Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE…

Yayınlanan

açık

ga'u GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE… bodrum ayeni nefes ga u acildi 1

Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli heykeltıraşlardan Bihrat Mavitan’ın sergisi ile kapılarını ilk kez açan GA’U Antique’te  sanat, siyaset ve iş dünyasından önemli isimler bir araya geldi.

16 Ağustos’ta yapılan açılış kokteyli ile Bodrumlulara “Merhaba” diyen  GA’U Antique’te canlı müzik, yemek ve sanat iç içe harmanlanıyor.  Açılışa başta Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, geçmiş dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Şinasi Altıner, geçmiş dönem Bodrum belediye başkanlarından Tuğrul Acar, belediye meclis üyeleri ile sanat, siyaset ve iş dünyasından önemli isimler katıldı. 

ga'u GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE… bodrum ayeni nefes ga u acildi 2Adını Tibetlilerin taktıkları ve onları talihsizliklerden, kazadan ve hastalıktan koruduğuna inandıkları mücevher kakmalı uğur kutularından alan GA’U; cafe, bar ve restoranı, haftada 3 gece yapılan canlı müziği, antika takı ve objeleri barındıran galerisi ile Bodrum’da görülmesi gereken bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Her biri ODTÜ (Ortadoğu Teknik Üniversitesi) mezunu olan Atahan’ların bir aile işletmesi olarak açtıkları  GA’U;  cafe, bar ve restoran olarak hizmet vermesinin yanı sıra Hülya Atahan’ın  35 yıldır topladığı ve keyifle taktığı dünyanın çeşitli bölgelerinin özgün takıları ile antika objelerden oluşan galeri bölümü de görülmeye değer.

Açılışında heykeltıraş Bihtrat Mavitan’ın “Nelerim Varmış?” dizisinin IV. süne ev sahipliği yapan GA’U daki sergi, Türkiye’nin ilk çağdaş sanat galerilerinden Siyah Beyaz’ın kurucusu Faruk Sade anısına düzenlendi.  Bihrat Mavitan GA’U ga'u GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE… bodrum ayeni nefes ga u acildi 4Antique’deki  sergisi ile ilgili şu ifadeleri kullandı “34 yıl önce  Ankara “Siyah Beyaz’ın” ilk sergisini sevgili Faruk Sade ile kararlaştırdığımızda bu sanat galerisinin 34 yıl ömrü ve 500’ü aşkın sergiye mekan olacağını tahmin edemezdik. Atahan Ailesiyle de o yıllarda tanışmış ve dostluğumuzu galeri gibi devam ettirmiş ve perçinlemiştik. Faruk ve Fulya sayesinde Ankara’da çok büyük bir ailemiz olmuştu. Çocuklarımız da biz de hep birlikte büyümüştük. Bu sergi sevgili dostum Ö. Faruk Sade anısınadır ve Galeri GA’U nun ilk sergisidir. Bu serginin sunumunda bunca yıllık üretimin çeşitli tarihlerinden örnekleri, resim ve heykellerimi sergiliyorum.  Bu sergim “Nelerim Varmış?” dizisinin IV  dür. Kösele, pik döküm örneklerim vardır. Kum döküm tekniği ile üretilmiştir. Galeri GA’U ya uzun soluklu bir yaşam dileyerek sergime sizleri bekliyorum” dedi.

ga'u GA’U DA CANLI MÜZİK, YEMEK VE SANAT İÇ İÇE… bodrum ayeni nefes ga u acildi 3İşletme müdürü Feyzi Atahan GA’U nun konsepti ile ilgili şu cümleleri kullandı “Saat 14.00’den sonra cafe olarak açılan, daha sonra da restoran ve bar olarak faaliyetine devam eden GA’U nun menüsü zevkinize hitap edebilecek şekilde az ve öz olarak oluşturulurken zengin bar menüsü ve kokteylleriyle de misafirlerimizin beğenisine sunuldu.”   GA’U da çalınan müziğin Bodrum’da alışılagelmiş yüksek volümün aksine çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde olmasına özen gösterildiğinin altını çizen Feyzi Atahan “GA’U da çalınan müziğin çevreye rahatsızlık vermeyecek şekilde olmasına özen gösterdik. Genelde müzik tarzı rock, jazz, country olmakla birlikte, canlı müzik çalınan gecelerde Cemal Atahan ve Ali Fuat eşliğinde flamenco ağırlıklı latin müzik ve soft rock da dinleyicilerin beğenisine sunuyoruz.”  Dedi.

GA’U’nun açılış kurdelesini Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, geçmiş dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Şinasi Altıner, işletme sahipleri Hülya-Cemal ve Feyzi Atahan birlikte kestiler. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Hülya Atahan’ın 35 yılda topladığı ve keyifle taktığı dünyanın çeşitli bölgelerinin özgün takıları ile antika objelerden oluşan galeriyi dikkatle incelediler.

Misafirler Cemal Atahan ve Ali Fuat eşliğinde çalınan şarkılara gecenin geç saatlerine kadar eşlik ettiler.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler