Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CHP GRUP TOPLANTISINI İZLEDİ…

Yayınlanan

açık

kocadon CHP GRUP TOPLANTISINI İZLEDİ… emin varol mehmet kocadon 1

CHP Grubunda Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinleyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Arena Bodrum Haber’e yaptığı açıklamada, “Yunan adalarının Türk halkına çok ihtiyacı var” dedi.

kocadon CHP GRUP TOPLANTISINI İZLEDİ… emin varol mehmet kocadon 2Emin Varol / Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi

Başkan Kocadon, Yıllarca Yunan ekonomisine katkı sağlayan Türk ticari yatların ve guletlerin limandan çıkamamalarını “kritik bir aşama” olarak değerlendirdi ve “Yunan hükümetine yakışmadı” diye konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Kocadon, bu nedenle Yunan adalarının hafta sona başlayacak 29. Uluslararası Bodrum Cup yelken yarışları parkurundan çıkartıldığını da belirtti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP Grubunda Genel Başkan Kemal Kılıçdıroğlu’nu dinlemek üzere TBMM’ye geldi.

Gruptan sonra iktidar kulisinde Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi Emin Varol’un sorularını cevaplandıran Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon  “Yunan adalarıın Türk halkına çok ihtiyacı var” dedi.

Kocadon, yıllarca Yunan ekonomisine katkı sağlayan Türk ticari yatların ve guletlerin limandan çıkamamalarını “kritik bir aşama” olarak değerlendirdi ve “Yunan hükümetine yakışmadı” diye konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Kocadon, bu nedenle Yunan adalarının hafta sona başlayacak 29. Uluslararası Bodrum Cup yelken yarışları parkurundan çıkartıldığını da belirtti.

Hükümetin, Yunan adalarına sefer yapan Türk bayraklı ticari yatların liman çıkışlarını yasaklamasının doğru bir karar olduğunu savunun Başkan Kocadon şunları söyledi:

“Yunun adalarının Türk halkına çok ihtiyacı var. Buna inanıyorum. Yaz’ı bir şekilde atlattınız. Kışın ne yapacaksınız.  Yunan adalarının Türk basını tarafından  çok reklamı yapıldı. İsteseler böyle reklam yapamazlardı. Yılda 500 bin Türk, Yunan adalarına gidiyor. Ekonomik faydayı düşünebiliyor musunuz?

Bence Türk ve Yunan hükümetleri bu sorunu çözmek zorundadır. Bu kadar insanın ekmeği ile oynanmaz. Özellikle Bodrum guletleri günlüğü 7 bin avrodan satılıyor. Bodrum guletlerinde şu anda 15 bin yatak avro.

Ticari yatlarımız, guletlerimiz çıkamıyor. Yuhahlılar, kritik bir aşamaya getirdiler Belki de Yunanlıların amaçları buydu. Ama Yunan Hükmeti’ne yakışmadı.”

Başkan Kocadon, hafta sonu başlayacak 29. The Bodrum Cup yarışlarından Yunan adalarının bu nedenle çıkartıldığını da hatırlatarak, “Biz Yunun adalarına büyük destek veriyorduk. Bu sene programdan çıkarttık” diye konuştu.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N  SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler