Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

2018 SEZONUNUN HAZIRLIKLARI HİNTLİLERLE BAŞLADI…

Yayınlanan

açık

hintli 2018 SEZONUNUN HAZIRLIKLARI HİNTLİLERLE BAŞLADI… bodrum hint heyetini agirlayacak 1
hintli 2018 SEZONUNUN HAZIRLIKLARI HİNTLİLERLE BAŞLADI… reklam arena 4

Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) yetkilileri, 2017 yılı Ekim ayında Bodrum’a gelecek olan Hintli heyet için hazırlıklara başladı.

Ayrıca Rusya – Rusça konuşan ülkeler ve Çin ile de yakın temaslarda bulunarak çalışmalarını sürdürüyor.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Bodrum Tanıma Vakfı, Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği, Hello Seyahat Acentası ve Kartaca Turizm’in organizasyonuyla 25-26 Ekim tarihlerinde Hindistan’dan gelecek 300 tur operatörü ve seyahat acentası yetkililerini Bodrum’da ağırlayacak. Hindistan’dan Bodrum’a direkt uçak seferlerinin başlatılması, Hintli ziyaretçilerin Bodrum’a gelmesi ve Hindistan’dan gelecek olan tur operatörlerinin ağırlama programının yapılması için Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon başkanlığında bir toplantı düzenlendi.

hintli 2018 SEZONUNUN HAZIRLIKLARI HİNTLİLERLE BAŞLADI… bodrum hint heyetini agirlayacakBodrum Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya katılan Bodrum Tanıtma Vakfı Üyesi Salmakis Resort, İsis Otel, Vogue Hotel, Ramada Resort Bodrum, Doria Hotel ve Azka Otel’in genel müdürleri, Hindistan’dan gelecek heyetin konaklamalarını üstlendi. 26 Ekim 2017 tarihinde ise İsis Otel’de bir gala yemeği verilmesi kararlaştırıldı.

Başkan Mehmet Kocadon, Hindistan’ın önde gelen tur operatörleri ve seyahat acentası yetkililerinden oluşacak heyete, Bodrum’un tarihi ve kültürel özellikleri ile doğal güzelliklerini yerinde tanıtacaklarını söyledi. Bodrum’un gerek doğal güzellikleri gerek iklimsel yapısı gerek ise de tarihi – kültürel değerleriyle dünyada eşi benzeri olmayan bir destinasyon olduğunu da ifade ederek, “BOTAV olarak Bodrum gönüllüsü turizm elçilerimiz ile birlikte Bodrum’u tüm bu yönleriyle dünyaya en iyi şekilde tanıtmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Hindistan’ın yanı sıra Çin, Rusya ve Rusça konuşan ülkeler ile de bağlantılarımızı güçlendiriyoruz. Hoşgörü tohumlarının yeşerdiği medeni bir duruşa sahip Bodrum’un, dünya üzerinde turizm pastasından hak ettiği payı alması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Rusya – Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri…

Toplantıda ayrıca Bodrum ve Rusya – Rusça konuşan ülkeler arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla 13 Ekim 2017 tarihinde turizm ve denizcilik konusunda İsis Otel’de konferans düzenleneceği, 14 Ekim 2017 tarihinde ise Bodrum İskele Meydanı’nda Türk ve Rus mutfağından çeşitli lezzetlerin sergileneceği bir etkinlik yapılacağı belirtildi.

Çinli gazeteci ve medya mensupları…

Çin Halk Cumhuriyeti’nde 2018 yılının “Türkiye Turizm Yılı” ilan edilmesi münasebetiyle Çin ile ilişkileri geliştirmek ve Bodrum’a gelecek Çinli turist sayısını artırmak amacıyla, Türkiye Cumhuriyeti Pekin Büyükelçiliği Pekin Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ile temasa geçilmesi üzerinde duruldu. Çinli gazeteci ve medya mensuplarının BOTAV tarafından Bodrum’a davet edilmesi ve ağırlanması konusunda da fikir birliğine varıldı.

hintli 2018 SEZONUNUN HAZIRLIKLARI HİNTLİLERLE BAŞLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla gençlik ve spor İl müdürlüğü t MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR… 59350664 2909225089089400 2808292816352968704 n
muğla gençlik ve spor İl müdürlüğü t MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR… reklam arena 4

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından planlanan İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri Açılış Seremonisi 28 Haziran Cuma günü saat 16:00 da Muğla Menteşe Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

muğla gençlik ve spor İl müdürlüğü t MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR… XSAXAXA36 Spor Branşında açılacak Kurslara şu ana kadar 5000 den fazla genç ve çocuk başvuruda bulundu. Menteşe başta olmak üzere tüm ilçelerde de gerçekleştirilecek olan yaz çalışmalarında yüzme dışında tüm branşlar ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

muğla gençlik ve spor İl müdürlüğü t MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR… deeddeBu yıl branş sayısını arttırdıklarını belirten Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, özellikle Geleneksel Spor Dalları ve Gelişmekte olan spor dallarından da branşlar ekleyerek, gençlerin bu yaz sporla buluşması için önemli bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

28 Haziran 2019 Cuma günü saat 16 da Menteşe Spor Salonunda yapılacak olan Açılış Seremonisi ile start alacak olan 2019 İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri yıl boyunca devam edecek.

muğla gençlik ve spor İl müdürlüğü t MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… EGE K  TAP TANITIMI
sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… reklam arena 4

90’lı yıllara damgasını vuran ünlü sanatçı Ege, gelirini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığı “Asil Dede’nin Düğünü” adlı ikinci kitabının tanıtımını Bodrum’da yaptı.

Profesyonel müzik hayatına 1995’te başlayıp bugüne kadar 9 albüm ve 5 single yapan ünlü sanatçı Ege, Manastır Otel’de ikinci kitabının tanıtımını gerçekleştirdi. Kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlayan ünlü sanatçı, 3’üncü kitabı için ise çalışmalara şimdiden başladığını söyledi. Ege ilk kitabı “isyan”ı ise 2017 yılında okuyucularla buluşturmuştu.

Tanıtım öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı, kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığını ifade ederek “Kitabın özeti iyilikte ve güzellikte birleşmek. Çünkü Anadolu’da kadim topraklarda yaşıyoruz. Kitabın gelirlerini engelliler vakfına bağışladığım için çok mutluyum. Üçüncü kitabımı da hazırlamaya başlıyorum” dedi.

Yoğun bir sahne temposu olduğunu sözlerine ekleyen Ege, “Harika ve yoğun geçiyor. Bodrum’da devam eden konserlerimiz var. Bu yaz beste yaparak ve konser vererek geçecek” şeklinde konuştu.

“Asil Dede’nin Düğünü” dünyadaki tüm canlılarla konuşan ve onların dilinden anlayan Asil Dede’nin hikayesini anlatıyor.

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… ka  ak i  ki   perasyonu
bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… reklam arena 4

Bodrum’da 2 otele yapılan operasyonda toplamda 5 bin 250 adet kaçak ve sahte içki ele geçirildiği öğrenildi.

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, kaçak ve sahte alkol satışının önlenmesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar neticesinde Yalıkavak ve Gümbet mahallerinde faaliyet gösterdikleri açıklanan 2 otelde sahte bandrollü ve sahte içkiler bulunduğu yönünde bilgi aldı.

Ekipler, her iki otelde de eşzamanlı olarak operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda yapılan arama neticesinde sahte bandrollü ve sahte olduğu değerlendirilen şarap, rakı, votka ve cin olmak üzere toplamda 5 bin 250 adet alkollü içki ele geçirildi.

Operasyon sonrasında isimleri açıklanmayan her iki otelin de yetkilisi olduğu öğrenilen U.K. gözaltına alındı.

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler