Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’YI SEÇİMLERE, KOCADON HAZIRLIYOR…

Yayınlanan

açık

kocadon MUĞLA’YI SEÇİMLERE, KOCADON HAZIRLIYOR… mugla yi secimlere kocadon hazirliyor
kocadon MUĞLA’YI SEÇİMLERE, KOCADON HAZIRLIYOR… reklam arena 4

Grup toplantıları nedeniyle Salı günleri Meclis koridorları oldukça hareketlenir.

Siyasi partilerin temsilcileri, liderlerini dinlemek üzere Meclis’e gelir.

Bunların arasında ünlü belediye başkanları da vardır. Geçen haftalarda Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen CHP grubundaydı.. Büyükerşen, Eskişehir’e yaptığı yeniliklerle adından bahsettiren bir başkan..

Ardından Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon CHP grubuna geldi. Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinledikten sonra kulise çıktığında herkesin ilgi odağı oldu.

Mehmet Kocadon’u tanımayanlar, Bodrum’a olan hayranlıklarından dolayı bu turizm beldesinin belediye başkanını görmek için çaba harcadılar.

Bodrum, artık kabına sığmayan ve dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğu için bu “Dünya Şehri”ni yönetenler de Bodrum’la birlikte ilgi görüyor.

TBMM kulislerinde, adı üzerinde ‘kulis’ yapılır. Yani medyaya yansımamış her türlü bilgiler, fısıltılar, senaryolar, tayinler, listeler, adaylıklar, bu ‘kulis’lerde yaşanır.

Muğla’yı yerel seçimlere Kocadon hazırlayacak

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da erken seçim çağrılarının yapıldığı bu günlerde, “Meclis Kulislerinde” ve CHP Genel Merkezi’nde daha fazla görünmeye başladı. Kemal Kılıçdaroğlu ile daha sık bir araya gelmeye başladı. Bu buluşmaların büyük bir bölümünde ise “siyasi kulis” kazanı kaynatılıyor.

Bunların bazılarında Bodrum’un sorunlarını görsel olarak anlatıyor ve Kılıçdaroğlu’nun tavsiyelerini alıyor. Birlikte ülke gündeminideğerlendiriyorlar..

Kocadon bu buluşmaları bazen fotoğraflı olarak  Twitter’da da paylaşıyor, duyuruyor.

Bu paylaşımların adresinin neresi olduğu belli değil. Ancak “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’yla bir araya gelerek ülke gündemini değerlendirdik”  sözlerinin Ankara’daki kulislerinde yorumlandığını söylemeliyim.

Kocadon’un Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmak istediği konuşuluyor. Bunun için nabız tutmaya ve ne getirip götüreceğine bakıldığı ileri sürülüyor. Böyle bir adaylık halinde Bodrum’a kimin belediye başkanı adayı olabileceği ismen konuşuluyor.

Böyle bir durumda CHP’nin Bodrum’u kaybetmesi ihtimali ise hiç konuşulmuyor. Çünkü, Bodrum’lu entelektüel bilinçli seçmenin kim aday olursa olsun oyunu CHP’den yana kullanacağından kimse şüphe etmiyor. Yani CHP, ‘Bodrum’da kimi koysak kazanır’ havasında..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ak Parti’nin İstanbul’dan sonra sırayla partili büyükşehir belediye başkanlarını istifaya zorlamasını fırsat bilerek, erken yerel seçim için “hodri meydan”  çağrısının arkası da dolmaya başladı.

CHP’yi yerel seçimlerde ilgi odağı MUHTARLAR olacak.

Muğla’yı yerel seçimlere de Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon hazırlayacak. Dolayısı ile Muğla’daki muhtarlar da Kocadon’un kontrolünde olacak.

Buna hafta sonu CHP Genel Merkezi’nde karar verildi. Kocadon ise yerel seçim çalışmalarına mahallelerden ve muhtarlardan başlayacak.

Muhtarlar, yerel seçimler için olmazsa olmaz olacaklar. Muğla genelinde tüm mahalleller tek tek masaya yatırılacak. Muhtarların sıkıntıları dinlenecek ve çözüm yolları aranacak. Vatandaşın dert ortağı Muhtarlar, CHP’nin de vazgeçilmezi olacak.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara olan özel ilgisini bilenler, önümüzdeki yerel seçimlerde siyasi partilerin gözbebeği muhtarlar olacak gibi görünüyor…

kocadon MUĞLA’YI SEÇİMLERE, KOCADON HAZIRLIYOR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… M
aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… reklam arena 4

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ‘Sosyal Çalışma Programı’yla Muğlalı lisans ve önlisans öğrencileri kamu kurumlarında maaş karşılığında çalışabilecek. AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle Muğla ilinin kontenjanı 489’a çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, üniversite öğrencilerinin hayata hazırlanması ve iş bulmalarına yönelik hazırlanan Sosyal Çalışma Programı uygulamaya kondu.

Buna göre, Muğla’da yaşayan lisans ve önlisans öğrencileri yaz tatili boyunca kamu kurum kuruluşlarında ücreti karşılığında çalışabilecek. Çalışmak isteyen öğrenciler İŞKUR hizmet noktaları ya da internet üzerinden başvurarak bu imkandan yararlanmaya hak kazanabilecek.

Muğla’ya daha önce 239 olarak verilen Sosyal Çalışma Programı kontenjanı, AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle 489’a çıkarıldı. Bunun için Muğla’ya yaklaşık 2 milyon liralık ödenek ayrıldı.

Bir yaz döneminde programın azami süresi 3 ay olacak. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gün olacak. Bu yıl yaz dönemi için bu süre 39 gün uygulanacak. Günlük sosyal çalışma süresi 8 saat olup, yarım saati dinlenme, haftalık çalışma süresi de 3 gün olacak.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir, Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete, üniversite öğrencilerinin hayata atılmasında programın son derece önemli olduğundan söz ederek, Muğla’ya verilen önemden dolayı başta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a teşekkür etti.

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA2
güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… reklam arena 4

Güney Ege Kalkınma Ajansı 118.Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın Başkanlığında ve Muğla Valisi Esengül Civelek’in ev sahipliğinde Muğla Karabağlar Yaylasında 25 Haziran 2019 tarihinde yapıldı.

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA1Ajansın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetlerin değerlendirildiği ve gelecek dönem çalışmaların istişare edildiği toplantıya Kurul Başkanı Denizli Valisi Hasan Karahan ve Kurul üyesi Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile Ajans Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Denizli Valisi Hasan Karahan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda öncelikle, Ajansın geçtiğimiz Şubat ayında ilan ederek yürüttüğü ve 13 Mayıs 2019 tarihinde taahhütnamelerinin teslim alınmasıyla başvuru sürecinin bittiği 2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’na değinildi.

Güçlü Sanayi Mali Destek Programı kapsamında Bölgeden 90 adet proje başvurusu yapıldığı, GEKA’dan toplam 44 milyon 380 bin TL destek tutarı talep edildiği ve böylelikle projelerin toplam bütçesinin yaklaşık 93 milyon 400 bin TL olduğu ifade edildi.

2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’nın bir diğer programı olan Temiz Üretim Mali Destek Programında ise Ajansa toplam 29 proje başvurusu gerçekleştirildiği söylendi. Söz konusu 29 proje kapsamında GEKA’dan talep edilen destek tutarının 12 milyon 500 bin TL olduğu ve başvurularda toplam proje bütçesinin yaklaşık 29 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi. Projelerin değerlendirme sürecinin devam ettiği 2019 Yılı Teklif Çağrısı kapsamında ileri ki tarihlerde değerlendirme sürecinin tamamlanacağı ve desteklenmeye hak kazanan projelerin kamuoyuyla paylaşılacağı da ifade edildi.

Ajansın bir diğer destek mekanizması olan ve 16 Nisan 2019’da kamuoyuna ilan edilen 2019 Yılı Teknik Destek Programına da değinen GEKA Yönetim Kurulu, Mart-Nisan dönemi başvurularının tamamlandığı ve 14 adet Teknik Destek Projesinin değerlendirme sürecini geçtiğini belirtti. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almalarını sağlayan Teknik Destek Programının toplam bütçesinin 1 milyon TL olduğu, Mayıs-Haziran dönemi proje kabullerinin devam ettiği ve yılsonuna kadar devam edecek program için bölgeden uygun proje başvurularının beklendiği de ifade edildi.

Bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak projelerin fizibilite çalışmalarının desteklenmesinin amaçlandığı ve 10 Mayıs 2019 tarihinde ilan edilen 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programının konuşulduğu toplantıda, program için toplam bütçenin 2 milyon TL olduğu söylendi. Faaliyet başına desteğin en fazla 200 bin TL olarak belirlendiği programa, Bölgedeki kurum ve kuruluşların başvuru yapabileceği ifade edildi. GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizli Valisi Karahan desteklerden faydalanmak isteyen başvuru sahiplerinin GEKA’yı yakından takip etmeleri gerektiğini tavsiye etti.

Toplantının son bölümünde güdümlü proje destekleri kapsamında yürütülen çalışmalar, proje faaliyetleri ile bu kapsamdaki etkinliklerin değerlendirilerek yapılabilecek faaliyetler ile planlanan program katılımlarının görüşüleceği ifade edildi. Hasan Karahan, Yönetim Kurulu üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederken toplantıda alınacak kararların bölge ve ülke için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

 

 

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

motosiklet hırsızlığı MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ… motosiklet h  rs  zlar
motosiklet hırsızlığı MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ… reklam arena 4

Milas ve Bodrum’da motosiklet hırsızlığı yaptığı belirlenen 2 şüpheli, Milas polisinin operasyonuyla kıskıvrak yakaladı. Çalıntı motosikletle yakalanan zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Milas’ta bir motosikletin çalınması üzerine çalışma başlatan Milas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri tespit ettikten sonra düğmeye bastı.  Milas’tan çaldıkları motosikletle Bodrum’a kaçan ve Bodrum’da da bir motosiklet çaldıkları belirlenen A.B. ve H.I., Milas polisinin operasyonunda çalıntı motorlarla birlikte yakalandı.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinden Milas’a geldikleri sırada Bafa’daki bir dinlenme tesisinden de 1 adet dizüstü bilgisayar çaldığı öğrenilen zanlılar, emniyetteki ifade işlemlerinin ve sağlık kontrollerinin ardından hırsızlık suçlamasıyla Milas Adliyesi’ne sevk edildi. Zanlılar, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Kaynak: Günaydın Milas

motosiklet hırsızlığı MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler