Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KOÇYİĞİT: BODRUM GENÇ VOLKANLARIN OLDUĞU BÖLGEDE…

Yayınlanan

açık

deprem KOÇYİĞİT: BODRUM GENÇ VOLKANLARIN OLDUĞU BÖLGEDE… prof dr ali kocyi  it bodrum alt  ya hazir olsun

Bodrum Yarımadası’nda richter ölçeğine göre 6, Milas’ta 6,5 şiddetinde deprem bekleniyor.

Türkiye’nin deprem haritasını hazırlayan 3 uzmandan birisi olan Türkiye Deprem Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Koçyiğit, Bodrum Kaymakamlığı’nın davetlisi olarak geldiği ilçemizde, “Bodrum Yarımadası’nın Depremselliği, Deprem Gerçeği ve Deprem Kaynakları” konulu bir konferans verdi. Herodot Kültür Merkezi’ndeki konferansı Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu da izledi.

HENÜZ ENERJİSİ BOŞALMAYAN HATLAR VAR…

Bodrum’un deprem gerçeğini bir sunum eşliğinde anlatan Koçyiğit, Muğla bölgesindeki tüm aktif fay hatlarını, deprem potansiyelleri ve mevcut deprem tehlikeleri ile ilgili bilimsel verileri paylaştı. Koçyiğit, özellikle Milas fay hattının en az 6.5 şiddetindeki bir depreme gebe olduğunu söyledi.

deprem KOÇYİĞİT: BODRUM GENÇ VOLKANLARIN OLDUĞU BÖLGEDE… prof dr ali kocyi  it bodrum alt  ya hazir olsun 2BODRUM BİRİNCİ DERECE DEPREM BÖLGESİNDE…

ODTÜ Öğretim Üyesi Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Ali Koçyiğit, Bodrum’da deprem hareketliliğinin 21 Temmuz 2017’de meydana gelen 6.6 şiddetinndeki depremle başlamadığını, bu hareketlerin ciddi anlamda 1 Mayıs 2014’ten itibaren izlendiğini söyleyerek “Bodrum genç volkanların olduğu bir bölgede. 500 yıl içinde bu bölgede 15-16 adet 6’nın üzerindeki şiddette deprem meydana geldi. Bodrum yarımadası olarak birinci derecede deprem bölgesindeyiz” diye konuştu.

DEPREMLERİN HEPSİ ARTÇI DEĞİLDİ…

Bodrum yarımadasının ve çevresindeki bölgenin pek çok fay hattı ile çevrili olduunu ve bunlardan bazılarının Milas’tan Didim’e uzandığını, bazılarının Gökova körfezi boyunca devam ettiğini ve Bodrum’a kadar ulaştığını belirten Koçyiğit, “Bu faylardan bazıları aktif. Bazıları da 21 Temmuz’da aktif hale geldi  ve kendilerine özgü ayrı depremler yarattılar. Yani yaşadığımız depremlerin hepsi artçı değildi. Işınsal enerji, Karaada, Yalı ve içmeler ile Havaalanı bölgesine kadar uzanan ancak bugüne kadar bir deprem yaratacak enerjiye sahip bulunmayan faylara enerji ekledi. Bu sayede yeni depremler üredi. Bu bir enerji göçüydü. Mumcular ve Karaova’yı da içine alan ve gökova koyunun hemen yakınından geçen Yeniköy Fayında 13 ve 14 ağustos 2017 tarihlerinde yaşanan depremler 5 şiddetindeydi. Biz bu faylardan 6 büyüklüğünde deprem bekliyoruz. Olursa, bu bölge rahatlar. Nitekim, etkinilk devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Bodrum yarımadasında uzunlukları birkaç kilometre ile 13-16 km arasında değişen faylar bulunduğunu söyleyen Koçyiğit, şöyle devam etti:

“Pazar dağı yamacında, Karaada’nın kuzeyinde, Kumbahçe’de, Akyarlar’da, Bitez Koyu’nda, Bağla kıyılarındaki faylar, 5-6 şiddetinde deprem yaratabilecek potansiyeldedir. Bunlar karadaki fay hatları. Ancak deniz tabanındaki fayları bilmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, bu fayları araştırarak haritasını çıkarabilcek güçtedir.Bu konuda çalışmaların bir an önce başlatılmasında yarar var.”

deprem KOÇYİĞİT: BODRUM GENÇ VOLKANLARIN OLDUĞU BÖLGEDE… prof dr ali kocyi  it bodrum alt  ya hazir olsun 3BU BÖLGEDE AKTİF ÜÇ ADET YANARDAĞ VAR…

Bodrum’un 1481 yılından 21 Temmuz 2017 tarihine kadar pek çok deprem yaşadığını ve bunlardan büyük bölümünün de 7 ve üzerinde olduğunu anlatan Prof. Dr. Ali Koçyiğit, bölgede “volkanik” oluşumlara özellikle dikkat çekti. Bodrum’un volkanik etki altında olduğunu, Datça Yarımadası’nın Knidos antik kenti bölgesinden başlayarak Atina’nın güneyine kadar uzanan bir yanardağ sırası olduğunu ve Bodrum’un da bu hattın en doğu ucunda yer aldığını kaydeden Koçyiit, “Yalı Volkanı, Nisyros volkanı ve Tilos volkanı aktif yanardağlardır. Magma bu bölgede yukarıya doğru yükselmiş durumda. Dolayısıyla ısı yukarıya yansıyor. İçmeler’deki sıcak su buradan kaynaklanıyor. Faylar, ısıyı yüzeye çıkarıyor. Tüm sorun bunların yerini bilmek ve bilinçlenmek” diye konuştu.

AFRİKA PLAKASI MAGMA İLE ARAMIZDAKİ TEK ENGEL…

Bodrum’u da etkisi altına alan bölgede en büyük depremin 1481 yılında Rodos’ta yaşandığını ve 7.5 şiddetindeki bu deprem nedeniyle 3.5 metre boyunda tsunami dalgaları oluştuğunu belirten Koçyiğit, bu dalgaların Bodrum Datça, Marmaris ve Fethiy kıyılarına ulaştığında 1.5 metreye indiğini anlattı. Bodrum yakınlarındaki depremlerin 1493, 1926 ve 1933 yıllarında yaşandığını ve bunların tümünün 6 ve üzerinde şiddette meydana geldiğini kaydeden Koçyiğit, “Bu demektir ki Bodrum’da 500 yıl içinde 15-16 adet 6 ve üzerinde deprem yaşandı. Biz, genç volkanların olduğu bir yerdeyiz ve kabuk çok ince. Yerden gelen ısı miktarı fazla. Bunun dışında Girit’ten itibaren Güllük körfezine kadar olan bölgede yerin 50 km kadar derinine indiimizde burada magma ile aramızda African Plate adını verdiğimiz bir tabaka olduğunu görüyoruz. Bu tabaka, magmayı bizden ayırıyor. Aynı zamanda Afrika kıtasının Anadolunun altına doğru ilerlemesini sağlayan doğa olayı da bu bölgede yaşanıyor. Tüm depremleri kontrol eden alan burası” dedi.

MİLAS’TA TEHLİKE VAR…

Milas’ın zayıf bir zemin üzerinde konuşlandığını ve yerleşim alanının deprem bölgesinde yer aldığını da anlatan Prof. Dr. Ali Koçyiğit, “Milas bölgesinde doğuyu sınırlayan Menteş Fayı ile Milas fayı bulunmakta.. Bir de Bafa’ya kadar uzanan 35 kilometre uzunluğunda bir fay var. Bu fayların tamamı aktif ve 6.5 şiddetinde deprem üretme potansiyeline sahip” diye konuştu.

Koçyiğit, Muğla il genelinin, Gökova Körfezi’nin ve Ören’in depremselliği ve deprem hareketlilliği hakkında da ayrıntılı bilgiler verdi.

DEPREM EĞİTİMİ OKULLARDA VERİLMELİ…

Bodrum yarımadası ve çevresinn birinci derece deprem kuşağında yer aldığını ve Muğla il sınırları içinde 7 ve üzerinde deprem üretme potansiyeline sahip aktif fay hatları bulunduğunu söyleyen Koçyiğit, “Bunlar gerek tarihsel ve gerekse aletsel dönem depremleriyle de kanıtlanmıştır” dedi.

Konferansın sonunda önerilerini de paylaşan Prof. Dr. Ali Koçyiğit, Türkiye’de bireylerin ilk ve orta öğretim düzeyinden itibaren deprem başta olmak üzere tüm doğal afetler konusunda örgün öğretimv e eğitime tabi tutulması gerektiğine işaret etti. Koçyiğit, bu konuda zorunlu derslerin orta öğretim programlarına konulmasını, Türkiye’de acil olarak güncel bir deprem haritası çıkarılmasını ve imar izinleri ile yapılaşmanın bu haritalar dikkate alınarak depreme dayanıklı bölgelerde yoğunlaştırılmasını da sunumunun sonuç bölümünde dile getirdi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI SİTE SAHİLLERİNE KADAR UZANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum göçmen GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI SİTE SAHİLLERİNE KADAR UZANDI… arena g    menler

Ortakent Mahallesinde bulunan bir sitesinin sahil kısmından göçmen kaçakçılığı yapılacağı yönünde istihbari bilgiler elde edilmesi üzerine, Bodrum KOM Grup Amirliğince harekete geçildi. KOM Grup Amirliğince yapılan çalışmalarda, olayın organizatörleri olduğu tespit edilen 8 Türk  (A.K, T.K, S.B, H.G, Y.G, K.K, A.C, T.G) ile 1 Suriye uyruklu (M.M.) toplam 9 şahıs fiziki takibe alındı.

Şahıslardan K.K, H.G. ve Y.G. Gümbet Kavşağı civarında buluşarak göçmen şahısları almak üzere bir otele hareket ettikleri belirlendi. Otelden alınan göçmen şahıslar Y.G. idaresindeki araca bindirildiği ve çıkış noktasına doğru ilerlediği esnada A.C. idaresinde bulunan beyaz renkli bir aracın göçmen şahısların binmiş olduğu araca öncülük ettiği tespit edildi. Takibe alınan diğer şahısların ise denize hakim bir noktada durdukları Sahil Güvenlik ve polislerin olay yerine gelip gelmediklerini gözetledikleri belirlendi. Sitede güvenlik görevlisi olarak görev yapan A.K ve T.K isimli şahısların sahilde göçmen şahısları bekledikleri ve çıkış hazırlıkları yaptıkları KOM ekiplerince anbean kayıt edildi. KOM Grup amirliği ekipleri, göçmenler sahil kenarına getirildiğinde operasyona başladı ve Cumhuriyet Savcısının talimatıyla önceden takibe alınan 9 kişi eş zamanlı olarak gözaltına alındı. Bugün mahkemeye çıkarılan 9 kişiden T.Y. ve T.Ş. adli kontrol ile serbest kalırken, diğer şüpheliler tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ESERLERİYLE DEĞİL, DEDİKODU VE İFTİRALARLA TOPLUMUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

nevzat kanber ESERLERİYLE DEĞİL, DEDİKODU VE İFTİRALARLA TOPLUMUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR… nevzat kanber iyi parti ilce baskani 2

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından bir basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen basın açıklamasında geçtiğimiz günlerde CHP Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Yerel Seçimler Değerlendirme toplantısında dile getirilen bazı söylemler hakkında açıklama yapan İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber; “Partimize oy veren vatandaşlarımız, partimizin Genel Sekreteri Sayın Cihan Paçacı ve Bodrum Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Tosun hakkında kullanılan bazı ifadelere karşı duruşumuzu dile getirmek adına, bu basın toplantısını yapma mecburiyeti doğmuştur” dedi.

nevzat kanber ESERLERİYLE DEĞİL, DEDİKODU VE İFTİRALARLA TOPLUMUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR… nevzat kanber iyi parti ilce baskani 4

İYİ Parti Bodrum İlçe Binasında İlçe Başkanı Nevzat Kanber tarafından düzenlenen basın açıklamasına İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Mehmet Onur Şahbaz, Belediye Meclis Üyesi Adayları Atilla Serttaş, Erkan Özşeker, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Partililer katıldı.

İYİ Parti ile CHP Genel Merkezleri arasında varılan uzlaşma gereğince, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerinde 2 parti arasında oldukça kapsamlı bir ittifak çalışması olduğunun altını çizen İlçe Başkan Nevzat Kanber şunları söyledi;

“Muğla da bu kapsamda ittifak yapılacak iller arasındadır. An itibariyle, ilçeler bazındaki çalışmaların da olumlu sonlandırılması durumunda, 2 parti ilimizde birbirini destekleyerek seçime girecektir.

Değerli arkadaşlar, siyaset vatandaşa hizmet için yapılır. Bizler siyasete bir kavga alanı olarak bakmıyoruz. Vatandaşlarımızın, hangi partiden, hangi dinden, etnik kökenden, ideolojik görüşten geldiğine bakmadan, yaşamını kolaylaştıracak, daha kaliteli bir yaşam süreceği hizmetleri üretebileceğimiz bir uğraş olarak görüyoruz. Bu mücadeleyi yaparken, farklı siyasi partiler ve adaylarla yarışmak demokrasinin bir gereğidir. Ancak siyasette nezaketin ve saygının bir kenara bırakılmasını yadırgıyor ve şiddetle kınıyoruz.

Önceki gün yaşananlar da maalesef, hele hele Türkiye genelinde birbirlerine güç vermek için yola çıkmış 2 partiden birinin üyelerine hiç yakışmadı. Görüntüleri üzüntüyle izledik. Sadece kendi adımıza değil, CHP’nin bu düşüncede olmayan üye ve seçmenleri açısından da üzüldük. Bir partide İlçe Başkanlığı yapmış bir kişinin, hangi partiden olursa olsun, seçmenleri küçümsemek-aşağılamak gayesiyle söylediği ifadeleri kabul etmek mümkün değildir.”

nevzat kanber ESERLERİYLE DEĞİL, DEDİKODU VE İFTİRALARLA TOPLUMUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR… nevzat kanber iyi parti ilce baskani 1İlçe Başkanı Kanber; “Çöpçü İfadesine Takılmış Değiliz”

CHP İlçe Başkanlığı basın toplantısında söylenen “Çöpçü” ifadesine takılı kalmadıklarını ifade eden Başkan Kanber; “Kaldı ki biz orada kullanılan “Çöpçü” ifadesine de takılmış değiliz. Bu gerçekten zor bir mesleği icra eden; saygı duyduğumuz, şehirlerimizin gizli kahramanı emekçilerin yaptığı bir meslek. Siyaseti vatandaşa hizmetkarlık aracı olarak gören bizler, bu ifadeden sadece gurur duyarız. Ancak ifadenin, bir partiye oy vermiş ya da o parti için çaba gösteren insanları aşağılamak, küçümsemek maksadıyla kullanıldığının açık olması kabul edilemez. Burada üzücü olan bir diğer durum ise, bu ifadelere bazı partililerin yoğun alkışlarla destek vermesi ve orada bulunan İl ve İlçe Başkanları ile Bodrum Belediye Başkan adaylarından hiç birinin bu yakışıksız duruma müdahale etmemesidir. Bodrum’u yönetme iddiasında olan bu arkadaşlarımızın, bu tavırlarını da vatandaşlarımızın dikkatine sunuyorum. İsimlerini öğrenememekle birlikte, bu konuyla ilgili basına kapalı bölümde uyarı ve eleştiri yapan birkaç CHP’li arkadaşa da buradan teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın, İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı hakkında söylediği sözlere de değinen Başkan Kanber; “Değerli basın mensupları; Toplantıda yaşanan 2. saygısızlık ise, Genel Sekreterimiz Sayın Cihan Paçacı’nın şahsına yönelik yapılmıştır. İlçe Başkanı Halil Karahan’ın, konuşmasının bir bölümünde Sayın Paçacıya yönelik “Patavatsız” ve “Haddini Aşan” şeklindeki ifadelerini, buradan kendisine iade ediyorum. Siyasette nezaket kadar, haddini bilmek ve saygılı olmak önemli erdemlerdendir” diyerek, İlçe Başkanı Halil Karahan’ın bir an önce özür dilemesini beklediklerini belirtti.

“Eserleriyle değil, dedikodu ve iftiralar ile toplumun kafasını karıştırıyorlar”

Başkan Kanber; “Toplantıda gündeme getirilen son konu ise gerçekten üzüntü ve acıyarak izlediğimiz bir başlık oldu. Siyasette yaptıklarıyla, eserleriyle öne çıkıp kabul göremeyenlerin, dedikodu ve iftiralarla toplumun kafasını karıştırmaya, bundan nemalanmaya çalıştıklarını görmek bize üzüntü verdi. CHP’nin 8 Belediye Başkan Aday Adayından birinin, 2009 yılında yaşanmış üzücü adli bir olayı, adayımız Sayın Mehmet Tosun’a bağlamaya çalışması en hafif tabiriyle iftiracılıktır. Alkollü 4 gencin karıştığı üzücü bir kavga, olayın ayrıntıları daha o yıllarda basında yer almış, sayın başkanımız da bu konuyla ilgili gerekli açıklamaları yapmış, olayın tarafları yasal merciler önüne çıkmış ve hiçbir siyasal tarafı olmadığı açıkken, bugün bunu siyaseten bir şeyler elde etmek gayesiyle gündeme getirmek, topluma bu olay üzerinden kaygılandırıcı mesajlar vermeye çalışmak, gerçekten anlaşılabilir ve kabul edilebilir bir siyasetçi duruşu değildir. Halkımız artık bu tür yalan ve iftiralara gereken cevabı verecektir” dedi.

nevzat kanber ESERLERİYLE DEĞİL, DEDİKODU VE İFTİRALARLA TOPLUMUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR… nevzat kanber iyi parti ilce baskani 3“Bodrum halkı Mehmet Tosun’u Bodrum Belediye Başkanı olarak görmek istiyor”

Yapılan tüm anketlerde ve sokakta vatandaşların Mehmet Tosun’u Bodrum Belediye Başkanı olarak görmek istediklerinin altını çizen İlçe Başkanı Nevzat Kanber şunları söyledi;

“Değerli basın mensupları, önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Bu yerel seçimler, Bodrum için son şans, köprüden önceki son çıkıştır. Bodrum’un sorunları artık ötelenemez, zamana yayılamaz. Bu seçimde Bodrum’un sorunlarını çözecek, Bodrum Belediyesi’ni vatandaşıyla buluşturacak, güler yüzlü, çalışkan hem de çok çalışkan, işinin ehli, dürüst bir başkan seçmeye ihtiyacımız var. Biz Sayın Mehmet Tosun’u bu niteliklere fazlasıyla sahip bir siyasetçi olarak halkımızın önüne çıkarttık ve müthiş bir teveccühle karşılaştık. Yapılan bütün anketlerde de, sokakta da vatandaşımızın Sayın Tosun’u Bodrum Belediye Başkanı olarak görmek istediğini görüyoruz. İttifak ortaklığına yürüdüğümüz sevgili CHP’li dostlarımıza da bu tür şık olmayan yol ve yöntemlerle değil de, yıllardır yönettikleri Bodrum’un sorunlarını nasıl çözeceklerine dair projeleriyle gündeme gelmelerini öneriyoruz.

Değerli Basın mensupları, Sayın Mehmet Tosun halen İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıdır. Kendisinin CHP toplantısında iddia edildiği gibi hiçbir şekilde CHP’nin adayı olmak üzere kişisel bir girişimi bulunmamıştır. İttifak görüşmeleri sırasında bu teklif, yani Sayın Mehmet Tosun’un CHP’den aday olması ve 2 parti meclis listesinin de tek liste olarak yapılması önerisi, görüşmeleri yürüten CHP heyeti tarafından gelmiştir. Bunun da Bodrum kamuoyu tarafından bilinmesini rica ederiz.

Önümüzdeki sürecin Bodrum’a hayırlı olmasını diliyor, Bodrumlu hemşerilerimize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Teşekkür ederiz.”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI TÜRKİYE KUPASINDA ÇEYREK FİNALDE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavakspor hentbol DENİZİN KIZLARI TÜRKİYE KUPASINDA ÇEYREK FİNALDE… yalikavakspor kadin hentbol takimi

Bodrum’a Hentbolde Süper Lig heyecanını yaşatan Yalıkavak Spor Kulübü, geçtiğimiz hafta oynadığı eleme maçlarında gösterdiği üstün performansı ile Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) tarafından düzenlenen THF Türkiye Kupası Maçları 2. Turu C Gurubu ikincisi olarak, çeyrek finale yükseldi.

İkinci tur maçları kapsamında ilk maçını Mardin Belediye Spor ile oynayan ve bu maçı kazanarak çeyrek finali garantileyen Yalıkavak Spor Kulübü, gurup ikincisi olarak tamamladığı karşılaşmaların sonunda THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası Çeyrek Final mücadelelerinde Bodrum Bayrağını dalgalandırmaya hak kazandı.

4 grupta oynanan Hentbol Kadınlar Türkiye kupası 2. tur maçlarının ardından A grubunda Yenimahalle Belediyesi SK ve Ardeşen GSK, B grubunda Üsküdar Belediyesi SK ve Aksaray Belediyesi GSK, C grubudan Muratpaşa Belediyesi SK ve Yalıkavakspor, D grubunda ise Kastamonu Belediyesi GSK ve İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK gruplarında ilk iki sırayı alıp çeyrek finalist oldular.

Çeyrek final karşılaşmaları kapsamında ilk maçlarını 27 Şubat tarihinde oynayacak olan Yalıkavak Spor Kulübü, lider Kastamonu Belediyesi GSK ile karşılaşacak.

Eşleşmelerin ardından konuya ilişkin bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, aldıkları sonuçlardan çok memnun olduklarını belirterek, şu açıklamayı yaptı;

“Henüz süper lige yeni çıkan bir takım olarak, hedeflerimize doğru emin adımlarla yürüyoruz. Bizim her zaman kazanmaya olan kararlılığımız, her çıktığımız maçta en büyük motivasyonumuz oluyor. Oynadığımız kupa maçlarında neredeyse bütün rakiplerimizi eleyerek, kupada çeyrek finale kadar yükseldik.

Kupa maçlarında eşleştiğimiz Kastamonu Belediyesi GSK, THF Kadınlar Süper Ligi Lideri konumunda. Yani artık rakiplerimiz oldukça güçlü. Önümüzde uzunca bir süremiz var. Lig maçlarımız var. Türkiye Kupası’nı hedefimizin odağına yerleştirdik. 27 Şubat’a kadar iyi hazırlanıp, kupa mücadelemizi devam ettirmek en büyük amacımız. Biz birbirimize inanıyoruz. Bu mücadeleyi de kazanmak en büyük arzumuz. Kendi evimizde lider takımı ağırlayacağız. Bu da bizim en büyük avantajımız. Seyircimizin, Bodrum’un bize desteği o maçta tam olacaktır. Bu da bizim en büyük motivasyon kaynağımız olacaktır. O nedenle maça daha avantajlı başlayacağımızı düşünüyorum.”

Hentbol Türkiye Kadınlar Kupası Çeyrek Final mücadelesinde lider Kastamonu Belediyesi GSK ile Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda karşılaşacak olan Yalıkavak Spor Kulübü, 16 Mart tarihinde maçın rövanşını Kastamonu’da oynayacak. Her iki maçın sonunda avantajlı olan takım, Ardeşen GSK – Üsküdar Belediyesi SK karşılaşmalarının kazananı ile yarı final maçı oynayacak.

Okumaya devam et

Son Haberler