Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ’DE BAŞKANLIK ÇATLAĞI…

Yayınlanan

açık

ak AK PARTİ’DE BAŞKANLIK ÇATLAĞI… kadem mete basin toplantisi
  • ak AK PARTİ’DE BAŞKANLIK ÇATLAĞI… mehmet tosun banner 2
  • ak AK PARTİ’DE BAŞKANLIK ÇATLAĞI… Hakan Durna SM Con 05

15 Yıllık İktidar Partisi zor günlerden geçiyor. Partinin her kademesinde ortaya çıkan çatlaklar, tek tek kapatılmaya çalışılırken yenileri ortaya çıkıyor.
Meclis Başkanlığı adaylığı konusu ise ayrışmanın büyüklüğünü ortaya koydu.
Günlerdir  Ankara ve İstanbul’da yapılan zirveler, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın yeniden adaylığı üzerinde uzlaşma sağlayamadı.
Öncelikle, İsmail Kahraman ağır bir rahatsızlık geçirmiş ve uzun süre hastanede yatmak zorunda kalmıştı. Sağlığı nedeniyle işleri azaltıyor, yürümekte zorluk çekiyor, uzun süre ayakta kalamıyordu. Meclis koridorlarında, İsmail Kahraman’da unutkanlık başladığı da anlatılıyor.
Gup Başkanvekilleri aday göstermedi.
Dün de böyleydi.. Makam odasına çağırdığı Genel Sekreter Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na adaylık başvurusunu ayakta yaparken gözü koltuğundaydı. Sağlığının yerinde olduğunu göstermek için kameralar  karşısında oturmamakta direndi. Fakat bir süre sonra masanın ucuna tutunmak zorunda kaldı. Çok zayıflamış, soluk  bir yüzle konuşmasını güçlükle sürdürüyordu.
Sadece bu da değil..
Meclis Başkanlığı seçimleri partinin Atatürk açılımı yaptığı, Anıt-Kabir’e koştuğu bir döneme geldi. O nedenle de İsmail Kahraman’ın adı, haklı veya haksız geçtiğimiz iki yılda çok yıpratıldı. Parti içinde Atatürk açılımına uygun bir ismin, yıpratılmamış bir ismin Meclis Başkanlığına aday olması düşüncesi ağır basıyordu.
Bu nedenle de Meclis Başkanlığı için adayların sayısı artmıştı. Burhan Kuzu, Mustafa Elitaş, Bekir Bozdağ ve diğerleri.
Partinin isim babası, partiye yakın bir vakfın başkanı ve Erdoğan’ın “ağbi” dediği İsmail Kahraman’ın kendiliğinden çekilmesi beklendi ve aday olmaması telkin edildi.
Ama Kahraman bir dönem daha Meclis Başkanı olmak istiyordu. Erdoğan “hayır” diyemedi. Bana göre, Başbakan Binali Yıldırım ve partinin ağır topları  “hayır” dedi. AK Parti’nin adayı olarak prosedüre uygun olarak grup başkanvekilleri tarafından aday gösterilmedi
Kahraman yalnız kaldı..
Dün, CHP Grup Başkanvekilleri teammüllere uygun olarak, grubun adayı olan Zekeriya Temizel’in adaylık başvurusunu Meclis Başkanlığı’na yaptığı saatlerde İsmail Kahraman kameraların karşısına çıktı.
Yanında, iki yıl önce kendisini aday olarak gösteren AK Parti grup başkanvekilleri yoktu. Bu törene hiçbir Ak Parti Milletvekili de katılmadı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman, kişisel adaylık başvuru dilekçesini TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na verdi.
AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’ya giderken İsmail Kahraman’ın adaylığı ile ilgili bir soruya, “ben de sizin gibi şimdi öğrendim” ‘demişti. Pek ihtimal verilmiyordu ancak Erdoğan, gerçekten İsmail Kahraman’ın adaylığından haberi yok muydu?
Bu soruyu İsmail Kahraman’a iki defa sormak zorunda kaldım.
İlkinde sorumu duymamazlıktan geldi. Ve destek istemek için siyasi parti liderlerini ziyaret edeceğini anlattı.
Tekrar, “adaylık başvurusundan önce sayın Erdoğan’a bilgi verdiniz mi?” diye sorunca açıklama yapmak zorunda kaldı.
“Adaylık, Milletvekillerinin münferit kararıdır. Cumhurbaşkanımız partiler üstünlüğüne sahiptir. Bir parti genel  başkanıdır ama  bu tip münferit hadiselerde, bir müesseriyeti  olmaz temennisi olabilir.  Temennisi de destek yönünde olabilir diye düşünüyorum. “
Kahraman, AK Parti grubu yerine, “partiler üstü” dediği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yardımını istedi.
Erdoğan’ın desteği, “ağbi” İsmail Kahraman’dan yana olacaktır.
Yurt dışına çıktığında da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi de  “Emin” ellerde olacaktır.

ak AK PARTİ’DE BAŞKANLIK ÇATLAĞI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… arena bodrum hentbol yal  kavak
  • yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… mehmet tosun banner 2
  • yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… Hakan Durna SM Con 05

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Ligi’nde Bodrum’u başarıyla temsil eden Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbolcularından 5 oyuncumuz, A milli kadın hentbol takımı ve Genç milli kadın hentbol takımı aday kadrosuna katıldı. 
yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… arena bodrum haber 619 Mart 2019’da Antalya’da başlayan Türkiye A Milli Kadın Hentbol Hazırlık Kadrosuna seçilen Buket Yılmaz ve Sevgi Kalyoncuoğlu ile Türkiye Genç (U19) Milli Kadın Hentbol Takımı Aday Kadrosuna seçilen Ayşenaz Yavuz, Gülcan Tügel ve Hatice Işık, 5 gün sürecek kampa katıldı.  Yalıkavak Spor Kulübü formasıyla gösterdikleri başarıları, Türkiye Genç Milli Kadın Hentbol Takımında da göstermek için Antalya’ya giden 5 oyuncu, 19-24 Mart Tarihleri arasında düzenlenen kamp performanslarında elde ettikleri başarıya göre, Milli takımda forma giyme şansı yakalayacaklar.

yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… ARENA BAKAN ERSOY
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’da Turizm sektör temsilcileriyle özel bir toplantı yapan Bakan Ersoy, Ticaret Odası çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy, “Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında” dedi. Batı pazarlarında hem sayısal, hem de nitelik olarak yükseliş trendinde olduğumuza dikkat çeken Bakan Ersoy şunları söyledi; “Özellikle Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var erken rezervasyonlarda. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında artışla Türkiye genelinde, bununda ağırlıklı olarak Batı bölgelerinden gelen turist hareketlerinde artışı karşılayacağımızı düşünüyorum. Şu açıdan da sevindirici gelir düzeyi yüksek turist kitlesi, oranı artmaya başladı. Geçen sene artmaya başlamıştı bu sene de artmaya başladı. Biz artık biliyorsunuz bakanlık olarak gecelik kişi başı gelire konsantre oluyoruz. Geçen sene yüzde 5-6 civarında gecelik kişi başı konaklamada bir artış olmuştu. Bu sene bu rakamın yüzde 12-13 seviyelerine kadar çıkacağını düşünüyoruz. Bu gelir grubu yüksek turistle günübirlik turist arasındaki değişimden de kaynaklanıyor. Bunların olumlu sonuçlarını yavaş yavaş göreceğiz gibi ilk aydaki verilerde bunu destekliyor.” Bakan Ersoy, tur operatörlerinin Hint düğünü organizasyonlarında yüzde 300’lük bir büyüme beklediklerini belirterek, “Hindistan Havayolları Türkiye seferlerine başladı. Diğer birçok havayolları da Türkiye’ye nasıl sefer koyarız diye araştırmaya başlamışlar. Oralarda ciddi bir artı ön görüyoruz Türkiye ile ilgili” dedi.

ÇOK GENİŞ KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPTIK

Bodrumlu turizmcilerle çok geniş kapsamlı bir toplantı yaptıklarını dile getiren Bakan Ersoy sözlerine şöyle devam etti;  “Bodrum’un çok ciddi, çözülmesi gereken, bekleyen projeleri var. Başkan adayı arkadaşlarımın da projelerini gözden geçirdik ve bizde bakanlık olarak çok ciddi destek vereceğiz. Sivil toplum kuruluşları olsun, sektör temsilcileri olsun, Bodrum’un yerel insanları olsun geniş katılımlı bir toplantı yaptık. Başta ön yargılar olmak üzere her şeyi tartıştık. Gereksiz ön yargılara açıklık getirdik. İhtiyaçlarını da biliyorum zaten ben 74 yılından bu yana Bodrum’a geliyorum. Turizmden gelen ve 74 yılından bu yana Bodrum’a gelen bir bakanın avantajını onlara anlattım, onlarda farkındalar zaten. Biz Bodrum’da adım adım çok güzel şeyler gerçekleştireceğiz. Onların da tatmin olduğunu düşünüyorum bu toplantıdan” dedi. Bodrum Kalesinin birinci etap çalışmalarının 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü’ne kadar bitirilip açılacağının müjdesini daha önce verdiklerini belirten Bakan Ersoy sözlerini şöyle sonlandırdı; “Biz Bodrum Kalesi ile sınırlı kalmasını istemiyoruz bu tür çalışmaların. Su Altı Arkeoloji Müzesiyle önümüzdeki sene yatırımlara devam edeceğiz. Burada birkaç noktada daha arkeolojik nokta var bunlara da kaynak aktaracağız bakanlık olarak. Biz sadece yerli turist olarak değil yabancı turist olarak ta ki ciddi şekilde kapasiteyi arttırmak istiyoruz Bodrum’da. Bununla ilgili önündeki engelleri hem kaldırmak istiyoruz, hem cazibe noktalarını ön plana çıkartıp parlatmak istiyoruz. Tabi bunlar yeterli değil. Siz nitelikli turiste ve geniş bir kitleye hitap ediyorsanız başta altyapı olmak üzere birçok noktaya yatırım yapmanız gerekiyor. Bunu da başkan adayı arkadaşlarımızla projelerini tartıştık, gözden geçirdik. Biz Devlet olarak bakanlık olarak her türlü desteği vereceğiz. Biliyorsunuz Bodrum’un kış kapasitesi ile yaz kapasitesi çok farklı. Ne sadece Büyükşehir’in, ne sadece ilçe belediyesinin, ne de sadece bakanlığın çözebileceği bir konu değil. Hep beraber bir fikir birliği ile el birliği ile çalışılarak yerel halkında desteğini alarak çözülmesi gereken projeler var burada. Bizde bu bağlamda gerekli mutabakatı sağladığımızı düşünüyorum ve artık adımları atıyoruz.”

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… 3921
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 2
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Ticaret Odası tarafından konaklama işletmelerine yönelik seminer 29 Mart 2019 Cuma günü düzenleniyor.

Seminerde Bodrum’un 2019 yılı turizmine hazırlıklarının makro ve mikro açıdan değerlendirmesini içeren güncel konulara değinileceği seminerde güncel ve pratik sektörel analiz yapılacak. Konaklama şirketlerin kuruluş amacı, kurucuların değer ve inançları, aile şirketlerinin işleyiş şekli ve sürdürülebilir işletmenin oluşturulmasındaki aşamalar gibi konu başlıklarının konuşulacağı “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ SEMİNERİ”yle, doğru yönetildiklerinde şirket kurucuları başta olmak üzere, çalışanlarının davranış kalıpları, değer yargıları, psikolojik ve ruhsal yapıları, yönetimsel becerileri ile insan ilişkilerini analiz ederek şirketin ihtiyacı olan sağlıklı büyüme ile gelişmesini sağlayacak mekanizmaların nasıl geliştirilmesi gerektiği ve öneminin görüşüleceği seminerin konuşmacısı Dr.Ahmet F. Seymen.

Tarih:29.03.2019

Saat:14:30-16:30

Yer: BODTO Konferans Salonu

Konuşmacı: Dr.Ahmet F. Seymen

Kayıt ve bilgi için: saadetkabli@bodto.org.tr

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler