SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİYLE TAMAMLANDI…

Muğla’nın etkin STK’larından “Muğla Hür Düşünce Platformu” üyeleri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp fakültesi’ni ziyaret etti.

Platform divanı ve yönetim kurulu üyelerini, Muğla’nın etkin bürokratlarından olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp fakültesi Dekanı Prof.Dr.Nevrez Hürriyet Aydoğan karşıladı.

Yapılan ziyaret sonrasında, çözüm odaklı bir yönetim anlayışı olan hastanenin ile karşı karşıya olduklarını ifade eden platform platform başkanı Taşkın Bilginer,“Bizim gözlemlediğimiz eski hastaneden buraya taşınan tek şey doktorlarımız olmuş. Bunun dışında görülen her şey bu hastaneye has bir şekilde dizayn edilmiş olması. Mobilya perde gibi mefruşat malzemelerinin hapishane atölyelerinde mahkumların topluma kazandırılması projesi kapsamında temin edilerek sosyal sorumluluk duygusu ile hareket edilmiş. 

Hizmete yeni giren Tıp Fakültesi Hastanesinin sağlık Turizmine hizmet edebilecek kapasitede olduğuna dikkat çeken platform genel sekreteri Devrim Karakuş, “Sadece ilçelere değil komşu illerden bile taleplerin geleceğine eminiz. Bu taleplere yapılan hastanenin donanımı, üst düzey standartları kolaylıkla sağlayacaktır. Önceki hastane ile mukayese dahi edilemeyecek fiziki imkanlar dikkat çekici. Her üç odadan birinin tek kişilik oda olması, iki kişilik üç kişilik odaların bile yeni nesil teknolojik imkanlarla donatılmış olması ve ferahlık fark ediliyordu” dedi.