Bizimle iletişime geçin

SİYASET

ÖMER ÖZMEN: AÇIK, NET, ANLAŞILIR VE BARIŞÇIL BİR SÜREÇ SÜRDÜRECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

ak parti ÖMER ÖZMEN: AÇIK, NET, ANLAŞILIR VE BARIŞÇIL BİR SÜREÇ SÜRDÜRECEĞİZ… ak parti bodrum ilce baskan adayi omer ozmen
  • ak parti ÖMER ÖZMEN: AÇIK, NET, ANLAŞILIR VE BARIŞÇIL BİR SÜREÇ SÜRDÜRECEĞİZ… mehmet tosun banner 2
  • ak parti ÖMER ÖZMEN: AÇIK, NET, ANLAŞILIR VE BARIŞÇIL BİR SÜREÇ SÜRDÜRECEĞİZ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum AK Parti İlçe Teşkilatı’nda Macit Gündoğdu’nun istifası üzerine boşalan başkanlık koltuğuna Genel Merkez tarafından Ömer Özmen aday gösterildi.

10 Aralık 2016 Tarihinde yapılacak kongrede aday olan Ömer Özmen seçim öncesi bi basın açıklaması yaptı:

Değerli Basın Mensupları,

Ömer Özmen yönetimindeki Ak Parti Bodrum Teşkilatı; açık, net, anlaşılır ve sürdürebilir barışçı bir siyaset izleyecektir. Bu siyaseti kendi mutfağımızda özenle hazırlayacağız ve kararlılıkla yürüteceğiz.

Siyasetimizin ilham kaynağı Ak Parti Programı, Seçim Bildirgeleri ve Partimizin kurduğu Hükümet Programlarıdır.

Bodrum’a YENİ BİR GELECEK sunacağız. Bu geleceği hangi özgün programla inşa edeceğimizi 10 Aralık 2017 tarihinde yapacağımız Kongremizde konuşacağız. Delegelerimizin onayını aldıktan sonra sizlerle paylaşacağız ve ses getirici görsellikle, kitlesellikle Bodrum halkına adım adım anlatmaya başlayacağız.

Nüfus olarak 200,000.lere doğru yol alan Bodrum Halkının ve Bodrum şehrinin ihtiyaçları üzerinden siyaset yapacağız. Rakiplerimizi de böyle olmaya davet edeceğiz.

Bodrum’da var olan siyasi partileri ve sosyolojik grupları, tarihi süreçten gelen etnik, dini, kültürel çatışmaları terk etmeye çağıracağız. Bir Turizm Merkezi olan Bodrum’u adeta Türkiye’mizin misafir odası olarak görüyoruz. Odamızı yılın 12 ayı misafir ağırlamaya hazır, tüm altyapısı bitmiş, bugünkü gibi ağlayan değil, gülen yüzlü bir şıklığa kavuşturmak zorundayız.

Bu misafir odamızda dünyanın tüm dil, din ve kültürel farklılıklarını barış, huzur ve güvenlik içinde bir arada yaşatmayı becermeliyiz.

Oluşturacağım Yönetim Kurulunu ve bu kurulun çalışma programını, yani bizi 2019 yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine götürecek YOL HARİTAMIZI kısa sürede hazırlayıp, ilçe kongremize sunacağız. Kongreden sonra, Bodrum’u CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA hazırlayacak plan, program ve projeleri Bodrum Halkının değerlendirmesine sunacağız.

Bu aşamada sizinle paylaşacaklarım bunlardan ibarettir.

Hepinize saygılarımı sunuyorum…

ak parti ÖMER ÖZMEN: AÇIK, NET, ANLAŞILIR VE BARIŞÇIL BİR SÜREÇ SÜRDÜRECEĞİZ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ŞİİR; SEVGİ VE BARIŞ DEMEKTİR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ŞİİR; SEVGİ VE BARIŞ DEMEKTİR… bodrum siir gunu 1
  • ŞİİR; SEVGİ VE BARIŞ DEMEKTİR… mehmet tosun banner 2
  • ŞİİR; SEVGİ VE BARIŞ DEMEKTİR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Şiir Çalışma Grubu’nun 21 Mart Dünya Şiir Günü’nde düzenlediği “Gençlik Şiir Şöleni” etkinliğine sekiz okuldan, otuz sekiz öğrenci katılarak, katılımcılara gerçek bir şölen yaşattı. 

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Şiir Çalışma Grubu’nun her yıl düzenlediği  Gençlik Şiir Şöleni’ne katılım her yıl giderek artıyor. Bu yıl da yüzün üzerinde şiirseverin katıldığı  beşinci Gençlik Şiir Şöleni düzenleyen çalışma grubu temsilcileri yazar Firdevs Şengül ve Feriha Beriş, duygularını şöyle ifade ettiler:

“21 Mart Dünya Şiir Günü’nde gençlerle umudumuz arttı,heyecanımız arttı. Sahneyi dolduran gençler,salonu dolduran misafirlerimiz ile şahane iki saat geçirdik. Kent Konseyi Şiir Çalışma Grubu olarak, biz gönüllü çalışmamızın,emeğinizin karşılık bulduğunu gördük ve çok mutlu olduk. Başta gençlik olmak üzere katkı koyan ilgi gösteren herkese teşekkür ederiz. Dünya Şiir Günü’nde gençlerimiz muhteşemdi. Ülkemiz ve dünya şairlerinden seslendirdikleri şiirleriyle kimi zaman coştuk, kimi zaman hüzünlendik.Umudumuz arttı, gücümüz arttı. Yaşarsa şiir,yaşar insan. Başta gençlik olmak üzere katkı koyan, kalkıp gelen herkese sonsuz teşekkürler. Şiir: sevgi, barış ve gelecek demektir.”

ŞİİR; SEVGİ VE BARIŞ DEMEKTİR… bodrum siir gunu 2

2019 DÜNYA ŞİİR GÜNÜ BİLDİRİSİ…

2019 yılı PEN şiir ödülüne değer görülen Süreyya Berfe’nin kaleme aldığı bildiri.

Aklıma gelmezdi

şiir günü göreceğim.

şiir günü bildirisi yazacağım hiç gelmezdi.

Oldu.

Şiir böyle bir bela işte,

İnsanın başına geliverir.

Yorgo Seferis, Saint John Perse, Turgut Uyar

sanki hiç yaşamadılar,

hiç  şiir yazmadılar.

Başkaları da var tabi..

Ne mutlu bana PEN’den ödül aldım.

Her zaman genç olmaya çalışacağım.

‘’Gümüş koktu azalan sigaralar

bana bir yolculuk ısmarla’’

yeryüzünde şiirden başka yalnız var mıdır

acaba?

İstediğiniz kadar dünyada da kainatta da şiir

günü yapalım

yalnızlığını gideremeyiz.

Belki de ne kadar şair varsa o kadar şiir vardır.

Dünya Şiir Günü’nüz kutlu olsun.

ŞİİR; SEVGİ VE BARIŞ DEMEKTİR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… ARENA BAKAN ERSOY
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’da Turizm sektör temsilcileriyle özel bir toplantı yapan Bakan Ersoy, Ticaret Odası çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy, “Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında” dedi. Batı pazarlarında hem sayısal, hem de nitelik olarak yükseliş trendinde olduğumuza dikkat çeken Bakan Ersoy şunları söyledi; “Özellikle Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var erken rezervasyonlarda. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında artışla Türkiye genelinde, bununda ağırlıklı olarak Batı bölgelerinden gelen turist hareketlerinde artışı karşılayacağımızı düşünüyorum. Şu açıdan da sevindirici gelir düzeyi yüksek turist kitlesi, oranı artmaya başladı. Geçen sene artmaya başlamıştı bu sene de artmaya başladı. Biz artık biliyorsunuz bakanlık olarak gecelik kişi başı gelire konsantre oluyoruz. Geçen sene yüzde 5-6 civarında gecelik kişi başı konaklamada bir artış olmuştu. Bu sene bu rakamın yüzde 12-13 seviyelerine kadar çıkacağını düşünüyoruz. Bu gelir grubu yüksek turistle günübirlik turist arasındaki değişimden de kaynaklanıyor. Bunların olumlu sonuçlarını yavaş yavaş göreceğiz gibi ilk aydaki verilerde bunu destekliyor.” Bakan Ersoy, tur operatörlerinin Hint düğünü organizasyonlarında yüzde 300’lük bir büyüme beklediklerini belirterek, “Hindistan Havayolları Türkiye seferlerine başladı. Diğer birçok havayolları da Türkiye’ye nasıl sefer koyarız diye araştırmaya başlamışlar. Oralarda ciddi bir artı ön görüyoruz Türkiye ile ilgili” dedi.

ÇOK GENİŞ KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPTIK

Bodrumlu turizmcilerle çok geniş kapsamlı bir toplantı yaptıklarını dile getiren Bakan Ersoy sözlerine şöyle devam etti;  “Bodrum’un çok ciddi, çözülmesi gereken, bekleyen projeleri var. Başkan adayı arkadaşlarımın da projelerini gözden geçirdik ve bizde bakanlık olarak çok ciddi destek vereceğiz. Sivil toplum kuruluşları olsun, sektör temsilcileri olsun, Bodrum’un yerel insanları olsun geniş katılımlı bir toplantı yaptık. Başta ön yargılar olmak üzere her şeyi tartıştık. Gereksiz ön yargılara açıklık getirdik. İhtiyaçlarını da biliyorum zaten ben 74 yılından bu yana Bodrum’a geliyorum. Turizmden gelen ve 74 yılından bu yana Bodrum’a gelen bir bakanın avantajını onlara anlattım, onlarda farkındalar zaten. Biz Bodrum’da adım adım çok güzel şeyler gerçekleştireceğiz. Onların da tatmin olduğunu düşünüyorum bu toplantıdan” dedi. Bodrum Kalesinin birinci etap çalışmalarının 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü’ne kadar bitirilip açılacağının müjdesini daha önce verdiklerini belirten Bakan Ersoy sözlerini şöyle sonlandırdı; “Biz Bodrum Kalesi ile sınırlı kalmasını istemiyoruz bu tür çalışmaların. Su Altı Arkeoloji Müzesiyle önümüzdeki sene yatırımlara devam edeceğiz. Burada birkaç noktada daha arkeolojik nokta var bunlara da kaynak aktaracağız bakanlık olarak. Biz sadece yerli turist olarak değil yabancı turist olarak ta ki ciddi şekilde kapasiteyi arttırmak istiyoruz Bodrum’da. Bununla ilgili önündeki engelleri hem kaldırmak istiyoruz, hem cazibe noktalarını ön plana çıkartıp parlatmak istiyoruz. Tabi bunlar yeterli değil. Siz nitelikli turiste ve geniş bir kitleye hitap ediyorsanız başta altyapı olmak üzere birçok noktaya yatırım yapmanız gerekiyor. Bunu da başkan adayı arkadaşlarımızla projelerini tartıştık, gözden geçirdik. Biz Devlet olarak bakanlık olarak her türlü desteği vereceğiz. Biliyorsunuz Bodrum’un kış kapasitesi ile yaz kapasitesi çok farklı. Ne sadece Büyükşehir’in, ne sadece ilçe belediyesinin, ne de sadece bakanlığın çözebileceği bir konu değil. Hep beraber bir fikir birliği ile el birliği ile çalışılarak yerel halkında desteğini alarak çözülmesi gereken projeler var burada. Bizde bu bağlamda gerekli mutabakatı sağladığımızı düşünüyorum ve artık adımları atıyoruz.”

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 7
  • mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun banner 2
  • mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Konacık mitinginde binlerce kişi tarafından coşkuyla karşılandı.

İlk mitingini iki dönem belediye başkanlığı yaptığı Konacık Mahallesinde gerçekleştiren Mehmet Tosun, miting alanına geldiği andan itibaren binlerce kişinin sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Meşaleler arasından miting alanına giren Mehmet Tosun konuşmasına, “10 Yıl boyunca hizmet etmekten dolayı gurur duyduğum, onur duyduğum Konacık Mahallemizin güzel insanları, Bodrum Yarımadamızdaki yerel seçimler arifesinde Konacık Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz ilk mitingimize hoş geldiniz, şerefler getirdiniz” ifadeleriyle başladı.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 4

“Başkanım sen yürü biz seninle koşmaya hazırız”, “Gözün aydın Bodrum, geliyor Tosun başkan”, “Birlikte başaracağız”, “Çalışkan dürüst başkan geliyor”, “Bodrum için el ele”, “Laik başkan”, “İz bırakmaya geliyoruz” yazılı pankart ve dövizlerle Mehmet Tosun’a destek veren vatandaşlar, Tosun’un konuşması boyunca da sık sık alkışlar ve destek sözleriyle Mehmet Tosun’a tam destek sözü verdi.

“İz bırakmaya geliyoruz” yazılı pankartı okuyan Mehmet Tosun, “Bu pankart çok hoşuma gitti. Beş yıl önce iz bıraktığımız, birlikte başardığımız, birlikte yol yürüdüğümüz modern, çağdaş belediyecilik hizmetleriyle tanıştırdığımız Konacık’ımızın güzel insanlarıyla şimdi Bodrum Yarımadamızda iz bırakmaya gidiyoruz” dedi.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 3

Büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’daki sorunların arttığını dile getiren Mehmet Tosun, kendi dönemlerinde yaptıkları belediyecilik hizmetlerinin aradan geçen 5 yılda hala Konacık Mahallesi halkını mutlu etmeye devam ettiğini belirterek, “Bodrum’a hizmet gelmesi için, Konacık’a hizmet gelmesi için Tosun başkanın göreve gelmesi gerekiyor” dedi. Meydanı dolduran binlerce vatandaş Tosun’un bu sözlerine alkışlarla destek verdi.

Belde belediye başkanlığı yaptığı dönemde Konacık’a yapmış olduğu hizmetlerden bahseden Mehmet Tosun, bu hizmetler ile tüm Bodrum Yarımadası’nın tanışma vakti geldiğini söyledi. Türkiye’nin gerilen siyasi ortamından uzak, Bodrum’a yakışan bir seçim kampanyası yürüttüklerini de sözlerine ekleyen Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

“Bodrum’a yakışan barış ve huzur içerisinde bir kampanya yürütüyoruz. Kimseyi karalamadan daha iyisini yapmak için yola çıktık. Kimseyi eleştirmeden hedefe doğru yürüyoruz. Hedefimiz neresi? Bodrum Belediyesi.”

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 6

Mehmet Tosun kendisini dinlemeye gelen binlerce vatandaşa, “Değişimi 31 Martta gerçekleştiriyor muyuz?” dedi ve vatandaşlardan hep bir ağızdan “Evet” cevabını adlı. Ardından, meydana “Peki Bodrum’un bir beş yılı daha tesadüflere bırakılabilir mi?” sorusunu soran Tosun, meydanı dolduran binlerce vatandaştan “Hayır” cevabını aldı.

Kendisini dinleyen vatandaşlara Konacık Mahallesinde yapacakları projeleri anlatan Tosun konuşmasının sonunda kendisini dinlemeye gelerek destek veren binlerce vatandaşa teşekkür ederek “Size güveniyorum, yolumuza devam ediyorum” dedi.

Mehmet Tosun daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Sahnede halkı selamlayan Mehmet Tosun ve ekibi daha sonra vatandaşların arasına girdi.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 2

Miting, Risinng Star Türkiye ile ünlenen Ozancan Demir ve ardından Karadenizli yerel sanatçı Erdal Yılmaz’ın canlı performanslarıyla düğün havasında devam etti.

Miting öncesi ve sonrasında ise Bodrum’un yerel sanatçılarından Mustafa Ergene meydanı dolduran binlerce vatandaşı coşturdu.

Mehmet Tosun bir sonraki mitinginde, 23 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de Bitez Eski Pazaryerinde Bitez halkıyla buluşacak.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu

Son Haberler