Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYESİ 300 MİLYONLA BATIK…

Yayınlanan

açık

bodrum BODRUM BELEDİYESİ 300 MİLYONLA BATIK… bagimsiz bodrum meclis uyeleri
 • bodrum BODRUM BELEDİYESİ 300 MİLYONLA BATIK… mehmet tosun banner 2
 • bodrum BODRUM BELEDİYESİ 300 MİLYONLA BATIK… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Belediyesi’nin bağımsız meclis üyeleri, Belediye’nin 2018 yılı performans bütçesinin görüşüldüğü meclis toplantısının ardından basınla bir araya geldi.

Bodrum Belediyesi’nin 2018 yılı gelir ve gider bütçesine şerh koyan bağımsız meclis üyeleri Hülya Aşkın, Mustafa Dağdelen, Mustafa Paşalı, Mazlum Ağan, Süleyman Mazı, Şakir Açıkgöz ve Erdinç Tekinkaya, Konacık Ardo Cafe’de bir basın toplantısı düzenledi. Bütçeye şerh koyan bağımsız meclis üyelerinden Mahmut Özbelen ve Abdülmecit Poyraz’ın katılmadığı toplantıda Bodrum Belediyesi’nin bütçesi ile ilgili çarpıcı değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda, Konacık eski Belediye Başkanı Mehmet Tosun da hazır bulundu.

Toplantıda ilk olarak Belediye Meclisi’nin kadın bağımsız üyesi Hülya Aşkın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kısa bir açıklama yaptı.

Bodrum Belediyesi’nin bağımsız meclis üyeleri adına açıklamayı Süleyman Mazı okudu. Mazı, sözlerine tüm Bodrumluların 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutlayarak başladı.
Bodrum Belediyesi’nin telafisi zor ve imkansız şekilde borç batağının içine sokulduğunu söyleyen Süleyman Mazı, “Maalesef Bodrum Belediyesi batmış, iflas etmiştir” dedi.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ 300 MİLYONLA BATIK… bodrum bagimsiz meclis uyeleri basin toplantisi 2BELEDİYENİN BORCU 300 MİLYON TÜRK LİRASI…

Belediye’nin 9 aylık gelir-gider bütçesindeki açığın 2016 yılında 35 milyon Türk Lirası iken, bu yıl 50 Milyon Türk Lirası’na çıktığını ve toplam borcun şu an itibariyle 300 milyon Türk lirasına ulaştığını belirten Mazı, meclis toplantısında bu konuyu gündeme getirdiklerini ve CHP’li Meclis üyeleri ile Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a bazı sorular yönelttiklerini belirterek şunları kaydetti:
“Dünkü Meclis toplantısında Belediye başkanına ve CHP’li meclis üyelerine çok net bir soru sorduk? Bu borç batağı içerisinde Bodrum Belediyesinin hizmet üretmesi mümkün değildir.Bu borcu nasıl ödemeyi düşünüyorsunuz? Borcu ödemek için  bir planınız var mıdır?  Diye soru sorduk. Ancak buna cevap veren olmamıştır..Kısaca borcu ödemek gibi bir planları bulunmadığı gibi, bir çaba veya düşünce içerisinde de değiller. Gider kalemlerinin gelirler kaleminden her sene artarak devam etmesi, gerekli tasarruf tedbirlerinin alınmaması,gelir getirici yatırımlarda bulunulmaması,mali disiplinin sağlanmaması, iç ve dış denetimin yapılmaması gibi nedenlerle  mevcut yönetim  Bodrum’u telafisi zor ve imkansız şekilde borç batağının içine sokmuştur.”

Belediye’nin zorunlu hizmetleri dahi Bodrum halkına sunamadığını öne süren bağımsız meclis üyeleri, 2014 yılından bu yana yangınlarla gündeme gelen katı atık depolama alanı başta olmak üzere, altyapı, yollar, kötü peyzaj düzeni, ıslah edilmeyen dere yatakları nedeniyle yaşanan sel baskınları, atıkların denize dökülmesi ve Bodrum mimarisinden giderek uzaklaşan kent kimliği gibi sorunları dile getirerek “Bizler üç yıldır bunları dile getirmemize , bu tür yapı ve imalatlara izin verilmemesi gerektiğini ısrarla söylememize rağmen mevcut yönetim umursamadan bunlara izin vermektedir. Bu ay ki Meclis toplantısında, tüm itirazlarımıza rağmen Bodrum merkezde karada 10 bin m2 kaçak yapılaşması olan bir otelin deniz üzerine 1000 m2 iskele yapılmasına Başkan ve CHP meclis üyelerinin oylarıyla izin çıkmıştır..Söz konusu yerde 1 metrekare inşaat bedeli 400 dolar olup, 10.000. m2 kaçan inşaat yapan kişilerin elde ettiği kaçak rant/gelir 4 Milyon dolardır…Kaçak olarak elde edilen ranta baktığımız zaman Mevcut yönetim eliyle, Bodrumun ve kıyı kenarlarının ranta kurban gittiğini söylemek zor olmayacaktır” dediler.

 

İŞTE ŞERH GEREKÇELERİ…

Bodrum Belediyesi’nin bağımsız meclis üyeleri, dünkü meclis toplantısında Belediye’nin 2018 yılı harç ve ücret tarife listesine onay verirken, gelir ve gider bütçesine red şerhi koymuştu. Gelir bütçesinde Belediye’nin 2017 yılı gelir tahakkuku ile devreden alacak toplamının 402 milyon 943 bin TL olduğunu ancak bunun ancak yüzde 30.24’ünün tahsil edilebildiğini belirten meclis üyeleri, 9 ay sonu itibariyle alacak toplamının 279 milyon 500 bin lira olarak göründüğünü kaydederek Meclise şu soruları yöneltmişti:

“Belediye gelir kalemleri içindeki vergiler ile çevre temizlik, eğlence, ilan ve reklam vergileri, işgal harçları ve kiracılarından alacaklarını neden tahsil edememektedir? Özellikle her yıl sorup cevap alamadığımız kiracılar kimdir? Özel sektörde birkaç ay ödemenizi geçirdiğinizde yasal işlem yapılırken, kamunun mallarını yıllardır kirasını ödemeden kullanan bu özel kişiler kimdir? Hukuk servisi bu konuda ne iş yapmaktadır?”

bodrum BODRUM BELEDİYESİ 300 MİLYONLA BATIK… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler