Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ…

Yayınlanan

açık

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… mugla valisi esengul civelek
  • kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… mehmet tosun banner 2
  • kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… Hakan Durna SM Con 05

Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Kent Konseyi’ni ziyaret etti

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… bodrum kent konseyi 1Bodrum’da ziyaretlerde bulunan  Vali Esengül Civelek, Bodrum Kent Konseyi’ni ziyaret etti. Kent Konseyi Bürosu önünde yürütme kurulu üyeleri ve Başkan Mustafa Demiröz tarafından karşılanan   Civelek ; konsey binasına girmek yerine, kapının önünde açık havada sohbet etmeyi tercih etti. Sıcak ve samimi bir ortamda gelişen ziyarette Civelek “Kent Konseylerini çok önemsiyoruz. Bizlere kentin sorunlarını yerinde yaşayarak aktaran ve en önemlisi gönüllülük esasına dayanarak çalışan insanların birlikteliğini çok önemsiyor, değerli buluyoruz. Şu andaki birliktelik çok sevindirici. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, benim yakın çalışma arkadaşım aynı zamanda. Kendisi, Bodrum Kent Konseyi’ni ziyaret etmemizi isteyerek,  konseyin gerek yürütme kurulundan , gerekse başkanı beyfendiden sitayişle bahsetti.  Ben de şu anda çok mutlu oldum” dedi.

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… mugla valisi esengul civelek bodrum ziyareti 6DEMİRÖZ “KENTİMİZİN SORUNLARI SADECE TURİZM DEĞİL”

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz “Muğla’ya ikinci kez bayan valinin atanması, bizleri sevindirdi. Bodrum özel bir yer. Turizmini ağırlıklı olarak denizden sağlayan, marka olmuş “mavi yolculuk”un ev sahibi bir yer. O nedenle, koyların-kıyıların temizliği ayrı bir önem arz ediyor. Bu anlamda çok ciddi sorunlarımız var. Gerek denizlerin temizliği, gerekse kıyıların yağmalanması anlamında. Bugünlerde gündemde olan ve özellikle turizm sezonunda en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, devlet hastanesinde görevinden KHK yoluyla alınan iki doktorumuz var. Biz hukuki süreci bilemeyiz ama ya yeni doktorlar acilen atansın, ya da bu doktorlar bu süreçte görevine devam etsin. Yine bir diğer önemli konu da, basında ve Bodrum ve ülke kamuoyunda çok ciddi şekilde yer alan Bodrum Kalesi’nin düzenleme çalışmaları var. Bilgilenmek istiyoruz ama bilgi alamıyoruz” dedi. Diğer yürütme kurulu üyelerinin de “şeffaflık” talebi üzerine vali ve kaymakam tarafından, şu yanıtlar verildi.

KAYMAKAM BEKİR YILMAZ “BODRUM KALESİ İÇİN SİZLERE BİLGİ VERECEĞİZ”

Vali Civelek “haklısınız, bilgi kirliliği var. Bakanlığımız en kısa sürede açıklama yapacak” derken, Bodrum Kaymakamı “sizlere bu konuda detaylı bilgi verebilirim. en kısa sürede bir araya geliriz” dedi. Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Abdulkadir Sevindik “bu tür bilgi kirliliklerini gidermek için, basında çıkan haberlerin ardından tarafınızdan hemen basın yolu ile açıklama yapılması, bu sorunları ortadan kaldıracaktır” dedi.

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… mugla valisi esengul civelek bodrum ziyareti 4“KADIN HAKLARI VE ŞİDDETLE İLGİLİ YILLARCA ÇALIŞTIM.”

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı ve Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Figan Erozan da, Muğla’nın şiddet gören kadınların illere göre dağılımında, üçüncü sırada yer almasına dikkat çekerek “Bodrum’da daha çok yeni olarak, bir kaç kadına jiletli, bıçaklı saldırılarla tacizler ve tecavüzler yaşandı. Emniyet ve Jandarma gerekli hassasiyeti göstermesine rağmen, kendilerine sığınan kadınlara araçla evlere teslimi ve benzeri teknik ve personel gerektiren kOnularda yetersiz kalıyorlar” dedi.

Sığınma Evi’nin Bodrum’da yapılmakta olduğunu öğrenen Vali Civelek, “Belediye Başkanınıza teşekkür etmek gerek, her ne kadar sizin mücadeleniz sonucunda olduğunu söylesiniz de, o da teşekkürü hak ediyor” diyerek, diğer önlemler konusunda notlar alarak “ben yıllarca sadece şiddet gören kadınlar anlamında değil, kadınların tüm sorunları ile ilgili yıllarca görev yaptım, projeler ürettim. Sorunları gayet iyi bilen bir biriyim” dedi.

“GİTMEDEN ÇÖP SORUNUMUZU ÇÖZÜN LÜTFEN”

Bodrum Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi Veysel Yapıcı “yıllardır kanayan, ciğerlerimizi yakan çöp sorunu artık çözümlenmeli. Siyaseti yapılacak bir konu değil. Bari siz çözün bu sorunu, artık sizlerden bekliyoruz. Lütfen görev süreniz dolmadan çözün bu sorunu” dedi.

Bodrum Kaymakamı ve Vali Esengül Civelek, sorunu çözmeye çalışacaklarını ifade ederek, ziyaretin nezaketle sınırlı olduğunu ve fazla zamanları olmadığını ifade ederek ayrıldılar.

kent VALİ CİVELEK: KENT KONSEYLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
  • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
  • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ MARMARIS MEHMET KOCADON 15
  • mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ mehmet tosun banner 2
  • mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ Hakan Durna SM Con 05

Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, “Büyük Halk Buluşmaları”na Dalaman’ın ardından Marmaris’te devam etti. Kocadon, kentte yaşayan üniversitelilerin sorunlarına ışık tutup sosyal belediyecilik yapacağını, tanıtımlara ağırlık vererek Muğla’yı marka şehir yapacağını söyledi.
Marmaris’te düzenlenen “Mehmet Kocadon ile Büyük Halk Buluşması”na aralarında gençlerin ve üniversite öğrencelerinin de bulunduğu binlerce Marmarisli vatandaş katıldı. Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’a eşi Hülya Kocadon ve partililer de eşlik etti. Büyük bir coşku içinde Marmarislileri selamlayan Büyükşehir Başkan Adayı Mehmet Kocadon, “Biz gönül insanıyız.  Bugün sizinle beraber eğleneceğiz. Vereceğiz coşkuyu Marmaris’e. Çünkü biz gönül insanı, birlik beraberlik insanıyız. Sevgimiz, her gün büyüye büyüye bir çığ gibi Muğla’mızı sarıyor. Sadece şuradaki güzellik için gece gündüz çalışmaya hazırım. Siz de hazır mısınız bu değişime? İşte şimdi değişim zamanı, şimdi güzelliklere güzellik katma zamanı! Ne güzel ki, bütün gençlik burada. Sizleri yolda görüyorum hep otostop çekiyorsunuz. Yoksa ulaşım sorununuz mu var? Konaklama sorununuz da olmasın sakın. Hadi gelin o zaman, sizler ile sosyal belediyecilik yapalım. Sizlere güzel güzel de kafeler açalım. Bodrum’da yapık daha önce, neden Muğla’mızda da yapamayalım ki?” diyerek her zaman gençlerin, öğrencilerin yanında olacağını söyledi.
mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ MARMARISTE MEHMET KOCADON SEVGISI 6
MUĞLA GENÇ BEYİNLER İLE BİRLİKTE YÖNETİLECEK
Tanıtım olmadan turizmin asla olamayacağını da ifade eden, 20 yıllık belediye başkanlığı görevinin yanı sıra 17 yıldır da Bodrum Tanıtma Vakfının başkanlığını yapan Mehmet Kocadon, “Ben bu görevlere ilk başladığımda, Bodrum’a sadece 3-4 ülkeden turist geliyordu. Şu anda kaç ülkeden geliyor biliyor musunuz, neredeyse 50 ülkeden geliyor.  Çin’i ve Hindistan’ı ilk keşfedenler ise yine bizleriz. Hindistan düğünleri yapıyoruz Bodrum’da ve ne kadar kazanıyoruz bu düğünlerden biliyor musunuz yılda, 30 milyon dolar. Bunların hepsini başardık, biz olarak başardık. Onun için bizler ile beraber sizler de buna katkı vererek, genç beyinleriniz ile bütün Muğla’mızı, bu ülkeyi tanıtacağız arkadaşlar. Tanıttıkça merak edileceğiz, merak edildikçe turist gelecek, turist geldikçe de ekonomik güç gelecek” dedi.
Mehmet Kocadon ile Marmaris Büyük Halka Buluşması Edis konseri ile devam etti.
mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ MARMARISTE MEHMET KOCADON SEVGISI 7

mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… 55759795 10156423606548585 5709063558558384128 n
  • ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… mehmet tosun banner 2
  • ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Dans Kulübü Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi (BDK)’ nin Avrupa Komisyonu Erasmus Plus Gençlik programı hibe desteği ile yürüttüğü Yaratıcılığını Keşfet isimli Gönüllü Projesi, 10 farklı avrupa ülkesinden toplam 30 gönüllü sanatçı genç ile devam ediyor.

23 Mart tarihinde Cennet Koyu’nda düzenlenen Doğa Sanatı temalı çevre bilinci oluşturma ve doğanın korunması konularına dikkat çekmek için oluşturulan Doğa Sanatı eserleri halkın, çevre ve doğa dernekleri ile yerel yönetimlerin katkılarıyla gerçekleştirildi.

ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… 55823813 10156423607633585 186143268428316672 n

Proje Koordinatörü Berat Ezel: ‘ 1 ay süresince Bodrum ve çevresinde evsel atıkların azaltılması,plastik kullanımının düşürülmesi ve doğanın dengesini yeniden oluşturmak adına bilgilendirme ve Sanat Faaliyetleri düzenleyen gönüllü gençlerimiz,hem ülkemizdeki hem de Avrupa’nın diğer ülkelerindeki gençleri ve çocukları bu konuda teşvik etmeye başladılar.Bodrum’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları,firmalar ve yerel yönetimlerin işbirliği ile daha iyi sonuçlar elde edilebilir.Umarım bu AB projemiz bu sürecin başlangıcı için güzel örnek teşkil eder. Bodrum’lu gençlerimizi de Avrupa’da ücretsiz gönüllülük yapmaları için ve daha fazla bilgi almaları için ofisimize bekliyoruz’ dedi.

Portekiz’den gelen 17 yaşındaki David Pires ‘ İlk kez Türkiye’ye ve Bodrum’a geldim. Beklentilerimin üzerinde bir ev sahipliği ve zengin kültürle karşılaştım. Farklı ülkelerden diğer gençlerle çalışmak ve öğrenmekten çok mutluyum. Umarım bu proje gibi diğer projelerde Türkiye ve kendi ülkemdeki gençlere örnek olabilirim’ dedi.

İspanya’dan katılan sanatçı Paula Rufo ise ‘ Türkiye’ye ilk kez geliyorum. Bence Sadece cennet koyu değil gezdiğim bir çok yer cennet gibi. Fakat bilinçsiz kişilerin bu güzellikleri plastic ve benzeri atıklarla kirletmesi kabullenemez. Buradaki çevre sorunu gelecekte benim ülkemi de etkilyecektir. Doğaya yardımcı olmak hepimizin görevi. Bu yüzden buradayım’ diye konuştu.

ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… 55450431 10156423606023585 3320662503297384448 n

Yaratıcılığını Keşfet Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi kapsamında yapılan çalışmaların fotoğraf sergisi 28 Mart 2019 tarihinden itibaren Midtown Alışveriş Merkezi Sergi Salonunda sergilenecek

ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler