Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KARAOVA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ AMACINA ULAŞMIŞTIR…

Yayınlanan

açık

karaova KARAOVA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ AMACINA ULAŞMIŞTIR… ali ozturk topraga inan yoruz 1
 • karaova KARAOVA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ AMACINA ULAŞMIŞTIR… mehmet tosun banner 2
 • karaova KARAOVA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ AMACINA ULAŞMIŞTIR… Hakan Durna SM Con 05

Bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen Geleneksel Karaova Bağbozumu Şenlikleri’nin sonuç bildirgesi Karanlık mevkiinde yapılan bir basın açıklamasıyla paylaşıldı.

Karaova-Der tarafından düzenlenen ve Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Milas Belediyesi ile Slow Food gibi yerel sivil toplum kuruluşları tarafından da desteklenen Bağbozumu Şenlikleri’nde bu yıl, toplam 80 üreticinin 150 yöresel ürünün ziyaretçileriyle buluştuğu açıklandı.

Şenliklerin sonuç bildirgesini basınla paylaşan Karaova-Der Başkanı Ali Öztürk, “Yaptığımız etkinlikler neticesinde Karaova’nın, Bodrum’un son soluk borusu olduğu kanıtlanmıştır. Amacımız Karaova markasını mutlaka yaratmaktır. Biz bu işe başladığımızda ‘olmaz’ dediler. Bir avuç kişiydik ama buna inandık.” dedi. Öztürk, turizmin Karaova’daki tarımı bitirdiğini ve şimdi tarımın yeniden canlandırılmaya çalışıldığını belirterek “İnsanlar ürettiği sürece bu ova asla kirlenmez. Burası bir üretim ve istihdam merkezi olur. ” dedi. Öztürk, önümüzdeki günlerde Bodrum’da bir Hal Tesisi’nin açılacağını da müjdeleyerek “Bodrum bir ay içinde kendi ürettiğini tüketmeye başlayacak. Buradaki üreticiler alım garantili ürünler yetiştirecek.  Karaova üreticisi yakın gelecekte turizmden kazandıklarının fersah fersah ötesinde para kazanacak” dedi.

karaova KARAOVA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ AMACINA ULAŞMIŞTIR… karaova bag bodumu 2Karaova-Der Başkanı Ali Öztürk, basın açıklamasına, şenliğe destek veren kişi ve kuruluşlara teşekkür ederek başladı. En özel teşekkürü, Bodrum Kent Konseyi eski Başkanı Hamdi Topçuoğlu’na yapan Öztürk, “O’nun yaktığı işaret fişeğiyle bu işe başladık ve bugünlere geldik. Bu nedenle kendisine özel bir teşekkürü borç biliyorum” dedi.
Muğla’nın ve Karaova’nın bağcılıkla tanışmasını Türkiye’nin ilk kadın valisi Lale Aytaman’ın yaptığını hatırlatan Öztürk, Aytaman’ın şenliklere sağlık sorunları nedeniyle katılamadığını ancak anlamlı bir mesaj gönderdiğini belirterek “Valimiz Sayın Lale Aytaman’a Bodrum halkı adına katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
Ali Öztürk, Bodrum’un verimli toprakları Karaova’nın turizmle entegrasyonunu ve bölgede tarımsal üretimin geliştirilmesini hedefleyen Bağbozumu Şenlikleri’nin bu yıl artan bir katılım ve ilgiyle gerçekleştirildiğini söyledi. Şenliğin tarım ve turizm destinasyonu yaratmak amacıyla başlatıldığını ve hedefine uygun bir şekilde gerçekleştirildiğini belirten Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bağbozumu şenliklerinde geçmiş yıllara oranla ürün çeşitliliğini katlamış bulunmaktayız. Bu yıl ilk defa Bodrum Desti Peyniri ile Kırk Tokmak Peyniri ve Karaca otlu Çökelek Peyniri stantlardaki yerini aldı. Keçi peyniri çeşitleri harikaydı.
Bölgeye uygun sofralık üzüm çeşitlerimiz ilk defa tezgahtaydı. Yöresel domateslerden yapılmış domates reçeli büyük beğeni aldı. Bodrum Mandalina Lokumu kendini tanıtanlar arasındaydı. İstiridye mantarı ve kudret narı prim yapanlar arasında idi. 
Halı ve Kilim çeşitliliği ile ilk defa Selçuklu Osmanlı motiflerinin yer aldığı dokumalar ziyaretçilerle buluştu.”

karaova KARAOVA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ AMACINA ULAŞMIŞTIR… karaova bag bodumu 1ÜRETİCİ SAYISINI ARTIRDIK

Açıklamalarında Geçmiş etkinliklere oranla katılımcı üretici sayısının yüzde 30 arttığını ifade eden Öztürk,

“Bu oran Bodrum’un ve bölgenin Bağbozumu etkinliklerine olan desteği ile güvenini de göstermektedir. Özel ve katma değeri yüksek ürünler ile üreticileri konusunda seçici davranarak kaliteyi yakalamayı hedefledik.
Stantlarda toplam 80 üretici yaklaşık 150 ürün çeşidi ile hazır bulundu. 3. Karaova Bağbozumu Şenliklerini kutlamaya başladığımızdan bu yana ziyaretçi sayısında ilk defa bu kadar artış gözlemledik. Şenlik alanımızı bu yıl yaklaşık 4.000 kişinin ziyaret etti. Ziyaretçilerimiz Bodrum mahalleleri ile yöre köylerinin yanı sıra azda olsa yabancı turistlerden oluşmaktadır. Bu sayıya ulaşmada Bağbozumu Şenliklerinin yapımındaki kararlılık, Bodrum da yapılan köylüler yürüyor korteji ile sosyal medyada ki reklam ve tanıtımın çok etkili olduğunu biliyoruz.”

karaova KARAOVA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ AMACINA ULAŞMIŞTIR… karaova bag bodumu 3BÖLGE EKONOMİSİNE BÜYÜK DESTEK

Organizasyon süresince bölgede yaklaşık 600 bin  TL lik bir alışveriş potansiyeline ulaşıldığını, bunun da her ziyaretçinin kişi başına ortalama 150 TL’lik harcama yapması anlamına geldiğini söyleyen Karaova-Der Başkanı Ali Öztürk, bu süre içinde defileler, konserler, yelken gösterisi, köylüler yürüyor korteji, yemek yarışması gibi renkli ve yüksek katılımlı etkinlikler gerçekleştirdiklerini kaydetti.

BİR İLKOKUL DAHA…

Hem yerel zenginlikleri tanıtmak, hem üretimi geliştirmek hem de Bodrum’da agro turizm çeşitliliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen Bağbozumu Şenlikleri’nin bu yılki etkinlikleri kapsamında bir ilkokulu daha eğitim hayatına kazandıran Karaova Tanıtma ve Dayanışma Derneği -Karaova-Der- olarak her yıl bir okul sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Ali Öztürk, “Bu  kutsal yolda Karaova Pınarlıbelen ilköğretim okulundan sonra Karaova Yeniköy köyünde ikinci okulumuzun açılışını tüm köy halkı ve ziyaretçilerimizle birlikte yaptık.Taşımalı eğitimden dolayı 20 yıldır kapalı tutulan bu okul, yeniden eğitim öğretim hayatına kazandırılmıştır. Köylerimizin öğretmenlerimize teslim edilmesi hususunda Yeniköy’de bir tuğla koyduk. Okul aynı zamanda imece kültürünün yaşatılması gerektiğinin de kanıtı olmuştur. Toplumun ekonomik katmanlarının birbirine yaklaştığında neleri başarabileceğini göstermesi bakımından da örnek olmuştur.” Dedi.
Şenliklerde halk katılımlı bilgilendirme toplantıları yapıldığını anlatan Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Sonuç olarak, etkinliklerimizle bölge tarımının  Bodrum için sürdürülebilir turizm potansiyeli olduğunu, Bağbozumu lokomotifliğinde Tarım Turizm Entegrasyonunun sağlanabileceğini, Bölgede Biyolojik yeterliliği olan ürün ve ürün çeşitliliğinin var olduğunu, Tarımın turizmle entegre olmasının ekonomik hayatımıza ne kadar olumlu etki yaptığını, Bölgenin Katma Değeri Yüksek ürünler yarattığını Üretim artışının istihdama olumlu katkı yapacağını, İnsanlarla doğa arasında ekolojik denge kurulmasının ne denli önemli olduğunu, Yoksulluktan kurtulmanın en önemli yolunun üretmek olduğunu ve Karaova’nın Bodrum’un son soluk borusu olduğunu kanıtladık. Her zaman söylediğimiz gibi ne kadar yerel isek o kadar evrenseliz. Değerlerimizden asla vazgeçmeyeceğiz.” 
“Menzilinden şüphesi olmayanların ulaşamayacağı hedef yoktur” diyen Ali Öztürk, Karaova –  Der olarak inandıkları menzilde yürümeye devam ettiklerini ve hedeflerine bir bir ulaştıklarını sözlerine ekledi.

karaova KARAOVA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ AMACINA ULAŞMIŞTIR… DSC 0215

MEHMET VURAN’IN ÇİFTLİĞİ, KARAOVA’NIN YENİ ÇEKİM MERKEZLERİNDEN BİRİDİR…

Karaova Bağbozumu şenlikleri ile ilgili basın toplantısı, üzüm üreticisi Mehmet Vuran’ın Karanlık Köyü’ndeki çiftliğinde gerçekleştirildi. Vuran’ın ev sahipliği yaptığı toplantıda, konuklara çiftlikte yeni üretilmeye başlanan ev yapımı şaraplar hakkında tanıtım yapılırken, yöresel lezzetler ikram edildi. Uzun yıllardırPınarlıbelen’deki 23 dönümlük arazisinde üzüm üreticiliği yapan Mehmet Vuran, şarap üretimine bu yılın nisan ayında başlamayı planladıklarını belirterek, çiftliğin bir bölümünü de bir restoran ve küçük bir konaklama tesisi olarak dizayn edeceklerini söyledi. Vuran, “Agro turizm çerçevesinde buraya gelen misafirlerimize kendi ürettiğimiz ürünleri tattırmak ve Bodrum’un bu yönünü anlatmak istiyoruz. Bu anlamda geleneksel olarak düzenlenen bağbozumu şenlikleri, buradaki tarımsal üretimin desteklenmesini sağlaması açısından bizler için anlamlı” diye konuştu.

Ali Öztürk de Karaova bölgesinde halihazırda Mehmet Vuran’ın çiftliği gibi 5 çekim merkezi oluştuğunu ve bu amaçlarının bu tarz girişimleri yaygınlaştırmak olduğunu belirterek “Mehmet Vuran bize en başından itibaren büyük destek veren bir üreticimiz. Kendisi, bizim amaçlarımız ve programımız doğrultusunda böyle bir girişimde bulundu. Çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Karaova Bağbozumu Şenlikleri’nin organizasyonunu üstlenen Karaova-Der Başkanı ve Bodrum Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Ali Öztürk, etkinliğin sonuç bildirgesini Pınarlıbelen Karanlık Köyü’nde bağcılık yapan Mehmet  Vuran’ın çiftliğinde basınla paylaştı. Toplantıya, şenliklerin tasarım ve sunum mutfağında görev alan isimlerin yanı sıra Karaova bölgesi muhtarlarından Yeniköy Muhtarı Mehmet Çengel, Karaova Muhtarı Mehmet Karan ve Mumcular Muhtarı Muhammet Karademir de katıldı.

 

karaova KARAOVA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ AMACINA ULAŞMIŞTIR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR BÖLGE MAHKEMESİNDEN OSMAN GÜRÜN’E KÖTÜ HABER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

behcet saatci İZMİR BÖLGE MAHKEMESİNDEN OSMAN GÜRÜN’E KÖTÜ HABER… Beh et Saatc
 • behcet saatci İZMİR BÖLGE MAHKEMESİNDEN OSMAN GÜRÜN’E KÖTÜ HABER… mehmet tosun banner 2
 • behcet saatci İZMİR BÖLGE MAHKEMESİNDEN OSMAN GÜRÜN’E KÖTÜ HABER… Hakan Durna SM Con 05

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün talimatı sonucu açılan davayla, Fethiye İskelesi’nin Fethiye Belediyesi’nin elinden alınmasına İzmir Bölge Mahkemesi ‘dur’ dedi. 

Muğla 1’nci İdare Mahkemesi’nin iskelenin büyükşehir belediyesine verilmesi yönündeki kararını iptal eden üst mahkeme, iskelenin kullanım hakkının Muğla Valiliği Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’nu tarafından yeniden belirlemesini istedi.

behcet saatci İZMİR BÖLGE MAHKEMESİNDEN OSMAN GÜRÜN’E KÖTÜ HABER… Fethiye  skelesi

Fethiye İskelesi’nin kontrolü 1958 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar tarafından Fethiye Belediyesi’ne verildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi, 60 yıl boyunca idaresi Fethiye Belediyesi’nde kalan, yat yanaşma ve bağlama gelirleriyle ilçedeki belediye hizmetlerinin gerçekleşmesine katkı sağlayan iskelenin kontrolünü almak istedi. Fethiye Belediyesi’nin bu talebi geri çevirmesi üzerine Muğla 1’nci İdare Mahkemesi’ne Başkan Osman Gürün’ün talimatıyla dava açıldı. Davayı karara bağlayan mahkeme iskelenin kontrolünü, gelirleriyle birlikte Fethiye Belediyesi’nden alarak Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne verdi. Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı ise kararın bir üst mahkeme olan İzmir Bölge İdare Mahkemesi’ne taşınmasını istedi. Muğla 1’nci İdare Mahkemesi’nin iskeleyi büyükşehire veren kararını iptal eden üst mahkeme, oy birliğiyle iskelenin kullanım hakkının Muğla Valiliği Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’nu tarafından yeniden belirlemesini istedi. Önümüzdeki günlerde tekrar toplanacak komisyonun iskeleyi Fethiye Belediyesi’ne geri vermesi bekleniyor. Bu karar Fethiye Belediyesi’nin Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne karşı kazandığı hukuk zaferlerine bir yenisini daha ekledi.

behcet saatci İZMİR BÖLGE MAHKEMESİNDEN OSMAN GÜRÜN’E KÖTÜ HABER… fethiye iskelesiSaatci; Gasp edilen hakları geri alacağız…

Karardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Behçet Saatcı, “Fethiyeliler beni ilçenin haklarını savunmam için seçti. Yoksa bende elimi göğsümde birleştirip, koltuğumda oturup ‘bana ne’ diyebilirdim. Ama biz böyle yönetmeyeceğiz. Muğla’da 13 ilçe belediye başkanı benim çalışma arkadaşlarım olacak. Dava yoluyla ilçelerin elinden alınan tüm gelir kaynaklarını geri iade edeceğiz. Adaletle nasıl büyükşehir belediyesi yönetilirmiş, tüm Muğla’ya göstereceğiz. 60 ayda davalar yoluyla ilçelerin tüm gelirlerine hunharca el koyanları Muğla halkının takdirine bırakıyorum. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin usulsüz işlemlerine yargı ‘dur’ diyor. İskeleyi Fethiye halkı güle güle kullansın.” dedi.

Fethiye Belediyesinin Büyükşehire karşı hukuk zaferi…

Fethiye Belediyesi’nin büyükşehire karşı kazandığı hukuk zaferleri ise şu şekilde sıralanıyor;

Büyükşehir yasası sonrası Muğla Valiliği tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne verilen Göcek Yat Çekek Yeri, açılan dava sonucunda yeniden Fethiye Belediyesi’ne devir edildi. Büyükşehir belediyesi tarafından yerin tahsisinin engellenmesi ve ihalenin iptali için açılan davalar kazanılarak bölgenin en büyüğü olan Şehit Fethibey Parkı inşa edildi. Muğla Su Kanalizasyon İdaresi tarafından, Fethiye Belediyesi’ne 1 adet vaktör ve 2 adet pikabın kullanım hakkı için dava açıldı. Dava kaybedilince Fethiye Belediyesi’nin araçları elinde kaldı.

behcet saatci İZMİR BÖLGE MAHKEMESİNDEN OSMAN GÜRÜN’E KÖTÜ HABER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA VALİLİĞİNDEN TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DUYURU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muĞla valİlİĞİ MUĞLA VALİLİĞİNDEN TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DUYURU… VAL L K  Z N BELGES
 • muĞla valİlİĞİ MUĞLA VALİLİĞİNDEN TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DUYURU… mehmet tosun banner 2
 • muĞla valİlİĞİ MUĞLA VALİLİĞİNDEN TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DUYURU… Hakan Durna SM Con 05

6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında, 5 Haziran 2018 tarih ve 30442 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik hükümlerince; taşınmaz alımı, satımı ve kiralanması ile tapu işlemlerine aracılık eden, taşınmazla ilgili danışmanlık ve yönetim hizmeti veren işletmelere Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi alınması zorunluluğu getirilmiştir.

Yetki belgesi başvuruları; e-posta adı ve şifre ile Ticaret Bakanlığının web sayfasında yer alan Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi (TTBS) üzerinden yapılmaktadır.

İlimizde Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi üzerinden bilgi girişi yaparak başvuruda bulunan işletmeler, Ticaret İl Müdürlüğümüzce ziyaret edilmekte, durumlarının yönetmelik hükümlerine uygun olduğu tespit edilenlere yetki belgesi verilmektedir. 05/09/2018 tarihinden bu yana TTBS üzerinden başvuru yapan 204 adet işletmeye yetki belgesi düzenlenmiş olup; verilen yetki belgelerinin geçerlilik süresi Beş (5) yıldır.

Anılan Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği 5 Haziran 2018 tarihi itibarıyla taşınmaz ticaretiyle iştigal eden, gelir veya kurumlar vergisi kaydı ile meslek odası kaydı bulunan ve halk eğitim merkezleri ya da Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen meslek odalarınca verilen eğitim sonucunda taşınmaz ticareti ile ilgili sertifika almış olan tacirler ile esnaf ve sanatkârlardan Mesleki Yeterlilik Belgesi şartı aranmadan yetki belgeleri düzenlenmektedir.

Ayrıca; Yönetmeliğin 6. Maddesinin 1. fıkrasının (d) bendinde; “Gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendilerinin, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) ulusal yeterliliğine dayalı mesleki yeterlilik belgesine sahip olması” ile 6 Maddesinin 2. fıkrasında; “Bakanlık, yetki belgesi verilmesi için mesleki eğitim şartı getirmeye ve bu eğitime ilişkin usul ve esasları ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının görüşlerini alarak belirlemeye yetkilidir. Mesleki eğitim; Bakanlık, Millî Eğitim Bakanlığı veya Bakanlıkça uygun görülen kamu kurumları, üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve mesleki yeterlilik belgesi vermeye yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından verilir.” hükümleri bulunmakta olup; yetkisiz kişi ve kurumlardan alınan belgeler ile yapılan müracaatlar kabul edilmemektedir. Meslek mensuplarının bu hususta mağduriyet yaşamamaları için, yetkisi olmadan Mesleki Yeterlilik Belgesi verdiğini ileri süren kişilere itibar etmemeleri gerekmektedir.

Öte yandan Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi,  başvuru sahiplerinin bağlı bulunduğu odadaki sicil kayıtlarında yer alan bilgiler esas alınarak sistem tarafından otomatik olarak düzenlendiğinden, meslek mensuplarının yetki belgesi için başvuru yapmadan önce sicildeki unvan ve adres bilgilerini kontrol edip, varsa hatalı bilgileri düzelttirmeleri gerekmektedir. Kamuoyuna önemle duyurulur.

muĞla valİlİĞİ MUĞLA VALİLİĞİNDEN TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DUYURU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… kocadon marmarisli turizmciler ve basin mensuplariyla bulustu 1
 • mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… mehmet tosun banner 2
 • mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… Hakan Durna SM Con 05

Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Marmarisli turizmciler ve basın mensupları ile 2019 yerel seçimlerini değerlendirdi. Muğla için hazırladığı projelerinden de bahseden Kocadon, basının sorularını yanıtladı.
Sabah saatlerinde Marmaris Liman Restoran’da basın mensuplarıyla toplantı yapan Mehmet Kocadon’a Demokrat Parti İl ve ilçe yöneticileri de eşlik etti. Marmarisli basın mensupları ile gündeme ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Kocadon, “Muğla’nın ilçeleri farklı bir gelişim gösterirken, Muğla merkez maalesef bu gelişimi kendisi gösteremedi. 2016 yılından beri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım. Bodrum’a ben aday olmadım, herhangi bir dilekçem ve beyanatım bile yoktur. Kendileri beni aday gösterdiler ve kendileri aday göstermelerine rağmen bunun arkasında durmayan bir genel merkez ve bir genel başkan var. Parti koridorlarında belediye başkanlıklarını farklı boyutlara taşıyan, seç beni seçtireyim seni zihniyetiyle atanmış adaylardan başka bir şey yok. Bunun en güzel örneği Muğla’mızdır.  Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından gelirlerimiz alınınca  maaş ödeyemeyecek duruma getirdiler. Buna isyan ettiğimiz, dik durduğumuz ve kendilerinden talimat almadığımız için de bizi devre dışı bıraktılar. Muğla demokrat insanların yaşadığı bir bölgedir. Kendileri tabanını kaybettikleri için Anadolu’dan çekile çekile, Adnan Menderes, Süleyman Demirel’in tabanını oluşturan Ege’ye çekildiler. CHP ana muhalefet görevini Türkiye’de yapamamaktadır. Muğla’dan bu seçimde ana muhalefet Demokratik Parti çıkacak. Şapkamı koysam seçilirim devri bitti. Artık insanlarımız bilinçli oy kullanıyor. Değişim rüzgarının önünde durmak mümkün değil. Halkın içinden gelmedikçe dertlerini bilemedikçe yerel yönetici olunmuyor. Bizleri yatırımları engellemekle suçluyorlar. Bizler yatırım yapmalarına engel olmadık. Bunlar külliyen yalan. Beceriksizliklerini bizleri suçlayarak örtmeye çalışıyorlar. Arıtma tesisleri, alt yapı, yol, su; bunlar belediye başkanlığı değil. Bunlar zaten belediye daire başkanlıklarının görevi. Belediye başkanlığının görevi yöresine ekonomik güç katmak, yöresini kalkındırmak, yöresinde insana saygılı nesiller yetiştirmek, eğitim, sağlık, spor, sanat ve kültüre önem verip destek olmaktır. Daire başkanlarının yapması gerekeni sen yapıyorsan, sen belediye başkanı değilsin!” dedi.
mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… kocadon marmarisli turizmciler ve basin mensuplariyla bulustu 6
“KİBİRDEN, BEN BİLİRİMDEN UZAK BİR ANLAYIŞ  İLE MUĞLA’YI YÖNETMEYE TALİBİZ”
Muğla’daki değişim rüzgarının Mehmet Kocadon ile estiğini ifade eden Kocadon, “Zaman zaman diyorlar ki, Behçet başkanın oyları, şu oylar, bu oylar… Arkadaşlar, Allah herkesin yolunu açık etsin. Ancak Muğla’da Mehmet Kocadon rüzgarı esiyor. Çok iyi biliyorsunuz ki kaç tane ilçeden belediye başkan adayı çıkarttık. Demek ki bu halk bunu özlemiş, bu değişimi istiyor. Sizlerin sayesinde, bu özlenen birlik beraberliği, seçilmişler tarafından yönetilecek bir Muğla’yı, kibirden uzak, ben bilirimden uzak, ben değil biz yaparız düşüncesiyle Muğla’yı yönetmeye geldik. Ve bu seçimi kazanarak da bunu başaracağımıza inanıyorum. Önümüzde fazla bir süreç kalmadı, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaşadığımız güzel bir şeyi de sizler ile paylaşmak istiyorum. Geçenlerde Yatağan Katrancı köyüne gidecektik. Saat 21.00 gibi geleceğimizi söylemiştik maalesef yoğunluğumuzdan dolayı saat 23:00’e doğru gidebildik. O kadar mutlu oldum ki, düşünebiliyor musunuz yüzlerce insan hiçbir yere gitmemiş, o saatte bizi bekliyorlar. Bu çok güzel bir şey arkadaşlar, gönüllerde bir yere gelebildiyseniz. Sevilmek kadar güzel bir şey yok. Bu sevgiyi, ne bir makam koltuğuyla ne de parayla satın alabilirsiniz. Onun için ben hep şunu söylüyorum: Sevilmek en güzel şey. Bu süreçte de bunun mutluluğunu yaşıyorum” dedi.
“ARTIK DALAVERE İLE BU İŞLER OLMUYOR”
“PARTİ KORİDORLARINDA SEÇİM KAZANDIKLARINI ZANNEDİYORLAR”
Basın mensuplarının adaylık sürecine yönelik sorularına da cevap veren Başkan Adayı Mehmet Kocadon, genel merkezin koridorlarında hiçbir zaman kimsenin kapısının önünde beklemediğini, kimseye de yalvarmadığını belirterek, “Yapacaksan yaparsın, hesap kitap ortada, aldığımız oy ortada. Benden daha fazla oy alacak aday olduğuna inanıyorsan, onu aday gösterirsiniz. Bizim gibi insanlara da teşekkür edersin ama sen bana ısrarla Bodrum diyeceksin, sonra da kahpelik yapacaksın! Bunun adı kahpeliktir, başka bir şey değil! Ondan sonra biz aslanlar gibi meydanlara çıkınca da hakkımızda yorumlar yapıyorlar. Ben aday bile olmamışım ki Bodrum’a, sen beni yapmışsın aday, kendin yapmışsın. Ben hiçbir yere gidip de Bodrum Belediye Başkanı adayıyım demedim ama tanrım beni ne kadar çok seviyor… İşte hep iki buçuk yıldır peşinde koştuğum hedefime, bir genel başkanın yaptığı yanlış ile tekrar geri döndüm. Demek ki bu büyükşehri Allah bana nasip edecek. Bu da bunun göstergesi. Bütün seçime girecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah yollarını açık etsin ama artık dalavereyle bu işler olmuyor. Parti koridorlarında seçim kazandıklarını zannediyorlar. Muğla halkı bu sefer yapılan alicengiz oyunlarının, seç beni seçtireyim seni mantığının hepsine son verecek. Bu seçimde Muğla’da büyük bir değişim olacak ve birçok ilçelerde de bu değişim olacak. Ben bir yerel yöneticiyim, geneli bilmem ve yerelde müthiş bir değişim olacağını görebiliyorum. Bir kişi mutlu olsun diye şu yaşadığımız sıkıntılara, halkın yaşadığı şu sıkıntılara bir bakın. Bir de ittifak diyorlar! Hangi ittifaktan bahsediyorsunuz?” şeklinde konuştu.
“BEN HİÇ KİMSEYİ SUÇLAMADIM ÇÜNKÜ BÜYÜK İNSANLAR KÜÇÜK LAF ETMEZLER”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Bodrum’da yaşanan sel baskınlarına ilişkin gelen soruya da, “Bodrum’da arka arkaya sel felaketleri yaşadık. İnanın bir kere dahi geçmiş olsun telefonu açmadı, Bodrum’a gelme ihtiyacını bile hissetmedi kendisi. Niye hissetmedi? Çünkü orada her zaman ona sahip çıkan ve onun sorumluk alanında olduğu halde kendi sorumluluk alanıymış gibi suçu üstüne alan bir belediye başkanı var arkadaşlar, Mehmet Kocadon var. Bu büyükşehir sürecinde dere yataklarının benimle herhangi bir ilgisi kalmadı. 2014 yılından itibaren hepsi DSİ ve Muğla Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğundadır. Ancak dikkat ettiyseniz, ben hiç kimseyi suçlamadım çünkü büyük insanlar küçük laf etmezler. Ortada bir sıkıntı bir dert varsa, su baskını varsa, biz bir an önce onlara çare üretmek zorundayız. Vatandaşımızın mağduriyetini gidermek zorundayız. Televizyonlarda günlerce bas bas bağırılan Bodrum afetinde, iki buçuk saatte hayatı normale döndüren bir belediyeyiz biz. Televizyonda haberleri izleyip de uçakla Bodrum’a gelenler, nerede sel olmuş diye şok yaşadılar ama bazıları maalesef bir geçmiş olsun demeye bile gelemedi. Onun için birilerini suçlamaya gerek yok, gelirler gelmezler. Demek ki kendine göre bir bildikleri var ama şimdi seçim atmosferine girince herkes Bodrum’da. Kendi de gelmiyor, genel merkezden takviye güç getirttiriyor. Doğruları kendileri bildiği için yalan söyleyemedikleri için de onlara söyletiyorlar. Onlar konuşuveriyorlar” cevabını verdi.
mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… kocadon marmarisli turizmciler ve basin mensuplariyla bulustu 7 mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… kocadon marmarisli turizmciler ve basin mensuplariyla bulustu 1 mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… kocadon marmarisli turizmciler ve basin mensuplariyla bulustu 2

 

mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler