EMİN VAROL FOTOĞRAFIN PERDE ARKASINI YAZDI…

 

Muğla‘da yakalanan ve öldürülen teröristlere karşı yapılan operasyonda tek kare fotoğrafı medyaya kimin servis ettiği araştırılıyor…

Emin Varol / Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi

Bu fotoğrafın yayınlanmasının ardından diğer terörist grupları bulmak ve yakalamak güçleşti. Çünkü fotoğrafın yayınlanmasından sonra deniz yoluyla Muğla‘ya gelen diğer teröristler saklandı. O nedenle ilk operasyon sırasında çekilen fotoğrafın medyada yayınlanmasına neden olan kişi veya kişiler aranıyor.

Öte yandan Muğla’daki operasyonları Meclis Genel Kurulu’na taşıyan MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Cumhurbaşkanına suikast davasının karar verileceği gün yapılan operasyonda yakalanan teröristlere ve hemen ardından Köyceğiz’de öldürülen teröristlere dikkat çekti ve yaşananları “FETÖ ve PKK ‘nın ortaklığının bir başka versiyonu” olarak değerlendirdi.

Mehmet Erdoğan iki ayrı soru da yöneltti:

Teröristlerin hedefleri Cumhurbaşkanı’na suikast davasını karara bağlayacak olan mahkeme heyeti miydi?

Yoksa bu davada yargılanan sanıklardan susturulması gerekenler mi vardı?

Erdoğan Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Son günlerde seçim bölgem, güzel ilimiz Muğla’da da bölgeye yuvalanmak isteyen PKK’lı teröristlere hak ettikleri darbe vurulmuştur. Önce Seydikemer ilçemizde 7 terörist kıskıvrak yakalanmış, aralarında canlı bomba yeleği de olan bu hainler güvenlik güçlerimizin ve istihbaratımızın etkin bir şekilde çalışmasıyla canlı olarak etkisiz hale getirilmiştir.

Ardından Köyceğiz ilçemizde 7 kişilik bir terörist grupla sıcak temas sağlanmış ve çıkan çatışmada bu 7 teröristten 5’i öldürülmüş diğer ikisi ise kaçmıştır. Dün itibariyle bu 2 teröristten biri yakalanacağını anlayınca kendisini patlatarak öldürmüştür. İnşallah diğeri de en kısa sürede etkisiz hale getirilecektir. Alışılagelmişin dışında, Muğla’da teröristlerin alan edinme çabası bir takım ciddi soruları da aklımıza getirmektedir.

Acaba Muğla’da PKK- FETÖ işbirliğinin yeni bir versiyonu ile mi karşı karşıyayız? Eğer bunlar yakalanmasaydı hedefleri sadece Cumhurbaşkanına Suikast davasını karara bağlayacak olan mahkeme heyeti miydi, yoksa bu davada yargılanan sanıklardan susturulması gerekenler mi vardı? Tüm bu ve benzer sorular üzerinde ciddi bir şekilde düşünülmesi ve çalışılması gerekmektedir.

Bu vesileyle; Ege ve Akdeniz’de kendilerine alan açmak isteyen PKK’lı hainleri bertaraf eden güvenlik güçlerimize, Valiliğimize, Kaymakamlarımıza ve ferasetiyle güvenlik güçlerimizin işlerini kolaylaştıran aziz hemşerilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Muğla’yı kirletemeyecekler, güzel ülkemizi asla bölemeyeceklerdir.

Bundan sonra Muğla’da çeşitli spekülasyonlar yapmak suretiyle sosyal medya üzerinden ve dedikodu cenahından terör örgütlerine destek sayılabilecek davranışlardan bütün hemşerilerimizin uzak durması çok önem arz etmektedir.

Değerli hemşerilerimizin herhangi bir bilgiye veya belgeye ulaştıklarında bunu dedikodu cenahında kullanmak yerine işin muhataplarına yani güvenlik güçlerimize en hızlı şekilde ulaştıracaklarına inancım tamdır.

Sosyal medyanın Muğla’daki terör olayları hakkında lüzumsuz kullanımı terör örgütlerine yeni bir propaganda alanı açmamalıdır. Çünkü dedikoduların Muğla’mıza ve milletimize hiç bir hayrı olmayacaktır. Bu ancak hainleri sevindirecektir. Hemşerilerimizin hainleri sevindirmeyecek bilince ve sağduyuya sahip olduğuna canı gönülden inanıyorum