunuz, siz şimdi onlardan farklı olmadınız ki. Kirletmeden, çamur atmadan, şimdiye kadar yapılan yanlışları anlatmaya devam edeceğiz. Sırtımızı sadece Saygıdeğer Muğlalı’lara dayayacağız. Çünkü bizim halktan başka kimsemiz yok. Biz kendimizden ve Muğla halkından eminiz, korkunun ecele faydası yok. Hiç çamurlaşmayın, gerek yok.” diye konuştu.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 9

 

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 1
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum’un her yerinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Mehmet Tosun gittiği her yerde yoğun katılım ve destek sözleriyle karşılanıyor.

Karaova Bölgesinde Mahalle ziyaretlerine devam Mehmet Tosun, Çömlekçi’den başladığı ziyaretlerinde Armutçuk, Aşağı Mazı ve Yukarı Mazı’da vatandaşlarla bir araya geldi. Çok sayıda vatandaşın tam destek sözü verdiği Mehmet Tosun’a ziyaretinde İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, belediye meclis üyesi adayları da eşlik etti.

Büyükşehir yasasıyla eskiden köy olan yerlerin mahalle olduğunu belirten Mehmet Tosun, bu süreçte mahallelerin yeterli hizmet alamadığını sözlerine ekleyerek, “Burada muhtarımız var, muhtar adaylarımız var, ben hepsine başarılar diliyorum. Özellikle bu beş yıllık süre içerisinde muhtarlarımız iki belediye arasında gittiler geldiler ama sorunlarımız çözülmedi, sorunlarımız birikti. Ekonomik sıkıntıyla birlikte bizim Çömlekçi Mahallesinde bu çevrede oturan vatandaşlarımızın durumu içler acısı. Burada sizler tarımsal üretim yapıyorsunuz, hayvancılık yapıyorsunuz, maalesef ve maalesef elde ettiğiniz ürünlerden satarak elde ettiğiniz gelir artık işletme giderlerini karşılamıyor ve önümüzdeki süreçte işimiz daha da zor. Üstelik belediye hizmetleri de yetersiz.” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 4

31 Mart 2019’da yapılacak seçimlerle Bodrum’a hizmet edecek belediye başkanının seçileceğine dikkat çeken Mehmet Tosun, “Bodrum’un kaderinin ve Çömlekçi’nin kaderinin oylanacağı bir seçim tarihine doğru gidiyoruz. Sizden ricam şu; Ben bu bölgenin çocuğuyum, bu bölgenin evladıyım, öyle bir destek verin ki Çömlekçi’den, Çömlekçi diğer yerlere örnek olsun” dedi. Vatandaşlarda alkışlarla Tosun’a destek verdi.

Mehmet Tosun’a ziyaretlerinde eşlik eden İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun Çömlekçi’de yaptığı konuşmada, Mehmet Tosun için “Meselelere hâkim, yani belediyecilik nedir? Nasıl Yapılır? Bilen bir kardeşiniz. Bunun için bu seçim parti seçimi değil, bu seçim şahıs seçimidir, Mehmet Tosun kardeşimiz belediyecilikte bir marka kardeşimizdir. Bodrum’da dünyaya açılan bir markadır. Bunun için bu seçimde bu iki markayı birleştirelim diyorum” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 3

Çömleçi’den Armutçuk’a geçen Mehmet Tosun ve beraberindekiler burada da vatandaşların ilgisiyle karşılandı. Mehmet Tosun, Konacık Belediye başkanlığı döneminde görev yeri olmamalarına rağmen köyün su kuyusu başta olmak üzere birçok çalışma yaptıklarını dile getirerek, vatandaşlardan destek istedi. Vatandaşlarda hizmet gelmesi için değişimin şart olduğuna inandıklarını belirterek Mehmet Tosun’a alkışlarla destek sözü verdi.

Armutçuk’da da vatandaşları tek tek dinleyen Mehmet Tosun, bütün sorunların iyi belediyecilik hizmetleriyle çözüme kavuşacağını belirterek vatandaşlardan destek istedi ve Armutçuk’dan ayrıldı.

Mehmet Tosun Aşağı Mazı’da yine vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Tosun burada yaptığı konuşmada mazeret üretmeden hizmet için çalışacaklarını, büyükşehir yasasıyla yaşanan sorunları da bildiklerini belirterek, “Değerli hemşehrilerim artık önümüzdeki süreçte Bodrum için değişim şart. Bunu da Mehmet Tosun ve ekibi gerçekleştirecek. Bu değişi mi gerçekleştiriyor muyuz?” dedi ve vatandaşların yoğun alkışla desteğini aldı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 2

Aşağı Mazı’da birçok problemin olduğunu dile getiren Mehmet Tosun, su ve elektrik problemlerinin yaşandığını bildikleri Mazı’yı iyi belediyecilik hizmetleriyle tanıştırarak, tüm sorunların üstesinden geleceklerini ve daha önce hizmet gitmeyen bir çok noktaya da hizmet getireceklerini söyledi. Mehmet Tosun konuşmasının ardından vatandaşların sorun ve önerilerini dinledi. Mehmet Tosun, vatandaşları tek tek dinleyerek çözüm yolları ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Aşağı Mazı’da vatandaşların tam desteğini alan Mehmet Tosun daha sonra Yukarı Mazı’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada da yoğun bir katılımla çiçeklerle karşılanan Mehmet Tosun, vatandaşlara, kendisine ve ekibine göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler