Bizimle iletişime geçin

MUĞLA

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İN BORÇLANMASINA AK PARTİ “HAYIR” DEDİ….

Yayınlanan

açık

kredi MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İN BORÇLANMASINA AK PARTİ “HAYIR” DEDİ…. gultekin akca
kredi MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İN BORÇLANMASINA AK PARTİ “HAYIR” DEDİ…. reklam arena 4

Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu, Büyükşehir Belediyesi’nin 50 Milyonluk Kredi borçlanma talebine “Hayır” oyu kullandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Gültekin Akça:
“50 Milyonluk borçlanma yetkisi talebi Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin gelir ve gider tahminlerini tutturamadığını göstermektedir”
“AK Parti Grubu olarak alınacak olan kredinin uzun vadede belediyenin borç yükünü artıracağını dile getirdik”
“Muğla’da hala Muğla Büyükşehir Belediyesi denince akla ilk olarak akmayan sular geliyor”

Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Avukat Gültekin Akça, “Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu, Büyükşehir Belediyesi’nin 50 Milyonluk Kredi borçlanma talebine ‘Hayır’ oyu kullandı” dedi.
Akça, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu olarak bugüne kadar Muğla ve Muğlalı için faydası olacak öneri ve talepleri olumlu karşılayarak destekledik. Muğlamız için faydası olmayacak taleplere ise olumsuz görüş bildirdik. Seçildiğimiz günden bu güne kadar Muğlamız için olumlu bir muhalefet anlayışı içinde hareket ettik ve etmeye de devam edeceğiz. 10 Ağustos 2017 tarihindeki meclis oturumunda gündeme gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 50 Milyonluk Kredi borçlanma talebine olumsuz görüş bildirerek “Hayır” oyu kullandık”

Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Avukat Gülteki Akça, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Belediyeler bütçelerini yıllık gelir ve gider durumlarını dikkate alarak hazırlarlar. Muğla Büyükşehir Belediyesi de 2017 yılı bütçesini bu bağlamda hazırlamıştır. Bütçe miktarı da diğer Büyükşehir Belediyeleri ise kıyaslandığında o belediyelerin bütçelerine yakın olduğu görülmektedir. Bu bağlamda 50 Milyonluk borçlanma yetkisi talebi ise belediyenin gelir ve gider tahminlerini tutturamadığını göstermektedir. Esasen belediyelerin başarısı bütçelerinden yatırıma ve işçi alacaklarına ayırdıkları payla doğrudan bağlantılıdır. Maalesef Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bu iki konuda ortalamanın altında kaldığını görmekteyiz. Daha önce dile getirdiğimiz gibi Muğla’nın çehresini değiştiren ciddi yatırımlar yapılmadığı gibi siyasi sebeplerle çok sayıda taşeron işçi çalıştırılarak ciddi personel harcamasına gidilmiştir. Önceki açıklamalarımızda da dikkat çektiğimiz gibi, bu kadar çok personele rağmen özellikle alt yapı ve yol çalışmalarındaki gecikme nedeniyle vatandaşlarımızın günlük hayatını olumsuz etkileyen sıkıntılar yaşanmaktadır. Muğla’da hala Muğla Büyükşehir Belediyesi denince akla ilk olarak akmayan sular geliyor. Personeli iyi yönetmek de idarenin önemli görevlerinden birisidir. Fazla işçi çalıştırılmasının kaliteli ve fazla iş anlamına gelmediği muhakkaktır. Bunun en güzel örneği de Muğla Büyükşehir belediyesidir. AK Parti Grubu olarak alınacak olan kredinin uzun vadede belediyenin borç yükünü artıracağını dile getirdik ve grup olarak borçlanmaya karşı çıktı. Belediyenin bütçesini daha gerçekçi yapmasını ve hizmet odaklı bir perspektifle çalışma yapmasını Muğla halkı adına bekliyoruz”

kredi MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İN BORÇLANMASINA AK PARTİ “HAYIR” DEDİ….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MUĞLA

İL GÖÇ KURULU TOPLANDI!

Yayınlanan

açık

Tarafından

İl gÖÇ kurulu İL GÖÇ KURULU TOPLANDI! il goc kurulu
İl gÖÇ kurulu İL GÖÇ KURULU TOPLANDI! reklam arena 4

İl Göç Kurulu Toplantısı Yapıldı…

Yabancıların toplumla olan karşılıklı uyumlarını kolaylaştırmak, yabancılara sosyal hayatta üçüncü kişilerin aracılığı olmadan bağımsız hareket edebilmelerini kolaylaştıracak bilgi ve beceriler kazandırmak, eğitim, sağlık, sosyal hizmetler, yerel hizmetler vb. alanlarda karşılaşılan sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin ve düzenlenecek projelerin iş birliği içerisinde yürütülmesini sağlamakla görevli İl Göç Kurulunun ilk toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

Sekretaryası İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıya Vali Esengül Civelek’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Rıza Dalan, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Eryılmaz, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve STK temsilcileri katıldı.

Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ve kurul üyelerinin uyum konusuna ilişkin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından sona erdi.

İl gÖÇ kurulu İL GÖÇ KURULU TOPLANDI!   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

MUĞLA

BEŞKAZA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

beşkaza kültür ve dayanışma platformu BEŞKAZA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU… be  kaza kultur ve dayanisma platformu 1
beşkaza kültür ve dayanışma platformu BEŞKAZA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU… reklam arena 4

Muğla’da, Beşkaza coğrafyasının kültürünü yaşayan, yaşatan ve kendini ifade etmekte referans noktası olarak gören insanların dayanışmalarını sağlamak amacıyla Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu kuruldu.

Yamaç paraşütü yapan keçi ve efe figürlerinin yer aldığı platform logosunun en ilgi çekici figürü ise yörüklerin tarihi ve geleneksel ayakkabısı çarık oldu. Eğitimci Devrim Karakuş, platform olarak amaçlarının; yılda en az bir defa büyük ölçekli kültürel bir etkinlik yaparak, Beşkaza kültürünün tanıtılmasına, yaşatılmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Muğla’da, Beşkaza coğrafyasının kültürünü yaşayan, yaşatan ve kendini ifade etmekte referans noktası olarak gören insanların dayanışmalarını sağlamak amacıyla Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu kuruldu. Muğla ve çevresinde yaşayan iş insanları, bürokratlar ve akademisyenler ile her meslek grubundan temsilcilerin oluşturduğu Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu ilk toplantısını da gerçekleştirdi.

Menteşe’de bir restoranda düzenlenen ilk toplantıya eğitimci Devrim Karakuş başkanlık etti.

beşkaza kültür ve dayanışma platformu BEŞKAZA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU… be  kaza kultur ve dayanisma platformu 2Karakuş, yılda en az bir defa büyük ölçekli kültürel bir etkinlik yaparak, Beşkaza kültürünün tanıtılmasına,  yaşatılmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlamak olduığunu söyledi.

Platformun Muğla kültürünün zenginliğinin tanıtımına ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlamayı planladıklarını anlatan Karakuş, “Muğla-Menteşe ve havalisinde ikamet eden gerek doğum, gerek de yaşayış olarak Beşkaza coğrafyasının kültürünü yaşayan, yaşatan ve kendini ifade etmekde referans noktası olarak gören insanların dayanışmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Yılda en az bir defa büyük ölçekli kültürel etkinlik yaparak Beşkaza kültürünün tanıtılmasına, yaşatılmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlamak. Platformumuz bu vesile ile Muğla kültürünün zenginliğinin tanıtımına ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlamayı planlıyor. Siyasi ve ticari amaç gütmeyen sadece gönüllülük ilkesini benimseyen Beşkaza Platformumuz, ilk planda Beşkaza coğrafyasının genel yararı ve gelişimine uygun hareketle, katılımcıları tarafından önerilen projeleri hayata geçirecek. Bununla beraber platform bu projelerin etkin ölçülebilir ve sürdürülebilir olması ilkesi ile Beşkaza coğrafyasının eğitim, kültür, sosyal ve ekonomik konularında fayda sağlamak, bu coğrafyanın gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor.” dedi.

Çarıklı logo…

Menteşe’de kurulan Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformunun logosu ise bir hayli ilgi çekici. Beşkaza Platformunun logosunda, bölgesinin olmazsa omazlarından yamaç paraşütü ile uçan bir keçi ve efe figürü yer alıyor. Logonun en ilgi çekici figürü ise yörüklerin tarihi ve geleneksel ayakkabısı çarık. Platform üyeleri, logoda ki çarığın ayakları yere basan bir platform olacaklarının habercisi olduğunu kaydetti.

beşkaza kültür ve dayanışma platformu BEŞKAZA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

MUĞLA

MUĞLA’DA ANLAMLI İFTAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ömer ilman MUĞLA’DA ANLAMLI İFTAR… omer ilman iftar yemegi 1
ömer ilman MUĞLA’DA ANLAMLI İFTAR… reklam arena 4

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Milli Piyango Öğrenci Yurdunda, Muğla’da eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerine iftar yemeği verildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin değişik bölümlerinde eğitim gören, Kosova, Yemen, Mısır, Suriye, Irak, Bosna Hersek, Cezayir, Azerbeycan gibi ülkeler başta olmak üzere bir çok ülkeden öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen İftar Yemeği güzel görüntülere sahne oldu. Yemenli öğrenci Abdul-Jabbar Sahamsan’ın okuduğu ezan ile orucunu açan Yabancı öğrenciler yemekten duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi 4.Sınıf Öğrencisi Afganistanlı Cevad-ül Azra; “İl Müdürlüğümüzün bizim için hazırladığı bu İftar bizim için çok önemliydi. Bizi burada yalnız hissettirmediğiniz için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ömer ilman MUĞLA’DA ANLAMLI İFTAR… omer ilman iftar yemegi 2Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’da,  “Kadir Gecesi gibi önemli anlamlı bir günde ülkemize, ilimize dünyanın çeşitli yerlerinden misafir olarak gelen kardeşlerimizi Yurdumuzda misafir ettik. Bu mübarek önemli günde kardeşlik ikliminin gelişmesi noktasında gençlerimizin yurdumuzda buluşması gönül köprüleri nin kuruması gelecek adına çok güzel adımlar olacaktır. Hedefleri gönülleri bir gençlerimize devletimizin gücünü imkanlarını tanıtmaktan büyük mutluluk duyduk.” diyerek, yaklaşan Ramazan Bayramını kutladı.

ömer ilman MUĞLA’DA ANLAMLI İFTAR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler