Bizimle iletişime geçin

MUĞLA

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İN BORÇLANMASINA AK PARTİ “HAYIR” DEDİ….

Yayınlanan

açık

kredi MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İN BORÇLANMASINA AK PARTİ “HAYIR” DEDİ…. gultekin akca

Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu, Büyükşehir Belediyesi’nin 50 Milyonluk Kredi borçlanma talebine “Hayır” oyu kullandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Gültekin Akça:
“50 Milyonluk borçlanma yetkisi talebi Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin gelir ve gider tahminlerini tutturamadığını göstermektedir”
“AK Parti Grubu olarak alınacak olan kredinin uzun vadede belediyenin borç yükünü artıracağını dile getirdik”
“Muğla’da hala Muğla Büyükşehir Belediyesi denince akla ilk olarak akmayan sular geliyor”

Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Avukat Gültekin Akça, “Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu, Büyükşehir Belediyesi’nin 50 Milyonluk Kredi borçlanma talebine ‘Hayır’ oyu kullandı” dedi.
Akça, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu olarak bugüne kadar Muğla ve Muğlalı için faydası olacak öneri ve talepleri olumlu karşılayarak destekledik. Muğlamız için faydası olmayacak taleplere ise olumsuz görüş bildirdik. Seçildiğimiz günden bu güne kadar Muğlamız için olumlu bir muhalefet anlayışı içinde hareket ettik ve etmeye de devam edeceğiz. 10 Ağustos 2017 tarihindeki meclis oturumunda gündeme gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 50 Milyonluk Kredi borçlanma talebine olumsuz görüş bildirerek “Hayır” oyu kullandık”

Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Avukat Gülteki Akça, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Belediyeler bütçelerini yıllık gelir ve gider durumlarını dikkate alarak hazırlarlar. Muğla Büyükşehir Belediyesi de 2017 yılı bütçesini bu bağlamda hazırlamıştır. Bütçe miktarı da diğer Büyükşehir Belediyeleri ise kıyaslandığında o belediyelerin bütçelerine yakın olduğu görülmektedir. Bu bağlamda 50 Milyonluk borçlanma yetkisi talebi ise belediyenin gelir ve gider tahminlerini tutturamadığını göstermektedir. Esasen belediyelerin başarısı bütçelerinden yatırıma ve işçi alacaklarına ayırdıkları payla doğrudan bağlantılıdır. Maalesef Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bu iki konuda ortalamanın altında kaldığını görmekteyiz. Daha önce dile getirdiğimiz gibi Muğla’nın çehresini değiştiren ciddi yatırımlar yapılmadığı gibi siyasi sebeplerle çok sayıda taşeron işçi çalıştırılarak ciddi personel harcamasına gidilmiştir. Önceki açıklamalarımızda da dikkat çektiğimiz gibi, bu kadar çok personele rağmen özellikle alt yapı ve yol çalışmalarındaki gecikme nedeniyle vatandaşlarımızın günlük hayatını olumsuz etkileyen sıkıntılar yaşanmaktadır. Muğla’da hala Muğla Büyükşehir Belediyesi denince akla ilk olarak akmayan sular geliyor. Personeli iyi yönetmek de idarenin önemli görevlerinden birisidir. Fazla işçi çalıştırılmasının kaliteli ve fazla iş anlamına gelmediği muhakkaktır. Bunun en güzel örneği de Muğla Büyükşehir belediyesidir. AK Parti Grubu olarak alınacak olan kredinin uzun vadede belediyenin borç yükünü artıracağını dile getirdik ve grup olarak borçlanmaya karşı çıktı. Belediyenin bütçesini daha gerçekçi yapmasını ve hizmet odaklı bir perspektifle çalışma yapmasını Muğla halkı adına bekliyoruz”

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BARIŞ SAYLAK BAŞKAN ERDOĞAN’IN GÖNLÜNÜ KAZANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

barış saylak BARIŞ SAYLAK BAŞKAN ERDOĞAN’IN GÖNLÜNÜ KAZANDI… baris saylak emin varol 1

Bir önceki mahalli seçimlerde CHP’den Milas Belediye Başkan aday adayı olan Veteriner Barış Saylak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönlünü kazandı.

Emin Varol / Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi

Bırakın, Barış Saylak’ın Milas Belediye Başkan adaylığının resmileşmesini, Cumhurbaşkanı kendisine “başkanım” diye hitap etmeye başladı. Hatta tüm bakanlara talimat vererek, Milas’a giderek Barış Saylak için çalışmalarını istedi.

Meclis’in Şeref Holünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelmesini beklerken, yılların CHP’lisi Barış Saylak’ı, AK Parti’ye kazandıran Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir bizi tanıştırdı.

Güvenlik önlemleri nedeniyle Meclis Polisi, onları bizim yanımızdan uzaklaştırarak Erdoğan’ın giriş yapacağı protokol kapısına götürdüler.

barış saylak BARIŞ SAYLAK BAŞKAN ERDOĞAN’IN GÖNLÜNÜ KAZANDI… baris saylak mehmet yavuz demirCumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’e girerken karşılaştığı Barış Saylak’a gülümsedi. Elini sıkarken de Milas’ta durumun ne olduğunu sordu. Daha sonra aralarında geçen konuşma şöyle devam etti.

Barış Saylak: Gelen ilk bilgilere göre durumumuz iyi.

Cumhurbaşkanı: Daha öne geçmedin mi?

Barış Saylak: Ufak bir dokunuş lazım sayın Cumhurbaşkanım.

“Ufak dokunuş”, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Muğla-Milas’a gelmesiydi. Erdoğan bunu anladı ve “çok yakında” Milas’a geleceğini söyledi.

Muğla adaylarının resmi tanıtımının ardından Şubat ortalarında Veteriner Barış Saylak projelerini açıklayarak sahaya inecek.

Önemli projeleri arasında ise Milas’a doğal gaz getirmek var..

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’YA KAR YAĞINCA BÖYLE OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla kar yağışı MUĞLA’YA KAR YAĞINCA BÖYLE OLDU… mugla aya kar ya    nca b  yle oldu 1

Muğla’nın yüksek kesimlerine kar yağdı, vatandaşlar kar topu oynayarak günün keyfini çıkardı.

muğla kar yağışı MUĞLA’YA KAR YAĞINCA BÖYLE OLDU… mugla aya kar ya    nca b  yle oldu 2Muğla’da dün gece başlayan kar yağışı Seydikemer ilçesi yayla Eldirek, Temel, Bekçiler, Bayır, Seki, Doğanlar, Yayla Ceylan, Yayla Patlangıç, Yayla Karaçulha ve Dont mahallelerinde etkili oldu. Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Seydikemer Belediyesi ekipleri, mahallelere ulaşımı sağlayan yollarda biriken karları gün boyu temizledi. Fethiye – Antalya karayolu kar yağışı nedeniyle ulaşımın aksamaması için Karayolları ekiplerde, tuzlama ve kürüme çalışmasını sürdürüyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 dereceye düştüğü bin 300 rakımlı Karabel mevkisine gelen vatandaşlar, karda eğlenceli dakikalar yaşadı.

 

Okumaya devam et

Son Haberler