ARABASINA ALMAK İÇİN ISRAR EDİNCE…

Dolmuş durağında bekleyen iki kız öğrenciyi aracına bindirmek isteyen bir şahıs, çevredeki vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi.

Şüpheli, polis tarafından gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Milas’ta okuldan çıktıktan sonra dolmuş durağında minibüs bekleyen iki kız öğrenciyi aracına bindirmek isteyen bir şahıs, öğrencilerin yardım çığlığıyla harekete geçen vatandaşlar tarafından linç edilmek istedi. Öğrencilere cinsel tacizde bulunmak istediği öne sürülen ve linç girişimi üzerine aracından inmeyen şüpheli, polis tarafından gözaltına alındı.
Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi’nde 9. sınıfta öğrenim gören iki kız öğrenci ve bir erkek öğrenci, okuldan çıktıktan sonra Aydınlık Evler Mahallesi Erdal Çerçi Caddesi’ndeki dolmuş durağında minibüs beklemeye başladı. Aracıyla durağa gelen M.A. isimli bir kişi iddiaya göre; kız öğrencileri gidecekleri yere bırakmak istedi. M.A.’nın teklifini reddeden öğrenciler, rahatsız olduklarını belirterek şahsın duraktan uzaklaşmasını istedi. Ancak M.A.’nın teklifinde sert bir dil kullanarak, ısrarcı olmasıyla erkek öğrenci araya girerek, rahatsız olduklarını yineledi.

ÖĞRENCİLERİ TANIMADIĞI ORTAYA ÇIKINCA, LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ…
M.A.’nın durağı terk etmemesi üzerine, çevredekilerden yardım isteyen öğrencilerin imdadına koşan vatandaşlar, araçta bekleyen şahısla ilk önce konuşmaya başladı. Olaya müdahale eden vatandaşlar, öğrencileri tanıdığını söyleyen şahısa karşılık öğrencilerin kendisini tanımadığını beyan etmesi üzerine, M.A.’ya saldırmaya başladı. İhbarın ardından olay yerine gelen polis ekipleri, öfkeli kalabalığı güçlükle sakinleştirdikten sonra şüpheliyi gözaltına aldı. Yaşadıkları şokla gözyaşlarına boğulan öğrenciler, şüphelinin kendilerine cinsel istismarda bulunmak istediğini belirterek şikayetçi oldu. Alkollü olduğu öğrenilen şüphelinin ise kötü bir niyetinin olmadığını yanlış anlaşıldığını öne sürerek kendini savunduğu öğrenildi. Polis, olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlattı.