Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA…

Yayınlanan

açık

gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… bodrum denizler emin ellerde 1
Mavi yolculuğun 71. yılında “Cevat Şakir’in izinden Gökova’ya” sloganıyla temizlik çalışmasının 2.’sini tamamlayan Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, önümüzdeki aylarda start alacak “Denize En Çok Mavi Yakışır” Bodrum Yarımadası Deniz Dibi Temizliği için çalışmalarına başladı.

gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… gokova emin ellerde 5

Bodrum Belediyesi ekipleri, sosyal sorumluluk bilinciyle bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri ve yaklaşık bir hafta süren Gökova deniz dibi temizlik çalışmalarını tamamladı. “Cevat Şakir’in izinde Gökova’ya” sloganıyla yapılan etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da katılarak dalgıçlarla beraber tüplü dalış yaptı.

Belediyenin çeşitli müdürlüklerinde görevli 3 yıldızlı üç, 2 yıldızlı yedi, tek yıldızlı iki ve bir serbest dalgıç olmak üzere 13 kişiden oluşan Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi tarafından gerçekleşen etkinliğe ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü, Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve belediyenin sağlık hizmetlerinden birer personel katıldı. Gökova deniz dibi temizlik çalışmalarında katı atık toplama teknesi Venüs de, atıkların toplanmasını sağlayarak çalışmalara destek oldu. Mavi Yolculuk programında yer alan Gökova Körfezi’nde bir hafta süren çalışmalarda sırasıyla Karacasöğüt Limanı, İngiliz Limanı, Tuzla, Yedi Adalar, Çatı ve Çökertme koyları temizlendi.
gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… gokova emin ellerde 7

.

Başkan Kocadon: “Denizleri korumak vatandaşlık görevidir”

Gökova deniz dibi temizlik çalışmalarının dördüncü gününde dalış ekibini ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, dalış takımları ile denize girdi. Yedi Adalar bölgesinde dalış ekibi ile birlikte tüplü dalış yapan Başkan Kocadon, deniz dibindeki atıkları topladı. Dalış sonrası ekip ile sohbet eden Mehmet Kocadon, üç yıldır Bodrum yarımadası ve son iki yıldır da Gökova’da dalış yaparak deniz dibi temizliği için çalışan ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Hava soğuktu sıcaktı demeden dalış yapan bu takımın başkanı olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Kocadon, Bodrum Belediyesi olarak sadece Bodrum koylarının temizliği için değil Muğla hatta tüm Ege koyları için çalışabileceklerini söyledi. Başkan Kocadon, “Bodrum’da yaşayanlar olarak bizler, ekonomimizi daha çok turizmden sağlıyoruz. Bu nedenle de deniz bizim ekmeğimiz, en önemli geçim kaynağımız. Onu korumak kollamak da yediden yetmişe hepimizin, her vatandaşımızın görevi. Denize En Çok Mavi Yakışır sloganıyla 3 yıl önce başlattığımız deniz dibi temizlik çalışmalarına, Cevat Şakir’in İzinden Gökova’ya sloganıyla yeni bir çalışma ekledik. Bu çalışmamızı da Bodrum Belediyesi Dalış Ekibimiz, iki yıldır başarıyla sürdürüyor. Mavi Yolculuğun rotası Gökova’da da çalışma yapmak, bizim için manevi bir öneme sahip. Çünkü Bodrum’u Bodrum yapanların başında gelen önemli isimlerden Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın anlata anlata bitiremediği bir Bodrum bir Gökova var korumamız gereken. Bu anlamda çalışan tüm ekibime ve onlara destek veren tüm vatandaşlara ve kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.
Temizlik yapılan koylarda otomobil lastiği, kopmuş halat, ağ ve misinalar, plastik ve cam şişe, bardak, fincan, balıkçı sepetleri, demir ve plastik borular, battaniye, banyo havlusu, branda, tabak, yemek kaşığı ve çatal gibi toplam 170 çuval atık çıkarıldı. Uydu çanağı, tekerlekli el arabası, mangal, pancar motoru, akü, tekne merdiveni ve cep telefonu denizden çıkarılan en ilginç atıklar arasında yer aldı. Denizden çıkarılan tüm atıklar, Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim edilerek Bodrum Belediyesi’nin Konacık’taki, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi.
Bir hafta boyunca altı ayrı bölgede yapılan temizlik çalışmalarına, yerli ve yabancı vatandaşlar da ilgi gösterdi. Aralarında Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Gökova Yelken Kulübü Başkan Yardımcısı Mahmut Saral ile koylarda yaşayan ya da tatilini geçirenlerin de bulunduğu birçok çevre dostu vatandaş, yapılan temizlik çalışmaları için başta Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Hem denizlerimizin temizliği hem de insanların bilinçlendirilmesi için yapılan bu çalışmaların, her zaman devam ettirilmesi temennisinde bulundu.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler