Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

DSİ’NİN YENİLEMEDİĞİ HATLAR BODRUM’U SUSUZ BIRAKTI…

Yayınlanan

açık

dsi DSİ’NİN YENİLEMEDİĞİ HATLAR BODRUM’U SUSUZ BIRAKTI… bodrum dsi su isale hatti 1
  • dsi DSİ’NİN YENİLEMEDİĞİ HATLAR BODRUM’U SUSUZ BIRAKTI… mehmet tosun banner 2
  • dsi DSİ’NİN YENİLEMEDİĞİ HATLAR BODRUM’U SUSUZ BIRAKTI… Hakan Durna SM Con 05

Milas’ın Geyik Barajı ve Çamköy Terfi Merkezi’nden isale hattı aracılığıyla su hizmeti alan Bodrumluların, DSİ tarafından yenilenmeyen su hattı nedeniyle bu yaz boyunca 478 saat susuz kaldı.

Bodrum’da geçen yıl Torba Kavşağı’nda yaşanan DSİ ana isale hattı arızası nedeniyle 15 gün susuz kalan yarımadanın, bu yılda yenilenmeyen hatlar yüzünden toplam 478 saat susuz kaldığı bildirildi.

Bodrum’da geçen yıl Kurban Bayramı öncesi Torba Kavşağı’nda Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait ana isale hattındaki patlamanın ardından açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, DSİ’nin hatları yenilemesi gerektiğini, aksi takdirde daha büyük olumsuzlukların yaşanacağını ifade etmişti.

dsi DSİ’NİN YENİLEMEDİĞİ HATLAR BODRUM’U SUSUZ BIRAKTI… motor ile dsi cukuruna dustu 2YENİLENDİĞİ GÜNDEN BUYANA 677 KEZ PATLADI…

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından 2011 yılında “Bodrum Yarımadası’nın 2040 yılına kadar içme suyu sorunu çözüldü” denilerek duyurusu yapılan DSİ hatları, MUSKİ Genel Müdürlüğü verilerine göre kurulduğu günden bu yana 677 kez patladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; geçen yıl Torba Kavşağı’nda yaşanan ve bir iş yeri ile çok sayıda aracın zarar gördüğü patlama sonrasındaki süreç içerisinde Bodrum Yarımadası’nda bulunan DSİ ana isale hatlarının 170 kez patladığı bildirildi. Bu yıl yaşanan arızalar nedeniyle yarımadaya 478 saat su verilemezken, arızalar ve tamirat süresinde ise tahliye edilmek zorunda kalınan 38 bin 805 metreküp su kaybının yaşandığı açıklandı.

dsi DSİ’NİN YENİLEMEDİĞİ HATLAR BODRUM’U SUSUZ BIRAKTI… ds bodrum patlak 7SU MİLAS’TAN BODRUM’A TAŞINIYOR…

Geçtiğimiz yıl yaşanan olayın ardından yenilenmesi gereken ana isale hatlarının listesini DSİ 213. Şube Müdürlüğüne yazılı olarak veren MUSKİ Genel Müdürlüğünün, 1 yılda sonuç alamadığı öğrenildi. Toplamda 7 bin 840 metre uzunluğundaki ana isale hattının değişmesi gerektiğini yazılı olarak DSİ 213. Şube Müdürlüğüne ileten MUSKİ Genel Müdürlüğü, yazısında şu görüşlere yer verdi:

“Proje kapsamında yapılan ana dağıtım deposundan itibaren Bodrum Yarımadası’nı dolaşan ana dağıtım hatları ile depolar arası dağıtım hatlarının işletmeye alınmasından bu yana sürekli arızalar meydana geliyor. Bu yaşanan arızalar nedeniyle de su kesintilerinin oluştuğu, büyük ticari kayıpların olduğu, iş gücü ve itibar kaybına neden oluşturmaktadır. 2017 yılı içerisinde mutlak suretle Bitez’de 520 metre, Ortakent-Bitez’de 3 bin 980 metre, Yalıkavak- Geriş’te Bin 580 metre, Yalıkavak – Gerişaltı’nda ise 980 metre DSİ hattının yenilenmesi güvenlik ve işletilebilirliği açısından hayati önem arz etmektedir.”

Bodrum Yarımadasını besleyen Güvercinlik İçmesuyu Arıtma Tesisinin (İAT), Geyik Barajı’ndan beslendiğini belirten MUSKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, “DSİ tarafından 2011 yılında yapılan ve Güvercinlik İAT ile Çamköy Terfi Merkezine bağlanan Geyik Barajı’nın hattı, aynı zamanda termik santraline ortak kullanılan bir hat. Yeniköy Termik Santrali’ne bağlı bu hat eski olması nedeniyle her yıl 4-5 kez arıza veriyor. Bu nedenle Bodrum Yarımadası’nda 48 saati bulan kesintiler yapmak zorunda kalıyoruz. Ancak DSİ’den her defasında bu hattı ayıran bir vana takmasını, herhangi bir arıza olduğunda Bodrum Yarımadası’nın suyunu kesmenin doğru olmadığını ilettik ancak bugüne kadar bir çözüm bulamadık” ifadelerini kullandı.

dsi DSİ’NİN YENİLEMEDİĞİ HATLAR BODRUM’U SUSUZ BIRAKTI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… 3921
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 2
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Ticaret Odası tarafından konaklama işletmelerine yönelik seminer 29 Mart 2019 Cuma günü düzenleniyor.

Seminerde Bodrum’un 2019 yılı turizmine hazırlıklarının makro ve mikro açıdan değerlendirmesini içeren güncel konulara değinileceği seminerde güncel ve pratik sektörel analiz yapılacak. Konaklama şirketlerin kuruluş amacı, kurucuların değer ve inançları, aile şirketlerinin işleyiş şekli ve sürdürülebilir işletmenin oluşturulmasındaki aşamalar gibi konu başlıklarının konuşulacağı “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ SEMİNERİ”yle, doğru yönetildiklerinde şirket kurucuları başta olmak üzere, çalışanlarının davranış kalıpları, değer yargıları, psikolojik ve ruhsal yapıları, yönetimsel becerileri ile insan ilişkilerini analiz ederek şirketin ihtiyacı olan sağlıklı büyüme ile gelişmesini sağlayacak mekanizmaların nasıl geliştirilmesi gerektiği ve öneminin görüşüleceği seminerin konuşmacısı Dr.Ahmet F. Seymen.

Tarih:29.03.2019

Saat:14:30-16:30

Yer: BODTO Konferans Salonu

Konuşmacı: Dr.Ahmet F. Seymen

Kayıt ve bilgi için: saadetkabli@bodto.org.tr

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… c47c3 ornek toplu sozlesmesine imzalar didimde atildi 37819 ee377f712df6d5a936a6999a6ac3b4fe
  • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 2
  • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… Hakan Durna SM Con 05

DİSK – Genel İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uğur Kocabaş Basın’a gönderdiği bir  yazı ile kamuoyuna bilgilendirmede bulundu…

“31 Mart yerel seçimleri öncesi bazı büyükşehir belediye başkan adaylarının resmi sosyal medya hesaplarından Muğla Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının işten çıkarıldığına dair paylaşım yapılmış ve bu asılsız bilgi de görsel-yazılı basında yer almıştır. Bu asılsız iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir personel işten çıkartılmamıştır.  İşçi ve emekçinin alın terinin siyasete alet edilmesi ve seçim malzemesi olarak kullanılması demokratik ortamda geçen seçim sürecine yakışmamıştır.”

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Uzay KOCABAŞ

DİSK / Genel-İş Sendikası

Muğla Şube Başkanı

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 7
  • mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun banner 2
  • mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Konacık mitinginde binlerce kişi tarafından coşkuyla karşılandı.

İlk mitingini iki dönem belediye başkanlığı yaptığı Konacık Mahallesinde gerçekleştiren Mehmet Tosun, miting alanına geldiği andan itibaren binlerce kişinin sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Meşaleler arasından miting alanına giren Mehmet Tosun konuşmasına, “10 Yıl boyunca hizmet etmekten dolayı gurur duyduğum, onur duyduğum Konacık Mahallemizin güzel insanları, Bodrum Yarımadamızdaki yerel seçimler arifesinde Konacık Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz ilk mitingimize hoş geldiniz, şerefler getirdiniz” ifadeleriyle başladı.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 4

“Başkanım sen yürü biz seninle koşmaya hazırız”, “Gözün aydın Bodrum, geliyor Tosun başkan”, “Birlikte başaracağız”, “Çalışkan dürüst başkan geliyor”, “Bodrum için el ele”, “Laik başkan”, “İz bırakmaya geliyoruz” yazılı pankart ve dövizlerle Mehmet Tosun’a destek veren vatandaşlar, Tosun’un konuşması boyunca da sık sık alkışlar ve destek sözleriyle Mehmet Tosun’a tam destek sözü verdi.

“İz bırakmaya geliyoruz” yazılı pankartı okuyan Mehmet Tosun, “Bu pankart çok hoşuma gitti. Beş yıl önce iz bıraktığımız, birlikte başardığımız, birlikte yol yürüdüğümüz modern, çağdaş belediyecilik hizmetleriyle tanıştırdığımız Konacık’ımızın güzel insanlarıyla şimdi Bodrum Yarımadamızda iz bırakmaya gidiyoruz” dedi.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 3

Büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’daki sorunların arttığını dile getiren Mehmet Tosun, kendi dönemlerinde yaptıkları belediyecilik hizmetlerinin aradan geçen 5 yılda hala Konacık Mahallesi halkını mutlu etmeye devam ettiğini belirterek, “Bodrum’a hizmet gelmesi için, Konacık’a hizmet gelmesi için Tosun başkanın göreve gelmesi gerekiyor” dedi. Meydanı dolduran binlerce vatandaş Tosun’un bu sözlerine alkışlarla destek verdi.

Belde belediye başkanlığı yaptığı dönemde Konacık’a yapmış olduğu hizmetlerden bahseden Mehmet Tosun, bu hizmetler ile tüm Bodrum Yarımadası’nın tanışma vakti geldiğini söyledi. Türkiye’nin gerilen siyasi ortamından uzak, Bodrum’a yakışan bir seçim kampanyası yürüttüklerini de sözlerine ekleyen Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

“Bodrum’a yakışan barış ve huzur içerisinde bir kampanya yürütüyoruz. Kimseyi karalamadan daha iyisini yapmak için yola çıktık. Kimseyi eleştirmeden hedefe doğru yürüyoruz. Hedefimiz neresi? Bodrum Belediyesi.”

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 6

Mehmet Tosun kendisini dinlemeye gelen binlerce vatandaşa, “Değişimi 31 Martta gerçekleştiriyor muyuz?” dedi ve vatandaşlardan hep bir ağızdan “Evet” cevabını adlı. Ardından, meydana “Peki Bodrum’un bir beş yılı daha tesadüflere bırakılabilir mi?” sorusunu soran Tosun, meydanı dolduran binlerce vatandaştan “Hayır” cevabını aldı.

Kendisini dinleyen vatandaşlara Konacık Mahallesinde yapacakları projeleri anlatan Tosun konuşmasının sonunda kendisini dinlemeye gelerek destek veren binlerce vatandaşa teşekkür ederek “Size güveniyorum, yolumuza devam ediyorum” dedi.

Mehmet Tosun daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Sahnede halkı selamlayan Mehmet Tosun ve ekibi daha sonra vatandaşların arasına girdi.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 2

Miting, Risinng Star Türkiye ile ünlenen Ozancan Demir ve ardından Karadenizli yerel sanatçı Erdal Yılmaz’ın canlı performanslarıyla düğün havasında devam etti.

Miting öncesi ve sonrasında ise Bodrum’un yerel sanatçılarından Mustafa Ergene meydanı dolduran binlerce vatandaşı coşturdu.

Mehmet Tosun bir sonraki mitinginde, 23 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de Bitez Eski Pazaryerinde Bitez halkıyla buluşacak.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler