Bizimle iletişime geçin

EĞİTİM

MUĞLA MEB OKUL TERKİ KONUSUNDA EĞİTİM FAALİYETİ DÜZENLEDİ…

Yayınlanan

açık

meb MUĞLA MEB OKUL TERKİ KONUSUNDA EĞİTİM FAALİYETİ DÜZENLEDİ… meb hizmetici egitim semineri

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Okul Terki Konusunda Dev Adım…

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde yürütülen Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen KA3 EMPAQT isimli proje kapsamında ilimiz genelinde okul terki oranının düşürülmesi amacıyla Meslek Liselerinde görev yapan öğretmenlere yönelik uygulamalı hizmetiçi eğitim faaliyeti düzenlenmektedir.

meb MUĞLA MEB OKUL TERKİ KONUSUNDA EĞİTİM FAALİYETİ DÜZENLEDİ… meb mugla hizmetici egitim 1Maltepe Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görevli alanında uzman akademisyenlerce 35 öğretmene verilen hizmetiçi eğitim faaliyeti bu hafta başında başlamış olup Cuma günü sona erecektir. Eğitim sona erdikten sonra eğitim öğretim yılı sonuna kadar sınıf içi uygulamalar yapılacaktır. Bu süreçte görevli akademisyenler öğretmenlerimize rehberlik edecektir.

meb MUĞLA MEB OKUL TERKİ KONUSUNDA EĞİTİM FAALİYETİ DÜZENLEDİ… meb mugla hizmetici egitim 2Eğitim öğretim yılı sonunda pilot okullarda uygulanan faaliyetlerin ne ölçüde işe yaradığı, karşılaşılan engeller, çözüm önerileri gibi konularda Milli Eğitim Bakanlığına bir rapor sunulması planlanmaktadır. Ayrıca proje kapsamında oluşturulan Okul Terki Hizmetiçi Eğitim Programının tüm ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığının Merkezi Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri Planına dâhil edilmesi için girişimlerde bulunulacaktır.

Proje sonunda İstanbul’da Maltepe Üniversitesi ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Okul Terki konulu bir Uluslararası Sempozyum düzenlenecek olup okul terkinin Avrupa ülkelerindeki durumu, nedenleri ve sonuçları üzerine sunumlar ve konuşmalar yapılacaktır.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMLU VELİLERE DOĞAN CÜCELOĞLU SINAVI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

emin geçin BODRUMLU VELİLERE DOĞAN CÜCELOĞLU SINAVI… bodrum milli egitim veli sinavi 1

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Ben Değerliyim” projesi kapsamında, öğrenci velilerimizle Doğan CÜCELOĞLU’nun “Geliştiren Anne-Baba” kitabını okudular.

Yapılan etkinlik sonrasında 08/04/2019 Pazartesi tarihinde aynı kitaptan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanmış ve yürütülmüş 50 soruluk bir sınava tabi tutulan velilerin sınav öncesinde ve sonrasında okul bahçelerinde sıcak ve sempatik görüntüler oluşturdu. Sınav noktalarını ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin GEÇİN ve projeden sorumlu Şube Müdürü Mesut TOPALOĞLU sınava katılan velilerle uygulamayı değerlendirerek bilgi aldılar.

emin geçin BODRUMLU VELİLERE DOĞAN CÜCELOĞLU SINAVI… bodrum milli egitim veli sinavi 2 Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü GEÇİN, “Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ederek bu projede hem bizlere destek olan hem de kendi evlatlarına iyi birer rol model olmaya çalışan anne ve babaları canı gönülden destekliyoruz. Velilerin katıldığı sınavın sonucu 22 Nisan 2019 tarihine kadar açıklanacak” dedi.

 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DOĞA KOLEJİ VOLEYBOLDA DA TÜRKİYE ŞAMPİYONU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

doğa koleji DOĞA KOLEJİ VOLEYBOLDA DA TÜRKİYE ŞAMPİYONU… Do  a Koleji Voleybol Tak  m

Türkiye’de ve dünyada ISF (Dünya Okul Sporları Federasyonu) tarafından organize edilen okul spor faaliyetlerinde 3 branşta 6 dünya şampiyonluğu bulunan tek okul Doğa Koleji, Türkiye Liseler Arası Voleybol Şampiyonası finalinde de önemli bir başarıya imza attı.

doğa koleji DOĞA KOLEJİ VOLEYBOLDA DA TÜRKİYE ŞAMPİYONU… arena do  a koleji25-29 Mart tarihleri arasında Tokat’ta düzenlenen karşılaşmada; Acıbadem Bilim Doğa Anadolu Lisesi genç kız voleybol takımı Türkiye şampiyonu olma gururuna erişti.

Doğa Koleji, akademik başarılarının yanında, Türkiye ve dünya şampiyonalarında önemli başarılar elde eden sporcu nesiller yetiştiriyor. Bireysel sporlara ve takım sporlarına yönelen Doğa Koleji öğrencileri, Türkiye Liseler Arası Voleybol Şampiyonası finalinde üstün başarı gösterdi. Acıbadem Bilim Doğa Anadolu Lisesi genç kız voleybol takımı, Türkiye şampiyonu oldu.

Şampiyonluk maçı heyecanlı dakikalara sahne oldu. İlk seti 2 sayı farkla kaybeden Acıbadem Bilim Doğa Anadolu Lisesi genç kız voleybol takımı, ikinci sette üstünlüğü ele aldı. İkinci seti 4 sayı farkla, 3. seti 10 sayı farkla alan takım, son seti de 4 sayı farkla kazanarak şampiyonluk madalyasını kaptı.

doğa koleji DOĞA KOLEJİ VOLEYBOLDA DA TÜRKİYE ŞAMPİYONU… ali riza lule doga okullari 1Nitelikli bireyler yetiştirmek için sporun önemine değinen Genel Müdür Ali Rıza Lüle: “Takım sporlarında başarılar elde eden öğrencilerimizin mutluluğunu paylaşıyor, her karşılaşmada en az onlar kadar heyecanlanıyoruz. Öğrendiklerini pratiğe dönüştürme becerisini erken yaşta kazanan öğrencinin özgüveni gelişirken, yaşam başarısı da artıyor.” dedi.

3 branşta 6 dünya şampiyonluğu…

Sporcu nesiller yetiştirme misyonuyla hareket eden Doğa Koleji, bireysel sporlarda ve takım sporlarında yerel, ulusal ve uluslararası başarılar elde ediyor. Türkiye’de ve uluslararası arenada ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden Doğa Koleji’nin, ISF (Dünya Okul Sporları Federasyonu) tarafından organize edilen okul spor faaliyetlerinde voleybol, hentbol ve basketbol olmak üzere 3 branşta 6 dünya şampiyonluğu bulunuyor.

Basketbolda Türkiye’yi temsil edecek…

Doğa Koleji, 27 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Samsun’da gerçekleşen Türkiye Liseler Arası Basketbol Şampiyonası Finalleri’nde de Türkiye şampiyonu oldu. Doğa Koleji, 12-20 Nisan tarihleri arasında Yunanistan’da düzenlenecek ISF Dünya Liseler Arası Basketbol Şampiyonası’nda hem erkek hem kız basketbol takımında Türkiye’yi temsil edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… 3921

Bodrum Ticaret Odası tarafından konaklama işletmelerine yönelik seminer 29 Mart 2019 Cuma günü düzenleniyor.

Seminerde Bodrum’un 2019 yılı turizmine hazırlıklarının makro ve mikro açıdan değerlendirmesini içeren güncel konulara değinileceği seminerde güncel ve pratik sektörel analiz yapılacak. Konaklama şirketlerin kuruluş amacı, kurucuların değer ve inançları, aile şirketlerinin işleyiş şekli ve sürdürülebilir işletmenin oluşturulmasındaki aşamalar gibi konu başlıklarının konuşulacağı “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ SEMİNERİ”yle, doğru yönetildiklerinde şirket kurucuları başta olmak üzere, çalışanlarının davranış kalıpları, değer yargıları, psikolojik ve ruhsal yapıları, yönetimsel becerileri ile insan ilişkilerini analiz ederek şirketin ihtiyacı olan sağlıklı büyüme ile gelişmesini sağlayacak mekanizmaların nasıl geliştirilmesi gerektiği ve öneminin görüşüleceği seminerin konuşmacısı Dr.Ahmet F. Seymen.

Tarih:29.03.2019

Saat:14:30-16:30

Yer: BODTO Konferans Salonu

Konuşmacı: Dr.Ahmet F. Seymen

Kayıt ve bilgi için: saadetkabli@bodto.org.tr

Okumaya devam et

Son Haberler