Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BİLİNÇSİZ VE BENCİL SÜRÜCÜLER HAKKIMIZI GASP EDİYOR…

Yayınlanan

açık

engelli BİLİNÇSİZ VE BENCİL SÜRÜCÜLER HAKKIMIZI GASP EDİYOR… ali peltek engelliye ulasim hakki yok 4
  • engelli BİLİNÇSİZ VE BENCİL SÜRÜCÜLER HAKKIMIZI GASP EDİYOR… mehmet tosun banner 2
  • engelli BİLİNÇSİZ VE BENCİL SÜRÜCÜLER HAKKIMIZI GASP EDİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Kamusal alanda erişilebilirlik hakkı gereğince, sosyal yaşamlarını fırsat eşitliği ilkesince sorunsuz bir şekilde sürdürmek isteyen engellilerin çilesi bitmiyor.

Bu duruma en son örneği BOYENDER denetleme kurulu başkanı Ali Peltek verdi. Trafikte yaşadığı sorunları kolluk kuvvetlerine bildirip adli süreç başlatan Peltek, erişilebilirlik hakkını gasp eden sürücüler hakkındaki davanın takipsizlik kararıyla sonuçlanmasını tepkiyle karşıladığını bildirdi. Peltek, konu hakkındaki görüşlerini şöyle bildirdi :engelli BİLİNÇSİZ VE BENCİL SÜRÜCÜLER HAKKIMIZI GASP EDİYOR… ali peltek engelliye yasam hakki yok 1 ”Dezavantajlarla dolu yaşam standardımız var. Sosyal hayatta yer bulabilmek için akülü araç kullanmak zorundayım. Kaymakamlık tarafından verilen aracımla günlük yaşantımı sürdürmeye çalışıyorum. Yalnız, gelin görün ki trafikte karşılaştığım sorunların üstüne bir de adli süreçte yaşadığım son durum işin vahametini gözler önüne serdi. Trafikte akülü aracımla seyir halindeyken iki kere istenmeyen olay yaşadım. Tehdit edildim hakarete uğradım. Doğal olarak ikisinde de kolluk kuvvetlerine başvurup adli süreç başlattım. Ama ne yazık ki ikisinde de çok güvendiğim adalet dağıttığını düşündüğüm mahkemeler tarafından takipsizlik kararı ile karşılaştım. Bilinçsiz ve bencil sürücüler bizlerin hayatını oldukça zorlaştırıyor. Engelli park alanlarını işgal, kaldırım iniş – çıkışlarına park, trafikte sıkıştırma, geçiş hakkını engelleme gibi daha bir çok alanda gasp edilen haklarımızın üstüne, adli makamların bu tutumu hüsrana uğrattı beni. Dernek olarak, milletvekili, belediye başkanı, kaymakam ve valiliğe dosya sunup, çözüm üretilmesini istememize rağmen hala bir sonuca ulaşamadık. Artık konuyu izah ederken makul cümleler kurmaktan sıkıldım. Agresif bir şekilde şahsi olarak bu sorunu işaret edip bazı protestolarda bulunup konuya dikkat çekmeyi düşünüyorum. Ya, kullandığım aracı meydanda yakacağım, ya, silahlanıp kendi hakkımı kendim korumak adına yetki başvurusunda bulunacağım, ya da bu kararı veren sistemi mahkemeye vereceğim” dedi.

engelli BİLİNÇSİZ VE BENCİL SÜRÜCÜLER HAKKIMIZI GASP EDİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… yal  kavakspor ali ihsan tekin
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 2
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… Hakan Durna SM Con 05

Yalıkavakspor Hentbol Takımının teknik sorumlusu Ali İhsan Tekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevini bıraktığını açıkladı. 

Bugün itibarıyla Yalıkavak Spor Kulübünden ayrılmış bulunmaktayım diye başlayan görevden ayrılma mesajı şöyle;

“Uzun vade de yaptığımız planlarda ortak noktada buluşamamız ve takımın ligde kalması garanti olması sebebi ile ekonomik anlamda takımı daha fazla yormamak için ligin bitimine 4 hafta kala ayrıldım. Burada bana destek olan sporcu, yönetici ve teknik ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin.”

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser5
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 2
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… Hakan Durna SM Con 05

Deniz kirlenirse kim gelir buraya!

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’te düzenlenen konserde konuştu. Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çeken Kaynar, işe Turgutreis’te başlayacağını bir kere daha tekrar etti.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser6

Yıllardır fosseptiği denize döküyorlar…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’te düzenlenen açık hava etkinliğine katıldı. Etkinlikte Can&Aylin grubu bir konser verdi. Meydanı dolduran yüzlerce Turgutreisli çalan parçalara eşlik etti, bol bol dans etti. Etkinlikte konuşan Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çekerek; “Her gittiğim yerde söylüyorum, burada bir kez daha ısrarla tekrar ediyorum; Bodrum’un en sorunlu beldesi Turgutreis. Burada çok ciddi alt yapı sorunları var. Sokaklara akan pis suların içinde çocuklarımız oynuyor. Vatandaşlarımız büyük sıkıntı çekiyor. Yıllardır Turgutreis’in fosseptiği çökme yapılıp biraz dinlendikten sonra arıtılmadan denize bırakılıyor. Yazık günah değil mi? Deniz kirlenirse kim gelir buraya? Deniz sadece Turgutreis’te kirlenmiyor ki! Buradan bu atıklar Gümüşlük’e, Yalıkavak’a gitmiyor mu? Çok acilen Turgutreis’te alt yapıyı çözmeliyiz. O yüzden işe Turgutreis’ten başlayacağım” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar daha sonra Can&Aylin ikilisinin şarkılarına eşlik etti, vatandaşlarla birlikte güzel bir gece geçirdi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser3

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Konacık Mahallesinde meydana gelen yangın söndürülürken, personel lojmanı olarak kullanılan binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. 

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 1Bugün öğle saatlerinde Konacık Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin personel lojmanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi ile dumanları fark eden çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri söndürme çalışması yaptığı sırada polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı hazır bekledi. İtfaiye ekipleri, yaptığı yoğun müdahale sonrasında yangın söndürerek soğutma çalışması yaptı. Polis ve itfaiye yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme yaparken lojmanda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 3

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler