Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA KOMEDİ RÜZGARI AHUDUDU İLE ESECEK…

Yayınlanan

açık

ahududu BODRUM’DA KOMEDİ  RÜZGARI AHUDUDU İLE ESECEK… bodrum da komedi ruzgari ahududu ile esecek
ahududu BODRUM’DA KOMEDİ  RÜZGARI AHUDUDU İLE ESECEK… reklam arena 4

Tiyatrokare’nin  25.  tiyatro sezonu  için hazırladığı “AHUDUDU” 19 /25 Ağustos arasında Edremit, İzmir, Bodrum, Datça, Antalya’yı kapsayan bir turneye çıkıyor.

Dünyanın en ünlü starları tarafından yorumlanan oyunun başrollerinde, Ahududu kadınları olarak bu kez Suna Keskin ve Melek Baykal var! Melek Baykal, bu oyunla, yıllar sonra yeniden tiyatroya dönüyor.

Melek Baykal’ın Tiyatroya Döndüğü  Şahane Komedi Turnede!

Dünyada en çok sahnelenen oyunlardan olan, Joseph Kesselring’in “Arsenic and Old Lace” adlı eseri, “Ahududu” adıyla usta tiyatrocu Nedim Saban tarafından derlenerek, sahneye taşındı. Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu”, insanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için zehirleyen Müşfike ile Mürşide ve onların çevresindekilerin hikayesini anlatıyor. Oyundaki ahududu kadınlarını Suna Keskin ve Melek Baykal oynuyor.

Melek Baykal, yıllar sonra bu oyunla sahneye dönüyor. Oyunun diğer rollerinde Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu var. Nedim Saban da bu oyunda, deli tiplemesiyle yıllar sonra, tiyatronun perde arkasından perde önüne geçiyor.

Aralık ayından bu yana gittiği her yerde kapalı gişe oynanan Ahududu’nun yaz turnesi 19 Temmuz’da Gömeç Artur Sitesi’nde başlıyor. Oyun 21 Ağustos’ta Bodrum Kale, 22 Ağustos’ta Datça Amfi Tiyatro, 24 Ağustos’ta İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu, 25 Ağustos’ta Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda oynanacak.

Ekin Yazı Dostları tarafından Yılın Komedisi seçilen “AHUDUDU”, Melek Baykal’a İsmail Dümbüllü Ödülü’nü kazandırdı.

Nedim Saban, İstanbul ve Anadolu’da kapalı gişe oynanan komedi konusunda şunları söyledi. “Yaz turneleri eskiden tiyatroların vazgeçilmez etkinliklerindendi. Neredeyse 30 farklı belde ve ilçe dolaşılır, İzmir, Antalya, Bursa gibi merkezlerde günlerce perde açılırdı. Çeşme ve Bodrum turnelerinde 3000 kişi Kale’de olur, bir o kadar kişi dışarıda kalırdı. Eğlence anlayışının değişmesi, yazlıkçıların eskisi kadar uzun tatiller yapmaması, turizmde durgunluk ve yerel yönetimlerin yazlık yerlerde sanata desteği yok denecek kadar azaltması nedeniyle, pekçok şey gibi, yaz turneleri de neredeyse sona geldi. Çeşme’de çok yüksek bir tüketim olduğu halde, ne yazık ki tiyatro artık yok denecek düzeyde. Bodrum Kale’de bu yıl perde açabiliyoruz, ama kimbilir bir daha gelebilecek miyiz? İstanbul’da bile şahane yazlık bahçeler olur, ustalarımızı seyretme fırsatı bulurdu. O da kalmadı!”   Tiyatroya dönmenin mutluluğunu yaşayan Melek Baykal ise, turneleri özellikle çok sevdiğini, yeni yerlerde yeni seyircilerle karşılaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu beliterek, Edremit’ten Bodrum ve Antalya’ya uzanan turneyi heyecanla beklediğini vurguladı.

“AHUDUDU” oyunun  İzmir, Bodrum, Datça biletleri, Biletix ve gişelerde satışa sunuluyor. Artur ve Antalya biletleri ise Buradaetkinlikvar ve gişelerden temin edilebiliyor.

AHUDUDU Oyun Künyesi
Yazan: Joseph Kesselring
Uyarlayan/ Yöneten: Nedim Saban
Dekor Tasarımı: Barış Dinçel
Kostüm Tasarımı: Günnur Çaras
Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz
Yardımcı Yönetmen: Erdinç Doğancı
Oyuncular: Suna Keskin/ Melek Baykal/ Nedim Saban/ Cem Güler/ Halim Ercan/ Bülent Seyran/ Dicle Alkan/ Birol Engeler/ Özgür Yetkinoğlu

Oyun Takvimi:
AHUDUDU

19 Ağustos Cumartesi 21.00 Artur Işık Sineması
21 Ağustos Pazartesi 21.00 Bodrum Kale
Biletler oyun günü Kale, oyundan önce İmge Kitabevi ve Biletix’te
22 Ağustos Salı 21.00 Datça Açıkhava Tiyatrosu
24 Ağustos Perşembe 21.00  Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu
25 Ağustos Cuma 21.00 Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… CENNET KOYU
bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… reklam arena 4

Bodrum’un Cennet Koyu’ndaki kirliliğe tepki gösteren bir vatandaş, “Burası sözde Cennet Koyu. Cennet Koyu’nu Cehennem Koyu’na çevirmişler” dedi. 

Son 3-4 yıldır yapılaşma tehditi ile de karşı karşıya bulunan, Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Cennet Koyu, yaz ayları boyunca hem karadan, hem de denizden çok sayıda misafiri ağırlıyor. Kamp yapanların yanı sıra, piknik yapmak için giden vatandaşlar, özellikle hafta sonları koyda yoğunluk oluşturuyor. Cennet Koyu’nu aralarında süper lüks yatların da olduğu çok sayıda tekne de ziyaret ediyor.

Göltürkbükü Mahallesi sınırları içerisindeki koydaki kirlilik ise duyarlı vatandaşların tepki ve dikkatini çekiyor. Piknik ve kamp yaptıktan sonra çöplerini arkalarında bırakıp gidenlerle, kimi teknelerden denize bırakılan atıklar ve mazot artıkları, koyu kirletiyor. Koyun kumsalında yakılan ateşler de kötü görüntüye sebep oluyor.

Hafta sonu denize girmek için koya giden Gizem Çakır adlı vatandaş, gözlemlediği kirlilik karşısında isyan ederek “Burası sözde Cennet Koyu ama Cehennem koyu olmuş. Her yerde çöpler, deniz kenarında mazot kalıntıları, denizin üstünde yağ tabakası. Ağaçlık alanlarda çok çok fazla çadır kuranlar ve onların çöpleri” ifadeleriyle, çektiği videoyu twitter hesabından paylaştı.

Bir yandan da yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya olan koydaki kirliliğin önlenmesi için yetkililerin gerekli önlemleri alması gerekirken, vatandaşların da çevre temizliği konusunda daha duyarlı olması bekleniyor.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… 34 kacak gocmen
bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… reklam arena 4

Bodrum açıklarında durdurulan bir ahşap teknede, 34 kaçak göçmen yakalandı.

Sahil Güvenlik ekipleri, dün saat 05.00 sıralarında, Bodrum ilçesi Kargı Adası açıklarında ahşap teknedeki bir grup kaçak göçmenin yasa dışı geçiş yaptığını öğrendi. Bölgeye gönderilen Sahil Güvenlik botundaki görevliler tarafından durdurulan ahşap teknedeki 13’ü Filistin, 10’u Yemen, 6’sı Afganistan, 4’ü Suriye ve 1’i Somali uyruklu olmak üzere toplam 34 kaçak göçmen yakalandı. 14’ü erkek, 11’i kadın ve 9’u çocuk olan topluluk kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemi sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 1
bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… reklam arena 4

Bodrum Fenerbaçeliler Derneği tarafında her yıl organize edilen ve gelenekselleşen “Dünya Fenerbahçeliler Günü” 19 Temmuz’da kutlanacak.

1907 yılında kurulan Fenerbahçe’de her 19 Temmuz, “Dünya Fenerbahçeliler Günü” olarak kutlanıyor. Türkiye genelindeki taraftar dernekleri ile Fenerbahçelilerin birlikte coşkuyla kutladıkları gecede özel etkinliklerde düzenleniyor. Bodrum Fenerbahçeliler Derneği’ninde bu yıl düzenlediği etkinlik, Bodrum Trafo Cafe’de gerçekleşecek. Kuruluş yılını simgeleyen gece Saat 20:00’de başlayacak.

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 219 Temmuz gecesi yapılacak olan etkinliğe taraftarlarını davet eden Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mert Sayın, “Amacımız, Fenerbahçe’ye gönül veren taraftarları ve sporseverleri bir çatı altında toplamak, üyelerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, Kulübe üye olmalarını sağlamak, kulübe mümkün olan her türlü maddi ve manevi yardımı yapmak ve bu amaçlara uygun olarak çalışmaktır. Tüm dernek yönetim kurulu üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde ve yeni sezon öncesinde gerçekleştireceğimiz #Fenerol Gecesi’nde taraftarlarımızla kucaklaşmak istiyoruz.” dedi.

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu:
Mert Sayın, Necat Talaşık, Mesut Durateymur, Gürkan Topan, Ali Çalıkoğlu, Ahmet Filiz, Arda Gülenay, Cem Yurdakul, Nurettin Kaplan, Adir Sağlamlar, Filiz Aslantaş, Mustafa Şimşek

 

Okumaya devam et

Son Haberler