Bizimle iletişime geçin

ASAYİŞ

BODRUM’DA 2017-18 ADLİ YILIN AÇILIŞI YAPILDI…

Yayınlanan

açık

adliye BODRUM’DA 2017-18 ADLİ YILIN AÇILIŞI YAPILDI… 2017 18 adli yil acildi
adliye BODRUM’DA 2017-18 ADLİ YILIN AÇILIŞI YAPILDI… divenire group2

Bitez Mahallesi’ndeki Adliye Sarayı önünde 2017-2018 yılı adli yılının açılış töreni yapıldı.

Törene, hakimler, savcılar, avukatlar ve adliye personeli katıldı. Atatürk Anıtı’na Başsavcı Dr. Barış Duman ve Muğla Barosu Bodrum Temsilcisi Avukat Cavidan Özyiğit tarafından çelenk bırakıldı.

adliye BODRUM’DA 2017-18 ADLİ YILIN AÇILIŞI YAPILDI… av cavidan ozyigitAçılış konuşması yapan Muğla Barosu Bodrum Temsilcisi Avukat Cavidan Özyiğit, çocuk istismarına ve kadına şiddet konularına da dikkat çekerek, “Toplumda her geçen gün artan, hemen hemen her gün medyada yer alan, çocuk suçluluğu ve çocuk istismarıdır. Bu konuda, toplum ve devlet olarak sorumluluklarımızın farkında olmalı ve mutlak surette çocuklarımızı korumalıyız. Bunun yanında, dünyada olduğu gibi ülkemizde kanayan başka bir yara ise, cinsiyet ayrımcılığı ve kadına yönelik şiddettir. Kadına yönelik şiddet ortadan kaldırılamamış ve cinsiyet ayrımcılığı devam etmekteyken, kısa bir süre önce tartışmaya açılan, müftülüklere nikah kıyma yetkisinin verilmesini öngören kanun tasarısını, üzüntü ve kaygıyla karşıladığımızı da ifade etmek istiyorum. Bu kanun, laiklik ilkesine ve kadın haklarına kesinlikle aykırıdır. Bu düzenleme sadece kadınlara ayrımcılıkla kalmayıp, müftüye nikah kıydıranlar ve belediyeye nikah kıydıranlar diye toplumu da bölecek bir düzenlemedir. Bunun bir ilerisinde ise, müftülere nikah kıydıranların ne kadar dindar, belediyelere nikah kıydıranların ise ne kadar dinsiz olduğu teması işlenecektir. Bu yanlıştan dönülmelidir” dedi.

Bodrum Başsavcı Doktor Barış Duman ise, 15 Temmuz darbe girişimine değindi. Başsavcı Duman, “Yargı içerisindeki FETÖ unsurlarının ayıklanması ve de yürütülen çok nitelikli soruşturmalarla toplumsal barışın teminatı olan hakim ve savcılar, birlik ve beraberlik içerisinde, milletimizin, yargı etkin olan güvenini arttırmak için mesai mevhumu bilmeksizin, var gücüyle çalışmaktadır. İnsanın olduğu her konuda hata olabilir. Ancak gönül rahatlığıyla paylaşmak isterim ki, Bodrum adliyesinde görevli tüm hakim ve savcılarımızın tek niyeti, adalet beklentisine hızlı, tarafsız ve bağımsız, en hukuki şekilde yanıt vermektir. Bodrum’un her geçen sene artan nüfusuna bağlı olarak, adliyemizin tüm birimlerinde iş sayısı ve niteliğinde de belirgin bir artış olmuştur. Örneğin, savcılık bazında bir önceki yılın aynı döneminde 9063 suç soruşturmasına bakılmışken, bugün itibariyle bu sayı 9980’e ulaşmıştır. Bodrum adliye teşkilatına ilişkin olarak, 2014 yılında ağır ceza merkezi olması, 2015 yılı başında 1. Bölge oluşu, 2015 yılı sonunda yeni lojmanların alımının ardından, Mumcular mahallesinde Bodrum Yüksek Güvenlikli Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun ihalesinin yapıldığı ve bu yıl içerisinde başlanılacak yapımı sonrasında, muhtemelen 2019 yılı içerisinde faaliyete geçeceği, Ek adliye binasının 2017 yatırım programına alındığı ve yoğun bir şekilde ilgili Bakanlık birimleriyle yazışmaları devam ettiğini paylaşmak isterim. Bodrum yargı teşkilatlanmasının ötesinde, bölgesi için de çok önemli olan bu yatırımlar, çalışan kamu personeli sayısını da doğal olarak arttıracak ve önümüzdeki 20 yıllık ihtiyaca da çok rahatlıkla yanıt verecektir” dedi.

adliye BODRUM’DA 2017-18 ADLİ YILIN AÇILIŞI YAPILDI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI… G  MEN TEKNES
turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI… divenire group2

Turgutreis açıklarında batan göçmen teknesinde 12 kişi hayatını kaybetti.

Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde kaçak göçmenlerin bulunduğu bir tekne bu sabah saatlerinde battı. Olayla ilgili ihbar alınmasının ardından olay yerine Sahil Güvenlik botları, Sahil Güvenlik Dalış Timi ve Sahil Güvenlik helikopteri sevk edildi. Suda bitkin halde bulunan 31 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik botuna alınarak kurtarıldı.

İçerisinde yaklaşık 40 kişinin bulunduğu öğrenilen teknede kayıp olanlar için de çalışma başlatıldı. Dalgıçların çalışması sonunda denizde ilk önce 8 kişinin cesedine ulaşıldı. 34 metre derinlikte bulunan teknedeki olası başka kayıpları arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Bodrum’da batan fiber teknede, 4 kaçak göçmenin daha cansız bedenine ulaşıldı. Tekne faciasında ölenlerin sayısı, 12’e yükseldi. Yaşamını yitiren kaçak göçmenlerden 9’unun yetişkin, 3’ünün ise çocuk olduğu belirtildi. Bunlardan 8’inin erkek ve 1’inin kadın yetişkin olduğu, 2’sinin erkek çocuğu, 1’inin ise kız çocuğu olduğu kaydedildi. Suriye, Filistin ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerin kimlik tespit çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU… g m  l k yang n
gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU… divenire group2

Bodrum Gümüşlük mahallesinde  makilik alanda çıkan yangın söndürüldü.

Gümüşlük Mahallesi’ndeki makilik alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı.
İhbar üzerine bölgeye sevk edilen Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne ait iki helikopter, 10 arazöz ve yangın söndürme ekipleri alevlere müdahale etti.
Yaklaşık bir hektarlık alanın zarar gördüğü yangın söndürüldü.
Soğutma çalışmaları ve yangının çıkış nedeninin tespiti için çalışmalar sürüyor.

gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler