Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR… 

Yayınlanan

açık

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  nihat ozturk uretecekleri gherekce kalmadi 1
  • öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  mehmet tosun banner 2
  • öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  Hakan Durna SM Con 05

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, dün AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığında yaptığı basın toplantısında, Bodrum’un kronik sorunlarından olan katı atık depolama alanıyla ilgili sorunun çözülmesinin ilk adımı olan yer tahsisin yapıldığı müjdesini verdi.

Öztürk, son yıllarda Bodrum’un en büyük sorunlarından birisi olan katı atık depolama alanı ile ilgili olarak, “Biz 2017 yılında hâlâ Bodrum’un çöp problemini konuşuyorsak bu beceriksiz yerel yönetimlerin sonucudur” dedi.

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  mugla milletvekili nihat ozturk 2

İTİRAZIN YERE DEĞİL 7 BİN AĞAÇ KESİMİNEYDİ…

Bodrum’un çöplük ve su sorununun yıllardır var olduğunu savunan Nihat Öztürk, “Biz Türkiye’nin her yerindeki su, çöp gibi sorunlarda yerel yönetimlere destek olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bodrum’da çöp konusu çok siyasallaştırıldı. Birileri ayda bir çıkıp basın toplantısı yaparak bunu siyasi malzeme haline getirdi. Bizim çöp depolama tesisine bir şerhimiz yoktu, yeri ile alakalı bir şerhimiz vardı. Onu da bir siyasi şovmuş gibi algıladılar. Bizim böyle bir derdimiz yoktu. Daha önce Fethiye’de, Marmaris’te, Milas’ta ve merkezde bu çöp depolama tesislerine yer tahsisi konusunda Orman Bakanlığı’mızla birlikte destek olduk, işlerini zorlaştırmadık. Orman Bakanlığı Sazköy’deki yer tahsis etti. Benim bölge milletvekili olarak itirazım orada 7 bine yakın bir ağaç kesimi söz konusuydu, benim itirazım buna idi” diye konuştu.

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  mugla milletvekili nihat ozturk 1‘3 PROBLEMSİZ ALAN TESPİT ETTİK’

Firmanın ihaleyi aldığını ve yer teslimi yapıldıktan sonra makinelerin alana girdiğini kaydeden Öztürk inşaatın altından bir tarih çıktığını belirterek şunları kaydetti:

“Alanda Leleg dönemine ait tarihi eserler bulundu. Tarihi eserler bulununca SİT kurulu ‘Burada bir kültür mirası yatıyor, burada çöplük olamaz’ dedi. Bunu AK Parti milletvekili olarak biz yapmadık. Bunun üzerine yer çıkmaza girdi. Biz SİT kurulunun kararının arkasında durduk ve oradaki doğa ve tarih katliamına engel olduk. Beni eleştirenler ise ‘Biz tarih falan dinlemeyiz. Arkeolojik alan, SİT dinlemeyiz orada çöplük yapmak istiyoruz’ diyorlar. Bugün itibarıyla 3 tane problemsiz alan tespit ettik. Bu 3 alan koordinatları ile beraber büyükşehir belediyesine verildi. Artık Bodrum yaz aylarında yanan çöplüğü ile haberlere konu olmasın. Çünkü Bodrum sadece Türkiye’nin değil dünyanın bir turizm markası. Bu problemin bizim problemimiz olduğunu düşünerek el birliği ile yol aldığımızı düşünüyoruz. Biz siyaseten ‘Belediye burada hizmet yapmasın’ mantığı hiç gütmedik. Çöplük konusunda da bunu gösterdik. Biz Bodrum’u siyasete alet etmeyecek kadar duyarlıyız ama beceriksizliklerini birtakım bahanelerin arkasına saklamasınlar.”

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  mugla milletvekili nihat ozturk 3SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR… 

Muğla’nın su ve çöp problemini çözmesi gerekenin belediyeler olduğunu belirten Milletvekili Nihat Öztürk, “Bu arkadaşlar bu işleri becermiyorlarsa lütfen 2019’da aday olmasınlar. Milletin önüne çıkıp oy isteyeceksiniz ama milleti çaresizliğe terk edeceksiniz. Biz yer tahsisi konusunda elimizden geleni yaptık. Biz 2017 yılında hâlâ Bodrum’un çöp problemini konuşuyorsak bu beceriksiz yerel yönetimlerin sonucudur. 2019’da biz beceriksiz yerel yönetimler istemiyoruz. Biz 2019’da hem yerel belediyelere hem de Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne talibiz. Geldiğimiz zaman da göreceksiniz 6 ayda bütün problemler nasıl çözülüyor” dedi.

Toplantı sonunda AK Parti’nin iktidara gelişinin 15’inci yılı nedeniyle bir pasta kesildi.

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  20171103 121027 1

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… 3921
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 2
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Ticaret Odası tarafından konaklama işletmelerine yönelik seminer 29 Mart 2019 Cuma günü düzenleniyor.

Seminerde Bodrum’un 2019 yılı turizmine hazırlıklarının makro ve mikro açıdan değerlendirmesini içeren güncel konulara değinileceği seminerde güncel ve pratik sektörel analiz yapılacak. Konaklama şirketlerin kuruluş amacı, kurucuların değer ve inançları, aile şirketlerinin işleyiş şekli ve sürdürülebilir işletmenin oluşturulmasındaki aşamalar gibi konu başlıklarının konuşulacağı “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ SEMİNERİ”yle, doğru yönetildiklerinde şirket kurucuları başta olmak üzere, çalışanlarının davranış kalıpları, değer yargıları, psikolojik ve ruhsal yapıları, yönetimsel becerileri ile insan ilişkilerini analiz ederek şirketin ihtiyacı olan sağlıklı büyüme ile gelişmesini sağlayacak mekanizmaların nasıl geliştirilmesi gerektiği ve öneminin görüşüleceği seminerin konuşmacısı Dr.Ahmet F. Seymen.

Tarih:29.03.2019

Saat:14:30-16:30

Yer: BODTO Konferans Salonu

Konuşmacı: Dr.Ahmet F. Seymen

Kayıt ve bilgi için: saadetkabli@bodto.org.tr

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… c47c3 ornek toplu sozlesmesine imzalar didimde atildi 37819 ee377f712df6d5a936a6999a6ac3b4fe
  • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 2
  • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… Hakan Durna SM Con 05

DİSK – Genel İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uğur Kocabaş Basın’a gönderdiği bir  yazı ile kamuoyuna bilgilendirmede bulundu…

“31 Mart yerel seçimleri öncesi bazı büyükşehir belediye başkan adaylarının resmi sosyal medya hesaplarından Muğla Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının işten çıkarıldığına dair paylaşım yapılmış ve bu asılsız bilgi de görsel-yazılı basında yer almıştır. Bu asılsız iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir personel işten çıkartılmamıştır.  İşçi ve emekçinin alın terinin siyasete alet edilmesi ve seçim malzemesi olarak kullanılması demokratik ortamda geçen seçim sürecine yakışmamıştır.”

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Uzay KOCABAŞ

DİSK / Genel-İş Sendikası

Muğla Şube Başkanı

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 7
  • mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun banner 2
  • mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Konacık mitinginde binlerce kişi tarafından coşkuyla karşılandı.

İlk mitingini iki dönem belediye başkanlığı yaptığı Konacık Mahallesinde gerçekleştiren Mehmet Tosun, miting alanına geldiği andan itibaren binlerce kişinin sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Meşaleler arasından miting alanına giren Mehmet Tosun konuşmasına, “10 Yıl boyunca hizmet etmekten dolayı gurur duyduğum, onur duyduğum Konacık Mahallemizin güzel insanları, Bodrum Yarımadamızdaki yerel seçimler arifesinde Konacık Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz ilk mitingimize hoş geldiniz, şerefler getirdiniz” ifadeleriyle başladı.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 4

“Başkanım sen yürü biz seninle koşmaya hazırız”, “Gözün aydın Bodrum, geliyor Tosun başkan”, “Birlikte başaracağız”, “Çalışkan dürüst başkan geliyor”, “Bodrum için el ele”, “Laik başkan”, “İz bırakmaya geliyoruz” yazılı pankart ve dövizlerle Mehmet Tosun’a destek veren vatandaşlar, Tosun’un konuşması boyunca da sık sık alkışlar ve destek sözleriyle Mehmet Tosun’a tam destek sözü verdi.

“İz bırakmaya geliyoruz” yazılı pankartı okuyan Mehmet Tosun, “Bu pankart çok hoşuma gitti. Beş yıl önce iz bıraktığımız, birlikte başardığımız, birlikte yol yürüdüğümüz modern, çağdaş belediyecilik hizmetleriyle tanıştırdığımız Konacık’ımızın güzel insanlarıyla şimdi Bodrum Yarımadamızda iz bırakmaya gidiyoruz” dedi.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 3

Büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’daki sorunların arttığını dile getiren Mehmet Tosun, kendi dönemlerinde yaptıkları belediyecilik hizmetlerinin aradan geçen 5 yılda hala Konacık Mahallesi halkını mutlu etmeye devam ettiğini belirterek, “Bodrum’a hizmet gelmesi için, Konacık’a hizmet gelmesi için Tosun başkanın göreve gelmesi gerekiyor” dedi. Meydanı dolduran binlerce vatandaş Tosun’un bu sözlerine alkışlarla destek verdi.

Belde belediye başkanlığı yaptığı dönemde Konacık’a yapmış olduğu hizmetlerden bahseden Mehmet Tosun, bu hizmetler ile tüm Bodrum Yarımadası’nın tanışma vakti geldiğini söyledi. Türkiye’nin gerilen siyasi ortamından uzak, Bodrum’a yakışan bir seçim kampanyası yürüttüklerini de sözlerine ekleyen Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

“Bodrum’a yakışan barış ve huzur içerisinde bir kampanya yürütüyoruz. Kimseyi karalamadan daha iyisini yapmak için yola çıktık. Kimseyi eleştirmeden hedefe doğru yürüyoruz. Hedefimiz neresi? Bodrum Belediyesi.”

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 6

Mehmet Tosun kendisini dinlemeye gelen binlerce vatandaşa, “Değişimi 31 Martta gerçekleştiriyor muyuz?” dedi ve vatandaşlardan hep bir ağızdan “Evet” cevabını adlı. Ardından, meydana “Peki Bodrum’un bir beş yılı daha tesadüflere bırakılabilir mi?” sorusunu soran Tosun, meydanı dolduran binlerce vatandaştan “Hayır” cevabını aldı.

Kendisini dinleyen vatandaşlara Konacık Mahallesinde yapacakları projeleri anlatan Tosun konuşmasının sonunda kendisini dinlemeye gelerek destek veren binlerce vatandaşa teşekkür ederek “Size güveniyorum, yolumuza devam ediyorum” dedi.

Mehmet Tosun daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Sahnede halkı selamlayan Mehmet Tosun ve ekibi daha sonra vatandaşların arasına girdi.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 2

Miting, Risinng Star Türkiye ile ünlenen Ozancan Demir ve ardından Karadenizli yerel sanatçı Erdal Yılmaz’ın canlı performanslarıyla düğün havasında devam etti.

Miting öncesi ve sonrasında ise Bodrum’un yerel sanatçılarından Mustafa Ergene meydanı dolduran binlerce vatandaşı coşturdu.

Mehmet Tosun bir sonraki mitinginde, 23 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de Bitez Eski Pazaryerinde Bitez halkıyla buluşacak.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler