Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE…

Yayınlanan

açık

ga'u GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE… bodrum ayeni nefes ga u acildi 1
ga'u GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE… reklam arena 4

Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli heykeltıraşlardan Bihrat Mavitan’ın sergisi ile kapılarını ilk kez açan GA’U Antique’te  sanat, siyaset ve iş dünyasından önemli isimler bir araya geldi.

16 Ağustos’ta yapılan açılış kokteyli ile Bodrumlulara “Merhaba” diyen  GA’U Antique’te canlı müzik, yemek ve sanat iç içe harmanlanıyor.  Açılışa başta Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, geçmiş dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Şinasi Altıner, geçmiş dönem Bodrum belediye başkanlarından Tuğrul Acar, belediye meclis üyeleri ile sanat, siyaset ve iş dünyasından önemli isimler katıldı. 

ga'u GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE… bodrum ayeni nefes ga u acildi 2Adını Tibetlilerin taktıkları ve onları talihsizliklerden, kazadan ve hastalıktan koruduğuna inandıkları mücevher kakmalı uğur kutularından alan GA’U; cafe, bar ve restoranı, haftada 3 gece yapılan canlı müziği, antika takı ve objeleri barındıran galerisi ile Bodrum’da görülmesi gereken bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Her biri ODTÜ (Ortadoğu Teknik Üniversitesi) mezunu olan Atahan’ların bir aile işletmesi olarak açtıkları  GA’U;  cafe, bar ve restoran olarak hizmet vermesinin yanı sıra Hülya Atahan’ın  35 yıldır topladığı ve keyifle taktığı dünyanın çeşitli bölgelerinin özgün takıları ile antika objelerden oluşan galeri bölümü de görülmeye değer.

Açılışında heykeltıraş Bihtrat Mavitan’ın “Nelerim Varmış?” dizisinin IV. süne ev sahipliği yapan GA’U daki sergi, Türkiye’nin ilk çağdaş sanat galerilerinden Siyah Beyaz’ın kurucusu Faruk Sade anısına düzenlendi.  Bihrat Mavitan GA’U ga'u GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE… bodrum ayeni nefes ga u acildi 4Antique’deki  sergisi ile ilgili şu ifadeleri kullandı “34 yıl önce  Ankara “Siyah Beyaz’ın” ilk sergisini sevgili Faruk Sade ile kararlaştırdığımızda bu sanat galerisinin 34 yıl ömrü ve 500’ü aşkın sergiye mekan olacağını tahmin edemezdik. Atahan Ailesiyle de o yıllarda tanışmış ve dostluğumuzu galeri gibi devam ettirmiş ve perçinlemiştik. Faruk ve Fulya sayesinde Ankara’da çok büyük bir ailemiz olmuştu. Çocuklarımız da biz de hep birlikte büyümüştük. Bu sergi sevgili dostum Ö. Faruk Sade anısınadır ve Galeri GA’U nun ilk sergisidir. Bu serginin sunumunda bunca yıllık üretimin çeşitli tarihlerinden örnekleri, resim ve heykellerimi sergiliyorum.  Bu sergim “Nelerim Varmış?” dizisinin IV  dür. Kösele, pik döküm örneklerim vardır. Kum döküm tekniği ile üretilmiştir. Galeri GA’U ya uzun soluklu bir yaşam dileyerek sergime sizleri bekliyorum” dedi.

ga'u GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE… bodrum ayeni nefes ga u acildi 3İşletme müdürü Feyzi Atahan GA’U nun konsepti ile ilgili şu cümleleri kullandı “Saat 14.00’den sonra cafe olarak açılan, daha sonra da restoran ve bar olarak faaliyetine devam eden GA’U nun menüsü zevkinize hitap edebilecek şekilde az ve öz olarak oluşturulurken zengin bar menüsü ve kokteylleriyle de misafirlerimizin beğenisine sunuldu.”   GA’U da çalınan müziğin Bodrum’da alışılagelmiş yüksek volümün aksine çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde olmasına özen gösterildiğinin altını çizen Feyzi Atahan “GA’U da çalınan müziğin çevreye rahatsızlık vermeyecek şekilde olmasına özen gösterdik. Genelde müzik tarzı rock, jazz, country olmakla birlikte, canlı müzik çalınan gecelerde Cemal Atahan ve Ali Fuat eşliğinde flamenco ağırlıklı latin müzik ve soft rock da dinleyicilerin beğenisine sunuyoruz.”  Dedi.

GA’U’nun açılış kurdelesini Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, geçmiş dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Şinasi Altıner, işletme sahipleri Hülya-Cemal ve Feyzi Atahan birlikte kestiler. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Hülya Atahan’ın 35 yılda topladığı ve keyifle taktığı dünyanın çeşitli bölgelerinin özgün takıları ile antika objelerden oluşan galeriyi dikkatle incelediler.

Misafirler Cemal Atahan ve Ali Fuat eşliğinde çalınan şarkılara gecenin geç saatlerine kadar eşlik ettiler.

ga'u GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… ba kana turgut reis kitab
bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bodrum Kent Müzesi’nde çalışan araştırmacı-yazar Cezmi Çoban, “Bodrumlu Amiral Turgut Reis” kitabını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras için imzaladı.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… turgut reis imza g n23 Haziran 2019 tarihinde Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek imza günü öncesinde Başkan Aras’la bir araya gelen Çoban, imzalı kitabını takdim ederken “Bodrumlu hemşehrimiz Amiral Turgut Reis’i bu kitapta anlatmaya çalıştım. Başkanımıza verdiği destek için çok teşekkür ederim” dedi.

60 farklı akademisyen ve araştırmacının Turgut Reis ile ilgili araştırma yazılarını bir araya getirerek Turgut Reis’i anlatan Cezmi Çoban, her yaştan okurun zevkle okuyarak bilgileneceği kitabı Turgut Reis’le ilgili temel bir kaynak eseri olarak yazın dünyasına kazandırmayı hedeflediğini söyledi.

Avrupalıların Dragut olarak tanıdığı Turgut Reis’in, Malta’da şehit oluşunun üzerinden 454 yıl geçmiş olmasına rağmen yaşamı ve Akdeniz’deki faaliyetleri üzerine kitaplar ve makalelerin yazıldığını, adına sempozyum, festival ve çalıştaylar düzenlendiğini anlatan Çoban, “Turgut Reis’in Kuzey Afrika’dan Doğu Akdeniz’e, Adriyatik’ten Güney Avrupa kıyılarına dek bıraktığı izleri takip etmek bugün de mümkün olmakta. Bu kitapta, 80 yaşında Malta’da şehit düşen Bodrumlu hemşehrimiz Turgut Reis’i anlatmaya çalıştım. ” dedi.

Kitabın yayınlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da “Bir dünya markası olan Bodrum, tarih boyunca deniziyle ve bu kültürü benimseyen insanlarıyla ön plana çıkmıştır. Karabağ Köyü’nden başlayan yaşamı, Malta Kuşatması’yla sona eren Bodrumlu Amiral Turgut Reis, başarılarıyla Türk Denizcilik Tarihi’nin yüz akı olmuştur. Hemşehrimiz olmasından gurur duyduğumuz bu büyük denizcinin anısını yaşatmak adına yapılacak her çalışmaya destek olduk ve bundan sonra da olacağız. Kitabın Turgut Reis’i araştıranlar ve öğrenmek isteyenler için faydalı olmasını diler, emekleri için de Cezmi Çoban’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… kilim sergi afi  1
bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… reklam arena 4

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Karaova Tanıtma ve Dayanışma Derneği (KARAOVA-DER) işbirliği ile 26 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında BODTO Sergi Salonunda “Bodrum Kilimleri Sergisi” açılacak. Bodrum’a özgü motiflerle dokunan el emeği göz nuru 20 kilimin sergileneceği etkinlik ile özgün değerlerimize dikkat çekilmesi hedefleniyor.

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, zamanla değerini kaybeden bu ürünlerin eski kıymetine kavuşması için BODTO ve Karaova Derneği olarak harekete geçtiklerini ve Ticaret Odasının girişimiyle kilimlerin coğrafi işaretine başvurduklarını açıkladı. “Bodrum’a özgü kilimler geçmişten günümüze bir kültürü yaşatıyor ve kendirne özgün renk ve motifleri ile talep buluyor.” diyen Kocadon, 26 Haziran – 26 Temmuz arasında herkesi sergiye beklediklerini söyledi.

BODTO Meclis Başkan Yardımcısı ve Karaova Derneği YK Başkan Yardımcısı Engin Başol ise, Bodrum Kilimleri Sergisi ile tüm Bodrum severleri bu değere sahip çıkmaya davet ettiklerini açıklayarak sergi hakkında şunların altını çizdi: “Bodrum kilimlerimiz buraya özgü motifler barındırıyor, öyle ki eski yıllarda bu kilimler halılardan da değerliydi. Önemli olan kaybetmeyelim yaşatalım. Eminim ki böyle etkinlikler arttıkça halkın bu konuda farkındalığı da artacak kilimlerimiz gerek manevi gerek ticari değerine kavuşacaktır.”.

Serginin açılış kokteyli 26 Haziran Çarşamba günü 18.00’da gerçekleştirilecektir.

Bodrum kilimleri sergisi 26 Temmuz’a kadar 09.00 – 17.00 saatleri arasında danışmaya bilgi verilerek görülebilir.

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 11
bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… reklam arena 4

Esnaf buluşmalarının ardından halk buluşmalarının startını veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Eskiçeşme Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşın çöp konusundaki şikayetlerini dinleyen Aras, “Saatinde çıkarılmayan çöpler, Bodrum’a yakışmayan görüntülere yol açıyor. Bahçe atıklarınızı, konteynırlara sığması mümkün olmayan çöplerimizi sokağa bırakmaya devam edersek, bu sorunu aşamayız.” dedi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 17Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan bir işletmede gerçekleşen buluşmaya Başkan Ahmet Aras’ın yanı sıra bazı birim müdürleri, Eskiçeşme Mahalle Muhtarı Gözde Sinop ve azaları ile vatandaşlar katıldı. Toplantıda Eskiçeşme Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinleyen ve notlar alan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, özellikle çöp konusunda gelen şikayetler üzerine  şunları söyledi:

Belediye olarak yeni dönemde öncelikle halkı bilinçlendirme çalışmaları yürütüyoruz. Mesela çöp konusunda hazırladığımız görselleri gerek basında gerekse sosyal medya üzerinden vatandaşlara duyurmaya çalışıyoruz. Her mahalle için çöp saati uygulaması başlattık. Bizim ekiplerimiz hazırlanan programa uygun çalışmalarını sürdürüyor ancak bazı vatandaşlarımız bu saatlere riayet etmediği için sanki belediye ekipleri hiç oraya uğramamış gibi yeniden çöpler birikiyor. Bir de bahçe atıkları meselesi var. Ekiplerimiz bununla da baş etmeye çalışıyor. Sitelerin bahçelerinden budanan dallar, otlar sokaklarda. Bunları atanları tespit ettiğimizde ceza yazıyoruz. Ancak düşüncesizce çöp konteynırları etrafına bırakılan bahçe atıkları, yataklar, çekyatlar Bodrum’a hiç yakışmıyor. Özellikle bahçe atıklarının bertarafı konusunda bir çalışmamız olacak çünkü bu atıkları çöp kamyonlarına alınamıyor.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 4Yaklaşık bir saat süren toplantının ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, toplantıya katılanlarla birlikte Eskiçeşme Mahallesi’nin sokaklarını dolaştı.Vatandaşların dile getirdikleri şikayetleri yerinde inceleyen Başkan Aras, aksaklıkların giderilmesi için ilgili birim müdürlerine anında gerekli talimatlarını verdi. Mahalle sakinlerinin istek ve şikayetleri dışında bizzat yerinde tespit ettiği  aksaklıkların da fotoğraflanmasını isteyen Başkan Aras, “Bodrum’u hep birlikte koruyup sahip çıkacağız. Bu kent, 200 bin kişinin rahat ve huzur içinde yaşayacağı bir yer olacak. Bunu kısa sürede yapacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Öte yandan, Başkan Ahmet Aras’ın sokak sokak dolaştığını gören bazı Eskiçeşme sakinleri ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yıllardır sokağa inen bir belediye başkanı görmediklerini ifade eden vatandaşlar Aras ve beraberindekilere teşekkür ederek başarılar diledi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler