Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA…

Yayınlanan

açık

gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… bodrum denizler emin ellerde 1
  • gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… mehmet tosun banner 2
  • gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… Hakan Durna SM Con 05

Mavi yolculuğun 71. yılında “Cevat Şakir’in izinden Gökova’ya” sloganıyla temizlik çalışmasının 2.’sini tamamlayan Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, önümüzdeki aylarda start alacak “Denize En Çok Mavi Yakışır” Bodrum Yarımadası Deniz Dibi Temizliği için çalışmalarına başladı.

gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… gokova emin ellerde 5

Bodrum Belediyesi ekipleri, sosyal sorumluluk bilinciyle bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri ve yaklaşık bir hafta süren Gökova deniz dibi temizlik çalışmalarını tamamladı. “Cevat Şakir’in izinde Gökova’ya” sloganıyla yapılan etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da katılarak dalgıçlarla beraber tüplü dalış yaptı.

Belediyenin çeşitli müdürlüklerinde görevli 3 yıldızlı üç, 2 yıldızlı yedi, tek yıldızlı iki ve bir serbest dalgıç olmak üzere 13 kişiden oluşan Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi tarafından gerçekleşen etkinliğe ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü, Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve belediyenin sağlık hizmetlerinden birer personel katıldı. Gökova deniz dibi temizlik çalışmalarında katı atık toplama teknesi Venüs de, atıkların toplanmasını sağlayarak çalışmalara destek oldu. Mavi Yolculuk programında yer alan Gökova Körfezi’nde bir hafta süren çalışmalarda sırasıyla Karacasöğüt Limanı, İngiliz Limanı, Tuzla, Yedi Adalar, Çatı ve Çökertme koyları temizlendi.
gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… gokova emin ellerde 7

.

Başkan Kocadon: “Denizleri korumak vatandaşlık görevidir”

Gökova deniz dibi temizlik çalışmalarının dördüncü gününde dalış ekibini ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, dalış takımları ile denize girdi. Yedi Adalar bölgesinde dalış ekibi ile birlikte tüplü dalış yapan Başkan Kocadon, deniz dibindeki atıkları topladı. Dalış sonrası ekip ile sohbet eden Mehmet Kocadon, üç yıldır Bodrum yarımadası ve son iki yıldır da Gökova’da dalış yaparak deniz dibi temizliği için çalışan ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Hava soğuktu sıcaktı demeden dalış yapan bu takımın başkanı olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Kocadon, Bodrum Belediyesi olarak sadece Bodrum koylarının temizliği için değil Muğla hatta tüm Ege koyları için çalışabileceklerini söyledi. Başkan Kocadon, “Bodrum’da yaşayanlar olarak bizler, ekonomimizi daha çok turizmden sağlıyoruz. Bu nedenle de deniz bizim ekmeğimiz, en önemli geçim kaynağımız. Onu korumak kollamak da yediden yetmişe hepimizin, her vatandaşımızın görevi. Denize En Çok Mavi Yakışır sloganıyla 3 yıl önce başlattığımız deniz dibi temizlik çalışmalarına, Cevat Şakir’in İzinden Gökova’ya sloganıyla yeni bir çalışma ekledik. Bu çalışmamızı da Bodrum Belediyesi Dalış Ekibimiz, iki yıldır başarıyla sürdürüyor. Mavi Yolculuğun rotası Gökova’da da çalışma yapmak, bizim için manevi bir öneme sahip. Çünkü Bodrum’u Bodrum yapanların başında gelen önemli isimlerden Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın anlata anlata bitiremediği bir Bodrum bir Gökova var korumamız gereken. Bu anlamda çalışan tüm ekibime ve onlara destek veren tüm vatandaşlara ve kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.
Temizlik yapılan koylarda otomobil lastiği, kopmuş halat, ağ ve misinalar, plastik ve cam şişe, bardak, fincan, balıkçı sepetleri, demir ve plastik borular, battaniye, banyo havlusu, branda, tabak, yemek kaşığı ve çatal gibi toplam 170 çuval atık çıkarıldı. Uydu çanağı, tekerlekli el arabası, mangal, pancar motoru, akü, tekne merdiveni ve cep telefonu denizden çıkarılan en ilginç atıklar arasında yer aldı. Denizden çıkarılan tüm atıklar, Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim edilerek Bodrum Belediyesi’nin Konacık’taki, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi.
Bir hafta boyunca altı ayrı bölgede yapılan temizlik çalışmalarına, yerli ve yabancı vatandaşlar da ilgi gösterdi. Aralarında Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Gökova Yelken Kulübü Başkan Yardımcısı Mahmut Saral ile koylarda yaşayan ya da tatilini geçirenlerin de bulunduğu birçok çevre dostu vatandaş, yapılan temizlik çalışmaları için başta Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Hem denizlerimizin temizliği hem de insanların bilinçlendirilmesi için yapılan bu çalışmaların, her zaman devam ettirilmesi temennisinde bulundu.

gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hacettepespor sekiz haftadir yenilmiyor 657087
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 2
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hakan Durna SM Con 05

Ligin 28. Haftasında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Hacettepe’yi konuk ediyor. 

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta son 3 maçından mağlubiyetle ayrılan ve ligde 9’uncu sıraya gerileyen Bodrum Belediyesi Bodrumspor, son 3 maçında 2 mağlubiyet 1 galibiyet alan 14’üncü sıradaki Hacettepe karşı karşıya gelecek. Evinde oynayacağı bu maçta bir çıkış yakalamak isteyen Bodrumspor, hazırlıklarını tamamladı. İki takım arasında ligin ilk devresinde oynanan maçı yeşil beyazlı ekip deplasmanda 2-1’lik skorla kazanmıştı. 24 Mart Pazar günü Bodrum İlçe Stadı’nda oynanacak müsabaka saat 15.00’da başlayacak.

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Bodrumspor   negol deplasmaninda 3

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA…..

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mugla buyuksehir konservuatuar 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. Hakan Durna SM Con 05

Hazine ve Maliye Bakanlığı, en çok borcu olan belediyeleri açıkladı. Bakanlığın verilerine göre en çok borcu olan belediye 6 milyar 66 milyon lira ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi oldu. Kocaeli’ni 2. sırada Adana ve 3.sırada Muğla takip etti.

TOPLAM BORÇ 11 MİLYAR 471 MİLYON TL

Belediyelerin Hazine ve Maliye Bakanlığı’a borçları artıyor. Bakanlığın verilerine göre, Mart ayı itibarıyla belediyelerin ve bağlı idarelerin toplam borç tutarı 11 milyar 741 milyon liraya ulaştı. 135 milyon liralık borcun vadesi geçerken 8 milyar 683 milyonu anapara, 2 milyar 922 milyonu diğer olmak üzere 11 milyar 605 milyon liralık borcun vadesi henüz gelmedi.

İLK 3 SIRAYI AK PARTİ, MHP VE CHP’Lİ BELEDİYELER PAYLAŞTI

Birgün’de yer alan habere göre; en borçlu belediye 6 milyar 66 milyon lira ile AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olurken bunu 1 milyar 99 milyon lira ile MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi izledi. Borçlu belediyeler sıralamasında üçüncü sırada 655 milyon liralık borçla CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Su ve Kanalizasyon İdaresi yer aldı.

DİĞER BELEDİYELER

“En borçlu belediyeler ve bağlı idareler” sıralamasına giren diğer belediyeler şöyle:

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ (AK Parti) 426 milyon TL

Sakarya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 423 milyon TL

Bursa Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 359 milyon TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (AK Parti) 243 milyon TL

Antalya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 208 milyon TL

BORÇLARINI ÖDEYEMEDİLER

135 milyon lira ile borcunun vadesi geçen belediyeler sıralamasında ilk sırada MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi yer alırken bunu 110 milyon lira ile Ankara Büyükşehir Belediyesi izledi.

Kayyum tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi de 11’er milyon liralık borcunu vadesinde ödeyemedi.

 

Kaynak:haberler.com

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 1
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 2
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… Hakan Durna SM Con 05

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum’da Turizmciler, muhtarlar ve bazı STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Konferans salonunda Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan adayı Op.Dr. Tahir Ateş’in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, Bakan Mehmet Nuri Ersoy ‘un yanı sıra AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, ilçede görev yapan muhtarlar ve STK temsilcileri ve Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları katıldı.

Bodrum’u çok önemsediğini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Cumhurbaşkanımız döneminde ilk defa turizm stratejik sektör ilan edildi. Bodrum’u Türkiye’nin markası olarak görüyoruz. Uçak tarifeli seferleri kademeli olarak arttırılıyor. Uzun süreden beri her yıl Bodrum’da bulunmamım da Bodrum açısından bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bodrum’un turizme bakış açısının değişmesi gerekiyor. Biz bugün ağırlıklı olarak Bodrum’un sorunlarını konuşmaya, neler yapabiliriz, 2023 dönemine kadar ne faydamız olabilir, onları konuşmaya geldik. Ben bugün sizlerin sorunlarını dinleyeceğim, kafamdakileri anlatacağım. Gerekli notları alacağım.”

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 3

Kissebükünde Deniz Ticaret Odası’nın projesini hayata geçireceğiz…

Toplantıya katılan bazı STK temsilcilerinin soruları üzerine açıklama yapan Bakan Ersoy şöyle konuştu:

“Biz hükümet olarak yasalar çerçevesinde hareket ederiz. Yasal olmayan her şeyin karşısındayız. Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesinin Kissebükü ile ilgili verdiği çok güzel bir proje var, onu hayata geçireceğiz. Buradaki arkeolojik kalıntıları gün ışığına çıkarıp, koruma altına alıp yat turizmine açacağız. Kissebükü yapılaşmaya kapalı olacak. Ayrıca Yalıkavak-Küdür Mevkiindeki yapılaşmaya da son veriyoruz. Orada barakalar yıkılacak iskele kazıkları sökülecek.” dedi.

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu

Son Haberler