Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ’DE BAŞKANLIK ÇATLAĞI…

Yayınlanan

açık

ak AK PARTİ’DE BAŞKANLIK ÇATLAĞI… kadem mete basin toplantisi
ak AK PARTİ’DE BAŞKANLIK ÇATLAĞI… divenire group2

15 Yıllık İktidar Partisi zor günlerden geçiyor. Partinin her kademesinde ortaya çıkan çatlaklar, tek tek kapatılmaya çalışılırken yenileri ortaya çıkıyor.
Meclis Başkanlığı adaylığı konusu ise ayrışmanın büyüklüğünü ortaya koydu.
Günlerdir  Ankara ve İstanbul’da yapılan zirveler, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın yeniden adaylığı üzerinde uzlaşma sağlayamadı.
Öncelikle, İsmail Kahraman ağır bir rahatsızlık geçirmiş ve uzun süre hastanede yatmak zorunda kalmıştı. Sağlığı nedeniyle işleri azaltıyor, yürümekte zorluk çekiyor, uzun süre ayakta kalamıyordu. Meclis koridorlarında, İsmail Kahraman’da unutkanlık başladığı da anlatılıyor.
Gup Başkanvekilleri aday göstermedi.
Dün de böyleydi.. Makam odasına çağırdığı Genel Sekreter Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na adaylık başvurusunu ayakta yaparken gözü koltuğundaydı. Sağlığının yerinde olduğunu göstermek için kameralar  karşısında oturmamakta direndi. Fakat bir süre sonra masanın ucuna tutunmak zorunda kaldı. Çok zayıflamış, soluk  bir yüzle konuşmasını güçlükle sürdürüyordu.
Sadece bu da değil..
Meclis Başkanlığı seçimleri partinin Atatürk açılımı yaptığı, Anıt-Kabir’e koştuğu bir döneme geldi. O nedenle de İsmail Kahraman’ın adı, haklı veya haksız geçtiğimiz iki yılda çok yıpratıldı. Parti içinde Atatürk açılımına uygun bir ismin, yıpratılmamış bir ismin Meclis Başkanlığına aday olması düşüncesi ağır basıyordu.
Bu nedenle de Meclis Başkanlığı için adayların sayısı artmıştı. Burhan Kuzu, Mustafa Elitaş, Bekir Bozdağ ve diğerleri.
Partinin isim babası, partiye yakın bir vakfın başkanı ve Erdoğan’ın “ağbi” dediği İsmail Kahraman’ın kendiliğinden çekilmesi beklendi ve aday olmaması telkin edildi.
Ama Kahraman bir dönem daha Meclis Başkanı olmak istiyordu. Erdoğan “hayır” diyemedi. Bana göre, Başbakan Binali Yıldırım ve partinin ağır topları  “hayır” dedi. AK Parti’nin adayı olarak prosedüre uygun olarak grup başkanvekilleri tarafından aday gösterilmedi
Kahraman yalnız kaldı..
Dün, CHP Grup Başkanvekilleri teammüllere uygun olarak, grubun adayı olan Zekeriya Temizel’in adaylık başvurusunu Meclis Başkanlığı’na yaptığı saatlerde İsmail Kahraman kameraların karşısına çıktı.
Yanında, iki yıl önce kendisini aday olarak gösteren AK Parti grup başkanvekilleri yoktu. Bu törene hiçbir Ak Parti Milletvekili de katılmadı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman, kişisel adaylık başvuru dilekçesini TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na verdi.
AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’ya giderken İsmail Kahraman’ın adaylığı ile ilgili bir soruya, “ben de sizin gibi şimdi öğrendim” ‘demişti. Pek ihtimal verilmiyordu ancak Erdoğan, gerçekten İsmail Kahraman’ın adaylığından haberi yok muydu?
Bu soruyu İsmail Kahraman’a iki defa sormak zorunda kaldım.
İlkinde sorumu duymamazlıktan geldi. Ve destek istemek için siyasi parti liderlerini ziyaret edeceğini anlattı.
Tekrar, “adaylık başvurusundan önce sayın Erdoğan’a bilgi verdiniz mi?” diye sorunca açıklama yapmak zorunda kaldı.
“Adaylık, Milletvekillerinin münferit kararıdır. Cumhurbaşkanımız partiler üstünlüğüne sahiptir. Bir parti genel  başkanıdır ama  bu tip münferit hadiselerde, bir müesseriyeti  olmaz temennisi olabilir.  Temennisi de destek yönünde olabilir diye düşünüyorum. “
Kahraman, AK Parti grubu yerine, “partiler üstü” dediği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yardımını istedi.
Erdoğan’ın desteği, “ağbi” İsmail Kahraman’dan yana olacaktır.
Yurt dışına çıktığında da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi de  “Emin” ellerde olacaktır.

ak AK PARTİ’DE BAŞKANLIK ÇATLAĞI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum sahİl gÜvenlİk KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ… bodrum asayis 1
bodrum sahİl gÜvenlİk KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ… divenire group2

Arızalanarak İstanköy (Kos) Adası’na doğru sürüklenen tekne, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

Dün öğleden sonra Bodrum açıklarında yaşanan olayda, gezinti amaçlı denize açılan ve içerisinde 4 kişinin bulunduğu “Giray-2” isimli teknede makine arızası meydana geldi. Arızanın ardından esen rüzgarın yönü ve akıntının etkisiyle tekne Yunanistan’ın İstanköy Adası’na doğru sürüklenmeye başladı.

Cep telefonu ile yardım istediler…

Yaşanan arıza gideremeyince teknedekiler cep telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezi’nin arayıp yardım istedi. İhbarı alan bölgede görevli Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığına bot, bölgeye ulaştı. Teknede bulunan 4 kişinin emniyetinin sağlanmasının ardından tekne çekilerek Akyarlar sahiline getirildi.

bodrum sahİl gÜvenlİk KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ortakent kaza HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI… bodrum trafik kazas
ortakent kaza HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI… divenire group2

Ortakent Kavşağında yaşanan trafik kazasında bir kamyonetle otomobil kavşakta çarpıştı.

Vatandaşların yaşanan kaza sonrasında 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yaptığı ihbar üzerine kaza mahalline 112 Acil Sağlık, polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Ambulansa alınan yaralı, ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

30 Haftalık hamile sürücüde bebeği de iyi…

Kaza, gece saatlerinde Ortakent Bayraklı Kavşağı’nda yaşandı. Caner Akbaş idaresindeki 48 KA 903 plakalı kamyonetle, kavşaktan yola çıkmaya çalışan Özgür Gözüm’ün kullandığı 48 BU 752 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada 30 haftalık hamile olduğu öğrenilen anne adayı Özgür Gözüm yaralandı.

ortakent kaza HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KÜDÜR’E AYAKKABIYLA GİRERKEN BİLE DÜŞÜNMELİYİZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalikavak küdür KÜDÜR’E AYAKKABIYLA GİRERKEN BİLE DÜŞÜNMELİYİZ… yal  kavak kudur calistayi 1
yalikavak küdür KÜDÜR’E AYAKKABIYLA GİRERKEN BİLE DÜŞÜNMELİYİZ… divenire group2

Bodrum Belediyesi ve TMMOB Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği öncülüğündeki Küdür Platformu tarafından düzenlenen “Küdür Yarımadası Bütüncül Koruma Alan Yönetimi ve Eylem Planı” Çalıştayı bugün yapılan konuşma ve sunumlardan sonra tamamlandı

Dün sabah STK ve Bilim insanlarının katılımı ile Yalıkavak’ta başlayan çalıştaydan sonunda yayınlanan sonuç bildirgesi aşağıdaki şekilde oluştu.

yalikavak küdür KÜDÜR’E AYAKKABIYLA GİRERKEN BİLE DÜŞÜNMELİYİZ… yalikavak kudur calistayi tamamlandi 1“15-16 Haziran 2019 tarihinde Yalıkavak Mehmet Bayzıt Kültür Merkezinde gerçekleştirdiğimiz Çalıştay kapsamında 2 gün boyunca bilim insanlarımız ve kurum temsilcilerimizin anlattıkları ışığında gördük ve anladık ki;

Küdür Merası’na bir şekilde yolumuz düştüğünde gördüğümüz kertenkelelerin, keçilerin, fokların, kekiklerin, balıkların, katırtıknaklarının, yosunların, martıların, şahinlerin, sakızdırıklarının, ılgınların, çekirgelerin ötesinde farketmediğimiz bir hayat olduğunu; merakla baktığımız kaya mezarları ve yapı kalıntılarının aslında çok eski çağlara uzanan tarımsal bir yerleşim kültürüne ait olduklarını; kayalıkların yeryüzünün şekillenmesine dair önemli jeolojik dönemleri işaret ettiğini ve onmilyon yıldır orada olduklarını; güzelim Kelebeklerin Ege’nin karşı kıyılarına kadar gidip geldiklerini; bildiğimizden çok daha fazla tür balığın Küdür kıyılarında yaşadığını; koylarda su içinde görünen taş sıralarının zeytinyağı ihraç limanları kalıntıları olduğunu; denizcilerin binlerce yıldır fırtınalarda Küdür koylarına sığındıklarını; Küdür’ün yerel halkın hatıralarındaki yerini keyifle öğrendik, dinledik, gördük. Ve Küdür’ün Bodrum Yarımadamızın yaşamakta olduğu süreçte tabiatın sığındığı biricik yer olarak “ayakkabıyla girerken bile düşünmemiz gerektiği” hisleriyle sarmalandık.

Çalıştayın bir ilk adım olduğunu belirterek, coğrafyamızı yaşanamaz ve sürdürülemez hale getiren imar ve yapılaşma temelli planlama modelinin acilen terkedilmesini ve coğrafyamızı insanıyla beraber korumayı, tüm unsurlarının rehabilitasyonunu ve sürdürülebilirliği esas alarak hazırlanacak öncelikle Küdür’den başlayarak bir “Bütüncül Alan Yönetimi ve Eylem Planı” uygulanmaya konmalıdır. Bu hazırlığın, tüm kurum, kuruluş ve sivil insiyatiflerle birlikte platformumuz tarafından yapılacağını, ısrarla takip edileceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

yalikavak küdür KÜDÜR’E AYAKKABIYLA GİRERKEN BİLE DÜŞÜNMELİYİZ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler