Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

TOSUN: UĞRAŞMALARI GEREKEN KONU BİZİM PERFORMANSIMIZA ULAŞMAK OLMALI…

Yayınlanan

açık

mhp TOSUN: UĞRAŞMALARI GEREKEN KONU BİZİM PERFORMANSIMIZA ULAŞMAK OLMALI… mehmet tosun 2
mhp TOSUN: UĞRAŞMALARI GEREKEN KONU BİZİM PERFORMANSIMIZA ULAŞMAK OLMALI… reklam arena 4

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar’ın, dün düzenlediği basın toplantısında MHP geçmiş dönem ilçe başkanlarında Asım Başaran ve Mehmet Tosun’un da listede bulunduğu 22 kişinin, ihraç talebi ile İl Disiplin Kuruluna sevk edildiğini açıklaması üzerine, Mehmet Tosun bir açıklama da bulundu.

Bugün bir basın açıklamasıyla MHP İlçe Başkanı Sancar’a cevap veren Mehmet Tosun, “Ben zaten istifa dilekçemi 10 Kasım günü Ankara 37. Noter’den hem Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na, hem MHP Genel Merkezi’ne, hem de Bodrum İlçe Teşkilatı’na göndermiştim. Kendileri bizimle uğraşmak yerine, bizim MHP’de siyaset yaparken meselelere bakış açımızı, seçimlerdeki çalışmalarımızı, özellikle son Bodrum seçimlerinde aldığımız oy oranını gözlerinin önüne getirerek, partilerini başarılı kılmaya çalışmaları gerekirdi” dedi.

Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, dün yaptığı açıklamada MHP Bodrum İlçe Yönetim Kurulunun 13 Ekim 2017 tarihinde yaptığı toplantısında, aralarında 15 yıla yakın süre Bodrum İlçe Başkanlığı yapan Asım Başaran ile 10 yıl Konacık Belediye Başkanlığı, 2 yıla yakın bir süre de İlçe Başkanlığı göreini yapan Mehmet Tosun’un da aralarında bulunduğu 22 kişinin, Parti İç Tüzüğüne aykırı hareket etmek ve partiye zarar vermek suçlamasıyla ihraç talebiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilmesine karar verildiğini söylemişti.

Bugün bir açıklama yapan Mehmet Tosun, MHP’den 10 Kasım günü istifa ettiğini söyledi. “Dün itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Teşkilatı tarafından, şahsımın da aralarında bulunduğu 22 parti üyesi arkadaşımızın ihraç istemiyle İl disiplin kuruluna sevk edildiğine dair bir açıklama yapılması üzerine bu açıklamayı yapma gereği duydum” diyerek sözlerine başlayan Mehmet Tosun, şunları söyledi;

mhp TOSUN: UĞRAŞMALARI GEREKEN KONU BİZİM PERFORMANSIMIZA ULAŞMAK OLMALI… mehmet tosun 1“Dün itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İlçe Teşkilatı tarafından şahsımın da aralarında bulunduğu 22 tane parti üyesi arkadaşlarımızın ihraç istemiyle İl disiplin kuruluna sevk edildiğine dair bir açıklama yapılması üzerine bu açıklamayı yapma gereği duydum. Tabi çok önemli olmamakla birlikte, şahsımın isminin de o açıklamada geçmiş olmasından dolayı, benim daha önceki bir tarihte istifa etmiş olmam noktasında açıklama yapma gereği duyuyorum. 9 Kasım günü Anıtkabir’i ziyaret etmiştim ki, sosyal medya hesabından bu fotoğrafları paylaşmıştım. 10 Kasım günü de Ankara 37. Noter’den istifa dilekçemi hem Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na, hem MHP Genel Merkezi’ne, hem de Bodrum İlçe Teşkilatı’na göndermiştim. Sanırım ellerine ulaşmamış, çok da önemli değil. En azından genel merkeze sorsalardı. Muhtemelen istifa dilekçemiz oraya da ulaşmıştır. Ellerindeki bilgi sanıyorum güncel değil. Bir takım belgeler paylaşıyorlar ki ben İlçe Seçim Kuruluna müracaat ederek değil, istifa dilekçemi noter aracılığı ile göndermek istedim. Niye zahmet etmişler. Ben zaten Mehmet Tosun olarak noterden istifamı göndermişim.”

MHP Bodrum İlçe yönetiminin kendisi, Asım Başaran ve adı geçen 22 kişi üzerinden gündem oluşturmaya çalıştığını belirten Mehmet Tosun, açıklamasına şöyle devam etti:

“Benim, Asım Başkanın, diğer arkadaşların ismi üzerinden gündem oluşturmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Ayrıca da nezaketsiz bir açıklama. Ben bu partide 10 sene belediye başkanlığı yaptım. Ondan önceki sürede yönetim kurulu üyeliklerim oldu. Keza Asım Başaran ve diğer arkadaşlarımız da uzun yıllar görev yaptılar. Bu partinin seçim kampanyalarında çalışmış, bu partiye oy istemiş, emek harcamış kişilerdir. Biz görevden alınmamız öncesinde oluşan görüş ayrılıkları, partimizin genel politikası ve ülke meseleleri ile ilgili bakış açısıyla, bizim aramızda oluşan görüş ayrılıklarından dolayı, şu anda gönül bağımız zaten kopma noktasına gelmişti. Zaman zaman arkadaşlarımız ‘Başkanım toplu istifa edecek miyiz’ dediler. Çünkü Anadolu’dan basın yoluyla bir takım haberler geliyordu. MHP’de toplu istifalar şeklinde. Ben şahsen o kadar emek verdiğimiz, çalıştığımız ve bugün de siyaseten düşünce ayrılığında olduğumuz MHP ile ilgili o tür istifaları nezaketsiz olarak değerlendirmiştim ve istifa etmemiştik. İşlerimiz yoğun, gündemimiz yoğun. Hakikaten Bodrum gündemini bir de bununla meşgul etmeyelim diye düşünmüştük. Fakat arkadaşlarımız bizim isimlerimiz üzerinden bu tür açıklamalar yaparak o siyasi nezaketten uzak bir tutum sergilediler ki, daha önce de bunu yapmaya devam ediyorlardı. Kendileri bizim siyasi muhatabımız değil. Ben 10 Kasım itibariyle de MHP’den istifa ettim. İster ihraç etsinler, ister de başka bir mekanizmayı çalıştırsınlar. Zaten biz de bu kadar görüş ayrılığı içinde bulunduğumuz bir siyasi yapı içerisinde ve bu kadar nezaketten uzak siyaset yapılan bir yapı içerisinde bulunmak istemediğimizi de buradan ifade ediyorum ve bunun da gereğini yapmışız” dedi.

“Özellikle son Bodrum seçimlerinde aldığımız oy oranını gözlerinin önüne getirsinler, partiyi başarılı kılmaya çalışsınlar” sözleri ile konuşmasına devam eden Mehmet Tosun, açıklamasını şöyle noktaladı:

“Uğraşmaları gereken konu bizim MHP’de siyaset yaparken meselelere bakış açımızı, seçimlerdeki çalışmalarımızı, özellikle son Bodrum seçimlerinde aldığımız oy oranını gözlerinin önüne getirsinler, partiyi başarılı kılmaya çalışsınlar. Bu tür gereksiz açıklamalarla, ‘şunu disipline veriyoruz, akabinde ihraç edeceğiz’ gibi açıklamalarla Bodrum kamuoyunu meşgul etmesinler. Bodrum’un ciddi sorunları var. Ülke olarak ciddi problemlerimiz var. Ekonomimiz kötü, turizmle ilgili ciddi sıkıntılarımız var. Bunlara odaklansınlar. Çevreyle ilgili problemlerimiz var. Daha ciddi işlerle uğraşsınlar. Bıraksınlar benim, Asım başkanın ya da diğer arkadaşlarımızın isimleri üzerinden gündem oluşturmayı, ihraç istemiyle disipline gönderdik haberleri yaptırmayı. Allah yollarını açık etsin. İnşallah başarılı olurlar. Temennim o. Çünkü hepimiz bu ülkenin insanlarıyız. Bu ülkeye yapılan her iyi şeyin yanındayız ama ben ulusal ve yerel basına böyle bir açıklama yaptıkları için böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldım. Açıkçası çok da önemli bir konu olmamasına rağmen, maalesef böyle bir açıklamayı da yapmış odum. Bodrumlu hemşerilerime de buradan sesleniyorum; 10 Kasım 2017 tarihinden itibaren MHP ile bir ilişiğim yok. Mehmet Tosun olarak hayatımıza, yaşam mücadelemize devam ediyoruz. Tüm hemşerilerimizle de bu düşüncemi paylaşıyorum” dedi.

mhp TOSUN: UĞRAŞMALARI GEREKEN KONU BİZİM PERFORMANSIMIZA ULAŞMAK OLMALI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… bodrum kaza
bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… reklam arena 4

Otomobile arkadan çarptığı kazada, ağır şekilde yaralandı. 

Kaza, Turgutreis-Bodrum Karayolu Dereköy Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre karayolunda seyreden 34 yaşındaki Aydın Yalçın idaresindeki motosiklet, bir anlık dikkatsizlik sonucu kavşakta 48 ABP 361 plakalı otomobile arkadan çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle motosikletinden fırlayıp otomobilin arka camına çarpan Yalçın, ağır şekilde yaralandı. Vücudunda kırıklar olduğu ifade edilen yaralı, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralının tedavisinin sürdüğü bildirildi. Güvenlik güçleri kazayla ilgili inceleme yaptı. Diğer yandan kazaya karışan motosikletin çarpmanın şiddetiyle koltuğunun yerinden söküldüğü görüldü.

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… bodrum kent konseyi logo
bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… reklam arena 4

Bodrum Turgutreis Hüseyin Burnu açıklarında geçtiğimiz günlerde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber teknenin batarak, 3’ü çocuk 12 kişinin yaşamanı yitirmesi ile ilgili, Bodrum Kent Konseyi’nden basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında “Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez düşüncesine dikkat çekildi.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve bir orman gibi kardeşçesine,

Bu hasret bizim…

İnsanca yaşamaya, eşitliğe, nefretsiz söylemlere, bu dünya hepimizin demeye hasret…

İster Bodrum’da doğup büyümüş olalım, ister burayı evi bilip kalanlardan; Bodrum hepimiz için mavi-beyaz bir mücevher.

Hepimizin Bodrum’a dair ortak duyguları var. Her birimiz bir kez olsun, deniz kenarında oturup Bodrum’un eşsiz maviliğine dalıp gitmiş, çocukluk anılarımızı; gençlik heyecanlarımızı; acılarımızı ve mutluluklarımızı düşünmüşüzdür…

En güzel fotoğraflarımızda Bodrum’un mavi dalgaları vardır fonda…

Vardı… Artık yok!

Kan kırmızı bir renk bulaştı fotoğraflardaki fonlara.

Bodrum’un derin mavilikleri koyulaşıyor… Temiz sularına ölümün karanlığı karıştı, karışmaya devam ediyor… Deniz kenarında yapılan tatlı dost sohbetleri, acı bir iç çekişle bölünür oldu. 

“Bugün 8 kişi ölmüş, bugün 15 kişi ölmüş, ikisi çocukmuş, biri kurtulmuş…”

Ülkeler bu ölümlere engel olmak için, mülteci ve göçmen sorunları karşısında çözüm odaklı stratejiler geliştirmeli ve İnsan haklarını hiçe sayan sınır politikalarına bir son vermelidir. Sadece ülkeler ve yöneticiler değil, mültecilerin yaşam şartlarını zora sokan, ülkedeki hemen her sorundan mültecileri sorumlu tutan ve nefret söylemleri ile süreci yıpratan herkes bu ölümlerin doğal sorumlularıdır.

“Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez. Dil, din, ırk, etnik köken, ekonomik durum gözetmeksizin tüm canlıları kucaklar. Bizler yaşam hakkını kullanarak bir ümitle yola çıkıp ölüme giden insanların acı haberlerini duymak ve okumak istemiyoruz.  Bu ölümlere alışan ve sıradanlaştıran bir insanlığın parçası olmak istemiyoruz. Çocuklara borcumuz var…

Umut yolculuğunda yaşamını kaybeden insanlar için duyduğumuz üzüntü, hepimizin ortak acısıdır. Bizler Bodrum’un huzur dolu sularına her baktığımızda, bu sularda yok olan hayatların acısını kalbimizde hissetmekten yorulduk.

Bu ölümler son bulsun istiyoruz.

Bodrum’un mavi suları yeniden aydınlansın istiyoruz.

Bodrum Kent Konseyi olarak, bu konuda üzerimize düşen her çalışmayı tüm Bodrum’lu hemşehrilerimiz ile birlikte göğüsleyebilmek en büyük tesellimiz olacaktır. Sularımızda kaybolan hayatlara ve acı ölümlere alışmadığımızı, kabullenmediğimizi tüm kamuoyuna bildiriyor ve yetkilileri insan tacirlerine karşı daha fazla önlem almaya çağırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

BODRUM KENT KONSEYİ

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… G    MEN KAZA
göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… reklam arena 4

Bodrum’da dün yaşanan göçmen faciası ile ilgili 5 kişi gözaltına alınırken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi. 

Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber tekne battı. Olayda 31 göçmen sağ olarak kurtarılırken, 3’ü çocuk 12 kişi ise yaşamını yitirdi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma neticesinde facia ile ilgili olduğu iddiasıyla 2’si yabancı uyruklu, 5 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

Öte yandan olayda yaşamını yitiren göçmenler otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cenazelerin işlemlerin ardından yakınlarına teslim edileceği, 15 gün içerisinde bir yakını çıkmayanların Muğla’nın Menteşe İlçesi’ndeki Kimsesizler Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler