Bizimle iletişime geçin

BODRUM DEDEKTİFİ

BABA OĞUL 28 YILDA, ÇİN MUTFAĞINI BODRUM’A SEVDİRDİ…

Yayınlanan

açık

dragon BABA OĞUL 28 YILDA, ÇİN MUTFAĞINI BODRUM’A SEVDİRDİ… arenabodrumhaber tolga sik bodrum red dargon
  • dragon BABA OĞUL 28 YILDA, ÇİN MUTFAĞINI BODRUM’A SEVDİRDİ… mehmet tosun banner 2
  • dragon BABA OĞUL 28 YILDA, ÇİN MUTFAĞINI BODRUM’A SEVDİRDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’un ilk Çin Lokantası olarak, dünyanın en uzak köşelerindeki lezzetleri bu güne kadar Bodrum’a gelen yerli yabancı binlerce turiste sunan Red Dragon,  yenilenen yüzüyle ve menülerine kattığı lezzetlerle gelenlerin vazgeçilmez mekanlarından biri oldu.

1989 yılında Haşim Işık tarafından kurulan mekânın en önemli özelliği, kusursuz bir hizmet ve müşteri memnuniyeti odaklı bir işletmeye sahip olması. Bunun yanı sıra, güleryüzlü personeli ile uzun yıllar çalışmanın avantajını yaşayan Red Dragon, 12 ay turizme katkıda bulunmak amacıyla son yıllarda yaz kış verdiği hizmetle de, lezzet ve hizmet kalitesini kulaktan kulağa yayılmasını sağlıyor.

Gümbet’te 2, Marina bölgesinde 1 olmak üzere Bodrum’da 3, İzmir’de de 1 şubesi bulunan mekân, genç işletmeci Tolga Işık’ın elinde daha dinamik bir anlayışla, gün geçtikçe gelişimini devam ettiriyor. Uzun süre aynı menü ve dekorasyonla hizmet veren mekanda, sezon öncesi küçük değişiklikler yaapaan, menüye yeni lezzetler ekleyen Tolga Işık, henüz çok yakın zamanda yaptıkları bu değişiklikle, müşterilerinin mekanlarından övgülerle ayrıldıklarını ve duydukları memnuniyeti dile geitrdiklerini belirtiyor. Özellkle yabancı turistlerin daha yoğun tercih ettikleri Çin mutfağını, yerli müşteriye de sevdirdiklerini ifade eden Tolga Işık; “Bu sezon beklentimizi üzerinde yerli misafirimiz oldu. çevremizdekileri de şaşırtan bu durum, bizim için de iyi bir gösterge oldu. Çin mutfağından gelen eşsiz lezzetleri çoğaltarak misafirlerimizin beğenisine sunduk. Menümüz kısıtlı olmadığı için, tatilleri boyunca menümüzden seçtiği yiyecekleri bir yiyen, farklı bir lezzeti tatmak için tekrar bizi tercih ediyor. Bunda uzun yıllar bizimle çalışan personelimizin de büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Zira geçtiğimiz yıllarda bize gelen ve personelimizle yakaladığı doğru iletişim sayesinde Bodrum’a geldiklerinde yeniden gelerek, kendilerini hatırlatıyorlar. Bu da bizim için gurur kaynağı.” dedi.

Günümüzde yerli yabancı Ünlülerin uğrak yeri haline gelen Red Dragon Restoran zincirinin kurucusu Haşim Bey’in Oğlu Tolga Işık, babasından öğrendiği iletişim ve işletme tekniklerini, günümüze de uyarlayarak, Red Dragon markasının daha enerjik, daha güncel olarak büyütmek için gece gündüz çalışıyor. Olur Turizm bünyesinde bulunan Red Dragon’un işletmesine gelene kadar, kendi restoranlarında her alanda stajını yapan Tolga Işık Red Dragon markasını daha da yücelteceğini, gerek menüleriyle gerek dekoruyla, kendilerini tercih edenlere verdikleri hizmette, “hep daha iyisi mümkün” sloganıyla daha iyiyi sunmanın hedefleri olduğunu söyledi. Yeni oluşturdukları menülerinde “Şefe Özel Çin Yemekleri” başlığında ekledikleri yeni lezzetleri Özel Soslu Bıldırcın, Deniz Tarağı, Çin Usulü Sülün Ve Kızarmış Özel Soslu Keklik ile lezzet beklentisinde çıtayı yükselttiklerini belirten Tolga Işık, özellikle Sushi konusunda da yeni ekledikleri lezzetlerde iddialı olduklarını, gelen misafirlerinin seçtikleri lezzetlerde de bu iddialarının ne kadar ddoğru olduğunun birer kanıtı olduklarını dile getirdi.

dragon BABA OĞUL 28 YILDA, ÇİN MUTFAĞINI BODRUM’A SEVDİRDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM DEDEKTİFİ

BODRUM’A İNEN DOMUZLAR SALDIRMAYA BAŞLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum da domuz saldıısı BODRUM’A İNEN DOMUZLAR SALDIRMAYA BAŞLADI… bodru da domuz saldirisi
  • bodrum da domuz saldıısı BODRUM’A İNEN DOMUZLAR SALDIRMAYA BAŞLADI… mehmet tosun banner 2
  • bodrum da domuz saldıısı BODRUM’A İNEN DOMUZLAR SALDIRMAYA BAŞLADI… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum da odun toplamak için ormana giden 16 yaşındaki Emircan Avan, domuzların saldırısına uğradı. Feryatlarını duyan mahalleli tarafından kurtarılan Avan, hastanede tedaviye alındı.

Yalıkavak Mahallesi’nde meydana gelen olayda, ormanlık alanda odun toplamaya giden 16 yaşındaki Emircan Avan bir anda domuz sürüsüyle karşı karşıya geldi. Domuzları gören Avan panik halinde kaçarken, aralarında yavru domuzlarında bulunduğu sürünün saldırısına uğradı. Baldırına aldığı darbeyle yere yığılan Avan, yardım için bağırmaya başladı. Avan’ın sesini duyanlar hemen bölgeye giderek 1’i yetişkin toplam 10 domuzu bölgeden uzaklaştırdı. Avan, durumun bildirilmesi üzerine gelen ambulansla  Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan Emircan Avan’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Bodrum’da son yıllarda özellikle Konacık, Ortakent, Bitez ve ilçe merkezinin dağlık kısımlarına inerek evlerin arasında yiyecek ararken görüntülenen domuzların yıllar sonra ilk kez bir insana saldırdığı duyuldu.

bodrum da domuz saldıısı BODRUM’A İNEN DOMUZLAR SALDIRMAYA BAŞLADI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM DEDEKTİFİ

BODRUM HOLLANDA FUARINDA EN GÖZDE STANTLAR ARASINDA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

BODRUM HOLLANDA FUARINDA EN GÖZDE STANTLAR ARASINDA… ARENA BODRUM FUAR
  • BODRUM HOLLANDA FUARINDA EN GÖZDE STANTLAR ARASINDA… mehmet tosun banner 2
  • BODRUM HOLLANDA FUARINDA EN GÖZDE STANTLAR ARASINDA… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) 9-13 Ocak 2019 tarihleri arasında Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen Utrecht Vakantiebeurs 2019 Turizm Fuarına katıldı.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da 100 metrekarelik stantta tanıtımların yapıldığı fuarın ilk gününde Bodrum standına yoğun bir ilgi olduğu görüldü. Bodrum standını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da ziyaret etti. Bakan Ersoy tanıtım çalışmaları ile ilgili BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar ve BOTAV Yönetim Kurulu Üyesi Emir Bağ’dan bilgiler aldı.
BODRUM HOLLANDA FUARINDA EN GÖZDE STANTLAR ARASINDA… hollanda fuar   4
Bodrum standında yer alan Bodrum Tanıtma Vakfı üyesi,  Goddess Of Bodrum İsis Hotel, Kefaluka Resort Hotel, Işıl Club Bodrum, Duja Bodrum Hotel, La Blanche Hotels, Salmakis Beach Resort&Spa, Xanadu Island, Rixos Premium Bodrum, Baia Bodrum Hotel, Samara Hotel Bodrum, Nikki Beach Resort & Spa Bodrum, Ambrosia Hotel ve Forever Club Hoteller Bodrum’u ve işletmelerini temsil ettiler. Otel temsilcileri fuarı ziyarete gelen turizmciler ve konuklarlarla tek tek ilgilenerek Bodrum hakkında merak ettikleri tüm soruları cevaplandırdılar.
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon, “Avrupa’dan Bodrum’a yapılan direkt uçuş sayılarının artırılması için çalışmalar gerçekleştiriliyor. Standımıza gösterilen yoğun ilgi 2019 turizm sezonunda Hollandalıların tatil tercihlerini yine Bodrum’dan yana kullanacaklarını gösteriyor. Koşullar ne olursa olsun tanıtım çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Yapılan görüşmeler ve toplantılar sonucunda 2019 yılında da yükselişin devam edeceğini söyleyebiliriz. Ben Bodrum’un tanıtılması için aralıksız olarak çalışan turizmci dostlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

BODRUM HOLLANDA FUARINDA EN GÖZDE STANTLAR ARASINDA… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM DEDEKTİFİ

DSİ, MUĞLA İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

devlet su işleri DSİ, MUĞLA İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİ… dsi genel mudur mevlut aydin 1
  • devlet su işleri DSİ, MUĞLA İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİ… mehmet tosun banner 2
  • devlet su işleri DSİ, MUĞLA İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Muğla’ya yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

DSİ yatırımları; tarım, endüstri, enerji ve hizmet sektörlerinde büyük önem taşımakta, gerek gıda güvenliğinin temini gerekse enerji arz güvenliğinin sağlanması hususlarında önemli bir işlev görmektedir. Bu yatırımlar aynı zamanda sel gibi afetlere karşı da vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamaktır.

devlet su işleri DSİ, MUĞLA İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİ… arenabodrumhaber dsi mugla icin seferberlik ilanetti 1

Dere ıslahlarında estetiğe özel Önem veriyoruz… 

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü olarak yapılan dere ıslahları ile tarım alanlarını ve yerleşim yerleri ile vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağladığını vurgulayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Yaptığımız çalışmalar, aynı zamanda şehir merkezlerine, ilçelere de ayrı bir güzellik katıyor. Özellikle ‘estetiği, emniyeti ve ekonomiyi’ ön plana çıkaran dere ıslahlarını hayata geçiriyoruz.” açıklamasında bulundu. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2 Ekim 2018 tarihinde Dalaman havalimanından helikopterle Marmaris’e yolculuğu esnasında Dalaman ilçesi sınırları dâhilinde bulunan tahliye ve drenaj kanallarının DSİ tarafından temizliğinin yapılması talimatı üzerine çalışmalara başlanan Muğla İli Ortaca İlçesi Drenaj Kanalları Temizliği ve Dalaman Çayı Islahı Toplu Makinalı Çalışmasının devam ettiğini açıklayan Genel Müdürü Aydın ‘Muğla ilimizde yer alan Dalaman Çayı ve Ortaca Drenaj Kanalı Islah çalışması işi kapsamında 53.850 metre ıslah ve local olarak taş tahkimatı olarak planlanan projede çalışmalar 5 Dragline, 6 Back-hoe, 6 Dozer, 1 Gradall, 4 Kamyon olmak üzere 22 Makine ile devam ettiğini ifade etti.

devlet su işleri DSİ, MUĞLA İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİ… arenabodrumhaber dsi mugla icin seferberlik ilanetti 2

43 milyon 168 bin TL’ye mal olması planlanan ıslah çalışmaları Dalaman ve Ortaca ilçeleri ile 88 bin dekar tarım arazisinde oluşabilecek taşkın riskinin azaltılmış olacağını ifade eden, Aydın, “2019 yılı içerisinde bitirilmesi planlanan çalışmalar ile turizmi cenneti Muğla ilimiz ile ilçelerinde tabii hayatı da koruma altına almayı hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, ’son olarak bu projenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Muğla’ya bundan sonrada yatırımlarını sürdüreceklerini belirtti.

devlet su işleri DSİ, MUĞLA İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİ… arenabodrumhaber dsi mugla icin seferberlik ilanetti 3

devlet su işleri DSİ, MUĞLA İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler