Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI…

Yayınlanan

açık

kadem mete İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI… AK PARYT   DEV  R TESL  M
kadem mete İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI… reklam arena 4

İl Başkanı Kadem Mete’nin başkanlığında gerçekleşen toplantıda İlçe Başkan adaylarının yanı sıra İl Kadın Kolları Başkanlığı görev teslimi de gerçekleştirildi.

Ak Parti Muğla İl Başkanlığında ilçe Başkan adayları tanıtıldığı toplantıya İl Başkanı Mete, İl yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, önceki dönem İl  kadın Kolları başkanı Armağan Erol ve yeni il kadın kolları başkanı Ümmühan Toksöz katıldı. Toplantı açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mete şöyle konuştu.

“Genel Merkezimizle yaptığımız istişareler sonucu kongresi yapılmayan bütün ilçelerde adaylarımızı belirledik. Fethiye, Datça ve Ula’da mevcut ilçe başkanlarımızla göreve devam ediyoruz. Ortaca ilçemizde halen il yönetim kurulu üyeliğimizi yapan Hakan Fevzi İlhan, Köyceğiz’de daha önce ilçe başkanlığı yapan Şahan Şahan, Bodrum’da bir önceki yönetimde siyasi hukuki işler başkanlığını yürüten Ömer Özmen ve Milas’ta Abdullah Kıbrıslı aday olarak belirlenmiştir.

“Menteşe ilçe Başkanı Tamer Topal”

Menteşe ilçemizde ise kongre öncesi genel merkezimiz tarafından atamayla,  halen il yönetim kurulu üyeliği yapan Tamer Topal Bey başkan olmuştur. Huzurlarınızda yetki belgesini takdim etmek istiyorum. Dedi. İl Başkanı Kadem Mete toplantıda ilçe başkanı olarak atanan Tamer Topal’a yetki belgesini takdim etti. İl Başkanı ilçe kongre tarihlerine ilişkin ise şöyle konuştu.

“Aralık ayı sonuna kadar kongreler tamamlanacak”

“Kongrelerimizin tarihlerini de hatırlatmakta fayda var.  8 Aralık Cuma saat 10.00 da Köyceğiz, aynı gün saat 15.00 de  Ortaca kongremiz, 9 Aralık saat 11.00 de Menteşe  aynı gün saat 15.00 de  ise Ula, 10 Aralık Pazar günü saat 11.00 de  Milas saat 15.00 de ise Bodrum kongremiz, 23 Aralıkta saat 14.00  de  Datça ilçe kongremiz var, 24 Aralık saat 14.00 de Fethiye ilçe kongresiyle birlikte Aralık ayı içerisinde ilçe kongrelerimizi bitirmiş olacağız.dedi.

İl Başkanı Kadem Mete kadın kolları başkanlığınının devir teslimi ile ilgili olarak’da şunları ifade etti.

“Ak Partide eski diye bir söylem yoktur”

“Göreve geldiğim 2016 yılının Nisan ayından bu yana çalışmakta olduğum Kadın Kolları Başkanımız Sn. Armağan Erol Hanımın görevini bir başka arkadaşımıza devredeceği bir toplantı için siz değerli basın mensuplarımızı davet ettik. Bu durum Ak Partide bir bayrak yarışıdır. Zamanı gelen arkadaşımız hizmetini yapar, hizmetinin sonucunda da bir başka arkadaşımıza bu görevi devreder. Bildiğiniz üzere milletvekillerimiz için’eski’ tabirini kullanmayız, onları dönemlerine göre anarız. Örneğin 23. Dönem Mv. gibi. Bizde de eski diye bir kavram yok. Makamlar ve mevkiler sadece hizmet etme aracı olarak bulunulan yerlerdir. Biz makamlardan veya mevkilerden kuvvet alarak farklı bir havaya bürünen, ulaşılması güç hale gelen insanlar olmadık ve olmayacağız. Ak Partide bu makamlar ancak ve ancak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi hizmet için vardır ve bu makamlar aslında bize yüktür. Çünkü bu hizmet şuuruyla görev yaparız vaktimizden, nakdimizden, çoluğumuzdan çocuğumuzdan feragat ederiz ve davamız için milletimiz için memleketimiz için bu çalışmalarda fedakarlıkta  bulunuruz.

“Kadınlarımıza Bodrum’da yapılan saldırıyı unutmadık !”

Görev yaptığım süre içerisinde her zaman bu fedakârlığı yaptığına şahit olduğum başkanım Armağan Hanımla beraberiz.  Birlikte 15 Temmuzu ve 16 Nisan Halk oylaması sürecini yaşadık. Özellikle Bodrum’da Pazar esnafını ziyaret ederken birtakım kendini bilmez insanların nasıl da kadınlarımıza sataştığına, ağza alınmayacak laflar sarf ettiğine şahit olduk. Ne yazıktır ki bu hareketleri yapanlar da kadındı. Yapılanlara rağmen Armağan başkanım ve ekibi dimdik bir şekilde davamızı ve hizmetimizi anlatmaya devam etti. Ben özellikle o günü çok önemsiyorum. Telefonla arayıp halini hatırını sorduğumda ‘Başkanım hiç moralinizi bozmayın, biz yine dimdik bir şekilde broşürlerimizi dağıtmaya, davamızı anlatmaya devam ediyoruz.’ demişti. Ben şimdi huzurlarınızda kendisine söz vermek istiyorum ve ardından plaketini takdim edeceğim. Dedi.

Sözü alan Armağan Erol duygularını şu şekilde açıkladı;

kadem mete İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI… kadem mete armagan erol“Plaketi kadın kolları teşkilatımız adına alıyorum”

Mensubu olmaktan gurur duyduğum partime, bana bu onur ve gururu yaşattığı, dolayısıyla ülkeme ve memleketime hizmet etme fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum.

Görev yaptığım yıllar içinde benden yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen halkıma, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, ilçelerdeki kadın kolları başkanlarım ve onların yönetim kurulu üyesi kardeşlerime ve il başkanlarıma minnettarım.

AK Parti Muğla İl Kadın Kolları yeni Başkanı Ümmühan TOKSÖZ kardeşime başarılar diliyorum. Her zaman yanında olacağım.

Benden yana kime ne hakkım geçtiyse hakkımı helal ediyorum, sizlerde haklarınızı helal ediniz. Dedi.

Yeni atanan Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz ise şu ifadeleri kullandı.

“Siyasette kadınlarımızı daha faal hale getireceğiz.”

15 Kasım 2017 tarihinde Genel Merkezimiz tarafından Muğla İl Kadın Kolları Başkanı görevine atandım. Daha önce Yatağan İlçe Kadın Kollarında çalıştım. 3.Başkanımız Armağan Erol hanımla çalışma imkânımız oldu. Partimize vermiş olduğu emeklerden, gayretlerden dolayı sizin huzurunuzda Başkanımız Armağan Hanıma çok teşekkür ediyorum. Yine hep beraber çalışmayı temenni ediyorum. Hedefimiz birlik ve beraberlik içerisinde aldığımız bu bayrağı daha iyi yerlere taşımaktır.

Daha sonra Armağan Erol’a plaket ve Ümmühan Toksöz’e çiçeklerini takdim eden Mete şu sözlerle basın açıklamasına son verdi.

“Menteşe hakkında küçük bir açıklama yapmak istiyorum. Biliyorsunuz ki partimizin Mkyk organı tarafından bu dönem bazı kurallar getirildi. Bu kuralların içinde tek görev alma şartı da var. Örneğin belediye meclis üyesi olan bir arkadaşımız ilçe başkanı olamaz ki bu doğrultuda daha önce belediye meclis üyesi olan iki ilçe başkanı arkadaşımız görevlerine devam etmek için belediye meclis üyeliği görevinden istifa ettiler. Daha önce Menteşe ilçemizde yapılan istişareler sonucu güzel bir teveccüh alan Eray Çiçek kardeşimiz de aynı zamanda belediye meclis üyesi olduğu için bu görev ona genel merkezimiz tarafından verilmedi. Ancak bu demek değildir ki bazı vatandaşların dediği gibi Eray Çiçek kardeşimizle sıkıntı var. Eray Çiçek kardeşimiz bizim yine üyemizdir, belediye meclis üyemizdir ve sevdiğimiz bir kardeşimizdir.” Dedi.

kadem mete İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… M
aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… reklam arena 4

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ‘Sosyal Çalışma Programı’yla Muğlalı lisans ve önlisans öğrencileri kamu kurumlarında maaş karşılığında çalışabilecek. AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle Muğla ilinin kontenjanı 489’a çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, üniversite öğrencilerinin hayata hazırlanması ve iş bulmalarına yönelik hazırlanan Sosyal Çalışma Programı uygulamaya kondu.

Buna göre, Muğla’da yaşayan lisans ve önlisans öğrencileri yaz tatili boyunca kamu kurum kuruluşlarında ücreti karşılığında çalışabilecek. Çalışmak isteyen öğrenciler İŞKUR hizmet noktaları ya da internet üzerinden başvurarak bu imkandan yararlanmaya hak kazanabilecek.

Muğla’ya daha önce 239 olarak verilen Sosyal Çalışma Programı kontenjanı, AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle 489’a çıkarıldı. Bunun için Muğla’ya yaklaşık 2 milyon liralık ödenek ayrıldı.

Bir yaz döneminde programın azami süresi 3 ay olacak. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gün olacak. Bu yıl yaz dönemi için bu süre 39 gün uygulanacak. Günlük sosyal çalışma süresi 8 saat olup, yarım saati dinlenme, haftalık çalışma süresi de 3 gün olacak.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir, Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete, üniversite öğrencilerinin hayata atılmasında programın son derece önemli olduğundan söz ederek, Muğla’ya verilen önemden dolayı başta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a teşekkür etti.

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA2
güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… reklam arena 4

Güney Ege Kalkınma Ajansı 118.Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın Başkanlığında ve Muğla Valisi Esengül Civelek’in ev sahipliğinde Muğla Karabağlar Yaylasında 25 Haziran 2019 tarihinde yapıldı.

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA1Ajansın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetlerin değerlendirildiği ve gelecek dönem çalışmaların istişare edildiği toplantıya Kurul Başkanı Denizli Valisi Hasan Karahan ve Kurul üyesi Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile Ajans Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Denizli Valisi Hasan Karahan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda öncelikle, Ajansın geçtiğimiz Şubat ayında ilan ederek yürüttüğü ve 13 Mayıs 2019 tarihinde taahhütnamelerinin teslim alınmasıyla başvuru sürecinin bittiği 2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’na değinildi.

Güçlü Sanayi Mali Destek Programı kapsamında Bölgeden 90 adet proje başvurusu yapıldığı, GEKA’dan toplam 44 milyon 380 bin TL destek tutarı talep edildiği ve böylelikle projelerin toplam bütçesinin yaklaşık 93 milyon 400 bin TL olduğu ifade edildi.

2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’nın bir diğer programı olan Temiz Üretim Mali Destek Programında ise Ajansa toplam 29 proje başvurusu gerçekleştirildiği söylendi. Söz konusu 29 proje kapsamında GEKA’dan talep edilen destek tutarının 12 milyon 500 bin TL olduğu ve başvurularda toplam proje bütçesinin yaklaşık 29 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi. Projelerin değerlendirme sürecinin devam ettiği 2019 Yılı Teklif Çağrısı kapsamında ileri ki tarihlerde değerlendirme sürecinin tamamlanacağı ve desteklenmeye hak kazanan projelerin kamuoyuyla paylaşılacağı da ifade edildi.

Ajansın bir diğer destek mekanizması olan ve 16 Nisan 2019’da kamuoyuna ilan edilen 2019 Yılı Teknik Destek Programına da değinen GEKA Yönetim Kurulu, Mart-Nisan dönemi başvurularının tamamlandığı ve 14 adet Teknik Destek Projesinin değerlendirme sürecini geçtiğini belirtti. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almalarını sağlayan Teknik Destek Programının toplam bütçesinin 1 milyon TL olduğu, Mayıs-Haziran dönemi proje kabullerinin devam ettiği ve yılsonuna kadar devam edecek program için bölgeden uygun proje başvurularının beklendiği de ifade edildi.

Bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak projelerin fizibilite çalışmalarının desteklenmesinin amaçlandığı ve 10 Mayıs 2019 tarihinde ilan edilen 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programının konuşulduğu toplantıda, program için toplam bütçenin 2 milyon TL olduğu söylendi. Faaliyet başına desteğin en fazla 200 bin TL olarak belirlendiği programa, Bölgedeki kurum ve kuruluşların başvuru yapabileceği ifade edildi. GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizli Valisi Karahan desteklerden faydalanmak isteyen başvuru sahiplerinin GEKA’yı yakından takip etmeleri gerektiğini tavsiye etti.

Toplantının son bölümünde güdümlü proje destekleri kapsamında yürütülen çalışmalar, proje faaliyetleri ile bu kapsamdaki etkinliklerin değerlendirilerek yapılabilecek faaliyetler ile planlanan program katılımlarının görüşüleceği ifade edildi. Hasan Karahan, Yönetim Kurulu üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederken toplantıda alınacak kararların bölge ve ülke için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

 

 

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

motosiklet hırsızlığı MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ… motosiklet h  rs  zlar
motosiklet hırsızlığı MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ… reklam arena 4

Milas ve Bodrum’da motosiklet hırsızlığı yaptığı belirlenen 2 şüpheli, Milas polisinin operasyonuyla kıskıvrak yakaladı. Çalıntı motosikletle yakalanan zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Milas’ta bir motosikletin çalınması üzerine çalışma başlatan Milas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri tespit ettikten sonra düğmeye bastı.  Milas’tan çaldıkları motosikletle Bodrum’a kaçan ve Bodrum’da da bir motosiklet çaldıkları belirlenen A.B. ve H.I., Milas polisinin operasyonunda çalıntı motorlarla birlikte yakalandı.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinden Milas’a geldikleri sırada Bafa’daki bir dinlenme tesisinden de 1 adet dizüstü bilgisayar çaldığı öğrenilen zanlılar, emniyetteki ifade işlemlerinin ve sağlık kontrollerinin ardından hırsızlık suçlamasıyla Milas Adliyesi’ne sevk edildi. Zanlılar, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Kaynak: Günaydın Milas

motosiklet hırsızlığı MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler