Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYESİ 300 MİLYONLA BATIK…

Yayınlanan

açık

bodrum BODRUM BELEDİYESİ 300 MİLYONLA BATIK… bagimsiz bodrum meclis uyeleri
bodrum BODRUM BELEDİYESİ 300 MİLYONLA BATIK… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi’nin bağımsız meclis üyeleri, Belediye’nin 2018 yılı performans bütçesinin görüşüldüğü meclis toplantısının ardından basınla bir araya geldi.

Bodrum Belediyesi’nin 2018 yılı gelir ve gider bütçesine şerh koyan bağımsız meclis üyeleri Hülya Aşkın, Mustafa Dağdelen, Mustafa Paşalı, Mazlum Ağan, Süleyman Mazı, Şakir Açıkgöz ve Erdinç Tekinkaya, Konacık Ardo Cafe’de bir basın toplantısı düzenledi. Bütçeye şerh koyan bağımsız meclis üyelerinden Mahmut Özbelen ve Abdülmecit Poyraz’ın katılmadığı toplantıda Bodrum Belediyesi’nin bütçesi ile ilgili çarpıcı değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda, Konacık eski Belediye Başkanı Mehmet Tosun da hazır bulundu.

Toplantıda ilk olarak Belediye Meclisi’nin kadın bağımsız üyesi Hülya Aşkın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kısa bir açıklama yaptı.

Bodrum Belediyesi’nin bağımsız meclis üyeleri adına açıklamayı Süleyman Mazı okudu. Mazı, sözlerine tüm Bodrumluların 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutlayarak başladı.
Bodrum Belediyesi’nin telafisi zor ve imkansız şekilde borç batağının içine sokulduğunu söyleyen Süleyman Mazı, “Maalesef Bodrum Belediyesi batmış, iflas etmiştir” dedi.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ 300 MİLYONLA BATIK… bodrum bagimsiz meclis uyeleri basin toplantisi 2BELEDİYENİN BORCU 300 MİLYON TÜRK LİRASI…

Belediye’nin 9 aylık gelir-gider bütçesindeki açığın 2016 yılında 35 milyon Türk Lirası iken, bu yıl 50 Milyon Türk Lirası’na çıktığını ve toplam borcun şu an itibariyle 300 milyon Türk lirasına ulaştığını belirten Mazı, meclis toplantısında bu konuyu gündeme getirdiklerini ve CHP’li Meclis üyeleri ile Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a bazı sorular yönelttiklerini belirterek şunları kaydetti:
“Dünkü Meclis toplantısında Belediye başkanına ve CHP’li meclis üyelerine çok net bir soru sorduk? Bu borç batağı içerisinde Bodrum Belediyesinin hizmet üretmesi mümkün değildir.Bu borcu nasıl ödemeyi düşünüyorsunuz? Borcu ödemek için  bir planınız var mıdır?  Diye soru sorduk. Ancak buna cevap veren olmamıştır..Kısaca borcu ödemek gibi bir planları bulunmadığı gibi, bir çaba veya düşünce içerisinde de değiller. Gider kalemlerinin gelirler kaleminden her sene artarak devam etmesi, gerekli tasarruf tedbirlerinin alınmaması,gelir getirici yatırımlarda bulunulmaması,mali disiplinin sağlanmaması, iç ve dış denetimin yapılmaması gibi nedenlerle  mevcut yönetim  Bodrum’u telafisi zor ve imkansız şekilde borç batağının içine sokmuştur.”

Belediye’nin zorunlu hizmetleri dahi Bodrum halkına sunamadığını öne süren bağımsız meclis üyeleri, 2014 yılından bu yana yangınlarla gündeme gelen katı atık depolama alanı başta olmak üzere, altyapı, yollar, kötü peyzaj düzeni, ıslah edilmeyen dere yatakları nedeniyle yaşanan sel baskınları, atıkların denize dökülmesi ve Bodrum mimarisinden giderek uzaklaşan kent kimliği gibi sorunları dile getirerek “Bizler üç yıldır bunları dile getirmemize , bu tür yapı ve imalatlara izin verilmemesi gerektiğini ısrarla söylememize rağmen mevcut yönetim umursamadan bunlara izin vermektedir. Bu ay ki Meclis toplantısında, tüm itirazlarımıza rağmen Bodrum merkezde karada 10 bin m2 kaçak yapılaşması olan bir otelin deniz üzerine 1000 m2 iskele yapılmasına Başkan ve CHP meclis üyelerinin oylarıyla izin çıkmıştır..Söz konusu yerde 1 metrekare inşaat bedeli 400 dolar olup, 10.000. m2 kaçan inşaat yapan kişilerin elde ettiği kaçak rant/gelir 4 Milyon dolardır…Kaçak olarak elde edilen ranta baktığımız zaman Mevcut yönetim eliyle, Bodrumun ve kıyı kenarlarının ranta kurban gittiğini söylemek zor olmayacaktır” dediler.

 

İŞTE ŞERH GEREKÇELERİ…

Bodrum Belediyesi’nin bağımsız meclis üyeleri, dünkü meclis toplantısında Belediye’nin 2018 yılı harç ve ücret tarife listesine onay verirken, gelir ve gider bütçesine red şerhi koymuştu. Gelir bütçesinde Belediye’nin 2017 yılı gelir tahakkuku ile devreden alacak toplamının 402 milyon 943 bin TL olduğunu ancak bunun ancak yüzde 30.24’ünün tahsil edilebildiğini belirten meclis üyeleri, 9 ay sonu itibariyle alacak toplamının 279 milyon 500 bin lira olarak göründüğünü kaydederek Meclise şu soruları yöneltmişti:

“Belediye gelir kalemleri içindeki vergiler ile çevre temizlik, eğlence, ilan ve reklam vergileri, işgal harçları ve kiracılarından alacaklarını neden tahsil edememektedir? Özellikle her yıl sorup cevap alamadığımız kiracılar kimdir? Özel sektörde birkaç ay ödemenizi geçirdiğinizde yasal işlem yapılırken, kamunun mallarını yıllardır kirasını ödemeden kullanan bu özel kişiler kimdir? Hukuk servisi bu konuda ne iş yapmaktadır?”

bodrum BODRUM BELEDİYESİ 300 MİLYONLA BATIK…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… EGE K  TAP TANITIMI
sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… reklam arena 4

90’lı yıllara damgasını vuran ünlü sanatçı Ege, gelirini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığı “Asil Dede’nin Düğünü” adlı ikinci kitabının tanıtımını Bodrum’da yaptı.

Profesyonel müzik hayatına 1995’te başlayıp bugüne kadar 9 albüm ve 5 single yapan ünlü sanatçı Ege, Manastır Otel’de ikinci kitabının tanıtımını gerçekleştirdi. Kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlayan ünlü sanatçı, 3’üncü kitabı için ise çalışmalara şimdiden başladığını söyledi. Ege ilk kitabı “isyan”ı ise 2017 yılında okuyucularla buluşturmuştu.

Tanıtım öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı, kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığını ifade ederek “Kitabın özeti iyilikte ve güzellikte birleşmek. Çünkü Anadolu’da kadim topraklarda yaşıyoruz. Kitabın gelirlerini engelliler vakfına bağışladığım için çok mutluyum. Üçüncü kitabımı da hazırlamaya başlıyorum” dedi.

Yoğun bir sahne temposu olduğunu sözlerine ekleyen Ege, “Harika ve yoğun geçiyor. Bodrum’da devam eden konserlerimiz var. Bu yaz beste yaparak ve konser vererek geçecek” şeklinde konuştu.

“Asil Dede’nin Düğünü” dünyadaki tüm canlılarla konuşan ve onların dilinden anlayan Asil Dede’nin hikayesini anlatıyor.

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… ka  ak i  ki   perasyonu
bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… reklam arena 4

Bodrum’da 2 otele yapılan operasyonda toplamda 5 bin 250 adet kaçak ve sahte içki ele geçirildiği öğrenildi.

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, kaçak ve sahte alkol satışının önlenmesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar neticesinde Yalıkavak ve Gümbet mahallerinde faaliyet gösterdikleri açıklanan 2 otelde sahte bandrollü ve sahte içkiler bulunduğu yönünde bilgi aldı.

Ekipler, her iki otelde de eşzamanlı olarak operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda yapılan arama neticesinde sahte bandrollü ve sahte olduğu değerlendirilen şarap, rakı, votka ve cin olmak üzere toplamda 5 bin 250 adet alkollü içki ele geçirildi.

Operasyon sonrasında isimleri açıklanmayan her iki otelin de yetkilisi olduğu öğrenilen U.K. gözaltına alındı.

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YILANLARIN AŞK DANSI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… y  lanlar  n dans
bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… reklam arena 4

Bodrum’da yılanların çiftleşme dansı bir vatandaş tarafından görüntülendi. 

Ortakent-Yahşi Mahallesi Hıral Sokak üzerinde kaydedilen çiftleşme dansı, Yüksel Ön adlı vatandaş tarafından görüntülendi. Bölgedeki arazisine giden Ön, birbirine kenetlenen 2 yılanı görünce o anları cep telefonu ile kayıt altına aldı.

Önçağ Mühendislik Daikin Klima Bayiliği yapan Yüksel Ön, konu ile ilgili  yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Bizim orada bir depomuz var. Oradaki köpeğimize yemek ve su vermek için gidiyorduk. İlk oğlum gördü, daha sonra ben gördüm. Bir süre çiftleşme dansı yapıp bölgeden uzaklaştılar. Sosyal medyada paylaşırken de ‘yılanların aşkı’ diye paylaştım. Burada daha önce böyle bir şey görmemiştim. Yılanları görünce de korkmadım. Kara yılan bu, bir şey yapmaz” dedi.

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler