Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM AKUT DEPREM EĞİTİMLERİNE BAŞLADI…

Yayınlanan

açık

akut BODRUM AKUT DEPREM EĞİTİMLERİNE BAŞLADI… bodrum akut deprem e  itimi 1
akut BODRUM AKUT DEPREM EĞİTİMLERİNE BAŞLADI… divenire group2

Kurulduğu 2008 yılından bu yana Bodrum’da 26 binin üzerinde öğrenci ve yetişkine afet bilinçlendirme semineri veren afet AKUT Bodrum ekibi bilinçlendirme seminerlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bodrum’da 21 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşanan depremler nedeniyle Bodrum halkı deprem gerçeğiyle yüz yüze geldi. Bu çerçevede halktan site sakinlerinden işyerlerinde gelen talepler üzerine AKUT Bodrum ekibi yoğun bir bilinçlendirme seferberliğini başlatmış oldu. 9 yılda Bodrum ve ülkemizin değişik yerlerinde 200’ün üzerinde operasyona gerçekleştiren AKUT Bodrum ekibi, gelen talepler üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Geçtiğimiz günlerde Akyarlar Güzelleştirme Derneği.  Kent Konseyi Akçaalan sakinleri, Anaokulu öğretmenleri, Aspat Türk Müzüği  Korosu gibi gruplara deprem öncesi anı ve sonrasında neler yapılıp, nelerin yapılmayacağı ile ilgili bilgilendirme semineri verildi. Son olarak da Turgutreis’te 82 yaşındaki 6 çocuk 17 torun sahibi, asıl adı Senvinli Tanışan olan ancak Ebide Nine olarak bilinen vatandaşın girişimiyle bir seminer verildi. Ebide Nine, Turgutreis’in Karabağ mahallesinde 80 civarında mahalleliyi evinin önünde toplayarak,  deprem konusunda mahalle sakinlerinin bilinçlenmesini sağladı. Yapılan seminere öncülük eden Ebide Nine “Deprem olunca komşuların bazıları çok korktular. Ben korkmadım. Güldüm. Depremden korkmamak lazım. AKUT’tan yardım  istedim. Hemen geldiler. Mahalleyi kapı kapı dolaştım. Bazıları inandı bazıları inanmadı. İnananlar geldi. Çok teşekkür edrim. Şen oldu.” dedi.

AKUT DEPREM GERÇEĞİNİ ANLATMAYA DEVAM EDECEK…

AKUT Bodrum ekibi, deprem bilinçlendirme seminerlerine önümüzdeki günlerde de devam edecek. Gelen talepler üzeine 17 Agustos Perşembe  günü de, Turgutreis D Marin açıkhava anfitiyatrosunda saat 21.00 de halka açık  bilgilendirme semineri gerçekleştirilecek

akut BODRUM AKUT DEPREM EĞİTİMLERİNE BAŞLADI… bodrum akut deprem e  itimi 2Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Bodrum AKUT ekip lideri Sadettin Uslu, “Bölgemizde yaşanan 21 Temmuz depremi yıllardır söylediğimiz ve söyleyeceğimiz beklediğimiz bir depremdi. Bizim için sürpriz olmadı yüzde 100 olacağını zaten söylüyorduk. Bunu daha önce bizimle diyalog kuran herkes biliyor. Böyle bir depremi Bodrum’un yapılaşmasının iki katlı olması, fay hatlarının yönleri ve deprem süresinin uzun olmaması gibi etkenlerle, ne mutlu ki can kaybı olmadan atlattık. Kaymakamlığımız, Belediyemiz, AFAD, UMKE ekipleri çok hızlı bir şekilde koordine oldular. Biz zaten deprem olduğunun 2. dakikasından itibaren sahadaydık ve o gece 60 kadar vatandaşımızı merkezimizde misafir ettik. Deprem bizim ülkemizin en önemli afet gerçeği. Bunu kabullenip bununla yaşamayı öğrenmekten başka bir alternatifimiz yok. Deprem olduğunda panik yapıp kendimize ve çevremizdekileri zarar vermek yerine, depremi öğrenerek bu süreçte öncesinde anında ve sonrasında neler yapmamız gerektiğini bilmek zorundayız ve bunu normal zamanda sık sık tekrar ederek, deprem anında insiyaki olarak yapmamız gerekiyor. Biz Konacık’taki Bodrum Kürşat Avcı Operasyon ve Eğitim Merkezimi’zde  Talep edildiği taktirde halkımıza bu konuda bilinçlendirme seminerleri ve eğitimleri vermeye devam ediyoruz. Olası depremleri en az hasarla atlatabilmeleri için 7/24 elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Artık gerçekçi olup afetsiz günler dilemek kadar, herkesin elini taşın altına koyup, üzerine düşeni yapması gerekiyor!” dedi.

akut BODRUM AKUT DEPREM EĞİTİMLERİNE BAŞLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. suleyman girgin tbmm
süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. divenire group2

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla’da sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan Girgin, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;.

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan ve sadece 9 günlük bayram tatilinde 6 Milyon turist ağırlayan Muğla ilimiz, ne yazık ki sağlık hizmetleri bakımından yeterli desteği alamamaktadır. Ne yazık ki birçok Devlet hastanemiz artan ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm merkezinde tam donanımlı ve yatak sayısı olarak ihtiyaca cevap verebilen bir hastane olmaması bölgemiz insanı ve ülke turizmimiz açısından büyük bir eksikliktir. Ayrıca Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl artmaktadır. Ayrıca Yatağan ilçemizde yapılmakta olan fakat yıllardır tamamlanamayan Devlet hastanemizin inşaatı da kısa süre önce durdurulmuştur. Daha acısı dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden yerli yabancı milyonlarca insanın akın ettiği Muğlamızın birçok ilçesinde acillerde yeterli sayıda pratisyen, hastanelerimizde ise uzman doktor bulunmamaktadır. Ayrıca hastanelerimizde ciddi anlamda hemşire ve genel sağlık çalışanı eksikliğimiz bulunmaktadır.”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. bodrum devlet hastanesi proje 2Bodrum Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanacak?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinden Datça Devlet Hastanesine genel cerrah, Köyceğiz Devlet Hastanesine ise psikiyatrist, kardiyolog, radyolog ve göz uzmanları gönderiliyor” diyerek aşağıdaki soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti;

1- Dünyaca ünlü bir turizm merkezi olan Bodrum ilçemizde yıllardır tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Bodrum devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
2- Nüfusu her geçen gün artan Yatağan ilçemizde bir türlü tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Yatağan devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
3- Muğla’da artan yerleşik nüfusa ek, artan yaz nüfusuna oranla, Devlet hastanelerimizin pratisyen ve uzman doktor eksikliklerini gidererek, takviye personel ile sağlık hizmetlerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler