Bizimle iletişime geçin

SİYASET

ÖMER ÖZMEN: AÇIK, NET, ANLAŞILIR VE BARIŞÇIL BİR SÜREÇ SÜRDÜRECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

ak parti ÖMER ÖZMEN: AÇIK, NET, ANLAŞILIR VE BARIŞÇIL BİR SÜREÇ SÜRDÜRECEĞİZ… ak parti bodrum ilce baskan adayi omer ozmen

Bodrum AK Parti İlçe Teşkilatı’nda Macit Gündoğdu’nun istifası üzerine boşalan başkanlık koltuğuna Genel Merkez tarafından Ömer Özmen aday gösterildi.

10 Aralık 2016 Tarihinde yapılacak kongrede aday olan Ömer Özmen seçim öncesi bi basın açıklaması yaptı:

Değerli Basın Mensupları,

Ömer Özmen yönetimindeki Ak Parti Bodrum Teşkilatı; açık, net, anlaşılır ve sürdürebilir barışçı bir siyaset izleyecektir. Bu siyaseti kendi mutfağımızda özenle hazırlayacağız ve kararlılıkla yürüteceğiz.

Siyasetimizin ilham kaynağı Ak Parti Programı, Seçim Bildirgeleri ve Partimizin kurduğu Hükümet Programlarıdır.

Bodrum’a YENİ BİR GELECEK sunacağız. Bu geleceği hangi özgün programla inşa edeceğimizi 10 Aralık 2017 tarihinde yapacağımız Kongremizde konuşacağız. Delegelerimizin onayını aldıktan sonra sizlerle paylaşacağız ve ses getirici görsellikle, kitlesellikle Bodrum halkına adım adım anlatmaya başlayacağız.

Nüfus olarak 200,000.lere doğru yol alan Bodrum Halkının ve Bodrum şehrinin ihtiyaçları üzerinden siyaset yapacağız. Rakiplerimizi de böyle olmaya davet edeceğiz.

Bodrum’da var olan siyasi partileri ve sosyolojik grupları, tarihi süreçten gelen etnik, dini, kültürel çatışmaları terk etmeye çağıracağız. Bir Turizm Merkezi olan Bodrum’u adeta Türkiye’mizin misafir odası olarak görüyoruz. Odamızı yılın 12 ayı misafir ağırlamaya hazır, tüm altyapısı bitmiş, bugünkü gibi ağlayan değil, gülen yüzlü bir şıklığa kavuşturmak zorundayız.

Bu misafir odamızda dünyanın tüm dil, din ve kültürel farklılıklarını barış, huzur ve güvenlik içinde bir arada yaşatmayı becermeliyiz.

Oluşturacağım Yönetim Kurulunu ve bu kurulun çalışma programını, yani bizi 2019 yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine götürecek YOL HARİTAMIZI kısa sürede hazırlayıp, ilçe kongremize sunacağız. Kongreden sonra, Bodrum’u CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA hazırlayacak plan, program ve projeleri Bodrum Halkının değerlendirmesine sunacağız.

Bu aşamada sizinle paylaşacaklarım bunlardan ibarettir.

Hepinize saygılarımı sunuyorum…

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUSTAFA SARUHAN: OLMAYAN ATEŞİN DUMANIYLA MESAJ YOLLANMAZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mustafa saruhan MUSTAFA SARUHAN: OLMAYAN ATEŞİN DUMANIYLA MESAJ YOLLANMAZ… mustafa saruhan kemal k  l  cdaroglu

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan aday adayı Mustafa Saruhan, Ankara’dan edinilen ‘sözde’ kulis bilgileriyle hala Bodrum siyasetini yönlendirmeye çalışanlar olduğunu belirterek bu gidişe birinin dur demesi gerektiğini söyledi.

Daha Mutlu, Daha Umutlu Bir Bodrum” sloganıyla çalışmalarına başlayan ve geçen süreç içerisinde hem seçmenin, hem partisinin hem de Bodrum’un algı operasyonlarına maruz bırakıldığının altını çizen Mustafa Saruhan, sözlerine şöyle devam etti;

“Partimizi, başka partileri ve Bodrum seçmenini manipüle etmeye çalışan haberler, ne yazık ki her geçen gün farklı bir aldatmacayla dolu, hiç kimseye faydası olmayan, gerçeklerden ve samimiyetten uzak haberler olarak bir biri ardına eklenmektedir. Bu haberleri hoş karşılamak da mümkün değildir.

Geçtiğimiz gün Emin Varol’un kaleminden çıkan bir haberin etkileri henüz durulmuşken, bugün Haber Türk yayın organının yazarlarından Muharrem Sarıkaya da, gerek CHP Genel Merkezi’ni hedef alan, gerek Bodrum’u manipüle etmeye yönelik bir haber ile iki partinin seçmenleri üzerinde şok etkisi yaratacak bir iddia ile karşımıza çıkmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi, henüz Bodrum Belediye Başkan Adayını açıklamamıştır. Sanıyorum ki, partimizin Bodrum’da ince eleyip sık dokuması, meydanın boş kalmasına, her önüne gelenin aldığı hayali duyumlarla haber yapma özgürlüğünü kendinde bulmasına neden olmuştur.

Söz konusu haberde yer alan kişi ve olayla ilgili ne CHP İlçe Başkanımıza, ne de adaylarımıza bir açıklama yapılmamışken, ortaya atılan bu iddiaları “ASILSIZ” olarak nitelendirmekten başka yapılacak bir şey yoktur. CHP’nin Bodrum adayı ile ilgili nihai karar, Ocak ayı içerisinde kamuoyuna açıklanacaktır. Bu süre zarfında, hiç kimsenin parti üst yönetimi adına yorum ve spekülatif girişimler yapmaya hakkı yoktur.

Belli ki, birileri kargaşa çıkartarak, kendi siyasi geleceklerini düzenlemeye çalışmaktadır. Yayın organları da, teyit edilmemiş, proje olarak dahi mümkün olmayan bilgiler üzerinden bu kişi veya kişilerin amacına bilerek veya bilmeyerek fayda sağlamaktadır.

Bodrum’da 2014 yılında CHP’ye oy veren 60 bin seçmen var. İlçemizde 7 bin CHP üyesi, Bin üç yüz CHP Delegesi var. O nedenle kimse merak etmesin. “Biz Bize Yeteriz.” Ne de olsa “Martın Sonu Bahar”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

SÜLEYMAN GİRGİN: GÖCEK TÜNELİ ÜCRETSİZ OLACAK’’ İDDİASI FOS ÇIKTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin SÜLEYMAN GİRGİN: GÖCEK TÜNELİ ÜCRETSİZ OLACAK’’ İDDİASI FOS ÇIKTI… suleyman girgin den akp ye vatandasa yalan soylediniz

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin yılbaşı itibariyle her araç türü için yüzde 30 zamlanan ve vatandaşı canından bezdiren Göcek tüneli ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin yaptığı açıklamada;

“Muğla ile Antalya’yı birbirine bağlayan ve 13 Milyon dolar harcanarak yapılan 1 km uzunluğundaki Göcek tüneli ile vatandaşlarımızın amiyane tabirle nasıl kazıklandığını açıklamak istiyorum.

“GÖCEK TÜNELİ ÜCRETSİZ OLACAK’’ İDDİASI FOS ÇIKTI.”

2006 yılında açılan tünelin 25 yıllığına yap işlet devret modeliyle tamamlandıktan sonra ücretli ve pahalı olması nedeniyle yarattığı rahatsızlık sonucu o günden bu güne Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuyu bir çok defa çeşitli şekillerde dile getirdik. Bu tepkiler üzerine her seçim öncesi AKP’li bakanlar, milletvekilleri, yerel yetkililer ve dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından tünelin ücretsiz olacağına dair sözler verildi ve boy boy pankartlar asıldı. Sonuçta mevcut tünelin yanına devlet tarafından 2. bir tünel yapıldı ve 2015 genel seçimlerinde de Dalaman caddelerine ve köylerine ‘ücretsiz tünel’ pankartları asıldı.

süleyman girgin SÜLEYMAN GİRGİN: GÖCEK TÜNELİ ÜCRETSİZ OLACAK’’ İDDİASI FOS ÇIKTI… suleyman girgin den akp ye vatandasa yalan soylediniz 2HANİ “MÜJDELER OLSUN GÖCEK TÜNELİ ÜCRETSİZ OLACAK” DİYE ASILAN PANKARTLAR?

Vatandaşın vergileriyle yapılan 2. Tünelin ne zaman açılacağı ve tünelin ne zaman ücretsiz olacağını hem plan ve bütçe görüşmelerinde, hemde verdiğimiz yazılı soru önergesiyle Ulaştırma, Haberleşme ve Altyapı Bakanı’na sorduk.

Aldığımız cevap şu;

“Göcek 1. Tüp tüneli Yap-İşle-Devret yöntemiyle yapılmıştır. Bu nedenle gidiş ve dönüşte ayrı ayrı ücret alınmak kaydı ile 20 Ocak 2032 tarihine kadar Göcek Tüneli İnş. Taah. Aş. tarafından işletilecektir. 27 Şubat 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararı ile yapılan 2. Tünelinde işletmesi mevcut şirkete devredilmiştir.”

Şimdi sormak lazım; Hani ücretsiz olacaktı tünel?

Soru önergemize verilen cevapta, Mevcut sözleşmenin 2032 yılına kadar elimizi kolumuzu bağladığı,dolayısıyla tünelin ücretsiz yapılamayacağı,devlet tarafından yapılan tüneli de mevcut sözleşmede yer alan işletme süresinden 6 yıl 20 gün düşerek 31 Aralık 2025 tarihinde karayolları genel müdürlüğüne devredilmek üzere aynı işletmeci firmaya verilerek güya çözüm üretildiği ifade ediliyor.

Bunu bilmiyor muydunuz?

Bal gibi de biliyordunuz ama seçim öncesi vatandaşı istismar etmek,kandırmaya çalışmak.

Ücretsiz tünel diye pankartlar açmak!

VATANDAŞ GİŞEDE KENDİNE VERDİĞİNİZ ZAMLI FİŞİ YEREL SEÇİMLERDE FATURA OLARAK ÖNÜNÜZE KOYACAK!

Şimdi devlet tarafından yapılan tünel de şirkete verildi ve 6 yıl mahsup edilerek 2032 yılından 6 yıl önce yani, 2025 yılında tünel devletin olacak.

Ancak o zamana kadar kazığı vatandaş yiyecek ve ilk sözleşme gereği 2032 yılına kadar şirket kazanacağı parayı 2025 yılına kadar vatandaştan çıkaracak.

Vatandaş bunun hesabını ilk yerel seçimlerde size soracaktır. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Yeni tarifeler…

Otomobil: 5.5 liradan 7 liraya

Kamyonet: 8 liradan 10 liraya

Kamyonlar: 11 liradan 14 liraya

TIR: 17 liradan 22 liraya

Okumaya devam et

Son Haberler