Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

TOSUN: UĞRAŞMALARI GEREKEN KONU BİZİM PERFORMANSIMIZA ULAŞMAK OLMALI…

Yayınlanan

açık

mhp TOSUN: UĞRAŞMALARI GEREKEN KONU BİZİM PERFORMANSIMIZA ULAŞMAK OLMALI… mehmet tosun 2
  • mhp TOSUN: UĞRAŞMALARI GEREKEN KONU BİZİM PERFORMANSIMIZA ULAŞMAK OLMALI… mehmet tosun banner 2
  • mhp TOSUN: UĞRAŞMALARI GEREKEN KONU BİZİM PERFORMANSIMIZA ULAŞMAK OLMALI… Hakan Durna SM Con 05

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar’ın, dün düzenlediği basın toplantısında MHP geçmiş dönem ilçe başkanlarında Asım Başaran ve Mehmet Tosun’un da listede bulunduğu 22 kişinin, ihraç talebi ile İl Disiplin Kuruluna sevk edildiğini açıklaması üzerine, Mehmet Tosun bir açıklama da bulundu.

Bugün bir basın açıklamasıyla MHP İlçe Başkanı Sancar’a cevap veren Mehmet Tosun, “Ben zaten istifa dilekçemi 10 Kasım günü Ankara 37. Noter’den hem Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na, hem MHP Genel Merkezi’ne, hem de Bodrum İlçe Teşkilatı’na göndermiştim. Kendileri bizimle uğraşmak yerine, bizim MHP’de siyaset yaparken meselelere bakış açımızı, seçimlerdeki çalışmalarımızı, özellikle son Bodrum seçimlerinde aldığımız oy oranını gözlerinin önüne getirerek, partilerini başarılı kılmaya çalışmaları gerekirdi” dedi.

Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, dün yaptığı açıklamada MHP Bodrum İlçe Yönetim Kurulunun 13 Ekim 2017 tarihinde yaptığı toplantısında, aralarında 15 yıla yakın süre Bodrum İlçe Başkanlığı yapan Asım Başaran ile 10 yıl Konacık Belediye Başkanlığı, 2 yıla yakın bir süre de İlçe Başkanlığı göreini yapan Mehmet Tosun’un da aralarında bulunduğu 22 kişinin, Parti İç Tüzüğüne aykırı hareket etmek ve partiye zarar vermek suçlamasıyla ihraç talebiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilmesine karar verildiğini söylemişti.

Bugün bir açıklama yapan Mehmet Tosun, MHP’den 10 Kasım günü istifa ettiğini söyledi. “Dün itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Teşkilatı tarafından, şahsımın da aralarında bulunduğu 22 parti üyesi arkadaşımızın ihraç istemiyle İl disiplin kuruluna sevk edildiğine dair bir açıklama yapılması üzerine bu açıklamayı yapma gereği duydum” diyerek sözlerine başlayan Mehmet Tosun, şunları söyledi;

mhp TOSUN: UĞRAŞMALARI GEREKEN KONU BİZİM PERFORMANSIMIZA ULAŞMAK OLMALI… mehmet tosun 1“Dün itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İlçe Teşkilatı tarafından şahsımın da aralarında bulunduğu 22 tane parti üyesi arkadaşlarımızın ihraç istemiyle İl disiplin kuruluna sevk edildiğine dair bir açıklama yapılması üzerine bu açıklamayı yapma gereği duydum. Tabi çok önemli olmamakla birlikte, şahsımın isminin de o açıklamada geçmiş olmasından dolayı, benim daha önceki bir tarihte istifa etmiş olmam noktasında açıklama yapma gereği duyuyorum. 9 Kasım günü Anıtkabir’i ziyaret etmiştim ki, sosyal medya hesabından bu fotoğrafları paylaşmıştım. 10 Kasım günü de Ankara 37. Noter’den istifa dilekçemi hem Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na, hem MHP Genel Merkezi’ne, hem de Bodrum İlçe Teşkilatı’na göndermiştim. Sanırım ellerine ulaşmamış, çok da önemli değil. En azından genel merkeze sorsalardı. Muhtemelen istifa dilekçemiz oraya da ulaşmıştır. Ellerindeki bilgi sanıyorum güncel değil. Bir takım belgeler paylaşıyorlar ki ben İlçe Seçim Kuruluna müracaat ederek değil, istifa dilekçemi noter aracılığı ile göndermek istedim. Niye zahmet etmişler. Ben zaten Mehmet Tosun olarak noterden istifamı göndermişim.”

MHP Bodrum İlçe yönetiminin kendisi, Asım Başaran ve adı geçen 22 kişi üzerinden gündem oluşturmaya çalıştığını belirten Mehmet Tosun, açıklamasına şöyle devam etti:

“Benim, Asım Başkanın, diğer arkadaşların ismi üzerinden gündem oluşturmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Ayrıca da nezaketsiz bir açıklama. Ben bu partide 10 sene belediye başkanlığı yaptım. Ondan önceki sürede yönetim kurulu üyeliklerim oldu. Keza Asım Başaran ve diğer arkadaşlarımız da uzun yıllar görev yaptılar. Bu partinin seçim kampanyalarında çalışmış, bu partiye oy istemiş, emek harcamış kişilerdir. Biz görevden alınmamız öncesinde oluşan görüş ayrılıkları, partimizin genel politikası ve ülke meseleleri ile ilgili bakış açısıyla, bizim aramızda oluşan görüş ayrılıklarından dolayı, şu anda gönül bağımız zaten kopma noktasına gelmişti. Zaman zaman arkadaşlarımız ‘Başkanım toplu istifa edecek miyiz’ dediler. Çünkü Anadolu’dan basın yoluyla bir takım haberler geliyordu. MHP’de toplu istifalar şeklinde. Ben şahsen o kadar emek verdiğimiz, çalıştığımız ve bugün de siyaseten düşünce ayrılığında olduğumuz MHP ile ilgili o tür istifaları nezaketsiz olarak değerlendirmiştim ve istifa etmemiştik. İşlerimiz yoğun, gündemimiz yoğun. Hakikaten Bodrum gündemini bir de bununla meşgul etmeyelim diye düşünmüştük. Fakat arkadaşlarımız bizim isimlerimiz üzerinden bu tür açıklamalar yaparak o siyasi nezaketten uzak bir tutum sergilediler ki, daha önce de bunu yapmaya devam ediyorlardı. Kendileri bizim siyasi muhatabımız değil. Ben 10 Kasım itibariyle de MHP’den istifa ettim. İster ihraç etsinler, ister de başka bir mekanizmayı çalıştırsınlar. Zaten biz de bu kadar görüş ayrılığı içinde bulunduğumuz bir siyasi yapı içerisinde ve bu kadar nezaketten uzak siyaset yapılan bir yapı içerisinde bulunmak istemediğimizi de buradan ifade ediyorum ve bunun da gereğini yapmışız” dedi.

“Özellikle son Bodrum seçimlerinde aldığımız oy oranını gözlerinin önüne getirsinler, partiyi başarılı kılmaya çalışsınlar” sözleri ile konuşmasına devam eden Mehmet Tosun, açıklamasını şöyle noktaladı:

“Uğraşmaları gereken konu bizim MHP’de siyaset yaparken meselelere bakış açımızı, seçimlerdeki çalışmalarımızı, özellikle son Bodrum seçimlerinde aldığımız oy oranını gözlerinin önüne getirsinler, partiyi başarılı kılmaya çalışsınlar. Bu tür gereksiz açıklamalarla, ‘şunu disipline veriyoruz, akabinde ihraç edeceğiz’ gibi açıklamalarla Bodrum kamuoyunu meşgul etmesinler. Bodrum’un ciddi sorunları var. Ülke olarak ciddi problemlerimiz var. Ekonomimiz kötü, turizmle ilgili ciddi sıkıntılarımız var. Bunlara odaklansınlar. Çevreyle ilgili problemlerimiz var. Daha ciddi işlerle uğraşsınlar. Bıraksınlar benim, Asım başkanın ya da diğer arkadaşlarımızın isimleri üzerinden gündem oluşturmayı, ihraç istemiyle disipline gönderdik haberleri yaptırmayı. Allah yollarını açık etsin. İnşallah başarılı olurlar. Temennim o. Çünkü hepimiz bu ülkenin insanlarıyız. Bu ülkeye yapılan her iyi şeyin yanındayız ama ben ulusal ve yerel basına böyle bir açıklama yaptıkları için böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldım. Açıkçası çok da önemli bir konu olmamasına rağmen, maalesef böyle bir açıklamayı da yapmış odum. Bodrumlu hemşerilerime de buradan sesleniyorum; 10 Kasım 2017 tarihinden itibaren MHP ile bir ilişiğim yok. Mehmet Tosun olarak hayatımıza, yaşam mücadelemize devam ediyoruz. Tüm hemşerilerimizle de bu düşüncemi paylaşıyorum” dedi.

mhp TOSUN: UĞRAŞMALARI GEREKEN KONU BİZİM PERFORMANSIMIZA ULAŞMAK OLMALI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hacettepespor sekiz haftadir yenilmiyor 657087
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 2
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hakan Durna SM Con 05

Ligin 28. Haftasında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Hacettepe’yi konuk ediyor. 

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta son 3 maçından mağlubiyetle ayrılan ve ligde 9’uncu sıraya gerileyen Bodrum Belediyesi Bodrumspor, son 3 maçında 2 mağlubiyet 1 galibiyet alan 14’üncü sıradaki Hacettepe karşı karşıya gelecek. Evinde oynayacağı bu maçta bir çıkış yakalamak isteyen Bodrumspor, hazırlıklarını tamamladı. İki takım arasında ligin ilk devresinde oynanan maçı yeşil beyazlı ekip deplasmanda 2-1’lik skorla kazanmıştı. 24 Mart Pazar günü Bodrum İlçe Stadı’nda oynanacak müsabaka saat 15.00’da başlayacak.

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Bodrumspor   negol deplasmaninda 3

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA…..

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mugla buyuksehir konservuatuar 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. Hakan Durna SM Con 05

Hazine ve Maliye Bakanlığı, en çok borcu olan belediyeleri açıkladı. Bakanlığın verilerine göre en çok borcu olan belediye 6 milyar 66 milyon lira ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi oldu. Kocaeli’ni 2. sırada Adana ve 3.sırada Muğla takip etti.

TOPLAM BORÇ 11 MİLYAR 471 MİLYON TL

Belediyelerin Hazine ve Maliye Bakanlığı’a borçları artıyor. Bakanlığın verilerine göre, Mart ayı itibarıyla belediyelerin ve bağlı idarelerin toplam borç tutarı 11 milyar 741 milyon liraya ulaştı. 135 milyon liralık borcun vadesi geçerken 8 milyar 683 milyonu anapara, 2 milyar 922 milyonu diğer olmak üzere 11 milyar 605 milyon liralık borcun vadesi henüz gelmedi.

İLK 3 SIRAYI AK PARTİ, MHP VE CHP’Lİ BELEDİYELER PAYLAŞTI

Birgün’de yer alan habere göre; en borçlu belediye 6 milyar 66 milyon lira ile AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olurken bunu 1 milyar 99 milyon lira ile MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi izledi. Borçlu belediyeler sıralamasında üçüncü sırada 655 milyon liralık borçla CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Su ve Kanalizasyon İdaresi yer aldı.

DİĞER BELEDİYELER

“En borçlu belediyeler ve bağlı idareler” sıralamasına giren diğer belediyeler şöyle:

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ (AK Parti) 426 milyon TL

Sakarya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 423 milyon TL

Bursa Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 359 milyon TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (AK Parti) 243 milyon TL

Antalya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 208 milyon TL

BORÇLARINI ÖDEYEMEDİLER

135 milyon lira ile borcunun vadesi geçen belediyeler sıralamasında ilk sırada MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi yer alırken bunu 110 milyon lira ile Ankara Büyükşehir Belediyesi izledi.

Kayyum tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi de 11’er milyon liralık borcunu vadesinde ödeyemedi.

 

Kaynak:haberler.com

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 1
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 2
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… Hakan Durna SM Con 05

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum’da Turizmciler, muhtarlar ve bazı STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Konferans salonunda Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan adayı Op.Dr. Tahir Ateş’in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, Bakan Mehmet Nuri Ersoy ‘un yanı sıra AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, ilçede görev yapan muhtarlar ve STK temsilcileri ve Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları katıldı.

Bodrum’u çok önemsediğini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Cumhurbaşkanımız döneminde ilk defa turizm stratejik sektör ilan edildi. Bodrum’u Türkiye’nin markası olarak görüyoruz. Uçak tarifeli seferleri kademeli olarak arttırılıyor. Uzun süreden beri her yıl Bodrum’da bulunmamım da Bodrum açısından bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bodrum’un turizme bakış açısının değişmesi gerekiyor. Biz bugün ağırlıklı olarak Bodrum’un sorunlarını konuşmaya, neler yapabiliriz, 2023 dönemine kadar ne faydamız olabilir, onları konuşmaya geldik. Ben bugün sizlerin sorunlarını dinleyeceğim, kafamdakileri anlatacağım. Gerekli notları alacağım.”

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 3

Kissebükünde Deniz Ticaret Odası’nın projesini hayata geçireceğiz…

Toplantıya katılan bazı STK temsilcilerinin soruları üzerine açıklama yapan Bakan Ersoy şöyle konuştu:

“Biz hükümet olarak yasalar çerçevesinde hareket ederiz. Yasal olmayan her şeyin karşısındayız. Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesinin Kissebükü ile ilgili verdiği çok güzel bir proje var, onu hayata geçireceğiz. Buradaki arkeolojik kalıntıları gün ışığına çıkarıp, koruma altına alıp yat turizmine açacağız. Kissebükü yapılaşmaya kapalı olacak. Ayrıca Yalıkavak-Küdür Mevkiindeki yapılaşmaya da son veriyoruz. Orada barakalar yıkılacak iskele kazıkları sökülecek.” dedi.

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu

Son Haberler