Bizimle iletişime geçin

EKONOMİ

MUĞLA TOKİ KONUTLARI SAHİPLERİNİ BULDU…

Yayınlanan

açık

toki MUĞLA TOKİ KONUTLARI SAHİPLERİNİ BULDU… mugla toki kuralari cekildi 2

Muğla’da, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan 1106 konuttan 948’inin sahipleri kura ile belirlendi.

Başvurusu kabul edilen 3 bin 114 kişiden kurada adı çıkanlar sevinç yaşarken, çıkmayanlar ise üzüntülü bir şekilde salonu terk etti.

TOKİ tarafından ihalesi ve yer teslimi aylar öncesinden tamamlanan Muğla merkezde bin 106 konutun yanı sıra 3 cami ve 32 ticaret merkezi yapılacak. Alt gelir grupları için 28 adet 1+1, 770 adet 2+1 ve 213 adet 3+1 konutun yapımına başlandı. Muğla’ya yapılacak olan 1+1 evlerin satış fiyatı 172 bin 966 TL olarak belirlendi. Yüzde 10 peşinat 17 bin 300 lira ödenecek. 96 ay vade uygulanacak ve aylık bin 622 lira taksit ödenecek. 737 adet yapılacak olan 2+1 konutların satış fiyatı 242 bin 205 lira olarak belirlendi. Yüzde 10 peşinat 24 bin 205 lira ödenecek. 96 ay vade uygulanacak ve aylık taksiti 2 bin 271 lira olacak. 213 adet 3+1 evlerin satış fiyatı 285 bin 425 lira olarak açıklandı. Yüzde 10 peşinat 28 bin 543 lira ödenecek. 96 ay vade uygulanacak ve aylık 2 bin 676 lira taksit ödenecek.

toki MUĞLA TOKİ KONUTLARI SAHİPLERİNİ BULDU… mugla toki kuralari cekildi 1‘ÖNCELİK ORTA VE ALT GELİR GRUBU’

Menteşe Spor Salonu’nda bugün 948 konut için noter huzurunda kura çekimi yapıldı. TOKİ Finansman Dairesi Başkanlığı Uzmanı Hasan Hüseyin Çelik, Muğla ilinde konut ihtiyacı bulunduğunu belirterek şöyle dedi:

“İdaremizin öncelikleri arasında ekonomik olarak orta ve alt gelir grubu kapsamında bulunan vatandaşlarımızın konut talebini karşılayacak projeler geliştirmek ve elden geldiğince en düşük maliyetle ve en düşük bir taksit ödeme imkanı sunarak konut edinmelerini sağlama konusu yer almaktadır.” 

Konuşmaların ardından 1106 konuttan 948’inin kurası noter huzurunda çekildi. Salonun büyük bölümünü dolduranlar arasında ismi okunanlar sevinç çığlıkları attı. İsmi okunmayanlar ise üzüntü yaşayarak salonu terk etti. Menteşe İlçesi’nde inşaatı süren  konutlardan 208’inin ise adliye personeli ve defterdarlık çalışanları için ayrıldığı öğrenildi.

toki MUĞLA TOKİ KONUTLARI SAHİPLERİNİ BULDU… mugla toki kuralari cekildi 3

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMLU DENİZCİLER SEZON ÖNCESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

orhan dinç BODRUMLU DENİZCİLER SEZON ÖNCESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ… orhan dinc

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi hizmet binasında 2019 Turizm sezonu öncesi ‘bilgilendirme toplantısı’ düzenlendi.

Sektör bileşenlerini sezon öncesi bir araya getiren toplantıya; İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan, Bodrum Liman Başkan Yardımcısı Mustafa Demiral, Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Liman İşletme Müdürü Fatih Gökçe, Bodrum Sahil Güvenlik Astsubay Baş.Çvş Yasin Aktepe, Bodrum Gümrük Müdürü Serdar Zeybekoğlu, Bodrum Pasaport Şube Polis memuru Yasin Yıldız konuşmacı olarak katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan Bodrum Denizciler Derneği Erol Erdoğan, Bodrumlu denizciler her geçen yıl teknelerinin ve ürettikleri hizmetin kalitesini arttırarak sektöre hizmet ettirdiklerine dikkat çekerek, “Yıllardır değişmeyen tek şey denize olan tutkumuzdur. Denizci geleneklerimiz ve kültürümüz bizleri bir arada tutan en önemli niteliklerimizdir. Denizde birlik olarak yola çıktığımız ben ve yönetim kurulu üyelerimiz her zaman yanınızda olacağız.” Dedi.

Turizm sezonu öncesinde ihtiyaç olacağı düşüncesi ve Bodrum Denizciler Derneğinin isteğiyle bugünkü semineri düzenleme kararı aldıklarını ifade eden ve toplantıya ev sahipliği yapan İMEAK DTO Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç’te şunları söyledi:

orhan dinç BODRUMLU DENİZCİLER SEZON ÖNCESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ… bodrumdto bilgilendirme toplantisi 2

“Burada sektörün önde olan hizmet bileşenlerini bir araya getirerek, denizde değer üreten üyelerimizin bilgilenmesini ve sorularına cevap bulmasını öngördük. Muğla ve Türkiye için önemli değerler üretiyoruz. Emanet aldığımız değerleri sonraki nesillere aktaracağız. Yeni yönetmelik ve mevzuatlarla aniden karşı karşıya kalmamak için burada birlikteyiz. 2019 Sezonu geçtiğimiz yıla göre daha iyi olacak. Rezervasyonlar öyle gösteriyor. Bu sektörün cefasını çeken ve hizmet üretenlerle aile içi bir toplantı yaparak işlerimizin biraz daha kolaylaşmasını istedik. Bu toplantıya ön ayak olan Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan’a teşekkür ederim.”

orhan dinç BODRUMLU DENİZCİLER SEZON ÖNCESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ… bodrumdto bilgilendirme toplantisi 3Bodrum Liman Başkan Yardımcısı Mustafa Demiral’ın bilgilendirmesiyle başlayan toplantıda denizcilerin soruları da cevaplandı. Demiral, “Önceki yıllara göre teknelerde bulunması gereken malzemelerde bazı ekler ver. Bununla birlikte aids test raporları mutlaka aranacak.” Gibi konulara dikkat çekti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Liman İşletme Müdürü Fatih Gökçe’de yeni dönemde denizcilerin dikkat etmesi gereken en önemli konunun, limanda teknelerini bağlayan denizcilerin giriş yaptıkları saate göre 24 saat esası uygulamasının kalktığını konusudur diyarek, “Günün hangi saatinde limana giriş yapılırsa yapılsın, saat 24:00’den sonra limanda barınma süresi 2. Güne geçecek” dedi.

İMEAK DTO Bodrum Şubesinde saat 13:30’da başlayan ‘Bilgilendirme Toplantısı’ 16:00’da sona erdi.

orhan dinç BODRUMLU DENİZCİLER SEZON ÖNCESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ… bodrumdto bilgilendirme toplantisi 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

JCI BODRUM, MARKALAŞMA SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum jcı JCI BODRUM, MARKALAŞMA SEMİNERİ DÜZENLİYOR… bodrum jc   logo

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi, Franchise Company ile birlikte “Markalanıyoruz” isimli proje kapsamında bir seminer düzenleyecek. 

JCI Bodrum Şubesi, Franchise Company ile birlikte Bodrum Ticaret Odasının destekleri ile bir seminer düzenleyecek. Seminere katılım ücretsiz olacak. Girişimcilerin, Franchise ve Franchise ürün tedarikçisi sektörü ile ilgili tüm soru işaretlerine cevap bulmasını ve bu konuda ihtiyacı olan tüm bilgiye ulaşmasını sağlamayı amaçlayan seminere konuşmacı olarak The Franchise Company şirket sahibi ve Türkiye Franchise Derneği Yönetim Kurulu üyesi Aycan Helvacıoğlu ile The Franchise Company şirketinin genel müdürü Efrah Atacan katılacak.

bodrum jcı JCI BODRUM, MARKALAŞMA SEMİNERİ DÜZENLİYOR… asli mercanDüzenlenecek olan seminer hakkında bilgi veren JCI Bodrum 2019 Şube Başkanı Aslı Mercan, “19 Nisan Cuma günü Bodrum Ticaret Odasında gerçekleştireceğimiz Markalanıyoruz projemiz öncelikle 3 ayaklı bir proje. Bir ekonomik istihdam projesi aslında. Türkiye Franchise Derneği Yönetim Kurulu üyesi Aycan Helvacıoğlu’nun sahibi olduğu Franchise Company ile birlikte yürütüyoruz bu projeyi. Uluslararası bir şirket ve Türkiyede Franchise olarak yarattığı ve danışmanlık verdikleri markalar var. Bu bağlamda Bodrum’a gelme amaçları Bodrum markalarını Franchise tedarikçisi yapabilmek, markalaştırabilmek ve Franchise oluşturabilmek. Aynı zamanda da hali hazırdaki yatırımcıya da Franchise fırsatları sunabilmek. Bu bakımdan hem yatırımcının, hem de üreticinin işine katkı sağlayabileceği muhteşem bir proje. Aynı zamanda burada hali hazırda varolan Franchise şirketlerinin kendi hak ve sorumlulukları ile ilgili bütün detayları ve soruları bu seminerde cevaplandırıyoruz. Başlı başına Bodrum’a katkı sağlayacak bir proje” dedi.

Kendi işini kurmak, kendi markasını Franchise ile büyütmek veya kendi markası ile ulusal ve uluslararası pazarda ürün tedarikçisi olmak isteyen girişimcilerin katılabileceği seminer, 19 Nisan Cuma günü Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonunda saat 13:30’da gerçekleşecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AKBANK TURİZM BULUŞMALARI BODRUM’DA BAŞLIYOR!

Yayınlanan

açık

Tarafından

akbank turizm buluşması AKBANK TURİZM BULUŞMALARI BODRUM’DA BAŞLIYOR! bodrum turizm bulusmasi

Türkiye’nin en güçlü gelir kaynaklarından biri olan turizm sektöründeki gelişmeleri ve  dijitalleşmenin getirdiği yenilikleri ele almak için sektör temsilcileri ve duayenleri buluşturan Akbank Turizm Buluşmaları’nın ilki 17 Nisan’da Bodrum’da “Turizmde Dijital Dönüşüm” temasıyla  başlıyor.

Akbank Turizm Buluşmaları 2019-2020 sezonunda turizm yatırımcıları, girişimciler ve sektörün önde gelen sivil toplum örgütlerinin katılımıyla Türkiye genelinde birçok farklı turizm bölgesinde gerçekleştirilecek. 2019 sezonunda Bodrum, Antalya, Marmaris ve Manavgat’ta yapılması planlanan toplantıların ilk etkinliği, Bodrum Titanic Deluxe Hotel’de 17 Nisan Çarşamba günü saat 12.00’de başlayacak. Gün boyu sürecek olan ve turizm ile ilgilenen herkesin davetli olduğu etkinliğe katılım ücretsiz olacak. Katılım için www.turizmbulusmalari.com adresinden online kayıt oluşturulabilecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum TÜRSAB BYK Başkanı Yüksel Aslan ve Akbank Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz’un açılış konuşmalarıyla başlayacak olan etkinlik “Geleceğimiz Turizm” paneli ile devam edecek. TOBB E-ticaret Meclis Başkan Yardımcısı Merter Özdemir moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde Akbank Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, Turizmci Dr. Cem Kınay ve Paramount Otel’in İşletmecisi Geylan Dursunoğlu turizmin gelecek trendleri ile kendi yolculukları hakkında ilham veren paylaşımlarda bulunacak.

Turizm sektörünün ve dijital dünyanın başarılı oyuncularının sunumlarına sahne olacak Akbank Turizm Buluşmaları’nda sırasıyla Hotel Runner YK Başkanı Ali Beklenen, Related Dijital CEO’su Sedat Kılıç, Hotech CTO’su Hamdullah Turgut, Goodjob Marka Mühendisi Ömürden Sezgin ve Dijital Dönüşüm Lideri, Akademisyen Kozan Demircan artan teknoloji ile gelişen turizm eğilimleri ile dijital çözüm ortaklıkları gibi birçok kolaylaşan süreci somut veriler ile işleyecek. Akbank Turizm Buluşmaları’nda konuşmacıların uzmanlıkları doğrultusunda ele alacakları bazı konu başlıkları ise şu şekilde:

  • Turizm Odaklı Dijital Pazarlama Yöntemleri
  • Turizmde Data ile Dijitalleşme
  • Dijital Dünyada Markalaşma Stratejileri
  • Turizmde Dijital Dönüşüm

Bodrumlu turizmcilerin yoğun ilgiyle beklediği etkinliğin “Turizmde Yeni Nesil İş Yapış Biçimleri” başlıklı panelinde ise Akbank KOBİ Ürün Müdürü Turgut Çatalkaya moderatörlüğünde, Otelz.com YK Üyesi Orkun Tekin, Eres Medya CEO’su Yılmaz Eres, Eticaret Merkezi YK Üyesi Birkan Babakol ve Graphx Ajans Kurucu Ortağı Cihan İşbaşı katılımcılara dijital imkanlarla gelişmekte olan turizm sektöründe yeni oluşan iş yapış biçimleri ve imkânları hakkında önemli bilgiler aktaracak. Son olarak, kapanış konuşmasını yapmak üzere söz TOBB Eticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir’e bırakılacak.

17 Nisan Çarşamba günü saat 12.00’da Titanic Deluxe Hotel’de gerçekleşecek Akbank Turizm Buluşmaları’nın organizatörü Eticaret Merkezi olmak üzere, Hotech, Graphx Ajans, Eres Medya ve Dijital Yol da etkinliğe önemli desteklerde bulunan sponsorlar arasında yer alıyor.

Okumaya devam et

Son Haberler