Bizimle iletişime geçin

ÇEVRE

UZMANLAR: MİLAS 3 HAFTA BOYUNCA SALLANACAK…

Yayınlanan

açık

milas UZMANLAR: MİLAS 3 HAFTA BOYUNCA SALLANACAK… milas 3 hafta sallanmya devam edecek

 

Milas’ta dün gece saat 00.48’de merkez üssü Gökova Körfezli 4.0 şiddetinde hissedilen deprem, vatandaşlarda kısa süreliğine panik yarattı. Uzmanlar, artçıların 3 hafta boyunca sürebileceğini duyurdu.

Boğaziçi Kandilli Rasathanesi’nden alınan verilere göre; geçtiğimiz Cuma günü Ege Denizi açıklarında, 6.5 büyüklüğündeki deprem Milaslıları sokağa dökmüştü. Vatandaşlar, deprem sonrasında korku dolu anlar yaşarken; 47 kişi de deprem paniği ve evde bulunan eşyaların devrilmesi sonucunda yaralanmıştı.
Meydana gelen şiddetli deprem sonrasında, artçılar gelmeye devam ediyor. Milas’ta en büyük artçılar; dün gece saat 00.48’de Gökova Körfez merkezli 4.0, saat 05.17’de yine Gökova Körfezi merkezli 3.2 ile yine sabah saat 08.21’de merkez üssü Gökova olan 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Milas, artçı depremlerle birlikte tekrar sallandı.
Uzmanlar ise gerçekleşen 6.5 büyüklüğünde ve 7.0 şiddetinde hissedilen deprem sonrasında, artçı depremlerin 3 hafta sürebileceğini ve halkın korkmaması gerektiğini kaydetti.
DEPREM ANINDA YAPILMASI GEREKENLER…
Deprem sırasında öncelikle merdiven, balkon ve pencerelerden uzak durulmalıdır. Eğer binanın bilimsel ilkelere ve deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edildiğine emin olunursa ve eşyalar sabitlenmişse; yeri daha önceden belirlenen, ağırlık merkezi yere yakın olan eşyaların yanında YAT-KORUN-TUTUN pozisyonu alınmalıdır. Yere yan yatarak dizler karna çekilmeli, üstteki el ile baş, alttaki el ile yanına uzanılan eşyayı tutmalı ve sarsıntı geçene dek beklenilmelidir.
Eğer bina dışında depremle karşılaşıldıysa elektrik hatları, otoyollar ve ağaçlardan mümkün olduğunca uzaklaşılmalıdır. Deprem bittikten sonra, acil durum çantasını da yanında bulundurarak; elektrik, su, doğalgaz hatlarını kapatılmalı; bina acilen terk edilmeli ve yetkililer onay verene dek hiçbir sebeple binaya giriş yapılmamalıdır.
Binadan tamamen çıkana dek kibrit veya çakmak kesinlikle kullanılmamalıdır. Eğer deprem sırasında enkazda kalındıysa sakin olmaya çalışılmalı, tozdan korunmak için solunum yolları bir giysi parçası ile örtülmelidir. Kibrit, çakmak gibi ateş kaynakları kullanılmamalı, enerjimizi tasarruflu kullanmak için mümkün olduğunca az hareket edilmelidir.
Kurtarma ekiplerinin dinleme cihazları ile çok alçak sesleri bile duyma imkânı olacağı için, sürekli bağırarak enerji harcamak yerine, belirli aralıklarda ekiplere hayatta olduğunu belirtecek sesler iletilmelidir. Katı cisimler sesi ileteceği için, bir duvara ya da tesisat borusuna sert cisimlerle vurulabilir.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA BULUNAN CARETTA CARETTA DEKAMER’E GÖNDERİLDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

caretta caretta BODRUM’DA BULUNAN CARETTA CARETTA DEKAMER’E GÖNDERİLDİ… arena caretta caretta 1

Bodrum  Gümbet sahilinde hayvanseverler tarafından bulunan caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası ekipler tarafından koruma altına alındı. 

Bodrum’da Gümbet sahilinde hareketsiz duran caretta caretta Gümbet’te çalışan vatandaşlar tarafından fark edildi.  Sığ suda hareketsiz bir caretta caretta deniz kaplumbağası görünce Bodrum hayvan hakları gönüllüleriyle irtibata geçtiler.

caretta caretta BODRUM’DA BULUNAN CARETTA CARETTA DEKAMER’E GÖNDERİLDİ… g  mbette caretta caretta

Uzmanlar gözetiminde güvenli şekilde karaya alınan ve genel durumu kötü olan kaplumbağanın tedavi edilebilmesi için Dalaman’da bulunan Deniz Kaplumbağaları Araştırma Merkezi’yle iletişime geçildi. Muğla 911 Arama Kurtarma Derneği’nin müdahalesiyle sahile çıkarılan caretta caretta, Dalyan’daki Deniz Kaplumbağaları Araştırma Merkezi-DEKAMER yetkililerinin talimatları doğrultusunda gözetim altına alındı. Caretta Caretta’nın DEKAMER’e gönderilmesi için AKUT yetkilileri devreye girdi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

GÜMBET KOYUNDAKİ PLATFORMUN KADERİ YAZA KALDI

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum gümbet koyu platform GÜMBET KOYUNDAKİ PLATFORMUN KADERİ YAZA KALDI arena platform

Bodrum’un  Gümbet  koyunda demirliyken 3 yıl önce fırtınada devrilerek görüntü kirliliğine neden olan platformun kaderi, yaz sezonuna girmeden belli olacak.

Gümbet Koyu’nda demirli bulunan ve iskele yapımında kullanılan platform, 2016 yılı Ocak ayında çıkan fırtınada yana yattı. Denizde kötü görüntü oluşturmaya devam eden platformun sahibi olan firmanın, iflas ettiği belirtildi.

bodrum gümbet koyu platform GÜMBET KOYUNDAKİ PLATFORMUN KADERİ YAZA KALDI bodrumdaki platformun kaderi sezon oncesi belli olacak 6926 dhaphoto4 5c3d898b08eed

Platformun ise bilirkişi raporunun ardından Ankara 21. İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından ya kurtarılacağı ya da bulunduğu yerde satışı yapılacağı öğrenildi. Bodrum Liman Başkanlığı’nın da konuyu yakından takip ettiği, Gümbet Koyu’nda 3 yıldır kötü görüntü oluşturan platformun, 2019 yaz sezonu öncesi bölgeden kaldırılması için gerekli çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

Okumaya devam et

Son Haberler