Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ…

Yayınlanan

açık

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… mugla valisi esengul civelek
kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… divenire group2

Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Kent Konseyi’ni ziyaret etti

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… bodrum kent konseyi 1Bodrum’da ziyaretlerde bulunan  Vali Esengül Civelek, Bodrum Kent Konseyi’ni ziyaret etti. Kent Konseyi Bürosu önünde yürütme kurulu üyeleri ve Başkan Mustafa Demiröz tarafından karşılanan   Civelek ; konsey binasına girmek yerine, kapının önünde açık havada sohbet etmeyi tercih etti. Sıcak ve samimi bir ortamda gelişen ziyarette Civelek “Kent Konseylerini çok önemsiyoruz. Bizlere kentin sorunlarını yerinde yaşayarak aktaran ve en önemlisi gönüllülük esasına dayanarak çalışan insanların birlikteliğini çok önemsiyor, değerli buluyoruz. Şu andaki birliktelik çok sevindirici. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, benim yakın çalışma arkadaşım aynı zamanda. Kendisi, Bodrum Kent Konseyi’ni ziyaret etmemizi isteyerek,  konseyin gerek yürütme kurulundan , gerekse başkanı beyfendiden sitayişle bahsetti.  Ben de şu anda çok mutlu oldum” dedi.

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… mugla valisi esengul civelek bodrum ziyareti 6DEMİRÖZ “KENTİMİZİN SORUNLARI SADECE TURİZM DEĞİL”

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz “Muğla’ya ikinci kez bayan valinin atanması, bizleri sevindirdi. Bodrum özel bir yer. Turizmini ağırlıklı olarak denizden sağlayan, marka olmuş “mavi yolculuk”un ev sahibi bir yer. O nedenle, koyların-kıyıların temizliği ayrı bir önem arz ediyor. Bu anlamda çok ciddi sorunlarımız var. Gerek denizlerin temizliği, gerekse kıyıların yağmalanması anlamında. Bugünlerde gündemde olan ve özellikle turizm sezonunda en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, devlet hastanesinde görevinden KHK yoluyla alınan iki doktorumuz var. Biz hukuki süreci bilemeyiz ama ya yeni doktorlar acilen atansın, ya da bu doktorlar bu süreçte görevine devam etsin. Yine bir diğer önemli konu da, basında ve Bodrum ve ülke kamuoyunda çok ciddi şekilde yer alan Bodrum Kalesi’nin düzenleme çalışmaları var. Bilgilenmek istiyoruz ama bilgi alamıyoruz” dedi. Diğer yürütme kurulu üyelerinin de “şeffaflık” talebi üzerine vali ve kaymakam tarafından, şu yanıtlar verildi.

KAYMAKAM BEKİR YILMAZ “BODRUM KALESİ İÇİN SİZLERE BİLGİ VERECEĞİZ”

Vali Civelek “haklısınız, bilgi kirliliği var. Bakanlığımız en kısa sürede açıklama yapacak” derken, Bodrum Kaymakamı “sizlere bu konuda detaylı bilgi verebilirim. en kısa sürede bir araya geliriz” dedi. Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Abdulkadir Sevindik “bu tür bilgi kirliliklerini gidermek için, basında çıkan haberlerin ardından tarafınızdan hemen basın yolu ile açıklama yapılması, bu sorunları ortadan kaldıracaktır” dedi.

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… mugla valisi esengul civelek bodrum ziyareti 4“KADIN HAKLARI VE ŞİDDETLE İLGİLİ YILLARCA ÇALIŞTIM.”

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı ve Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Figan Erozan da, Muğla’nın şiddet gören kadınların illere göre dağılımında, üçüncü sırada yer almasına dikkat çekerek “Bodrum’da daha çok yeni olarak, bir kaç kadına jiletli, bıçaklı saldırılarla tacizler ve tecavüzler yaşandı. Emniyet ve Jandarma gerekli hassasiyeti göstermesine rağmen, kendilerine sığınan kadınlara araçla evlere teslimi ve benzeri teknik ve personel gerektiren kOnularda yetersiz kalıyorlar” dedi.

Sığınma Evi’nin Bodrum’da yapılmakta olduğunu öğrenen Vali Civelek, “Belediye Başkanınıza teşekkür etmek gerek, her ne kadar sizin mücadeleniz sonucunda olduğunu söylesiniz de, o da teşekkürü hak ediyor” diyerek, diğer önlemler konusunda notlar alarak “ben yıllarca sadece şiddet gören kadınlar anlamında değil, kadınların tüm sorunları ile ilgili yıllarca görev yaptım, projeler ürettim. Sorunları gayet iyi bilen bir biriyim” dedi.

“GİTMEDEN ÇÖP SORUNUMUZU ÇÖZÜN LÜTFEN”

Bodrum Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi Veysel Yapıcı “yıllardır kanayan, ciğerlerimizi yakan çöp sorunu artık çözümlenmeli. Siyaseti yapılacak bir konu değil. Bari siz çözün bu sorunu, artık sizlerden bekliyoruz. Lütfen görev süreniz dolmadan çözün bu sorunu” dedi.

Bodrum Kaymakamı ve Vali Esengül Civelek, sorunu çözmeye çalışacaklarını ifade ederek, ziyaretin nezaketle sınırlı olduğunu ve fazla zamanları olmadığını ifade ederek ayrıldılar.

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler