Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ ‘KATI ATIK’ VE ‘KIYI KULLANIM’ KOMİSYONU KURDU…

Yayınlanan

açık

kent BODRUM KENT KONSEYİ ‘KATI ATIK’ VE ‘KIYI KULLANIM’ KOMİSYONU KURDU… Bodrum Kent Konseyi 1
kent BODRUM KENT KONSEYİ ‘KATI ATIK’ VE ‘KIYI KULLANIM’ KOMİSYONU KURDU… divenire group2

Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu Ağustos ayı olağan toplantısını yaptı.

Başkan Mustafa Demiröz ve Yürütme Kurulu üyelerinden Başar Bıyıklı, Meral Saraçbaşı, Lon Briet, Abdulkadir Sevindik, Hüseyin Sağkal, Mehmet Çilsal, Yılmaz Çinçik, Yaşar Çelikhan, Figan Erozan Şendikmen, İzzet Avni Kayahanlı ve Turgay Yener’in katıldığı toplantı, Bodrum Kent Konseyi ofisinde yapıldı.

Konsey gündemi aşağıdaki maddelerden oluştu;

1.Kale’deki “proje”nin Prof Dr Adnan Diler’in yapacağı iki bölümlük (1. Bölüm Bodrum ilçesindeki sit/kazı alanlarındaki gelişmeler; 2. bölüm kale projesi) bir sunumla ele alınacağı herkese açık bir bilgilendirme toplantısı yapılmasının karara bağlanmasını dilerim. (Nihat Gençosman)

2.Bodrum Kalesi restorasyon projesindeki gelişmelerin değerlendirilmesi

3.Bodrum Katı Atık sorununun değerlendirilmesi.

4.Doğal SİT alanları hakkında son gelişmelerin bilgilendirilmesi. (Mehmet Çilsal)

5.RES konusunda son gelişmelerin bilgilendirilmesi. (Mehmet Çilsal)

Gündem maddelerinin görüşülmesi sonrasında “Katı Atık” ve “Kıyı Sahil Kullanımı” konularında iki ayrı komisyon kurulmasına karar verildi.

Bodrum’da yaşanan çöp sorununun acilen çözülmesi konusunda taraflar üzerinde baskı unsuru oluşturmak ve konu hakkındaki gelişmeleri takip etmek için “Katı Atık Komisyonu”oluşturuldu. Komisyon; Mustafa Demiröz, Abdulkadir Sevindik, Lon Biriet, Başar Bıyıklı ve Hüseyin Sağkal’dan, oluştu.

Yaz süresi boyunca yerli ve turist vatandaşların sıkıntı yaşamalarına neden olan kıyı ve sahil kullanımı sorunlarına çözüm önerileri hazırlamak üzere de oluşturulan “Kıyı Sahil Kullanımı Komisyonu”da Mehmet Çilsal, Figan Erozan, Yaşar Çelikhan Turgay Yener ve Başar Bıyıklı’da oluştu.

kent BODRUM KENT KONSEYİ ‘KATI ATIK’ VE ‘KIYI KULLANIM’ KOMİSYONU KURDU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. suleyman girgin tbmm
süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. divenire group2

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla’da sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan Girgin, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;.

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan ve sadece 9 günlük bayram tatilinde 6 Milyon turist ağırlayan Muğla ilimiz, ne yazık ki sağlık hizmetleri bakımından yeterli desteği alamamaktadır. Ne yazık ki birçok Devlet hastanemiz artan ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm merkezinde tam donanımlı ve yatak sayısı olarak ihtiyaca cevap verebilen bir hastane olmaması bölgemiz insanı ve ülke turizmimiz açısından büyük bir eksikliktir. Ayrıca Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl artmaktadır. Ayrıca Yatağan ilçemizde yapılmakta olan fakat yıllardır tamamlanamayan Devlet hastanemizin inşaatı da kısa süre önce durdurulmuştur. Daha acısı dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden yerli yabancı milyonlarca insanın akın ettiği Muğlamızın birçok ilçesinde acillerde yeterli sayıda pratisyen, hastanelerimizde ise uzman doktor bulunmamaktadır. Ayrıca hastanelerimizde ciddi anlamda hemşire ve genel sağlık çalışanı eksikliğimiz bulunmaktadır.”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. bodrum devlet hastanesi proje 2Bodrum Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanacak?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinden Datça Devlet Hastanesine genel cerrah, Köyceğiz Devlet Hastanesine ise psikiyatrist, kardiyolog, radyolog ve göz uzmanları gönderiliyor” diyerek aşağıdaki soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti;

1- Dünyaca ünlü bir turizm merkezi olan Bodrum ilçemizde yıllardır tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Bodrum devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
2- Nüfusu her geçen gün artan Yatağan ilçemizde bir türlü tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Yatağan devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
3- Muğla’da artan yerleşik nüfusa ek, artan yaz nüfusuna oranla, Devlet hastanelerimizin pratisyen ve uzman doktor eksikliklerini gidererek, takviye personel ile sağlık hizmetlerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler