Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM CUP REUTERS GÖZÜYLE, DÜNYA MEDYASINDA…

Yayınlanan

açık

reuters BODRUM CUP REUTERS GÖZÜYLE, DÜNYA MEDYASINDA… reuters umit ozbek 3
reuters BODRUM CUP REUTERS GÖZÜYLE, DÜNYA MEDYASINDA… divenire group2

Türkiye‘nin, en populer, geleneksel deniz araçlarından Guletler…”

Bu başlık, ARAB NEWS Haber Sitesinde yayınlandı. Orta Doğu ve Suudi Arabistan’ın önemli haber sitesi olan ARAB NEWS, Haber ve fotoğrafları, dünyanın en önemli haber ajanslarından REUTERSden alarak servise koydu..

Emin Varol / Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi

Bu yıl Bodrum-Cup yarışlarını REUTERS Muhabiri de izliyor.

reuters BODRUM CUP REUTERS GÖZÜYLE, DÜNYA MEDYASINDA… reuters umit ozbek 1REUTERS Muhabiri Ümit Bektaş, benim yakın arkadaşım. Milliyet Gazetesi Ankara Haber Müdürlüğü yaptığım yıllarda Ümit Bektaş’la çalıştık. Türkiye’nin sayılı Foto Muhabirlerinden olan Bektaş’ı Bodrum Cup’a kazandırmak kolay olmadı.

Geçtiğimiz yıl katılacaktı. Ancak, hiç soğumayan Güneydoğu sınırımızda yaşanan sıcak gelişmeler nedeniyle Irak sınırına gitmek zorunda kalmıştı.

reuters BODRUM CUP REUTERS GÖZÜYLE, DÜNYA MEDYASINDA… reuters umit ozbek 2Bu yıl 29. su yapılan Uluslarası Bodrum Cup‘ın, tüm dünyada yayınlanan ilk fotoğraflarını Arena Bodrum Haber sayfamızda göreceksiniz. Bu fotoğrafların dünyadaki yansımalarını da yayınlıyoruz.

Böyle görkemlibir organizasyonu yerelden, ulusaldan çıkartıp, Guletlerini dünyaya tanıtmanın yolu medyadan ve tanıtımdan geçer. Profesyonellerle çalışmanın faydalarını anlatmama gerek yok sanırım.

30.Yılına iddialı hazırlanan organizasyon komitesinin çalışmalarını şimdiden başlattıklarını görüyoruz. Bence, bu doğru bir karar.

Erman Aras‘ın başlatığı 30 yıl bir organisasyon için uzun bir süre.

Artık uluslararası düzeyde hakettiği bir yere geldiğini görmemiz gerekir. Bıkmadan, usanmadan motordan inemeden heyecanla, sevgiyle her şeyini bu yarışlara verenleri bir kez daha kutluyorum.

———————-

Yelken yarışları, bir çok güzellikleri de içinde paylaşıyor..

Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Engin Kaplan heyecanla anlatıyor. Sahibi olduğu Karyalı teknesinde Vakfın çalışmalarını güzel bir Türkçe ile soluk almadan anlatırken gözlerimiz doluyor.

Bodrum Cup yarışlarına katkı yapmak isteyen öğrenciler, ellerine aldıkları fırçalarla yarışlara katılan tekneler için 100 flama boyamış. Ve, tüm teknelerin direklerine asmış, dalgalanıyor. İşa adamı Engin Kaplan, Vakfın çalışmalarını anlattıkça dugulanyorruz.

———————–

Dünya güzeli Kissebükü‘nün imara açılması da unutulmadı.

Ünlü denizcimiz Sadun Boro‘nun anıtı etrafında toplanan tüm yarış teknelerini sirenlerini bir dakika çalarak, bu güzel koyların imara açılmasını siren çalarak protesto etti.

Birisi elle çizmiş gibi, kare şeklindeki bir, birinci derece sit alanının 3. dereceye düşürülmesi herhalde ince bir zekanın ürünü olsa gerek! Ancak, hiç kimsenin aklıyla alay edilmemesi gerekiyor. Herkes herşeyin farkında..

————————

Kissebükü’ndeki İzmir Marşı, teknelerden büyük alkış aldı. Sadun Boro Anıtı etrafında dizilen teknelerin arasında dolaşan bir küçük kayıktan yükselen İzmir Marşı, tekne personeli dahil tüm katılımcıları güverteye çıkarttı.

Bir davul ve klarnet İzmir Marşı’nı çalarak teknelerin arasında dolaşıyordu. Teknelerden aldıkları alkış ve gördükleri ilgi ile bu marşı defalarca çalmak zorunda kaldılar.

29.Bodrum Cup, kendisine yakışan görkemiyle devam ediyor.

Biz yarışla ilgili notlarımızı aktarmaya ve anlatmaua devam edeceğiz.

Saygılarımla

 

reuters BODRUM CUP REUTERS GÖZÜYLE, DÜNYA MEDYASINDA…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler