Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR… 

Yayınlanan

açık

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  nihat ozturk uretecekleri gherekce kalmadi 1
öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  reklam arena 4

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, dün AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığında yaptığı basın toplantısında, Bodrum’un kronik sorunlarından olan katı atık depolama alanıyla ilgili sorunun çözülmesinin ilk adımı olan yer tahsisin yapıldığı müjdesini verdi.

Öztürk, son yıllarda Bodrum’un en büyük sorunlarından birisi olan katı atık depolama alanı ile ilgili olarak, “Biz 2017 yılında hâlâ Bodrum’un çöp problemini konuşuyorsak bu beceriksiz yerel yönetimlerin sonucudur” dedi.

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  mugla milletvekili nihat ozturk 2

İTİRAZIN YERE DEĞİL 7 BİN AĞAÇ KESİMİNEYDİ…

Bodrum’un çöplük ve su sorununun yıllardır var olduğunu savunan Nihat Öztürk, “Biz Türkiye’nin her yerindeki su, çöp gibi sorunlarda yerel yönetimlere destek olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bodrum’da çöp konusu çok siyasallaştırıldı. Birileri ayda bir çıkıp basın toplantısı yaparak bunu siyasi malzeme haline getirdi. Bizim çöp depolama tesisine bir şerhimiz yoktu, yeri ile alakalı bir şerhimiz vardı. Onu da bir siyasi şovmuş gibi algıladılar. Bizim böyle bir derdimiz yoktu. Daha önce Fethiye’de, Marmaris’te, Milas’ta ve merkezde bu çöp depolama tesislerine yer tahsisi konusunda Orman Bakanlığı’mızla birlikte destek olduk, işlerini zorlaştırmadık. Orman Bakanlığı Sazköy’deki yer tahsis etti. Benim bölge milletvekili olarak itirazım orada 7 bine yakın bir ağaç kesimi söz konusuydu, benim itirazım buna idi” diye konuştu.

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  mugla milletvekili nihat ozturk 1‘3 PROBLEMSİZ ALAN TESPİT ETTİK’

Firmanın ihaleyi aldığını ve yer teslimi yapıldıktan sonra makinelerin alana girdiğini kaydeden Öztürk inşaatın altından bir tarih çıktığını belirterek şunları kaydetti:

“Alanda Leleg dönemine ait tarihi eserler bulundu. Tarihi eserler bulununca SİT kurulu ‘Burada bir kültür mirası yatıyor, burada çöplük olamaz’ dedi. Bunu AK Parti milletvekili olarak biz yapmadık. Bunun üzerine yer çıkmaza girdi. Biz SİT kurulunun kararının arkasında durduk ve oradaki doğa ve tarih katliamına engel olduk. Beni eleştirenler ise ‘Biz tarih falan dinlemeyiz. Arkeolojik alan, SİT dinlemeyiz orada çöplük yapmak istiyoruz’ diyorlar. Bugün itibarıyla 3 tane problemsiz alan tespit ettik. Bu 3 alan koordinatları ile beraber büyükşehir belediyesine verildi. Artık Bodrum yaz aylarında yanan çöplüğü ile haberlere konu olmasın. Çünkü Bodrum sadece Türkiye’nin değil dünyanın bir turizm markası. Bu problemin bizim problemimiz olduğunu düşünerek el birliği ile yol aldığımızı düşünüyoruz. Biz siyaseten ‘Belediye burada hizmet yapmasın’ mantığı hiç gütmedik. Çöplük konusunda da bunu gösterdik. Biz Bodrum’u siyasete alet etmeyecek kadar duyarlıyız ama beceriksizliklerini birtakım bahanelerin arkasına saklamasınlar.”

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  mugla milletvekili nihat ozturk 3SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR… 

Muğla’nın su ve çöp problemini çözmesi gerekenin belediyeler olduğunu belirten Milletvekili Nihat Öztürk, “Bu arkadaşlar bu işleri becermiyorlarsa lütfen 2019’da aday olmasınlar. Milletin önüne çıkıp oy isteyeceksiniz ama milleti çaresizliğe terk edeceksiniz. Biz yer tahsisi konusunda elimizden geleni yaptık. Biz 2017 yılında hâlâ Bodrum’un çöp problemini konuşuyorsak bu beceriksiz yerel yönetimlerin sonucudur. 2019’da biz beceriksiz yerel yönetimler istemiyoruz. Biz 2019’da hem yerel belediyelere hem de Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne talibiz. Geldiğimiz zaman da göreceksiniz 6 ayda bütün problemler nasıl çözülüyor” dedi.

Toplantı sonunda AK Parti’nin iktidara gelişinin 15’inci yılı nedeniyle bir pasta kesildi.

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…  20171103 121027 1

öztürk SORUNUN KÖKENİ BECERİKSİZ YEREL YÖNETİMLERDİR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… ba kana turgut reis kitab
bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bodrum Kent Müzesi’nde çalışan araştırmacı-yazar Cezmi Çoban, “Bodrumlu Amiral Turgut Reis” kitabını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras için imzaladı.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… turgut reis imza g n23 Haziran 2019 tarihinde Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek imza günü öncesinde Başkan Aras’la bir araya gelen Çoban, imzalı kitabını takdim ederken “Bodrumlu hemşehrimiz Amiral Turgut Reis’i bu kitapta anlatmaya çalıştım. Başkanımıza verdiği destek için çok teşekkür ederim” dedi.

60 farklı akademisyen ve araştırmacının Turgut Reis ile ilgili araştırma yazılarını bir araya getirerek Turgut Reis’i anlatan Cezmi Çoban, her yaştan okurun zevkle okuyarak bilgileneceği kitabı Turgut Reis’le ilgili temel bir kaynak eseri olarak yazın dünyasına kazandırmayı hedeflediğini söyledi.

Avrupalıların Dragut olarak tanıdığı Turgut Reis’in, Malta’da şehit oluşunun üzerinden 454 yıl geçmiş olmasına rağmen yaşamı ve Akdeniz’deki faaliyetleri üzerine kitaplar ve makalelerin yazıldığını, adına sempozyum, festival ve çalıştaylar düzenlendiğini anlatan Çoban, “Turgut Reis’in Kuzey Afrika’dan Doğu Akdeniz’e, Adriyatik’ten Güney Avrupa kıyılarına dek bıraktığı izleri takip etmek bugün de mümkün olmakta. Bu kitapta, 80 yaşında Malta’da şehit düşen Bodrumlu hemşehrimiz Turgut Reis’i anlatmaya çalıştım. ” dedi.

Kitabın yayınlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da “Bir dünya markası olan Bodrum, tarih boyunca deniziyle ve bu kültürü benimseyen insanlarıyla ön plana çıkmıştır. Karabağ Köyü’nden başlayan yaşamı, Malta Kuşatması’yla sona eren Bodrumlu Amiral Turgut Reis, başarılarıyla Türk Denizcilik Tarihi’nin yüz akı olmuştur. Hemşehrimiz olmasından gurur duyduğumuz bu büyük denizcinin anısını yaşatmak adına yapılacak her çalışmaya destek olduk ve bundan sonra da olacağız. Kitabın Turgut Reis’i araştıranlar ve öğrenmek isteyenler için faydalı olmasını diler, emekleri için de Cezmi Çoban’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… kilim sergi afi  1
bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… reklam arena 4

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Karaova Tanıtma ve Dayanışma Derneği (KARAOVA-DER) işbirliği ile 26 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında BODTO Sergi Salonunda “Bodrum Kilimleri Sergisi” açılacak. Bodrum’a özgü motiflerle dokunan el emeği göz nuru 20 kilimin sergileneceği etkinlik ile özgün değerlerimize dikkat çekilmesi hedefleniyor.

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, zamanla değerini kaybeden bu ürünlerin eski kıymetine kavuşması için BODTO ve Karaova Derneği olarak harekete geçtiklerini ve Ticaret Odasının girişimiyle kilimlerin coğrafi işaretine başvurduklarını açıkladı. “Bodrum’a özgü kilimler geçmişten günümüze bir kültürü yaşatıyor ve kendirne özgün renk ve motifleri ile talep buluyor.” diyen Kocadon, 26 Haziran – 26 Temmuz arasında herkesi sergiye beklediklerini söyledi.

BODTO Meclis Başkan Yardımcısı ve Karaova Derneği YK Başkan Yardımcısı Engin Başol ise, Bodrum Kilimleri Sergisi ile tüm Bodrum severleri bu değere sahip çıkmaya davet ettiklerini açıklayarak sergi hakkında şunların altını çizdi: “Bodrum kilimlerimiz buraya özgü motifler barındırıyor, öyle ki eski yıllarda bu kilimler halılardan da değerliydi. Önemli olan kaybetmeyelim yaşatalım. Eminim ki böyle etkinlikler arttıkça halkın bu konuda farkındalığı da artacak kilimlerimiz gerek manevi gerek ticari değerine kavuşacaktır.”.

Serginin açılış kokteyli 26 Haziran Çarşamba günü 18.00’da gerçekleştirilecektir.

Bodrum kilimleri sergisi 26 Temmuz’a kadar 09.00 – 17.00 saatleri arasında danışmaya bilgi verilerek görülebilir.

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 11
bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… reklam arena 4

Esnaf buluşmalarının ardından halk buluşmalarının startını veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Eskiçeşme Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşın çöp konusundaki şikayetlerini dinleyen Aras, “Saatinde çıkarılmayan çöpler, Bodrum’a yakışmayan görüntülere yol açıyor. Bahçe atıklarınızı, konteynırlara sığması mümkün olmayan çöplerimizi sokağa bırakmaya devam edersek, bu sorunu aşamayız.” dedi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 17Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan bir işletmede gerçekleşen buluşmaya Başkan Ahmet Aras’ın yanı sıra bazı birim müdürleri, Eskiçeşme Mahalle Muhtarı Gözde Sinop ve azaları ile vatandaşlar katıldı. Toplantıda Eskiçeşme Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinleyen ve notlar alan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, özellikle çöp konusunda gelen şikayetler üzerine  şunları söyledi:

Belediye olarak yeni dönemde öncelikle halkı bilinçlendirme çalışmaları yürütüyoruz. Mesela çöp konusunda hazırladığımız görselleri gerek basında gerekse sosyal medya üzerinden vatandaşlara duyurmaya çalışıyoruz. Her mahalle için çöp saati uygulaması başlattık. Bizim ekiplerimiz hazırlanan programa uygun çalışmalarını sürdürüyor ancak bazı vatandaşlarımız bu saatlere riayet etmediği için sanki belediye ekipleri hiç oraya uğramamış gibi yeniden çöpler birikiyor. Bir de bahçe atıkları meselesi var. Ekiplerimiz bununla da baş etmeye çalışıyor. Sitelerin bahçelerinden budanan dallar, otlar sokaklarda. Bunları atanları tespit ettiğimizde ceza yazıyoruz. Ancak düşüncesizce çöp konteynırları etrafına bırakılan bahçe atıkları, yataklar, çekyatlar Bodrum’a hiç yakışmıyor. Özellikle bahçe atıklarının bertarafı konusunda bir çalışmamız olacak çünkü bu atıkları çöp kamyonlarına alınamıyor.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 4Yaklaşık bir saat süren toplantının ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, toplantıya katılanlarla birlikte Eskiçeşme Mahallesi’nin sokaklarını dolaştı.Vatandaşların dile getirdikleri şikayetleri yerinde inceleyen Başkan Aras, aksaklıkların giderilmesi için ilgili birim müdürlerine anında gerekli talimatlarını verdi. Mahalle sakinlerinin istek ve şikayetleri dışında bizzat yerinde tespit ettiği  aksaklıkların da fotoğraflanmasını isteyen Başkan Aras, “Bodrum’u hep birlikte koruyup sahip çıkacağız. Bu kent, 200 bin kişinin rahat ve huzur içinde yaşayacağı bir yer olacak. Bunu kısa sürede yapacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Öte yandan, Başkan Ahmet Aras’ın sokak sokak dolaştığını gören bazı Eskiçeşme sakinleri ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yıllardır sokağa inen bir belediye başkanı görmediklerini ifade eden vatandaşlar Aras ve beraberindekilere teşekkür ederek başarılar diledi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler