Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KURUMLARIN VE SANATSEVERLERİN DESTEĞİNİ İSTEDİLER…

Yayınlanan

açık

tiyatro KURUMLARIN VE SANATSEVERLERİN DESTEĞİNİ İSTEDİLER… bodrum sehir tiyatrosu kuruyor
tiyatro KURUMLARIN VE SANATSEVERLERİN DESTEĞİNİ İSTEDİLER… reklam arena 4

Bodrum ‘Sanat Platformu’ kurulması için harekete geçen Bodrum’da yaşayan tiyatrocular, geçtiğimiz hafta bir eğitim kurumunda, tiyatro sevenlerle bir araya gelerek, görüş alış verişi yaptı.

Toplantı sonunda ‘Bodrum Şehir Tiyatrosu’nun kurulması için çalışma başlatılmasına karar verildi.

İstanbul’dan gelen tiyatro gruplarının, turneye çıktığı zaman uğradığı Bodrum’da tiyatro eksikliğinin had safhaya vardığını söyleyen Bodrumlular, karşılarında gördükleri ünlü tiyatrocu ve dizi yıldızları Ececan Gümeci Ünal, Aykut Ünal, Tarık Papuççuoğlu, Yalçın Dümer, Sezai Altekin, Hüseyin Akşen, Arif Akkaya’ya tiyatro ve çeşitli sanatsal faaliyetler konusunda ne kadar aç olduklarını anlattılar.

tiyatro KURUMLARIN VE SANATSEVERLERİN DESTEĞİNİ İSTEDİLER… bodrum sehir tiyatrosu kuruyor 2Sanat danışmanlığı da yapan sanatçı Hüseyin Akşen, Şehir tiyatrosu kurulması konusunda bir rapor hazırlandığını ancak Bodrum Belediyesi tarafından tam olarak incelenmeden rafa kaldırıldığını söyledi.

Moderatörlüğünü Arif Akkaya’nın yaptığı toplantıda tüm sanatçılar, nasıl Bodrum’a aşık olduklarını, bu nedenle Bodrum’a yerleştiklerini, ancak tiyatrosuz da yapamadıklarını söylediler. Tek tek tüm sanatçıların konuştuğu toplantıda, Bodrum Belediyesi önderliğinde bir şehir tiyatrosunun kurulması önerildi.

Şehir Tiyatrosu’nun kurulması konusunda Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Bodrumlu işadamları ve sanat sevelerin yardımlarının istenmesini öneren vatandaşlar, “Bodrum Kaymakamı, Bodrum Belediye Başkanı, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Esnaf Odası gibi kurumların ve yardımseverlerin katılacağı daha büyük bir toplantı yapılarak, Şehir Tiyatrosunun kurulması konusunda ilk adım atılması gerekir” dediler.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 2
bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Bodrumspor alt yapılarından yetiştirdiği 7 futbolcusuna imza attırdı.

B.B.Bodrumspor yaklaşık 8 yıldır devam ettirdiği alt yapı çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Bu yıl özellikle yüzünü genç transferlere dönem Bodrumspor yönetimi, 2.Lig Kırmızı grupta mücadele edecek A Takımında yer vermeyi planladığı alt yapısından yetiştirdiği 7 genç futbolcusuna imza attırarak profesyonel yaptı.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 3Profesyonel imzayı atan genç futbolculara emeği geçen herkese teşekkür eden B.B.Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz alt yapı çalışmalarında emeği geçen herkesi mutlu edecek bir tablo yaşıyoruz. 8 Yıldır verdiğimiz emek meyvelerini verdi. 7 Gencimizi altyapıdan yetiştirip profesyonel futbol sözleşmesine imza attırdık. Bu imzalar başkanlığımın döneminde attığım en anlamlı imzalar oldu” dedi.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 1 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 1
bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… reklam arena 4

BOTAV, Bodrum’a bu sezon havayolu ile gelen turist sayısında, bir önceki yıla göre yüzde 23,34’lük bir artış olduğunu açıkladı.

BOTAV’ın (Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı) Muğla Emniyet Müdürlüğü ile Milas–Bodrum Havalimanı Şube Müdürlüğü’nden derlediği bilgilere göre 2019 yılı Haziran ayı sonu itibariyle yurtdışından giriş yapan yolcu rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,34 artış yaşandı.

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 22019 yılında İngiltere,  Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Fransa, Azerbaycan, İsrail, Çekya, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, İsveç, Litvanya, Sırbistan, İrlanda, İtalya ve Kazakistan’dan gelen turist sayılarında artış olurken, Almanya’dan gelen turist sayısında ise 2018 yılının aynı döneme göre azalma yaşandı. Bodrum’a deniz yolu ile giriş yapan turist sayısında da bir önceki yıla göre yüzde 6,69’luk bir artış meydana geldi.

Yurtdışından gelenlerin sayısındaki artış turizmcileri sevindirirken aynı dönemde, Bodrum’a gelen yerli turist sayısında ise yüzde 30 civarında azalma oldu.

Öte yandan, 2019 yılında Bodrum’da bulunan yatak kapasitesine 2 bin 200 yatak daha ilave edildiği bildirildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… uygarlik anadolu dan dogdu
uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… reklam arena 4

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı kitap yayın hayatına başlıyor…

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı, tarih ve kültür alanında yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha ekliyor. Vakıf, ülkemizin ileri gelen arkeolog hocalarından Prof. Dr. Fahri Işık’ın “Uygarlık Anadolu’dan Doğdu” adlı kitabının genişletilmiş ikinci basımını vakıf yayını olarak okuyuculara kavuşturuyor.

Özellikle kadim Anadolu medeniyetlerinin Yunan kaynaklı değil Anadolu kaynaklı olduğunu akademik düzeyde açıklayan eser, bu yönü ile Halikarnas Balıkçısının düşüncelerini de  destekler nitelikte.

Kitabın tanıtım ve imza günü 17 Temmuz  (Yarın) saat:20:00 Dibeklihan’da gerçekleştirilecek.

Okumaya devam et

Son Haberler