Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SEYMEN,”LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM İSTİYORUZ”

Yayınlanan

açık

chp SEYMEN,”LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM İSTİYORUZ” bodrum chp recai seymen
chp SEYMEN,”LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM İSTİYORUZ” divenire group2

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının başladığı bu günde, eğitim ve öğrenim yılının öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı olmasını dileyerek, her geçen yıl eğitimle ilgili kaygılarının giderek artığını dile getirdi.

Anne ve babaların, öğretmenlerin, öğrencilerin bu yıl da çözülmek bir yana artan sorunlarla boğuştuğunu, siyasi iktidarın çocuklarımızın geleceğini kendi siyasi hırsları uğruna karartmaktan vazgeçmediğini belirten Seymen, “Laik Cumhuriyet rejiminin ruhuna temelden aykırı biat kültürü ile soran, sorgulayan gençlik yerine itaat eden, boyun eğen bir gençlik yaratılıyor. Yeni öğretim yılı, öğrenciler için bilimsellikten uzak yeni müfredat ve TEOG kaosuyla başlarken, öğretmenler sürgün, soruşturma ve ihraç kaygısıyla bugün işbaşı yapıyor” dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Milli Eğitim Bakanlığı, yetkilerini dinci vakıf, tarikat ve cemaatlere devredildiğini ifade ederek,“Eğitimde başarılı okullarımız ‘Proje Okul’ adı altında, imam hatip okullarına dönüştürülmek isteniyor. 4+4+4 kesintili sistemin yanlışlığından dönülerek,12 yıllık zorunlu kesintisiz eğitime geçilmesini, ders kitaplarının Atatürk, bilimsel gerçekler ve evrensel değerlerle donatılmış laik ve bilimsel eğitimin olmasını istiyoruz. Nitelikli eğitim gören, dünya ölçeğinde belirlenen kriterlerle yetişmiş, ülkesini her alanda başarıyla temsil edecek gençlik için aklı ve bilimi esas alan Atatürkçü eğitim sistemi değerlerinden vazgeçmeyeceğiz. Bu konuda hepimize görev düşüyor” diyerek, anne ve babaları, çocuklarının nitelikli eğitim alabilmeleri için ısrarcı olmaya, öğretmenleri, bilim dışı uygulamalara karşı çıkmaya, tüm eğitimcileri, dogmalardan, çağdışı bilgilerden arındırılmış, laik ve bilimsel eğitimi savunmaya, velileri, eğitimin tüm sorunlarıyla örgütlü mücadele edecekleri derneklerde bir araya gelmeye, Okul aile birliklerini, geleceğimiz çocuklarımızın nitelikli ve çağdaş değerlerle donatılmış bir eğitimden yararlanması için birlikte hareket etmeye, Laik bilimsel eğitimi savunan tüm toplumu da bu konuda çalışmaya çağırdı.

chp SEYMEN,”LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM İSTİYORUZ”   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. suleyman girgin tbmm
süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. divenire group2

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla’da sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan Girgin, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;.

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan ve sadece 9 günlük bayram tatilinde 6 Milyon turist ağırlayan Muğla ilimiz, ne yazık ki sağlık hizmetleri bakımından yeterli desteği alamamaktadır. Ne yazık ki birçok Devlet hastanemiz artan ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm merkezinde tam donanımlı ve yatak sayısı olarak ihtiyaca cevap verebilen bir hastane olmaması bölgemiz insanı ve ülke turizmimiz açısından büyük bir eksikliktir. Ayrıca Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl artmaktadır. Ayrıca Yatağan ilçemizde yapılmakta olan fakat yıllardır tamamlanamayan Devlet hastanemizin inşaatı da kısa süre önce durdurulmuştur. Daha acısı dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden yerli yabancı milyonlarca insanın akın ettiği Muğlamızın birçok ilçesinde acillerde yeterli sayıda pratisyen, hastanelerimizde ise uzman doktor bulunmamaktadır. Ayrıca hastanelerimizde ciddi anlamda hemşire ve genel sağlık çalışanı eksikliğimiz bulunmaktadır.”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. bodrum devlet hastanesi proje 2Bodrum Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanacak?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinden Datça Devlet Hastanesine genel cerrah, Köyceğiz Devlet Hastanesine ise psikiyatrist, kardiyolog, radyolog ve göz uzmanları gönderiliyor” diyerek aşağıdaki soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti;

1- Dünyaca ünlü bir turizm merkezi olan Bodrum ilçemizde yıllardır tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Bodrum devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
2- Nüfusu her geçen gün artan Yatağan ilçemizde bir türlü tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Yatağan devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
3- Muğla’da artan yerleşik nüfusa ek, artan yaz nüfusuna oranla, Devlet hastanelerimizin pratisyen ve uzman doktor eksikliklerini gidererek, takviye personel ile sağlık hizmetlerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler