Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI…

Yayınlanan

açık

kadem mete İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI… AK PARYT  DEV R TESL M
 • kadem mete İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI… mehmet tosun banner 2
 • kadem mete İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI… Hakan Durna SM Con 05

İl Başkanı Kadem Mete’nin başkanlığında gerçekleşen toplantıda İlçe Başkan adaylarının yanı sıra İl Kadın Kolları Başkanlığı görev teslimi de gerçekleştirildi.

Ak Parti Muğla İl Başkanlığında ilçe Başkan adayları tanıtıldığı toplantıya İl Başkanı Mete, İl yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, önceki dönem İl  kadın Kolları başkanı Armağan Erol ve yeni il kadın kolları başkanı Ümmühan Toksöz katıldı. Toplantı açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mete şöyle konuştu.

“Genel Merkezimizle yaptığımız istişareler sonucu kongresi yapılmayan bütün ilçelerde adaylarımızı belirledik. Fethiye, Datça ve Ula’da mevcut ilçe başkanlarımızla göreve devam ediyoruz. Ortaca ilçemizde halen il yönetim kurulu üyeliğimizi yapan Hakan Fevzi İlhan, Köyceğiz’de daha önce ilçe başkanlığı yapan Şahan Şahan, Bodrum’da bir önceki yönetimde siyasi hukuki işler başkanlığını yürüten Ömer Özmen ve Milas’ta Abdullah Kıbrıslı aday olarak belirlenmiştir.

“Menteşe ilçe Başkanı Tamer Topal”

Menteşe ilçemizde ise kongre öncesi genel merkezimiz tarafından atamayla,  halen il yönetim kurulu üyeliği yapan Tamer Topal Bey başkan olmuştur. Huzurlarınızda yetki belgesini takdim etmek istiyorum. Dedi. İl Başkanı Kadem Mete toplantıda ilçe başkanı olarak atanan Tamer Topal’a yetki belgesini takdim etti. İl Başkanı ilçe kongre tarihlerine ilişkin ise şöyle konuştu.

“Aralık ayı sonuna kadar kongreler tamamlanacak”

“Kongrelerimizin tarihlerini de hatırlatmakta fayda var.  8 Aralık Cuma saat 10.00 da Köyceğiz, aynı gün saat 15.00 de  Ortaca kongremiz, 9 Aralık saat 11.00 de Menteşe  aynı gün saat 15.00 de  ise Ula, 10 Aralık Pazar günü saat 11.00 de  Milas saat 15.00 de ise Bodrum kongremiz, 23 Aralıkta saat 14.00  de  Datça ilçe kongremiz var, 24 Aralık saat 14.00 de Fethiye ilçe kongresiyle birlikte Aralık ayı içerisinde ilçe kongrelerimizi bitirmiş olacağız.dedi.

İl Başkanı Kadem Mete kadın kolları başkanlığınının devir teslimi ile ilgili olarak’da şunları ifade etti.

“Ak Partide eski diye bir söylem yoktur”

“Göreve geldiğim 2016 yılının Nisan ayından bu yana çalışmakta olduğum Kadın Kolları Başkanımız Sn. Armağan Erol Hanımın görevini bir başka arkadaşımıza devredeceği bir toplantı için siz değerli basın mensuplarımızı davet ettik. Bu durum Ak Partide bir bayrak yarışıdır. Zamanı gelen arkadaşımız hizmetini yapar, hizmetinin sonucunda da bir başka arkadaşımıza bu görevi devreder. Bildiğiniz üzere milletvekillerimiz için’eski’ tabirini kullanmayız, onları dönemlerine göre anarız. Örneğin 23. Dönem Mv. gibi. Bizde de eski diye bir kavram yok. Makamlar ve mevkiler sadece hizmet etme aracı olarak bulunulan yerlerdir. Biz makamlardan veya mevkilerden kuvvet alarak farklı bir havaya bürünen, ulaşılması güç hale gelen insanlar olmadık ve olmayacağız. Ak Partide bu makamlar ancak ve ancak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi hizmet için vardır ve bu makamlar aslında bize yüktür. Çünkü bu hizmet şuuruyla görev yaparız vaktimizden, nakdimizden, çoluğumuzdan çocuğumuzdan feragat ederiz ve davamız için milletimiz için memleketimiz için bu çalışmalarda fedakarlıkta  bulunuruz.

“Kadınlarımıza Bodrum’da yapılan saldırıyı unutmadık !”

Görev yaptığım süre içerisinde her zaman bu fedakârlığı yaptığına şahit olduğum başkanım Armağan Hanımla beraberiz.  Birlikte 15 Temmuzu ve 16 Nisan Halk oylaması sürecini yaşadık. Özellikle Bodrum’da Pazar esnafını ziyaret ederken birtakım kendini bilmez insanların nasıl da kadınlarımıza sataştığına, ağza alınmayacak laflar sarf ettiğine şahit olduk. Ne yazıktır ki bu hareketleri yapanlar da kadındı. Yapılanlara rağmen Armağan başkanım ve ekibi dimdik bir şekilde davamızı ve hizmetimizi anlatmaya devam etti. Ben özellikle o günü çok önemsiyorum. Telefonla arayıp halini hatırını sorduğumda ‘Başkanım hiç moralinizi bozmayın, biz yine dimdik bir şekilde broşürlerimizi dağıtmaya, davamızı anlatmaya devam ediyoruz.’ demişti. Ben şimdi huzurlarınızda kendisine söz vermek istiyorum ve ardından plaketini takdim edeceğim. Dedi.

Sözü alan Armağan Erol duygularını şu şekilde açıkladı;

kadem mete İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI… kadem mete armagan erol“Plaketi kadın kolları teşkilatımız adına alıyorum”

Mensubu olmaktan gurur duyduğum partime, bana bu onur ve gururu yaşattığı, dolayısıyla ülkeme ve memleketime hizmet etme fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum.

Görev yaptığım yıllar içinde benden yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen halkıma, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, ilçelerdeki kadın kolları başkanlarım ve onların yönetim kurulu üyesi kardeşlerime ve il başkanlarıma minnettarım.

AK Parti Muğla İl Kadın Kolları yeni Başkanı Ümmühan TOKSÖZ kardeşime başarılar diliyorum. Her zaman yanında olacağım.

Benden yana kime ne hakkım geçtiyse hakkımı helal ediyorum, sizlerde haklarınızı helal ediniz. Dedi.

Yeni atanan Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz ise şu ifadeleri kullandı.

“Siyasette kadınlarımızı daha faal hale getireceğiz.”

15 Kasım 2017 tarihinde Genel Merkezimiz tarafından Muğla İl Kadın Kolları Başkanı görevine atandım. Daha önce Yatağan İlçe Kadın Kollarında çalıştım. 3.Başkanımız Armağan Erol hanımla çalışma imkânımız oldu. Partimize vermiş olduğu emeklerden, gayretlerden dolayı sizin huzurunuzda Başkanımız Armağan Hanıma çok teşekkür ediyorum. Yine hep beraber çalışmayı temenni ediyorum. Hedefimiz birlik ve beraberlik içerisinde aldığımız bu bayrağı daha iyi yerlere taşımaktır.

Daha sonra Armağan Erol’a plaket ve Ümmühan Toksöz’e çiçeklerini takdim eden Mete şu sözlerle basın açıklamasına son verdi.

“Menteşe hakkında küçük bir açıklama yapmak istiyorum. Biliyorsunuz ki partimizin Mkyk organı tarafından bu dönem bazı kurallar getirildi. Bu kuralların içinde tek görev alma şartı da var. Örneğin belediye meclis üyesi olan bir arkadaşımız ilçe başkanı olamaz ki bu doğrultuda daha önce belediye meclis üyesi olan iki ilçe başkanı arkadaşımız görevlerine devam etmek için belediye meclis üyeliği görevinden istifa ettiler. Daha önce Menteşe ilçemizde yapılan istişareler sonucu güzel bir teveccüh alan Eray Çiçek kardeşimiz de aynı zamanda belediye meclis üyesi olduğu için bu görev ona genel merkezimiz tarafından verilmedi. Ancak bu demek değildir ki bazı vatandaşların dediği gibi Eray Çiçek kardeşimizle sıkıntı var. Eray Çiçek kardeşimiz bizim yine üyemizdir, belediye meclis üyemizdir ve sevdiğimiz bir kardeşimizdir.” Dedi.

kadem mete İLÇE BAŞKAN ADAYLARI DA KATILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler