Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

DSİ’NİN YENİLEMEDİĞİ HATLAR BODRUM’U SUSUZ BIRAKTI…

Yayınlanan

açık

dsi DSİ’NİN YENİLEMEDİĞİ HATLAR BODRUM’U SUSUZ BIRAKTI… bodrum dsi su isale hatti 1

Milas’ın Geyik Barajı ve Çamköy Terfi Merkezi’nden isale hattı aracılığıyla su hizmeti alan Bodrumluların, DSİ tarafından yenilenmeyen su hattı nedeniyle bu yaz boyunca 478 saat susuz kaldı.

Bodrum’da geçen yıl Torba Kavşağı’nda yaşanan DSİ ana isale hattı arızası nedeniyle 15 gün susuz kalan yarımadanın, bu yılda yenilenmeyen hatlar yüzünden toplam 478 saat susuz kaldığı bildirildi.

Bodrum’da geçen yıl Kurban Bayramı öncesi Torba Kavşağı’nda Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait ana isale hattındaki patlamanın ardından açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, DSİ’nin hatları yenilemesi gerektiğini, aksi takdirde daha büyük olumsuzlukların yaşanacağını ifade etmişti.

dsi DSİ’NİN YENİLEMEDİĞİ HATLAR BODRUM’U SUSUZ BIRAKTI… motor ile dsi cukuruna dustu 2YENİLENDİĞİ GÜNDEN BUYANA 677 KEZ PATLADI…

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından 2011 yılında “Bodrum Yarımadası’nın 2040 yılına kadar içme suyu sorunu çözüldü” denilerek duyurusu yapılan DSİ hatları, MUSKİ Genel Müdürlüğü verilerine göre kurulduğu günden bu yana 677 kez patladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; geçen yıl Torba Kavşağı’nda yaşanan ve bir iş yeri ile çok sayıda aracın zarar gördüğü patlama sonrasındaki süreç içerisinde Bodrum Yarımadası’nda bulunan DSİ ana isale hatlarının 170 kez patladığı bildirildi. Bu yıl yaşanan arızalar nedeniyle yarımadaya 478 saat su verilemezken, arızalar ve tamirat süresinde ise tahliye edilmek zorunda kalınan 38 bin 805 metreküp su kaybının yaşandığı açıklandı.

dsi DSİ’NİN YENİLEMEDİĞİ HATLAR BODRUM’U SUSUZ BIRAKTI… ds bodrum patlak 7SU MİLAS’TAN BODRUM’A TAŞINIYOR…

Geçtiğimiz yıl yaşanan olayın ardından yenilenmesi gereken ana isale hatlarının listesini DSİ 213. Şube Müdürlüğüne yazılı olarak veren MUSKİ Genel Müdürlüğünün, 1 yılda sonuç alamadığı öğrenildi. Toplamda 7 bin 840 metre uzunluğundaki ana isale hattının değişmesi gerektiğini yazılı olarak DSİ 213. Şube Müdürlüğüne ileten MUSKİ Genel Müdürlüğü, yazısında şu görüşlere yer verdi:

“Proje kapsamında yapılan ana dağıtım deposundan itibaren Bodrum Yarımadası’nı dolaşan ana dağıtım hatları ile depolar arası dağıtım hatlarının işletmeye alınmasından bu yana sürekli arızalar meydana geliyor. Bu yaşanan arızalar nedeniyle de su kesintilerinin oluştuğu, büyük ticari kayıpların olduğu, iş gücü ve itibar kaybına neden oluşturmaktadır. 2017 yılı içerisinde mutlak suretle Bitez’de 520 metre, Ortakent-Bitez’de 3 bin 980 metre, Yalıkavak- Geriş’te Bin 580 metre, Yalıkavak – Gerişaltı’nda ise 980 metre DSİ hattının yenilenmesi güvenlik ve işletilebilirliği açısından hayati önem arz etmektedir.”

Bodrum Yarımadasını besleyen Güvercinlik İçmesuyu Arıtma Tesisinin (İAT), Geyik Barajı’ndan beslendiğini belirten MUSKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, “DSİ tarafından 2011 yılında yapılan ve Güvercinlik İAT ile Çamköy Terfi Merkezine bağlanan Geyik Barajı’nın hattı, aynı zamanda termik santraline ortak kullanılan bir hat. Yeniköy Termik Santrali’ne bağlı bu hat eski olması nedeniyle her yıl 4-5 kez arıza veriyor. Bu nedenle Bodrum Yarımadası’nda 48 saati bulan kesintiler yapmak zorunda kalıyoruz. Ancak DSİ’den her defasında bu hattı ayıran bir vana takmasını, herhangi bir arıza olduğunda Bodrum Yarımadası’nın suyunu kesmenin doğru olmadığını ilettik ancak bugüne kadar bir çözüm bulamadık” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

KARSANAT “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ

Yayınlanan

açık

Tarafından

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ arena karsanat konser

Karya Kültür ve Sanat Derneği  2019 sezonunu, Artçı Sanat organizasyonu ile  çok özel bir repertuvar ile 21 Şubat 2019 Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde açıyor. 

Karsanat Sanat Kurulu üyelerinden, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Viyola Bölümü emekli öğretim üyelerinden Çiğdem Epikmen’in sanat danışmanlığında gerçekleşecek olan bu konserde, üyelerinin her biri solist ve orkestra üyesi olarak kendini kanıtlamış, Türkiye’de ve yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil etmekte olan Trio Likya müzisyenleri Bodrumlu sanatseverlerle buluşuyor.

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ   i  dem

Çiğdem Epikmen Trio Likya ve programı şöyle anlatıyor:  “Viyolonist Nilgün Yüksel, çellist Poyraz Baltacıgil ve piyanist Barış Büyükyıldırım; konserin ilk bölümünde, Alman Romantik Dönem bestecisi, piyanist ve orkestra şefi olan, çağdaşları içinde eserleri ve stili ile çok önemli bir yeri olan Felix Mendelssohn  , 1 No’lu Piyanolu Trio’sunu seslendiriyor. Mendelssohn, dört bölümden oluşan bu eseri 1839 yılında bestelemiştir. Bach ve Schubert’i unutulmak üzereyken hatırlatan ve eserlerini gün ışığına çıkaran, dolayısıyla da dünya müzik tarihine çok önemli bir katkı ve gelişme şansı bırakmış olan bir bestecidir. Mendelssohn, bir mektubunda ölümü tanımlarken “Keder ve ayrılıklar bitse de müziğin sürmesi umut edilir” demiş. Biz de konserimizin ikinci bölümünde, müzik tarihine damgasını vurmuş iki önemli besteci ile umudumuzu yaşatmaya devam ediyoruz. İkinci bölümün ilk eseri olarak, 20. Yüzyılın en büyük piyanist  ve bestecilerinden biri olan ve Rus romantizminin son temsilcisi olarak görülen Sergey Rachmaninov’un Sol Minör “Elegiaque” adlı eserini dinleyeceğiz. Bu eseri, 1893 yılında Tchaikovsky’nin ölümü üzerine bestelemiş olan Rahmaninov, ne yazık ki Sovyet Devrimi sonrasında, Rusya’da “burjuva” müziği bestecisi olarak görüldüğü için, hayatına ABD vatandaşı olarak devam etmiştir. 1943 yılında ABD’de hayatını kaybeden bu büyük bestecinin ölmeden önceki tek tesellisi, müziğinin kendi ülkesinde de değer görmeye başlaması olmuştur. Konserin üçüncü eseri ile, Alman ve Rus romantizminden sonra hep birlikte Arjantin’e doğru bir yolculuğa çıkacağız. 20. yüzyıl bestecilerinden Buenos Aires’li bandoneonist ve besteci Astor Piazzola’ya ait “Dört Mevsimler” adlı eseri ile, ilk iki eserdeki romantizmin duygusal ve zaman zaman naif tınıları, yerini latin dünyasının tutkulu ve vurucu notalarına bırakacak.Piazzola tangoyu geleneksel halinden çıkarıp geliştiren bir besteci olmakla beraber,“Tango Nuevo”stilinin de kurucusudur. Kendi tarzına daima sadık kalan besteci, bandoneon konçertolarını tüm dünyada en önemli senfoni orkestralarıyla birlikte yorumlamıştır. 1968 yılında piyano için bestelediği bu eserinin çeşitli enstrüman kombinasyonları ile yorumları bulunmakta olup, en çok yaylı orkestralar tarafından seslendirilmektedir. Besteci bu eserde, Arjantin’in değişen Dört Mevsimi’ni anlatmaktadır. Müzik tarihinde, her biri kendi döneminin en büyüklerinden olan bu üç besteciye ait, üç önemli eserin; Trio Likya’nın değerli yorumları ile Bodrum’lu klasik müzik dinleyicilerinin zevkine hitap edeceğinden eminiz. 21.Şubat akşamı saat 20.00 ‘da, Herodot Kültür Merkezi’nde görüşmek dileğiyle… Biletleri Avenue AVM-Artçı Sanat Stüdyosu ve Oasis AVM-İmge Kitapevi ve Biletix’den temin edebilirsiniz. “

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum deniz ticaret odası BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ… arena bodrum dto anla  ma

İMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO), Bodrum Amerikan Hastanesiyle anlaşarak, üyelerine sağlık hizmetleri konusunda ‘özel indirim’ olanağı sağladı.

Bodrum Amerikan Hastanesiyle yapılan görüşmeler sonrasında Bodrum DTO, 600 üyesi, aileleri ve üyelerinin çalışanlarını kapsayacak bir sağlık anlaşması imzaladı. DTO Bodrum Şubesi hizmet binasında gerçekleşen ‘özel indirimli sağlık hizmet protokolü’ nün imzalarını Başkan Orhan Dinç ve Bodrum Amerikan Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Tuğçe Erdemli Fişek attı. İmzalanan protokolle, Bodrum DTO’ nun üyeleri, aileleri ve çalışanlarından oluşan binlerce kişi, Türkiye genelindeki Amerikan Hastanelerinden alacakları sağlık hizmetlerinden % 45 indirimden yararlanma imkanına sahip oldu. Protokolün imza altına alınmasından sonra bir konuşma yapan Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç şunları söyledi; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ben ve yönetimdeki tüm arkadaşlarımla birlikte odamızın kurumsallaşması konusunda önemli çabalar harcıyoruz. Bu çabalarımızın içinde üyelerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak anlaşmalarda var. Bu anlaşmalardan birini de Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren Amerikan Hastaneleri ile yaptık. Üyelerimizle birlikte ailelerini ve çalışanlarını kapsayan önemli olduğuna inandığımız bir sağlık anlaşmasının altına imzamızı attık. Bodrum Amerikan Hastanesi yönetiminin bize gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR.

Yayınlanan

açık

Tarafından

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. arena tema vakf

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. gonullu il temsilcisi 2019 Bodrum

Okumaya devam et

Son Haberler