Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ…

Yayınlanan

açık

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… mugla valisi esengul civelek

Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Kent Konseyi’ni ziyaret etti

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… bodrum kent konseyi 1Bodrum’da ziyaretlerde bulunan  Vali Esengül Civelek, Bodrum Kent Konseyi’ni ziyaret etti. Kent Konseyi Bürosu önünde yürütme kurulu üyeleri ve Başkan Mustafa Demiröz tarafından karşılanan   Civelek ; konsey binasına girmek yerine, kapının önünde açık havada sohbet etmeyi tercih etti. Sıcak ve samimi bir ortamda gelişen ziyarette Civelek “Kent Konseylerini çok önemsiyoruz. Bizlere kentin sorunlarını yerinde yaşayarak aktaran ve en önemlisi gönüllülük esasına dayanarak çalışan insanların birlikteliğini çok önemsiyor, değerli buluyoruz. Şu andaki birliktelik çok sevindirici. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, benim yakın çalışma arkadaşım aynı zamanda. Kendisi, Bodrum Kent Konseyi’ni ziyaret etmemizi isteyerek,  konseyin gerek yürütme kurulundan , gerekse başkanı beyfendiden sitayişle bahsetti.  Ben de şu anda çok mutlu oldum” dedi.

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… mugla valisi esengul civelek bodrum ziyareti 6DEMİRÖZ “KENTİMİZİN SORUNLARI SADECE TURİZM DEĞİL”

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz “Muğla’ya ikinci kez bayan valinin atanması, bizleri sevindirdi. Bodrum özel bir yer. Turizmini ağırlıklı olarak denizden sağlayan, marka olmuş “mavi yolculuk”un ev sahibi bir yer. O nedenle, koyların-kıyıların temizliği ayrı bir önem arz ediyor. Bu anlamda çok ciddi sorunlarımız var. Gerek denizlerin temizliği, gerekse kıyıların yağmalanması anlamında. Bugünlerde gündemde olan ve özellikle turizm sezonunda en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, devlet hastanesinde görevinden KHK yoluyla alınan iki doktorumuz var. Biz hukuki süreci bilemeyiz ama ya yeni doktorlar acilen atansın, ya da bu doktorlar bu süreçte görevine devam etsin. Yine bir diğer önemli konu da, basında ve Bodrum ve ülke kamuoyunda çok ciddi şekilde yer alan Bodrum Kalesi’nin düzenleme çalışmaları var. Bilgilenmek istiyoruz ama bilgi alamıyoruz” dedi. Diğer yürütme kurulu üyelerinin de “şeffaflık” talebi üzerine vali ve kaymakam tarafından, şu yanıtlar verildi.

KAYMAKAM BEKİR YILMAZ “BODRUM KALESİ İÇİN SİZLERE BİLGİ VERECEĞİZ”

Vali Civelek “haklısınız, bilgi kirliliği var. Bakanlığımız en kısa sürede açıklama yapacak” derken, Bodrum Kaymakamı “sizlere bu konuda detaylı bilgi verebilirim. en kısa sürede bir araya geliriz” dedi. Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Abdulkadir Sevindik “bu tür bilgi kirliliklerini gidermek için, basında çıkan haberlerin ardından tarafınızdan hemen basın yolu ile açıklama yapılması, bu sorunları ortadan kaldıracaktır” dedi.

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… mugla valisi esengul civelek bodrum ziyareti 4“KADIN HAKLARI VE ŞİDDETLE İLGİLİ YILLARCA ÇALIŞTIM.”

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı ve Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Figan Erozan da, Muğla’nın şiddet gören kadınların illere göre dağılımında, üçüncü sırada yer almasına dikkat çekerek “Bodrum’da daha çok yeni olarak, bir kaç kadına jiletli, bıçaklı saldırılarla tacizler ve tecavüzler yaşandı. Emniyet ve Jandarma gerekli hassasiyeti göstermesine rağmen, kendilerine sığınan kadınlara araçla evlere teslimi ve benzeri teknik ve personel gerektiren kOnularda yetersiz kalıyorlar” dedi.

Sığınma Evi’nin Bodrum’da yapılmakta olduğunu öğrenen Vali Civelek, “Belediye Başkanınıza teşekkür etmek gerek, her ne kadar sizin mücadeleniz sonucunda olduğunu söylesiniz de, o da teşekkürü hak ediyor” diyerek, diğer önlemler konusunda notlar alarak “ben yıllarca sadece şiddet gören kadınlar anlamında değil, kadınların tüm sorunları ile ilgili yıllarca görev yaptım, projeler ürettim. Sorunları gayet iyi bilen bir biriyim” dedi.

“GİTMEDEN ÇÖP SORUNUMUZU ÇÖZÜN LÜTFEN”

Bodrum Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi Veysel Yapıcı “yıllardır kanayan, ciğerlerimizi yakan çöp sorunu artık çözümlenmeli. Siyaseti yapılacak bir konu değil. Bari siz çözün bu sorunu, artık sizlerden bekliyoruz. Lütfen görev süreniz dolmadan çözün bu sorunu” dedi.

Bodrum Kaymakamı ve Vali Esengül Civelek, sorunu çözmeye çalışacaklarını ifade ederek, ziyaretin nezaketle sınırlı olduğunu ve fazla zamanları olmadığını ifade ederek ayrıldılar.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum denİz mÜzesİ BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ… arena fosil resim

Bodrum Deniz Müzesi’nde sergilenmeye başlanan deniz kabuğu koleksiyonunda 460 milyon yıllık fosil olduğu belirlendi.

Koleksiyoner  İş adamı Hasan Güleşçi’nin farklı ülkelerden temin ettiği   deniz kabuklarını  Bodrum Deniz Müzesi’ne bağışladı. Deniz kabukları, müzede “Hasan Güleşçi Deniz Kabukları Koleksiyonu” adıyla sergilenmeye başlandı. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde görevli paleontolog Serdar Mayda ve ekibi, 46 deniz kabuğu fosili üzerinde araştırma yaptı. Yapılan çalışma sonucunda 46 deniz kabuğundan bir tanesinin 460 milyon yıllık olduğu belirlendi.

bodrum denİz mÜzesİ BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ… 17410445 620x410

Müze Müdürü Selen Cambazoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, müze koleksiyonunda 6 bine yakın deniz kabuğu olduğunu söyledi. Koleksiyondaki deniz kabuklarının dünyanın çeşitli yerlerinden toplandığını belirten Cambazoğlu, dünyadaki en büyük deniz kabuğu koleksiyonlarından birisine sahip olduklarını ve fosilleri tarihlendirdiklerini dile getirdi. Ege Üniversitesi bünyesindeki Tabiat Tarihi Müzesi’nden uzmanların müzeye bağışlanan fosillerle ilgili araştırma yaptığını belirten Selen Cambazoğlu, “460 milyon yıl öncesi ve 1 milyon yıl öncesi arasında tarihlenen deniz kabuklarının fosillerinin müzemizde olduğu anlaşıldı. En eski tarihlenen deniz kabuğu, 460 milyon yıl öncesine tarihleniyor. Florida’dan gelen bir fosil. Deniz kabuğu fosili ‘Crytiidae’ sınıfına ait.” diyerek Bodrum’da böyle bir fosilin bulunmasının önemine  de dikkat çekti.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 3

Bodrum’da bir diyaliz merkezi çalışanları aylardır maaş alamadıklarını belirterek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eylem, patronun tele konferans yoluyla ödeme sözü vermesiyle bugünlük sona erdi. 

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 1Konacık Mahallesinde hizmet veren ilçenin tek diyaliz merkezinde çalışan 24 sağlık personeli bu sabah, ilk seans tedavilerinden sonra hasta alımını durdurdu. Yaşanan olay sonrası hastalar ve hasta yakınları duruma tepki gösterdi. Eylem sonrası diyaliz merkezine ilçe sağlık müdürlüğü görevlileri geldi. Eylem, diyaliz merkezi sahibinin telekonferans yoluyla çalışanlarına söz vermesinin ardından sonlandı. Bugün için verilen ödeme sözünün yerine getirilmemesi durumunda yarın yine hasta almayacaklarını belirten sağlık çalışanları yetkililerin duruma el atmasını istedi.

Özel diyaliz merkezinin sorumlu doktoru Eylem Uzun ise basın mensuplarına yaşanan olayla ilgili şunları söyledi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 2“Çalışanların uzun süreden beri alacaklarını alamamasından kaynaklı bir durum mevcut. Bu duruma istinaden arkadaşlar, şirket yetkilileri birçok kez söz vermesine rağmen alacaklarını alamadığı gibi, hiçbir şekilde avans dahi alamadı. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın çoğu şehir dışından gelerek burada kirada oturan arkadaşlar. Şu an da bugün bir arkadaşımızın 3 aylık kirasını ödemediğinden dolayı evden atılmasından dolayı burada bir infial, bir tepki oldu ve çalışanlar burada sabah birinci seans tedavilerini yapıp hastaları gönderdikten sonra patronun sözünü tutmamasına karşılık olarak işi yavaşlattılar. Bu bir uyarı olarak seslerini duyurmak için yapılan bir eylemdi. İl sağlık müdürlüğüne haber verildi, valiliğe haber verildi. Arkadaşlar bugün hala verilen sözün yerine gelmemesine rağmen hastalar mağdur olmasın diye hasta alımına başladılar ancak yarın da söz tutulmaz ise muhtemelen herkes istifa edecek.”

HASTALAR HALSİZ VE GERGİN ŞEKİLDE BEKLEDİ…

Yaşanan eylem sırasında diyalize girmek için merkeze gelen hastalar ise mağdur oldu. Uzun süre diyalize girebilmek için bekleyen hastalar duruma tepki gösterdi. Diyaliz merkezi hastalarından 70 yaşındaki Tülay Arsal isimli vatandaş ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 5“Ben 4 senelik hastayım, mutlaka diyalize girmem gerekiyor biliyorsunuz ölümcül bir hastalık. Ayrıca bir de şikayetimiz var birkaç aydır bizden yol parası da alıyor bu patron. Öğrendik ki hiçbir yerde ne İstanbul, ne İzmir hiçbir yerde servis parası alan yok. Ayrıca yiyeceklerimiz kesildi önceden geldiğimizde kahvaltı veriyordu. Bugünde diyalize girmemiz gerekiyor ama giremiyoruz. Biz haftada 3 defa giriyoruz diyalize yani hayat meselesi bu. Biz can derdindeyiz adam para derdinde.”

İnci Dikmen isimli hasta ise, “Aynı durumdayız, diyalize giremedik bugün personel maaşını alamadığından dolayı bizi diyalize almadılar. 3 Aylık maaşlarını alamıyorlarmış, daha da ötesi varmış. Mağduruz ve zaten personel dayanmıyor buraya gelen gidiyor maaşlarını alamadıkları için. Bizim derdimiz bu mağduruz.”

Diyaliz merkezi sorumlusu Doktor Eylem Uzun’un şirket patronuyla yaptığı telefon görüşmesi sonrası diğer çalışanlarla birlikte gerçekleşe tele konferansta patronun ödeme sözü vermesinden sonra yeniden hasta alımına başlandı. Çalışanlar verilen sözün yerine getirilmemesi durumunda yarın tekrar eylem yaparak toplu halde istifa edeceklerini söylediler.

Öte yandan aynı şirketin Muğla’nın Milas ve Aydın’ın Söke ilçelerinde de diyaliz merkezlerinin bulunduğu ve buralarda da aynı sıkıntıların yaşandığı belirtildi.

Haber / Foto: kenttv.net

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR…

Yayınlanan

açık

emin varol CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR… Emin Varol k    e yazisi yeni

Arena Bodrum Haber’in aylar önce ulusal siyasetin ve ulusal medyanın gündemine taşıdığı Bodrum seçimleri, Türkiye gündemine oturdu.

CHP Genel Merkezi’nin, “CHP’nin Kalesi” olarak bilinen Bodrum Belediye Başkanlığı’na aday olan, sekiz aday adayı arasında bir türlü karar verememesi, Bodrum’un Türkiye’nin gündemine yerleşmesine neden oldu.

Mart 2014 seçimlerinde yüzde 51 oy alan, bu nedenle de Bodrum’da seçim kazanacaklarına inanan sekiz CHP aday adayı, Genel Merkezinin kararsızlığı karşısında beklemeye devam ediyor.

CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, AK Parti’nin adı bile geçmeyen bu entelektüel ve demokrat şehirde, sekiz aday adayı arasından bir kişiye karar verememiş olması, Bodrum CHP seçmeninde de “hayal kırıklığı” yarattı.

Aday belirleme süresinin uzaması, CHP’li seçmenin tepkisinin yükselmesine neden oluyor. Bodrum’da ki CHP’li seçmenin 31 Mart’ta sandığa gitmeme tehlikesi de büyüyor.

Bu nedenle Türkiye gündemine oturan Bodrum, dün Başkent Ankara’da CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakının sözcülerinin de gündemindeydi.

İYİ Parti, Bodrum’un peşini bırakmıyor.

“Bodrum Belediye Başkanlığı’na kim aday olacak?” sorusu, CHP ve İyi Parti arasında hiçbir il ve ilçede olmadığı kadar krize neden oldu.

CHP’yi köşeye sıkıştırmaya devam eden ve Mehmet Tosun isminde ısrar eden İyi Parti “siyasi ataklarına” dün de devam etti.

CHP Parti Meclisi yeni toplanmıştı…

Bodrum konusunda karar verileceğini tahmin eden İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, toplantı devam ederken sürpriz bir açıklama yaparak, “Bodrum konusunda CHP ile anlaştık” dedi.

CHP’yi etkileme amacıyla yapan bu açıklama daha önce de medya üzerinden “Bodrum’da Çatı Aday üzerinde anlaştık” açıklaması da, İyi Parti Genel Merkezinden yapılmıştı.

İttifak’ın ilke kararı olan “CHP’li belediyelerde adayları CHP belirleyecek” şeklindeki ilke kararını da hatırlatan İyi Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Bodrum’un halen CHP’de olduğunu vurguladı ve yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bodrum,  halen CHP’de. Ancak bizim adayımız Sayın Mehmet Tosun, yapılan kamuoyu araştırmalarında çok önde. Mehmet Tosun, büyük bir avantaj sağlıyor. CHP’ye ait olan belediyede rekabet yapınca o da büyükşehir belediyesine yansıyor. İki partinin ortak adayı olarak Sayın Tosun’un, CHP listesinden seçimlere katılacağı yönünde bir anlaşma yapıldı” dedi.

Torun: “Bodrum konusunda henüz bir netlik yok”

Cihan Paçacı’nın bu açıklamasını Parti Meclisi toplantısında öğrenen CHP Yerel Yönetimler Başkanı Seyit Torun, toplantıdan sonra yaptığı basın toplantısında yine Bodrum’la ilgili sorulara muhatap oldu. Ancak CHP tarafında Bodrum konusunda değişen bir şey yoktu:

Soru: Efendim Bodrum konusunda da Sayın Tosun’un aday olacağı, İYİ Parti’den istifa edip, CHP adayı olacağı ifade ediliyor. Cihan Paçacı’nın da bu konuda bir açıklaması var. Sizde teyit eder misiniz?

Seyit TORUN: Arkadaşlar, biz ittifak görüşmelerimizi devam ettiriyoruz, sonlandırmak üzereyiz. Tabi bu görüşmeler esnasında belli değerlendirmeler, belli tartışmalar yapılıyor. Fakat şu anda belli ilçelerimizde olduğu gibi Bodrum konusunda da henüz bir netlik oluşmadı.

Dünyanın tatil cenneti, “Göz Bebeğimiz” Bodrum’un, Başkent Ankara’da ki yansımaları böyle…

Okumaya devam et

Son Haberler