Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

RECAİ SEYMEN: ÇÖP SORUNUNDA BİR ARPA BOYU YOL ALAMADIK…

Yayınlanan

açık

çöp RECAİ SEYMEN: ÇÖP SORUNUNDA BİR ARPA BOYU YOL ALAMADIK… bodrum chp cop aciklama

Bodrum Torba vahşi çöp alanında çıkan yangınla ilgili incelemede bulunan CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, ilçenin acilen katı atık depolama alanına ihtiyaç duyduğuna dikkat çekti.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Torba’daki vahşi çöp depolama alanında her yıl tekrarlanan yangın ve sonrasında oluşan kirli hava ile ilgili açıklama yaptı. Basın açıklamasına CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan Yakar, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, CHP’li meclis üyeleri ve partililer katıldı. Yokuşbaşı Mahallesi’ndeki katı atık depolama alanında incelemelerde bulunan CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, 30 yıldır vahşi depolama alanı olarak kullanılan Torba’nın artık kapasitesini doldurduğuna ve Bodrum’un acilen katı atık depolama alanına ihtiyaç duyduğuna dikkat çekti. AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ü bu konuda siyaset yapmakla suçlayan Seymen, “2014 yılından itibaren Büyükşehir Yasasının yürürlüğe girmesi ile bu alanların yönetimi Büyükşehir’e verildi. Büyükşehirin önerdiği İrmene ve Yeniköy, ağaçlandırma alanı olduğu gerekçesiyle kabul edilmedi. Yarımadada katık atık depolama alanı yapacak başka bir yer varsa göstersinler. Gelsin hükümet kendi yapsın. Yeter ki katı atık depolama tesisi yapılsın. İşletmesi Büyükşehir’e verilsin. Yarımada olarak ürettiğimiz çöpleri nereye bırakacağız? Katı atık çöp konusu siyaset yapılacak bir konu değildir. Onun amacı CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımını engellemek” dedi.

çöp RECAİ SEYMEN: ÇÖP SORUNUNDA BİR ARPA BOYU YOL ALAMADIK… recai seymen cop aciklama 1“BİR ARPA BOYU YOL ALAMADIK”

Milas Belediyesi’nin 10 ay sonra katık atık depolama tesisine kavuşacağını belirten Recai Seymen, “Milas ihalesini yaptı, 10 ay sonra yeni yerine kavuşacak. Biz 20-30 yıldır konuşuyoruz bir arpa boyu yol alamadık. Buradan Bodrum’un tüm siyasetçilerine, turizmcilerine, iş adamalarına sesleniyorum; artık imdat diyoruz. Bu konuda herkes taşın altına elini soksun. Bu siyaset malzemesi değil, kadın valimizin de bu konuda duyarlı olduğunu biliyorum. Onun da bu işe el atacağına inanıyorum. Bodrum bir milletvekilinin oyuncağı olmaktan çıksın” diye konuştu.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın da konuya dahil olduğunu ve sorunun çözülmesi için büyük gayretlerde bulunduğunu belirterek “Büyükşehir Belediyemiz bir rehabilitasyon çalışması yapıp çöpte biriken metan gazını toplayarak yeraltı sularına karışan sular için tedbir almak istiyor. Bunun için Orman Bakanlığı’ndan bunun tahsisini istedi. Fakat maalesef bu izin verilmedi. En son kaymakamımız devreye girdi, umarız bu alan Büyükşehir Belediyemize tahsis edilir ve rahabilite çalışmaları yapılır. Bir an önce bu pislikten kurtulmuş oluruz” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler