Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA…

Yayınlanan

açık

gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… bodrum denizler emin ellerde 1
gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… divenire group2

Mavi yolculuğun 71. yılında “Cevat Şakir’in izinden Gökova’ya” sloganıyla temizlik çalışmasının 2.’sini tamamlayan Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, önümüzdeki aylarda start alacak “Denize En Çok Mavi Yakışır” Bodrum Yarımadası Deniz Dibi Temizliği için çalışmalarına başladı.

gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… gokova emin ellerde 5

Bodrum Belediyesi ekipleri, sosyal sorumluluk bilinciyle bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri ve yaklaşık bir hafta süren Gökova deniz dibi temizlik çalışmalarını tamamladı. “Cevat Şakir’in izinde Gökova’ya” sloganıyla yapılan etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da katılarak dalgıçlarla beraber tüplü dalış yaptı.

Belediyenin çeşitli müdürlüklerinde görevli 3 yıldızlı üç, 2 yıldızlı yedi, tek yıldızlı iki ve bir serbest dalgıç olmak üzere 13 kişiden oluşan Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi tarafından gerçekleşen etkinliğe ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü, Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve belediyenin sağlık hizmetlerinden birer personel katıldı. Gökova deniz dibi temizlik çalışmalarında katı atık toplama teknesi Venüs de, atıkların toplanmasını sağlayarak çalışmalara destek oldu. Mavi Yolculuk programında yer alan Gökova Körfezi’nde bir hafta süren çalışmalarda sırasıyla Karacasöğüt Limanı, İngiliz Limanı, Tuzla, Yedi Adalar, Çatı ve Çökertme koyları temizlendi.
gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA… gokova emin ellerde 7

.

Başkan Kocadon: “Denizleri korumak vatandaşlık görevidir”

Gökova deniz dibi temizlik çalışmalarının dördüncü gününde dalış ekibini ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, dalış takımları ile denize girdi. Yedi Adalar bölgesinde dalış ekibi ile birlikte tüplü dalış yapan Başkan Kocadon, deniz dibindeki atıkları topladı. Dalış sonrası ekip ile sohbet eden Mehmet Kocadon, üç yıldır Bodrum yarımadası ve son iki yıldır da Gökova’da dalış yaparak deniz dibi temizliği için çalışan ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Hava soğuktu sıcaktı demeden dalış yapan bu takımın başkanı olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Kocadon, Bodrum Belediyesi olarak sadece Bodrum koylarının temizliği için değil Muğla hatta tüm Ege koyları için çalışabileceklerini söyledi. Başkan Kocadon, “Bodrum’da yaşayanlar olarak bizler, ekonomimizi daha çok turizmden sağlıyoruz. Bu nedenle de deniz bizim ekmeğimiz, en önemli geçim kaynağımız. Onu korumak kollamak da yediden yetmişe hepimizin, her vatandaşımızın görevi. Denize En Çok Mavi Yakışır sloganıyla 3 yıl önce başlattığımız deniz dibi temizlik çalışmalarına, Cevat Şakir’in İzinden Gökova’ya sloganıyla yeni bir çalışma ekledik. Bu çalışmamızı da Bodrum Belediyesi Dalış Ekibimiz, iki yıldır başarıyla sürdürüyor. Mavi Yolculuğun rotası Gökova’da da çalışma yapmak, bizim için manevi bir öneme sahip. Çünkü Bodrum’u Bodrum yapanların başında gelen önemli isimlerden Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın anlata anlata bitiremediği bir Bodrum bir Gökova var korumamız gereken. Bu anlamda çalışan tüm ekibime ve onlara destek veren tüm vatandaşlara ve kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.
Temizlik yapılan koylarda otomobil lastiği, kopmuş halat, ağ ve misinalar, plastik ve cam şişe, bardak, fincan, balıkçı sepetleri, demir ve plastik borular, battaniye, banyo havlusu, branda, tabak, yemek kaşığı ve çatal gibi toplam 170 çuval atık çıkarıldı. Uydu çanağı, tekerlekli el arabası, mangal, pancar motoru, akü, tekne merdiveni ve cep telefonu denizden çıkarılan en ilginç atıklar arasında yer aldı. Denizden çıkarılan tüm atıklar, Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim edilerek Bodrum Belediyesi’nin Konacık’taki, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi.
Bir hafta boyunca altı ayrı bölgede yapılan temizlik çalışmalarına, yerli ve yabancı vatandaşlar da ilgi gösterdi. Aralarında Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Gökova Yelken Kulübü Başkan Yardımcısı Mahmut Saral ile koylarda yaşayan ya da tatilini geçirenlerin de bulunduğu birçok çevre dostu vatandaş, yapılan temizlik çalışmaları için başta Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Hem denizlerimizin temizliği hem de insanların bilinçlendirilmesi için yapılan bu çalışmaların, her zaman devam ettirilmesi temennisinde bulundu.

gökova CEVAT ŞAKİR’İN İZİNDEN GÖKOVA’YA…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. suleyman girgin tbmm
süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. divenire group2

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla’da sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan Girgin, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;.

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan ve sadece 9 günlük bayram tatilinde 6 Milyon turist ağırlayan Muğla ilimiz, ne yazık ki sağlık hizmetleri bakımından yeterli desteği alamamaktadır. Ne yazık ki birçok Devlet hastanemiz artan ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm merkezinde tam donanımlı ve yatak sayısı olarak ihtiyaca cevap verebilen bir hastane olmaması bölgemiz insanı ve ülke turizmimiz açısından büyük bir eksikliktir. Ayrıca Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl artmaktadır. Ayrıca Yatağan ilçemizde yapılmakta olan fakat yıllardır tamamlanamayan Devlet hastanemizin inşaatı da kısa süre önce durdurulmuştur. Daha acısı dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden yerli yabancı milyonlarca insanın akın ettiği Muğlamızın birçok ilçesinde acillerde yeterli sayıda pratisyen, hastanelerimizde ise uzman doktor bulunmamaktadır. Ayrıca hastanelerimizde ciddi anlamda hemşire ve genel sağlık çalışanı eksikliğimiz bulunmaktadır.”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. bodrum devlet hastanesi proje 2Bodrum Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanacak?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinden Datça Devlet Hastanesine genel cerrah, Köyceğiz Devlet Hastanesine ise psikiyatrist, kardiyolog, radyolog ve göz uzmanları gönderiliyor” diyerek aşağıdaki soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti;

1- Dünyaca ünlü bir turizm merkezi olan Bodrum ilçemizde yıllardır tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Bodrum devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
2- Nüfusu her geçen gün artan Yatağan ilçemizde bir türlü tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Yatağan devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
3- Muğla’da artan yerleşik nüfusa ek, artan yaz nüfusuna oranla, Devlet hastanelerimizin pratisyen ve uzman doktor eksikliklerini gidererek, takviye personel ile sağlık hizmetlerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler