Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI…

Yayınlanan

açık

kadem mete İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI… AK PARYT   DEV  R TESL  M

İl Başkanı Kadem Mete’nin başkanlığında gerçekleşen toplantıda İlçe Başkan adaylarının yanı sıra İl Kadın Kolları Başkanlığı görev teslimi de gerçekleştirildi.

Ak Parti Muğla İl Başkanlığında ilçe Başkan adayları tanıtıldığı toplantıya İl Başkanı Mete, İl yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, önceki dönem İl  kadın Kolları başkanı Armağan Erol ve yeni il kadın kolları başkanı Ümmühan Toksöz katıldı. Toplantı açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mete şöyle konuştu.

“Genel Merkezimizle yaptığımız istişareler sonucu kongresi yapılmayan bütün ilçelerde adaylarımızı belirledik. Fethiye, Datça ve Ula’da mevcut ilçe başkanlarımızla göreve devam ediyoruz. Ortaca ilçemizde halen il yönetim kurulu üyeliğimizi yapan Hakan Fevzi İlhan, Köyceğiz’de daha önce ilçe başkanlığı yapan Şahan Şahan, Bodrum’da bir önceki yönetimde siyasi hukuki işler başkanlığını yürüten Ömer Özmen ve Milas’ta Abdullah Kıbrıslı aday olarak belirlenmiştir.

“Menteşe ilçe Başkanı Tamer Topal”

Menteşe ilçemizde ise kongre öncesi genel merkezimiz tarafından atamayla,  halen il yönetim kurulu üyeliği yapan Tamer Topal Bey başkan olmuştur. Huzurlarınızda yetki belgesini takdim etmek istiyorum. Dedi. İl Başkanı Kadem Mete toplantıda ilçe başkanı olarak atanan Tamer Topal’a yetki belgesini takdim etti. İl Başkanı ilçe kongre tarihlerine ilişkin ise şöyle konuştu.

“Aralık ayı sonuna kadar kongreler tamamlanacak”

“Kongrelerimizin tarihlerini de hatırlatmakta fayda var.  8 Aralık Cuma saat 10.00 da Köyceğiz, aynı gün saat 15.00 de  Ortaca kongremiz, 9 Aralık saat 11.00 de Menteşe  aynı gün saat 15.00 de  ise Ula, 10 Aralık Pazar günü saat 11.00 de  Milas saat 15.00 de ise Bodrum kongremiz, 23 Aralıkta saat 14.00  de  Datça ilçe kongremiz var, 24 Aralık saat 14.00 de Fethiye ilçe kongresiyle birlikte Aralık ayı içerisinde ilçe kongrelerimizi bitirmiş olacağız.dedi.

İl Başkanı Kadem Mete kadın kolları başkanlığınının devir teslimi ile ilgili olarak’da şunları ifade etti.

“Ak Partide eski diye bir söylem yoktur”

“Göreve geldiğim 2016 yılının Nisan ayından bu yana çalışmakta olduğum Kadın Kolları Başkanımız Sn. Armağan Erol Hanımın görevini bir başka arkadaşımıza devredeceği bir toplantı için siz değerli basın mensuplarımızı davet ettik. Bu durum Ak Partide bir bayrak yarışıdır. Zamanı gelen arkadaşımız hizmetini yapar, hizmetinin sonucunda da bir başka arkadaşımıza bu görevi devreder. Bildiğiniz üzere milletvekillerimiz için’eski’ tabirini kullanmayız, onları dönemlerine göre anarız. Örneğin 23. Dönem Mv. gibi. Bizde de eski diye bir kavram yok. Makamlar ve mevkiler sadece hizmet etme aracı olarak bulunulan yerlerdir. Biz makamlardan veya mevkilerden kuvvet alarak farklı bir havaya bürünen, ulaşılması güç hale gelen insanlar olmadık ve olmayacağız. Ak Partide bu makamlar ancak ve ancak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi hizmet için vardır ve bu makamlar aslında bize yüktür. Çünkü bu hizmet şuuruyla görev yaparız vaktimizden, nakdimizden, çoluğumuzdan çocuğumuzdan feragat ederiz ve davamız için milletimiz için memleketimiz için bu çalışmalarda fedakarlıkta  bulunuruz.

“Kadınlarımıza Bodrum’da yapılan saldırıyı unutmadık !”

Görev yaptığım süre içerisinde her zaman bu fedakârlığı yaptığına şahit olduğum başkanım Armağan Hanımla beraberiz.  Birlikte 15 Temmuzu ve 16 Nisan Halk oylaması sürecini yaşadık. Özellikle Bodrum’da Pazar esnafını ziyaret ederken birtakım kendini bilmez insanların nasıl da kadınlarımıza sataştığına, ağza alınmayacak laflar sarf ettiğine şahit olduk. Ne yazıktır ki bu hareketleri yapanlar da kadındı. Yapılanlara rağmen Armağan başkanım ve ekibi dimdik bir şekilde davamızı ve hizmetimizi anlatmaya devam etti. Ben özellikle o günü çok önemsiyorum. Telefonla arayıp halini hatırını sorduğumda ‘Başkanım hiç moralinizi bozmayın, biz yine dimdik bir şekilde broşürlerimizi dağıtmaya, davamızı anlatmaya devam ediyoruz.’ demişti. Ben şimdi huzurlarınızda kendisine söz vermek istiyorum ve ardından plaketini takdim edeceğim. Dedi.

Sözü alan Armağan Erol duygularını şu şekilde açıkladı;

kadem mete İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI… kadem mete armagan erol“Plaketi kadın kolları teşkilatımız adına alıyorum”

Mensubu olmaktan gurur duyduğum partime, bana bu onur ve gururu yaşattığı, dolayısıyla ülkeme ve memleketime hizmet etme fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum.

Görev yaptığım yıllar içinde benden yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen halkıma, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, ilçelerdeki kadın kolları başkanlarım ve onların yönetim kurulu üyesi kardeşlerime ve il başkanlarıma minnettarım.

AK Parti Muğla İl Kadın Kolları yeni Başkanı Ümmühan TOKSÖZ kardeşime başarılar diliyorum. Her zaman yanında olacağım.

Benden yana kime ne hakkım geçtiyse hakkımı helal ediyorum, sizlerde haklarınızı helal ediniz. Dedi.

Yeni atanan Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz ise şu ifadeleri kullandı.

“Siyasette kadınlarımızı daha faal hale getireceğiz.”

15 Kasım 2017 tarihinde Genel Merkezimiz tarafından Muğla İl Kadın Kolları Başkanı görevine atandım. Daha önce Yatağan İlçe Kadın Kollarında çalıştım. 3.Başkanımız Armağan Erol hanımla çalışma imkânımız oldu. Partimize vermiş olduğu emeklerden, gayretlerden dolayı sizin huzurunuzda Başkanımız Armağan Hanıma çok teşekkür ediyorum. Yine hep beraber çalışmayı temenni ediyorum. Hedefimiz birlik ve beraberlik içerisinde aldığımız bu bayrağı daha iyi yerlere taşımaktır.

Daha sonra Armağan Erol’a plaket ve Ümmühan Toksöz’e çiçeklerini takdim eden Mete şu sözlerle basın açıklamasına son verdi.

“Menteşe hakkında küçük bir açıklama yapmak istiyorum. Biliyorsunuz ki partimizin Mkyk organı tarafından bu dönem bazı kurallar getirildi. Bu kuralların içinde tek görev alma şartı da var. Örneğin belediye meclis üyesi olan bir arkadaşımız ilçe başkanı olamaz ki bu doğrultuda daha önce belediye meclis üyesi olan iki ilçe başkanı arkadaşımız görevlerine devam etmek için belediye meclis üyeliği görevinden istifa ettiler. Daha önce Menteşe ilçemizde yapılan istişareler sonucu güzel bir teveccüh alan Eray Çiçek kardeşimiz de aynı zamanda belediye meclis üyesi olduğu için bu görev ona genel merkezimiz tarafından verilmedi. Ancak bu demek değildir ki bazı vatandaşların dediği gibi Eray Çiçek kardeşimizle sıkıntı var. Eray Çiçek kardeşimiz bizim yine üyemizdir, belediye meclis üyemizdir ve sevdiğimiz bir kardeşimizdir.” Dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ… bodrumspor eyupspor 1
2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ilk maçında deplasmanda Eyüpsspor ile golsüz berabere kaldı.
İstanbul Esenler Stadı’nda 13.00’de başlayan karşılaşmayı Bodrum’dan gelen yaklaşık 20 taraftarla birlikte Eyüpssporlu yaklaşık 100 taraftar izledi. Her iki takım taraftarları da takımlarını 90 dakika boyunca destekledi.
bodrumspor BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ… bodrumspor eyupspor 2Eyüpsspor’un 10 kişi tamamladığı karşılaşmanın önemli pozisyonları ise şu şekilde:
Dakika 7‘de Bodrumspor’un kullandığı köşe vuruşundan dönen topu kapan Celal’in müsait pozisyonda yaptığı vuruş üstten auta çıktı.
Dakika 11‘de gelişen Eyüpspor atağında Kubilay Akyüz’ün çaprazdan vuruşu direğin dibinden auta çıktı.
Dakika 20‘de Bodrumspor’un kazandığı serbest vuruşta Hüseyin Kala topu Orhan’ın önüne bıraktı, Orhan’ın vuruşunda Eyüpsspor kalecisi Evren topu rahat kurtardı.
Dakika 22‘de gelişen Eyüpsspor atağında Yüksel Kayaalp’in sağ çaprazdan yaptığı vuruşta Kaleci Kaya topu kurtardı.
Dakika 49‘da gelişen Bodrumspor atağında Göksu’nun Harun ile yaptığı duvar pası sonrası yaptığı vuruşta top üstten auta çıktı.
Dakika 67‘de gelişen Bodrumspor atağında Hüseyin Kala’nın uzaktan şutunda Eyüpsspor kalecisi Enver topu iki hamlede tuttu.
Dakika 84‘de gelişen Bodrumspor atağında Cen Ekinci kaleci Enver ile karşı karşıya kalacağı sırada Eyüpssporlu Muhammet Yeşil Cem’in formasından çekerek pozisyonu bozdu. Karşılaşmanın hakemi Muhammet Yeşil’i ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışına gönderdi.
Bodrumspor karşılaşmanın kalan dakikalarında yakaladığı pozisyonlarda da aradığı golü bulamayınca karşılaşma golsüz beraberlikle sonuçlandı. Alınan bu sonuçla yeşil beyazlı ekip puanını 29’a yükseltirken 7’inci sıradaki yerini korudu. Karşılaşma sonrası havayoluyla Bodrum’a dönecek yeşil beyazlı ekip yarından itibaren, 23 Ocak Çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu 2. maçında konuk edeceği Evkur Yeni Malatyaspor maçı hazırlıklarına başlayacak. İki takım arasında oynanan ilk karşılaşmayı Evkur Yeni Malatyaspor 3-2 kazanmıştı.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI… belediye iscilerinin sendika isyani 1

4857 Sayılı kanunla devlet kadrosunda bulunup, hakları korunan Bodrum Belediyesinde çalışan bir grup işçi, bağlı bulundukları Belediye – İş ( Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası) sendikasının, haklarını korumaktan çok, kazanımları söz konusu olduğunda işveren gibi davrandığı iddiasıyla bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Haber / Foto: Ali Peltek

bodrum belediyesi BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI… belediye iscilerinin sendika isyani 2Belediye işçileri adına konuşan Şeref Kars, “Sendika genel merkezinin haberi olduğunu sanmıyorum ama, Muğla temsilcimiz Ender Akbay’ın tartışma konusu olan uygulamalarından muzdarip durumdayız. Bizim haklarımızı korumak adına, bizim avukatımız gibi olması gereken Muğla temsilcisinden; ölüm yardımı, yaptığımız işin görev tanımı ve getirisi, mesailer konusundaki uygulamalarından rahatsızız. Yaptığımız bir toplantıda 50 madde olan kooperatifleşmeden doğacak kazanımlarımız uyarınca öngörülen arsa tahsisi maddesinin protokolden çıkarılacağını bizzat bana ve arkadaşlarıma söyledi. Yıllık zam söz konusu olduğunda tamamen işçinin aleyhinde duruş sergilemektedir. Son 5 yıldır, açıklanan zorunlu zamma ek olarak 1 puan bile kazanımımız olmamıştır. Arkadaşlarımızla bir araya gelip, bir hukukçuyu vekil tayin ederek, haklarımızı arama kararı aldık.” dedi.

Konu hakkında bilgi almak için telefonla ulaştığımız Belediye – İş Muğla temsilcisi Ender Akbay’da işçilerin iddialarına karşı şunları söyledi:

“Görevde olduğumuzdan bu yana düşük yevmiyeler artırıldı. Görev tanımlaması ile ilgili çalışmalar devam etmekte. 7,5 saatin üzerindeki çalışmalarla % 50 arttırılarak verilmesini sağladık. Mağduriyet varsa gereken yapılır. Mevzuat hakkında tüm üyelerimiz bilgilendirilmektedir.” 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR!

Yayınlanan

açık

Tarafından

chp bodrum ilçe merkezi CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR! ARENA BODRUM CHP

Yerel seçimlere haftalar kalmasına rağmen hala adayı açıklanmayan CHP Bodrum İlçe Örgütü, tüm aday adaylarıyla ve CHP’li yöneticilerle bir araya geldi.

CHP il Başkanı Adem Zeybekoğlu ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da hazır bulunduğu toplantıda, İYİ Parti’nin adayı Mehmet Tosun’la ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, CHP ilçe örgütü olarak tarihi bir güne tanıklık ettiklerini söyleyerek başladığı konuşmasında, son günlerde siyaset kulislerini meşgul eden söylentilerin “bilgi kirliliği” olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“İYİ Parti adayının Bodrum CHP’den aday olacağına yönelik söylentiler doğru değildir. Bu bilgi, ne genel başkanımız ne genel başkan yardımcılarımız tarafından teyit edilmemiştir. Talep var mıdır? Vardır. Bize göre kendilerini darı ambarında görüyorlar. Böyle bir şey söz konusu değildir. Yolumuza CHP’nin hali hazırdaki üyelerimizden biriyle devam edeceğiz. Gerek sosyal medyada, gerek yönetimimizle, Bodrum belediye başkanımızla, vekillerimizle, Büyükşehir belediye başkanımız dimdik durduk bu talebin karşısında. Gelecek hafta adayımız belli olacak. Hep beraber karnaval havasında bodruma güzellikler yaşatmaya devam edeceğiz. Şu anda Mehmet Tosun’un Bodrum’dan CHP başkan adaylığı mümkün değildir. Bu konu tamamen kapanmıştır. Tüzük orada duruyor.”

chp bodrum ilçe merkezi CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR! KOCADON 5

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da bir algı operasyonu yapıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazen olumsuzluklardan güzel şeyler çıkıyor. Her işte bir hayır vardır. Bu bir algı operasyonudur. Böyle bir şey mümkün değildir. Çünkü Bodrum İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en değerli belediyesidir. Anadolu’nun umududur. Öyle kolay verilecek bir yer değildir. Anadolu halkı huzurlu bir şekilde Bodrum’da yaşıyorsa bunu CHP ye borçlu olduğunu herkes biliniyor. Devlet bile Bodrum’daki bu huzurun bozulmasını istemez arkadaşlar. Basın mevcut iktidarın elindedir. İstediği şekilde yazıp yayınlayabiliyor. Biz de bundan etkilenip panik oluyoruz, birbirimizi suçluyoruz. Halbuki partimizin üst yönetiminin bile haberi yok bundan. Biz önümüzdeki süreçte tekrar CHP ile belediyeleri nasıl alırız. onun projesini yapacağız. Sakin olun. Bu kaleyi kimse yıkamaz. Kafasındaki projeleri farklı şekilde yansıtmaya çalışırlar, biraz suyu bulandırırlar. Bunun dışında Bodruma hiç kimse bir şey yapamaz. Kolay değil. Hepiniz evinizde rahat uyuyun. Rahat olun. Kırgınlıklar, küskünlükler olabilir. Bunların hepsi gelip geçicidir. Şöyle bir olayda bakın ne kırgınlık, ne küskünlük kaldı. Hepimiz beraber olmaya devam edeceğiz. Bodrum hiç kimseye teslim edilemez CHP dışında.”

ZEYBEKOĞLU: BİLDİĞİMİZ BİR ŞEY VAR DEMEK Kİ…

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da konuşmasına “Umudunu kaybetmeyen CHP’li arkadaşlarım saygıyla selamlıyorum.” Sözleriyle başladı. Zeybekoğlu, İYİ Parti ve CHP arasında diplomatik görüşmelerin devam ettiğini belirterek “Bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci en iyi şekilde yürütmek istiyoruz. Elbette, CHP’den daha büyük kimse yoktur. Bir ittifak alışverişi yapılıyor. İYİ Parti ile ittifak gelişiyor. Bu ittifakta, açık ve net söylüyorum. Mehmet Tosun arkadaşımızın belirli dünya görüşü vardır. Bu arkadaşımızın gelip CHP’den üye olacağını düşünmüyorum. Nasıl bizler gitmeyecek isek, onun da geleceğini düşünmüyorum. Elbette CHP’li bir arkadaşımız olacaktır. Bodrum’da da bu seçimi alacağımızı düşünüyorum. Biraz diplomasi, biraz sokak eylem mücadelesi veriyoruz. Ben bu süreçte ikisinde de varım. Genel merkezin dediği şu. Bir ittifak görüşmemiz var. Elbette Muğla’da biz kimseyi üzmeyiz diyorlar. Ben buradan CHP’li birinin belediye başkanı olacağını anlıyorum. Genel Merkezimizin bir yanlış yapacağına asla inanmıyorum. İYİ Parti bizim ittifak ettiğimiz bir parti. Her ilçede İYİ Parti de, CHP de adayıyla seçime girebilir. Biz sizlerle beraber bunu göğüsleyebileceğimizi düşünüyoruz.”
Zeybekoğlu, partililerin “Neden en son ilçe Bodrum kaldı?” şeklindeki sorusuna da “Şu anda diplomasi mücadelesi sürdürüyoruz. Bildiğimiz bir şey var demek ki. Bodrum’da süreç daha bitmedi. “ şeklinde yanıt verdi.

Okumaya devam et

Son Haberler