Bizimle iletişime geçin

EĞİTİM

MUĞLA MEB OKUL TERKİ KONUSUNDA EĞİTİM FAALİYETİ DÜZENLEDİ…

Yayınlanan

açık

meb MUĞLA MEB OKUL TERKİ KONUSUNDA EĞİTİM FAALİYETİ DÜZENLEDİ… meb hizmetici egitim semineri

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Okul Terki Konusunda Dev Adım…

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde yürütülen Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen KA3 EMPAQT isimli proje kapsamında ilimiz genelinde okul terki oranının düşürülmesi amacıyla Meslek Liselerinde görev yapan öğretmenlere yönelik uygulamalı hizmetiçi eğitim faaliyeti düzenlenmektedir.

meb MUĞLA MEB OKUL TERKİ KONUSUNDA EĞİTİM FAALİYETİ DÜZENLEDİ… meb mugla hizmetici egitim 1Maltepe Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görevli alanında uzman akademisyenlerce 35 öğretmene verilen hizmetiçi eğitim faaliyeti bu hafta başında başlamış olup Cuma günü sona erecektir. Eğitim sona erdikten sonra eğitim öğretim yılı sonuna kadar sınıf içi uygulamalar yapılacaktır. Bu süreçte görevli akademisyenler öğretmenlerimize rehberlik edecektir.

meb MUĞLA MEB OKUL TERKİ KONUSUNDA EĞİTİM FAALİYETİ DÜZENLEDİ… meb mugla hizmetici egitim 2Eğitim öğretim yılı sonunda pilot okullarda uygulanan faaliyetlerin ne ölçüde işe yaradığı, karşılaşılan engeller, çözüm önerileri gibi konularda Milli Eğitim Bakanlığına bir rapor sunulması planlanmaktadır. Ayrıca proje kapsamında oluşturulan Okul Terki Hizmetiçi Eğitim Programının tüm ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığının Merkezi Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri Planına dâhil edilmesi için girişimlerde bulunulacaktır.

Proje sonunda İstanbul’da Maltepe Üniversitesi ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Okul Terki konulu bir Uluslararası Sempozyum düzenlenecek olup okul terkinin Avrupa ülkelerindeki durumu, nedenleri ve sonuçları üzerine sunumlar ve konuşmalar yapılacaktır.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ERDEM ERKEN: 4. GÜÇ ÖZGÜR OLMALI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

erdem erken ERDEM ERKEN: 4. GÜÇ ÖZGÜR OLMALI… bodrum ted kolej bodrum basini 1

TED Bodrum Koleji yönetimi, Bodrum’da görev yapan basın mensupları ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir araya geldi.

Bu yıl da gazetecilerin özel gününü unutmayan TED Bodrum Koleji, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda biraraya geldiler..  Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde faaliyet gösteren “Zahmetsiz” isimli işletmede, TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken, Genel Koordinatör Sevinç Zeren ve okul yetkililerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltıya Bodrum’da görev yapan basın mensupları katıldı.

Kahvaltıda gazetecilerle sohbet ederek sorunları dinleyen Erken, bir konuşma yaparak şunları söyledi;

“1961 yılında patronlara isyanla başlamış bir gündür. Çalışan Gazeteciler Günü olmasının sebebi bu. Gazetecilik, 4’üncü güç özgür olmalı. Burada işini layıkıyla yapan, çok zor şartlarda insanların haber alma hakkını gerçekleştiren, bunu kamusal bir görev olarak yapan siz değerli gazetecilerin bugününü, en azından hatırlamak adına sizlerle buluşup sohbet etmek istiyoruz. Bunu bir nezaket toplantısı kabul edin lütfen. Bugün bizimle olduğunuz için hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Nice güzel günlerde, özgür basınla buluşmak üzere. Çok zor şartlarda zor zamanlar yaşadığınızın farkındayım. Daha güzel günler olmasını umut ediyorum”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA “2023 VİZYONU ÇALIŞTAYI” DÜZENLENDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

BODRUM’DA “2023 VİZYONU ÇALIŞTAYI” DÜZENLENDİ… ARENA   ALI  TAY HABER

Bodrum’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 2023 Vizyonunun değerlendirilmesi ve Bodrum İlçesinde yapılacak uygulamalar ve projelerle ilgili 18 komisyon ve moderatörle birlikte komisyonlarda görevli 200 Müdür, Müdür Yardımcısı ve öğretmenle birlikte toplam 220 kişi ile saat 09.00-17.00 arasında Bodrum Anadolu Lisesi ve Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesinde “2023 Vizyonu Çalıştayı” düzenlendi…

Açılış konuşmasını Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in yaptığı çalıştay da Geçin “Bakanlığımızın belirlediği yol haritası doğrultusunda eğitim politikalarımızı planlarken her insanın kendini gerçekleştirme emelinden yola çıkıyoruz.

BODRUM’DA “2023 VİZYONU ÇALIŞTAYI” DÜZENLENDİ… 988040920 1

Öğrencilerin yaradılıştan gelen kabiliyetleri çerçevesinde eğitim almalarını destekleyen, bir ufuk açarken aynı zamanda rehberlik eden,milli ve manevi değerlerin ışığında ,bireyleri sevgide ve iyilikte birleştiren, ötelemeyen, kaynaştıran,çağın ve ülkemizin ihtiyaçlarına odaklı bir anlayışı kucaklıyoruz. Kıymetli meslektaşlarım,biz birlikte çok güçlüyüz. Biz birlikte yol almanın ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Şanlı tarihimiz bunun en güzel örnekleri ile hepimizin göğsünü kabartıyor.Bu millettin evlatları için,taş üstüne taş koyan eğitimin tüm paydaşlarının bir arada,insicam ve işbirliği içinde olması büyük önem arz ediyor.”dedi. Çalıştaya katılan eğitmenler hep beraber hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

‘’SOKAK HAYVANLARINA  MERHAMET’’ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alaaddin beken ‘’SOKAK HAYVANLARINA  MERHAMET’’ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI… arena 1 1

Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Bodrum ‘da düzenlediği  hikaye yarışmasının ödül töreni Herodot Kültür Merkezindeki törende yapıldı. Müzik programıyla başlayan törende  yarışmada başarılı olan öğrencilerin  açıklanmasıyla devam etti.

Dünya Hayvanları koruma Günü  sebebiyle  önce tüm öğrencilerine  mama poşeti dağıtan Şehit Türkmen Tekin  İ.H.L. 4 Ekim’de  yarışma şartnamesini tüm okullara  göndermişti. Bodrum  geneli  ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmaya katılım çok yoğun olmuştu.

alaaddin beken ‘’SOKAK HAYVANLARINA  MERHAMET’’ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI… 1Jüri kurulunda yer alan  Sevgi Şeremet Yıldırım, Sevgi Özekes,  Bedriye Şimşek, Aybüke  Donka, Fatma Ünlü ve Alaaddin Beken,  yarışmaya katılan 46 öğrencinin hikayesini tek tek okuyarak puanladı.  Puanlama  sonucu, tören anına kadar  sürpriz olarak saklandı.  31 Aralık 2018 saat 10.00’da düzenlenen  ödül töreninde  öğrenciler, heyecanla  sonucun açıklanmasını bekledi.  Ödül töreni,  Müzik öğretmeni Sinan İşvaroğlu  yönetimindeki  müzik grubuyla başladı. Şarkı ve türküleriyle seyircilerden büyük beğeni alan İşvaroğlu,  programı organize  eden  öğretmen Alaaddin Beken’i sahneye davet etti.

Öğretmen  Beken, bir türküyle müzik programına eşlik etti. Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi  Okul müdürü Yusuf Özden, jüri kurulundaki öğretmenlere ‘Teşekkür Belgesi’ni takdim etti. Ayrıca  yarışmaya okullarından en fazla katılım sağlayan öğretmenler  Şenay Demirel ve Salih Çoban da ‘Teşekkür Belgesi’yle  ödüllendirildi. Daha sonra jüri sonuçlarına göre kazanan öğrenciler şöyle açıklandı:

1.lik ödülü:  Özge Bahar Aksakal  (Bodrum Amerikan Kültür Koleji)

2.lik ödülü: Irmak Arslan ( Merkez Turgutreis Ortaokulu)

3.lük ödülü: Onur Can Yıldız ( Profilo Marina Ortaokulu)

4.lük ödülü : Sena Gener ( Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu)

Öğrencilere toplam  1000 TL ödül verildi. Ayrıca öğretmen Alaaddin Beken, yarışmaya katılan tüm öğrencilere  Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan kitabı “Bidur’un  Olabilemez  Maceraları” adlı kitabını imzalayıp hediye etti.

alaaddin beken ‘’SOKAK HAYVANLARINA  MERHAMET’’ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI… 14

 

Okumaya devam et

Son Haberler