Bizimle iletişime geçin

MUĞLA

BİNALİ YILDIRIM MUĞLA’DA YÖRÜKLERLE BULUŞTU…

Yayınlanan

açık

yörük BİNALİ YILDIRIM MUĞLA’DA YÖRÜKLERLE BULUŞTU… binali yildirim mugla da yoruklerle bulustu 1

Başbakan Binali Yıldırım, Muğla’nın Seydikemer İlçesi’nde düzenlenen Boğalar 19’uncu Yörük Türkmen Kültür Şöleni’ne katıldı.

Yıldırım yaptığı açılış konuşmasında, “Anadolu’nun yurt olmasında en büyük katkı sizin. Şimdi hep birlikte ecdattan kalan bu topraklara sahip çıkmanın mücadelesini veriyoruz. Kardeşlik ruhunu canlı bir şekilde korumanın gururunu birlikte yaşıyoruz” dedi.

yörük BİNALİ YILDIRIM MUĞLA’DA YÖRÜKLERLE BULUŞTU… binali yildirim mugla da yoruklerle bulustu 5Yörüklerin 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan’a sahip çıktığını da vurgulayan Yıldırım, “Milletini adamını şehit etmeye gelenlere en güzel dersi sizler verdiniz. Türk demokrasisini zaferle sonuçlandırdınız. Darbecilere darbe vurdunuz” diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, Dalaman Havalimanı’nda Bodrum’da yaşanan depreme ilişkin bilgiler verdikten sonra helikopterle Seydikemer İlçesine geçti. Burada da Boğalar 19’uncu Yörük Türkmen Kültür Şöleni’ne katıldı. Şenlik alanının girişinde aracından indikten sonra vatandaşları selamlayıp sohbet eden Başbakan Binali Yıldırım’a eşi Semiha Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, milletvekilleri ile kamu yöneticileri eşlik etti.

Şenlikte Zeybek ve Makedonya Yörükleri Folklor ekipleri gösteri yaptı. Antalya Olgunlaştırma Enstitüsü’nde hazırlanan Teke Yaylası’nın 200 yıllık giysilerinin defilesi yapıldı.

“HAVA SICAK SİZLER DAHA SICAKSINIZ”

Başbakan Binali Yıldırım, şenlikte yaptığı konuşmasına, “Hava sıcak sizler daha da sıcaksınız, bu güzel yaylaların, rengi neşesi Anadolu’nun can damarı Yörük Türkmen kardeşlerim” sözleriyle başladı. Bodrum depremine de değinen Başbakan Binali Yıldırım, “Önceki gece yarısı saat 01.30 sıralarında deprem oldu. Şiddetli bir deprem oldu, 6.6 şiddetinde deprem oldu. Allaha şükür ki hiçbir can kaybı bizim topraklarımızda yok. Ancak İstanköy Adası’nda bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Bir İzmirli hemşerim. Ona Allahtan rahmet diliyorum. İsveçli vatandaşımıza rahmet diliyorum. Depremden hemen sonra valimizle görüştük. Tedbirler alındı, bütün bölge kısa sürede gözden geçirildi. Hiçbir can kaybı olmadı. Büyük bir yıkım olmadığı tespit edildi. Eğer milletin derdiyle dertlenmezseniz, deprem olur yerlerde sürüklenirsiniz, ama milletin adamı olursanız ne olursa olsun, hiçbiri şey olmaz. Kararlılıkla geleceğe yürümeye devam edersiniz” dedi.

yörük BİNALİ YILDIRIM MUĞLA’DA YÖRÜKLERLE BULUŞTU… binali yildirim mugla da yoruklerle bulustu 4“MİLLETİN ADAMINA SAHİP ÇIKTINIZ”

Yörüklerin 15 Temmuz’da Recep Tayyip Erdogan’a sahip çıktığını da vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım şöyle devam etti:

“Milletini adamını şehit etmeye gelenlere en güzel dersi sizler verdiniz. Türk demokrasisini zaferle sonuçlandırdınız. Darbecilere darbe vurdunuz. Sizler bu yaylarının civanmert dost insanlarısınız. Olağanüstü zamanlarda olağanüstü görevleri, millet adına yüklenmiş yiğitlersiniz. Orta Asya’dan gelip geçtiğiniz yerlerin, Anadolu’nun yurt olmasında en büyük katkı sizin. Şimdi hep birlikte ecdattan kalan bu topraklara sahip çıkmanın mücadelesini veriyoruz. Kardeşlik ruhunu canlı bir şekilde korumanın gururun birlikte yaşıyoruz. Yeryüzünde fesat çıkartanlar, ayrılık tohumları ekenlere karşı kalp atışıyla aynı ufka bakarak bir araya geldik. Gidilen her yere kardeşlik tohumları ektik. Cephelerde hep beraber olduk. Birlikte çok acılar çektik. Musibetler gördük. Acılarımızı azalttık, sevinçlerimizi arttırdık. Şehitlerimiz, gazilerimiz oldu ama vatanımızı vermedik. 15 Temmuz’da kol kola mücadele ettik. Bayrağımız için hep beraberdik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birliğimiz beraberliğimiz aşkımız sonsuza kadar devam etsin.”

yörük BİNALİ YILDIRIM MUĞLA’DA YÖRÜKLERLE BULUŞTU… binali yildirim mugla da yoruklerle bulustu 2“ORTAK DEĞERLERİMİZİN ETRAFINDA TOPLANMALIYIZ”

Birlik ve beraberlik vurgusu da yapan Başbakan Binali Yıldırım, “Türkiye, bölgesinin Osmanlı çoğrafyasının en önemli ülkelerinden birisidir. Çok zor bir coğrafyada, barışın istikrarın adı olan Türkiye’de, bu coğrafyanın insanları, örnek bir insan vizyonunu ortaya koyuyor. Bize düşen birlik ve beraberlik ruhumuzu muhafaza ederek ülkemizi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin de ilerine taşımaktır. İçeride birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Birliği beraberliği güçlendirmenin, muhafaza etmenin yolu, ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmek ve birlikte gelecek hedeflerimize kilitlenmektir. Bizim için bu ülkenin her bir ferdi aynıdır, başımızın tacıdır. Biz sadece İstanbul’u, İzmir’i, Ankara’yı değil Hakkari’den Edirne’ye Mersin’den Samsun’a Yozgat’tan Muğla’ya 81 vilayeti sevgiyle kucaklayıp 780 bin kilometrekare vatan toprağını aynı ruhla sahipleniyoruz” dedi.

“MAZLUMLARIN SESİ OLDUK”

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Toroslar’daki Yörükler, Türkmenler ile Makedonya dağlarındaki Yörükler aynı gaye için çıktıkları yolda, farklı menzillerde konaklayarak bu güne gelmiş kardeşlerimizdir. Irak’ta, Suriye’de var olma mücadelesi veren Türkmenlerle aynı kaderi paylaşıyorlar. Bölgedeki bütün mazlumların, dost ve kardeşlerimizin dünyadaki sesi, nefesi olduk. Olmaya devam edeceğiz. Balkanlar’dan Moğolistan’a, Asya’dan Afrika’ya uzatmadığımız elimiz yok. Kardeşliğimizi oraya da taşımak için gayret gösteriyoruz. Bugün Türkiye demek, umut demek, barış demek, kardeşlik demek, birlikte yaşamak demektir. Beraberlik demektir. Bu millet 1071’den beni farklı coğrafyada da olsa barış ve adalet davasının peşinde, kimi zaman gök bayrağın kime zaman al bayrağın altında bin yıldır kesintisiz yürüdü, yürümeye devam edecektir.”

yörük BİNALİ YILDIRIM MUĞLA’DA YÖRÜKLERLE BULUŞTU… binali yildirim mugla da yoruklerle bulustu 3“15 TEMMUZ’DA DESTAN YAZDINIZ”

Yörüklerin 15 Temmuz’daki FETÖ darbe girişiminde de destan yazdığını bir kez daha vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım, “Milletimizin birliğine, dirliğine kardeşliğine kasteden 15 Temmuz alçak FETÖ darbe girişiminde de siz burada, bu bölgede destan yazdınız. Gözünü kan bürümüş hain FETÖ teröristlerinin cani planlarını boşa çıkardınız. Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’a, onun hayatına kastetmek isteyen alçaklara geçit vermediniz. Bu topraklar bize bir şey söylüyor. Bin yıl geride kaldı bir bin yıl daha olsa on bin yıl da olsa bizim kardeşliğimiz bir olacak, beraber olacak, daim olacaktır. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olarak ilelebet Türkiye Cumhuriyeti payidar olacaktır” dedi.

BAKAN KAYA: BABA OCAĞIMDAYIM

Şenlikte konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, bu tür şenliklerin birliği arttıracağını söyledi. Ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya konuştu. Bakan Kaya, “Bugün üzerimde kokusu olan baba ocağımda, sayın Başbakanımız ile eşlerini ağırlamaktan büyük onur duyuyorum. Buradan hemen 4 kilometre ileride Çaltılar Mahallesi’nin bir evladıyım. Bu milletin özbeöz parçası olan Yörükler, kutlu yolculuk için buraya akın etti. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda yüreğini ortaya koyan Yörük Ali Efe’nin torunları 15 Temmuz’da da alanlardaydı, meydanlardaydı” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, “Ben de Yörük evladı olarak geçmişimizle, atalarımızla gurur duyuyoruz. Geçmişinden utananın geleceği şaşırır. Geçmişinden utananın bu vatana vereceği bir şey yoktur. Türkiye gelişiyor ama geçmişimizi de yaşatıyoruz” diye konuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de, “Koyun, kuzu, keçimizi güderek bu günlere geldik. Allaha hamd ediyoruz. Bu dağlarda Yörük çocuğu olarak, çoban çocuğu olarak, bugün yüce rabbimize, bize bu ülkeyi dünyanın her yerinde temsil etme hakkını verdiği içini şükrediyoruz” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

UKOME’DEN ŞOFÖR ESNAFINI RAHATLATAN DÜZENLEME…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ukome UKOME’DEN ŞOFÖR ESNAFINI RAHATLATAN DÜZENLEME… turgutreis minibus koop ukome ile anlasti 1

Muğla Büyükşehir Belediyesi taşımacı esnafı ilgilendiren 7 konuda önemli düzenlemeler yaptı. UKOME toplantısında alınan kararla ‘BB’ plakalı araçların 10 yaşa, S plakalı araçların 19 yaşa kadar çıkarılmasının da aralarında bulunduğu kararlar uygulamaya geçildi. 

Seçim öncesinde ve sürecinde şoför esnafından gelen talepleri inceleyeceğinin sözünü veren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yaptığı incelemeleri hayata geçirerek 7 ayrı konuda düzenleme yaptırdı. Konuyla ilgili olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi yazılı bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada şoför esnafını ilgilendiren 7 ayrı UKOME kararının değiştirildiği belirtildi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda ‘BB’, ‘SS’, ‘T’ plakalı araçların yaşlarında, ‘S’ plakalı araçların turizmde çalışması konusuna izin verilmesi, Ticari plaka belge ücretlerinin düşürülmesi veya kaldırılması, belge alma süreleri ile ‘BB’ plakalı araçların güzergah izin belge süreleri ile ilgili kararlarla ilgili inceleme yapıldı. Yapılan incelemeler neticesinde başkanımızın onayı ile 7 ayrı UKOME maddesi üzerinde düzenleme yapıldı. UKOME Kurulu’nun 15.02.2019 tarih ve 2019/2-74 sayılı kararı ile yapılan düzenleme sonrasında ‘S’ plaka olan Okul Servis Araçları ile paralel olarak uygulanan Personel Servis Araçlarının yaş sınırı 12’den 19’a çıkarıldı.”

“BB” PLAKALARDA SİSTEME DAHİL OLMA YAŞ SINIRI 0-7’YE YÜKSELTİLDİ” 

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada BB plakalarının sisteme dahil olma yaşının da değiştirildiği belirtildi. Açıklamada “UKOME Kurulunun 15.02.2019 tarih ve 2019/2-73 sayılı kararı ile yapılan düzenleme sonrasında ‘BB’ plakalı özel toplu taşıma araçlarının 0-2 olan sisteme dahil olabilme yaş sınırı 0-7 olarak düzenlendi. Ayrıca bu araçların 3 yılda yapılacak kontrollerinde araçların toplu taşıma hizmetine uygun olduğu görülmesi durumunda en fazla 10 yaşa kadar faaliyet gösterebilecek imkan sağlandı. Ayrıca ‘BB’ plakalı özel toplu taşıma araçlarını işleten esnafın mağdur olmaması ve zaman kaybı yaşamaması için güzergah izin belge süreleri ile ilgili de düzenleme yapıldığı belirtilen açıklamada “UKOME Kurulunun 22.03.2019 tarih ve 2019/3-93 sayılı kararı ile yapılan düzenleme sonrasında, araç işleten esnafımızın mağduriyet yaşamaması ve zaman kayıplarının önlenmesi amacı ile her yıl düzenlenen belgelerin araç yaşı (7+1+1+1 yaş) ile orantılı olarak tanzim edilebilmesine karar verildi” bilgisi yer aldı.

“TİCARİ TAKSİLERDE YAŞ 12’YE YÜKSELTİLDİ” 

Ticari taksilerin yaşları ile ilgili de düzenleme yapıldığına vurgu yapılan açıklamada, “Birçok taksi esnafımızın talepleri yaşların düzenlenmesi ile ilgili olmuştu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda yaptığımız çalışmalar neticesinde Ticari Taksilerde en fazla 10 olan yaş sınırını, UKOME Kurulunun kararı ile yapılan düzenleme sonrasında, en fazla 12 olarak yeniden düzenlendi ve uygulamaya geçirildi. Ayrıca yine UKOME kararları arasında ticari plaka araçların çalışma izin, araç uygunluk gibi konularda hazırlanan ve ayrı ayrı ücret tahsil edilen madde ile ilgili düzenleme yapılarak gerekli işlemler Ulaşım Dairesi Başkanlığı bünyesinde başlatıldı” ifadelerine yer verildi.

“2007 MODEL ‘S’ PLAKA TURİZMDE ÇALIŞABİLECEK” 

7 ayrı madde üzerindeki değişiklileri kamuoyu ile paylaşan Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2009 model ve Okul Taşıtı tescilli servis araçlarının turizmde çalışmasıyla ilgili de düzenleme yapıldığını açıkladı. Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili şu görüşlere yer verdi;

“2019 yılı 15 Mayıs -15 Ekim tarihleri arasında geçerli olacağına dikkat çekilen açıklamada, “UKOME Kurulunun 22.03.2019 tarih ve 2019/3-92 sayılı kararı ile yapılan düzenleme sonrasında 2009 model ve üzerindeki okul taşıtı tescilli servis araçlarının 2007 model ve üzeri olarak düzenlenmiştir. Aynı madde içerisinde 2019 yılı 15 Mayıs – 15 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak ‘Personel ve Okul Taşıtı Tescilli’ ‘S’ plakalı servis araçlarının turizmde çalışmalarına izin verildi.”

“TİCARİ PLAKALI ARAÇLAR YILIN HER DÖNEMİ BELGE ALABİLECEK” 

‘S’, ‘TM’ ve ‘T’ plakaları ilgilendiren bir başka konuda da düzenleme yaptıklarını açıklayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, “Ticari plakalı araçların 01 Ocak – 28 Şubat tarihleri arasında alabildikleri çalışma izin belgesi ve güzergah izin belgeleri UKOME Kurulunun 22.03.2019 tarih ve 2019/3-94 sayılı kararı ile yapılan düzenleme sonrasında, yılın her döneminde plaka işletenlerinin belge alabilmelerine imkan” sağlandığını açıkladı.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’YA DEV BÖLGE MÜZESİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

osman gürün MUĞLA’YA DEV BÖLGE MÜZESİ… Ba kan G r n B lge M zesi  al  malar n  yerinde inceledi 1

Osman Gürün, yapımı devam eden Bölge Müzesi çalışmalarını yerinde inceledi…

Muğla il merkezi Menteşe İlçesi’nde yapımı devam eden ve yüzde 70’i tamamlanan Bölge Müzesi’nde incelemelerde bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün inşaatla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Cengiz Bektaş’ın imzasını taşıyan ve özgün mimarisi ile dikkat çeken Muğla Bölge Müzesi 8 bin 150 metrekare arsa üzerine yapılıyor. Toplam İnşaat alanı 8 bin 335 metrekare olan yapı 5 blok, bloklar arası geçişi sağlayan 3 adet merdiven kulesi ve 4 ayrı fonksiyondan oluşuyor. A Blok giriş bloğunda çocuk ve yetişkin işlikleri, internet odası, kafeterya, satış yerleri, süreli sergi alanı ve halk bilimi bölümleri, B Blok’da Oditoryum Bloğu (konferans salonu), C Blok içerisinde Sergi Bloğu, D Blok; Yönetim Bloğu ve E Blok sığınaktan oluşuyor. 2019 yılı temmuz ayı sonunda hizmete girmesi planlanan Bölge Müzesi’nin KDV dahil 16 Milyon 846 Bin TL’ye tamamlanması planlanıyor.

osman gürün MUĞLA’YA DEV BÖLGE MÜZESİ… Ba kan G r n B lge M zesi  al  malar n  yerinde inceledi 2Başkan Gürün; “Cengiz Bektaş imzalı Bölge Müze’miz geçmişle gelecek arasında bir köprü olacak.”

Anadolu coğrafyasının ve Muğla’nın ev sahipliği yaptığı kültürlerin izlerini Bölge Müzesi’nde yaşatacaklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün büyük üstat Cengiz Bektaş’ın eseri Muğla Bölge Müzesi’nin geçmişle gelecek arasında bir köprü olacağını belirtti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve bu kültürlerin izlerini koruyarak bugünlere taşımış ender illerimizden. Anadolu kültürünün izlerini coğrafyasında, sevgi ve hoşgörüsünü insanlarında yaşatan Muğlamıza Bölge Müzesi ile bir tarih belleği kazandırıyoruz. Mimar Cengiz Bektaş hocamız ve ekibinin projesini hazırladığı Bölge müzemizin yapımı devam ediyor. Muğla Bölge Müzesi projemizle, Muğla’nın, Anadolu’nun bütün çağlarını yansıtmayı, karşılaştırılmalı olarak bütün üzerinde düşündürmeyi, tartışmalar, çevre gezileri, kazıları örgütlemeyi, nelere sahip olduğumuzu göstermeyi amaçlıyoruz. Bölge Müze’miz özellikleri ile yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza hitap eden,  halk yüksekokulu gibi bölgeyi Halk Bilimi açısından değerlendirecek,  canlı bitki örtüsünü ve canlı hayvan varlığını ziyaretçilerimize tanıtacak. 2019 temmuz ayı sonunda bitirmeyi planladığımız bölge müzesi geçmişle gelecek arasında bir köprü, kent belleği olacak.” dedi.

osman gürün MUĞLA’YA DEV BÖLGE MÜZESİ… Ba kan G r n B lge M zesi  al  malar n  yerinde inceledi 3

DCIM100MEDIADJI_0010.JPG

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla gazeteciler cemiyeti MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR… mugla gazeteciler cemiyeti 30 yil kutlama 2

Muğla ilinin en köklü basın meslek kuruluşu olan Muğla Gazeteciler Cemiyeti bu yıl 30. yaşını kutluyor.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler, 8 Yaş Tenis Şenliği ile start aldı. Menteşe Kışla mevkiindeki tenis kortlarında geçtiğimiz hafta sonu 2 gün boyunca devam eden şenliğe 72 minik raket katıldı. Etkinlik sonunda sporculara madalya ve katılım belgeleri takdim edildi.

Cemiyetin 30. kuruluş yıldönümü nedeniyle Cemiyet Yönetim Kurulu tarafından kamu kurum ve kuruluşların da paydaşlığında biz dizi etkinlik takvimi açıklandı.

Bu etkinliklerden ilki olan 8 Yaş Tenis Şenliği geçtiğimiz hafta sonu başarıyla gerçekleştirildi. Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Muğla Tenis Kulübü işbirliğiyle Kışla mevkiindeki Tenis Kulübü’nde düzenlediği Tenis Şenliğine 72 minik sporcu ile aileleri katıldı.

Etkinlikte ayrıca, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jan. Kd. Albay Ergün Cebeci, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güven, Hür Düşünce Platformu Başkan Yardımcısı Devrim Karakuş ile Cemiyet Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

30. Yıl kutlamalarında raket salladılar…

muğla gazeteciler cemiyeti MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR… mugla gazeteciler cemiyeti 30 yil kutlama 4Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan şenliğin açış konuşmasını yapan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, 30 yıllık bir cemiyetin son dönemdeki yönetim kurulu olarak, böylesine köklü bir meslek kuruluşunda görev almaktan duydukları gururu dile getirdi. Başkan Akbulut, “Bugüne kadar pek çok etkinlik gerçekleştirdik ama bu yıl daha da farkındalık yaratmak istedik. Çünkü cemiyetimiz 30. yaşını kutluyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı spora özendirmek, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak ve mesleğimize olan ilgiyi bir nebze olsun artırmak amacıyla, bu yılki etkinlikleri sportif etkinliklerden oluşturduk. Gençliğimize önem veriyoruz. Mesleğimizde de genç arkadaşlarımızı destekliyoruz. Bu anlamda da 8 Yaş Tenis Şenliğimizi düzenledik. Böylesine güzel ve emek isteyen spor dalında çok sayıdaki çocuğumuzun ilgisini görmek ve ailelerinin de çocuklarını bu yönde desteklediklerini görmek bizleri çok mutlu etti. Ayrıca tenis sporunda bu kategoride ilimizde ilk kez böylesine geniş katılımlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Böyle bir organizasyonun parçası olmak da, bizi ayrıca gururlandırdı. En büyük dileğimiz, tenis sporuna gönül vermiş minik raketlerin gelecekte başarıdan başarıya koşarak, ülkemizi bu dalda en iyi şekilde temsil etmeleridir” dedi.

Önümüzdeki Mayıs ayından itibaren satranç turnuvası ve bisiklet yarışı da düzenlediklerini, bu iki önemli organizasyona daha ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Başkan Süleyman Akbulut, “Bizlere çalışmalarımızda ve düzenlediğimiz organizasyonlarda katkı sunan Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Menteşe Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ile Muğla Tenis Kulübü’ne teşekkür bir borç bilirim. Etkinliklerimiz bu sözünü ettiklerimle de kalmayacak. Yıl boyu birçok önemli organizasyonu ilimizde gerçekleştireceğiz. Adımıza ve tarihimize layık çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” diye konuştu.

Gençliğe hizmet eden Muğla Gazeteciler Cemiyetini kutluyorum…

muğla gazeteciler cemiyeti MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR… mugla gazeteciler cemiyeti 30 yil kutlama 1Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman da konuşmasında, “Bizler, gerek kamu kurumları gerekse sivil toplum örgütleri olarak devamlı surette toplumun ileri gitmesi, gençlerimize imkan ve fırsatların tanınmasıyla alakalı hep birlikte çalışmalar yaptığımız zaman daha büyük bir güce ve önemli hedeflere ulaştığımızı hep birlikte görüyoruz. Dolayısıyla çok büyük bir ihtiyacı ve hizmeti yerine getiren, toplumun gerçekleri anlamasına, öğrenmesine ve zaman zaman hayatlarını da tehlikeye atıp, riskleri üzerine alarak görev yapan kardeşlerimizin oluşturduğu Muğla Gazeteciler Cemiyetimizin 30. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum.  Cemiyetimizin 30. yılının anlamlı bir şekilde kutlanması için değerli başkanımız farkındalık çalışmaları oluşturdu. Bu etkinliklerin kurumumuz üzerinden planlanması da bizi ayrıca mutlu etti. Birçok paydaşın bir araya gelmesi toplumumuzun da en büyük ihtiyacı olan birlik ve beraberlik duygularının ortaya çıkması ve sürdürülebilir olması anlamında bu tür etkinlikleri önemsiyoruz ve teşekkür ediyoruz. Çok değerli aileleri de, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sağladıkları imkanlar için kutluyorum. Vatanını ve milletini seven, çalışkan, üretken ve her türlü bağımlılıktan uzak bir gençlik hedefimiz. Bunun için de emek sarf etmemiz, çalışmamız ve hep birlikte eserler ortaya koymamız gerekiyor. Bu amaca hizmet ettiği için Muğla Gazeteciler Cemiyetimizi yürekten kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından müsabakalara geçildi. Şenliğin ikinci günü de devam eden müsabakaların ardından ödül törenine geçildi. Etkinliğe katılan minik sporcular ile organizasyonda görev alan antrenör ve hakemlere madalyaları ve katılım belgeleri, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Muğla Tenis Kulübü Başkanı Seyhan Heb, Hür Düşünce Platformu Başkan Yardımcısı Devrim Karakuş ve Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeleri tarafından takdim edildi.

Etkinlik, tenis kortunda çekilen toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.  Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. Yıl etkinlikleri 11 Mayıs’ta Satranç Turnuvası, 12 Mayıs’ta da Kriteryum Yol Bisiklet Yarışıyla devam edecek.

muğla gazeteciler cemiyeti MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR… mugla gazeteciler cemiyeti 30 yil kutlama 3

Okumaya devam et

Son Haberler