Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SOSYAL BELEDİYELER BİR ARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

soba SOSYAL BELEDİYELER BİR ARAYA GELDİ… GUNEY EGE SOBA CAL  STAY

SOBA Güney Ege Buluşması Bodrum’da sona erdi

4-8 Ekim 2017 tarihleri arasında önce Marmaris’te, ardından Datça’da gerçekleştirilen “5. Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA) Çalıştayı Güney Ege Buluşması”nın son ayağı, Bodrum’da düzenlendi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da etkinliğe katılarak SOBA üyelerine destek oldu.

Cumartesi öğle saatlerinde, Datça’dan feribot ile Bodrum’a gelen belediyelerin sosyal medya ekipleri, otele yerleştikten sonra toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştayda bir araya geldi. Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen çalıştayda Bodrum Belediyesi’ni temsilen Bodrum Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Bodrum Belediyesi Basın-Yayın Medya Tasarım Birimi Sorumlusu Fikret Hıdır, Bodrum Belediyesi Sosyal Medya ekibinden Alper Oymak ile Çizge Gizem Bediz ve müdürlük personeli hazır bulundu.

Sosyal medya uzmanlarından Onur Aydın “Siyasette Dijital Pazarlama”, Mücahit Avcı ise “Katılımcı Belediyelerin Sosyal Medya Hesaplarının İncelenmesi” konularında katılımcılara bilgiler aktardı. Soru cevaplarla söyleşi şeklinde geçen çalıştayın sonunda ise çalıştay, etraflıca değerlendirildi.

soba SOSYAL BELEDİYELER BİR ARAYA GELDİ… soba guney ege bulusmasi bodrumda sona erdi 4Çalıştayda ayrıca SOBA Yönergesi de, katılımcı belediyeler tarafından oylanarak kabul edildi. 7 belediyeden oluşan yürütme kurulu tarafından gerçekleştirilen oylama ile bir dahaki toplantının, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılmasına karar verildi. Çalıştayın sonunda, Bodrum Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt tarafından SOBA katılımcılarına katılım sertifikaları sunuldu.

Çalıştayın ardından akşam düzenlenen etkinliğe ise Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da eşlik ederek Soba üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Kocadon, Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerine hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında; “19 yıldır sizlerle beraber çalışmaktan son derece onurluyum. Sizler, perdenin arkasındaki gerçek kahramanlar, bizler de şovmenleriz. Sizleri canı gönülden alkışlıyorum.  Belediye başkanlığı yaptığım süreçte hep, problemin bir parçası değil, çözümün parçası olmayı yeğledim. Ben, zor süreçlere tabi tutulmama rağmen asla mücadele etme ruhundan vazgeçmeyen bir başkanınızım.  Çünkü hayat otoban gibi bir yol değildir. Yenilgi ne zaman gelir biliyor musunuz? Pes ettiğiniz zaman gelir. Peki, bizde pes etme ruhu var mı? Bizde mücadele etme ruhu var. Bizler mücadele ederek ancak bu laik Türkiye Cumhuriyetini, güzel yerlere getirebiliriz. Onun için asla mücadele etme ruhumuzdan vazgeçmiyoruz. Sizler geçerseniz, bizim gibi medeni insanlar bu mücadeleden vazgeçerse olmaz. Omuzlarımızdaki yük o kadar ağır ki… Çünkü Anadolu halkının bir tek beklentisi var: Bizim gibi insanların mücadele etme ruhundan asla vazgeçmemesi. Ben geçmiyorum, sizler de geçmeyin. ‘Ne mutlu Türküm diyene’ demekten de asla korkmayalım. İyi ki varsınız. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Çalıştaya Tekirdağ Büyükşehir, Eskişehir Büyükşehir, İzmir Büyükşehir, Çanakkale, Kapaklı, Antalya Muratpaşa, Küçükkuyu, Hayrabolu, Konyaaltı, Samandağ, Çankaya, Beşiktaş, Seyhan, Tepebaşı, Çiğli, Buca, Didim, Konak, Süleymanpaşa, Odunpazarı, Kartal, Ergene, Bornova, Beylikdüzü, Kepez, Bayındır, Ayvalık, Çorlu, Nilüfer, Silivri, Menteşe, Kadıköy, Çerkezköy, Gelibolu, Bodrum, Marmaris, Datça, Avcılar, Dalaman ve Foça belediyeleri sosyal medya ekipleri ve yöneticileri katıldı.

SOBA ekibi ertesi gün, güneşli havanın keyfini çıkarmak için Gümüşlük’ü gezerek stres attı ve pazar günü akşam saatlerinde, 6. Çalıştayda yeniden bir araya gelmek üzere Bodrum’dan ayrıldı.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

KARSANAT “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ

Yayınlanan

açık

Tarafından

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ arena karsanat konser

Karya Kültür ve Sanat Derneği  2019 sezonunu, Artçı Sanat organizasyonu ile  çok özel bir repertuvar ile 21 Şubat 2019 Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde açıyor. 

Karsanat Sanat Kurulu üyelerinden, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Viyola Bölümü emekli öğretim üyelerinden Çiğdem Epikmen’in sanat danışmanlığında gerçekleşecek olan bu konserde, üyelerinin her biri solist ve orkestra üyesi olarak kendini kanıtlamış, Türkiye’de ve yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil etmekte olan Trio Likya müzisyenleri Bodrumlu sanatseverlerle buluşuyor.

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ   i  dem

Çiğdem Epikmen Trio Likya ve programı şöyle anlatıyor:  “Viyolonist Nilgün Yüksel, çellist Poyraz Baltacıgil ve piyanist Barış Büyükyıldırım; konserin ilk bölümünde, Alman Romantik Dönem bestecisi, piyanist ve orkestra şefi olan, çağdaşları içinde eserleri ve stili ile çok önemli bir yeri olan Felix Mendelssohn  , 1 No’lu Piyanolu Trio’sunu seslendiriyor. Mendelssohn, dört bölümden oluşan bu eseri 1839 yılında bestelemiştir. Bach ve Schubert’i unutulmak üzereyken hatırlatan ve eserlerini gün ışığına çıkaran, dolayısıyla da dünya müzik tarihine çok önemli bir katkı ve gelişme şansı bırakmış olan bir bestecidir. Mendelssohn, bir mektubunda ölümü tanımlarken “Keder ve ayrılıklar bitse de müziğin sürmesi umut edilir” demiş. Biz de konserimizin ikinci bölümünde, müzik tarihine damgasını vurmuş iki önemli besteci ile umudumuzu yaşatmaya devam ediyoruz. İkinci bölümün ilk eseri olarak, 20. Yüzyılın en büyük piyanist  ve bestecilerinden biri olan ve Rus romantizminin son temsilcisi olarak görülen Sergey Rachmaninov’un Sol Minör “Elegiaque” adlı eserini dinleyeceğiz. Bu eseri, 1893 yılında Tchaikovsky’nin ölümü üzerine bestelemiş olan Rahmaninov, ne yazık ki Sovyet Devrimi sonrasında, Rusya’da “burjuva” müziği bestecisi olarak görüldüğü için, hayatına ABD vatandaşı olarak devam etmiştir. 1943 yılında ABD’de hayatını kaybeden bu büyük bestecinin ölmeden önceki tek tesellisi, müziğinin kendi ülkesinde de değer görmeye başlaması olmuştur. Konserin üçüncü eseri ile, Alman ve Rus romantizminden sonra hep birlikte Arjantin’e doğru bir yolculuğa çıkacağız. 20. yüzyıl bestecilerinden Buenos Aires’li bandoneonist ve besteci Astor Piazzola’ya ait “Dört Mevsimler” adlı eseri ile, ilk iki eserdeki romantizmin duygusal ve zaman zaman naif tınıları, yerini latin dünyasının tutkulu ve vurucu notalarına bırakacak.Piazzola tangoyu geleneksel halinden çıkarıp geliştiren bir besteci olmakla beraber,“Tango Nuevo”stilinin de kurucusudur. Kendi tarzına daima sadık kalan besteci, bandoneon konçertolarını tüm dünyada en önemli senfoni orkestralarıyla birlikte yorumlamıştır. 1968 yılında piyano için bestelediği bu eserinin çeşitli enstrüman kombinasyonları ile yorumları bulunmakta olup, en çok yaylı orkestralar tarafından seslendirilmektedir. Besteci bu eserde, Arjantin’in değişen Dört Mevsimi’ni anlatmaktadır. Müzik tarihinde, her biri kendi döneminin en büyüklerinden olan bu üç besteciye ait, üç önemli eserin; Trio Likya’nın değerli yorumları ile Bodrum’lu klasik müzik dinleyicilerinin zevkine hitap edeceğinden eminiz. 21.Şubat akşamı saat 20.00 ‘da, Herodot Kültür Merkezi’nde görüşmek dileğiyle… Biletleri Avenue AVM-Artçı Sanat Stüdyosu ve Oasis AVM-İmge Kitapevi ve Biletix’den temin edebilirsiniz. “

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum deniz ticaret odası BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ… arena bodrum dto anla  ma

İMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO), Bodrum Amerikan Hastanesiyle anlaşarak, üyelerine sağlık hizmetleri konusunda ‘özel indirim’ olanağı sağladı.

Bodrum Amerikan Hastanesiyle yapılan görüşmeler sonrasında Bodrum DTO, 600 üyesi, aileleri ve üyelerinin çalışanlarını kapsayacak bir sağlık anlaşması imzaladı. DTO Bodrum Şubesi hizmet binasında gerçekleşen ‘özel indirimli sağlık hizmet protokolü’ nün imzalarını Başkan Orhan Dinç ve Bodrum Amerikan Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Tuğçe Erdemli Fişek attı. İmzalanan protokolle, Bodrum DTO’ nun üyeleri, aileleri ve çalışanlarından oluşan binlerce kişi, Türkiye genelindeki Amerikan Hastanelerinden alacakları sağlık hizmetlerinden % 45 indirimden yararlanma imkanına sahip oldu. Protokolün imza altına alınmasından sonra bir konuşma yapan Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç şunları söyledi; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ben ve yönetimdeki tüm arkadaşlarımla birlikte odamızın kurumsallaşması konusunda önemli çabalar harcıyoruz. Bu çabalarımızın içinde üyelerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak anlaşmalarda var. Bu anlaşmalardan birini de Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren Amerikan Hastaneleri ile yaptık. Üyelerimizle birlikte ailelerini ve çalışanlarını kapsayan önemli olduğuna inandığımız bir sağlık anlaşmasının altına imzamızı attık. Bodrum Amerikan Hastanesi yönetiminin bize gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR.

Yayınlanan

açık

Tarafından

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. arena tema vakf

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. gonullu il temsilcisi 2019 Bodrum

Okumaya devam et

Son Haberler