Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

4.MİLAS ZEYTİN HASATI ŞENLİĞİ YAPILDI.

Yayınlanan

açık

zeytİn 4.MİLAS ZEYTİN HASATI ŞENLİĞİ YAPILDI. TUR ZM L SES NDE PATLAMA 5
 • zeytİn 4.MİLAS ZEYTİN HASATI ŞENLİĞİ YAPILDI. mehmet tosun banner 2
 • zeytİn 4.MİLAS ZEYTİN HASATI ŞENLİĞİ YAPILDI. Hakan Durna SM Con 05

Milas Zeytin Hasat Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.

Milas Atapark’da düzenlenen açılış törenine Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ ve Mehmet Erdoğan, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ilçe protokolü, Sivil Toplum Kuruluşu ve Siyasi Parti temsilcileri, çiftçiler, üreticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Zeytin Hasadının bol ve bereketli olması dileğiyle konuşmasına başlayan Vali Civelek “Pek çok efsaneye konu olmuş şekliyle, çeşitli medeniyetler tarafından şifa kaynağı, doğa mucizesi olarak değerlendirilen, bolluğun, bereketin, refahın mutluluğun barışın sembolü olan zeytin; ilimizde binlerce çiftçimizin geçim kaynağıdır” dedi.
Bu sene zeytin rekoltesinin yüksek olduğunu, zeytinde bolluk ve bereket yaşandığını belirten Vali Civelek “Çiftçimizin yüzü gülüyor diye bizler de sevinç içerisindeyiz. İlimiz ekonomisinde ve sosyal hayatında çok önemli bir yeri olan zeytinin bu katkısını daha da arttırmak, zeytin alanlarımızı ve ağaçlarımızı çoğaltmak, her bir ağaç verimi düzeyini yükseltmek, yıllara göre dengeli ve kaliteli üretim elde etmekle mümkün olacaktır” diye konuştu.
Geçtiğimiz yıl Milas’taki Meslek Örgütleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının iş birliği, güç birliği içerisinde çok önemli ve başarılı bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Vali Civelek konuşmasına şöyle devam etti.
Meslek Örgütleri ve Sivil Toplum Kuruluşları Milas’ta Beş markaya Milas Zeytinyağı coğrafi işaretlemesini aldılar. Süreçte gayret, çaba, emek sarf eden tüm taraflara Şahsım, İlim, Ülkem adına şükranlarımı sunuyorum.
Coğrafi işaretleme, Milas zeytinyağının Milas’a özgün bir ürün olduğunu ve kalitesini garantilemiştir. Bundan sonra da Milas zeytinyağımız piyasada hak ettiği, layık olduğu yere gelecektir. Biz de bunun haklı gururunu yaşayacağız.
Milas Zeytin Hasat Şenliğimizin Zeytinciliğimizin geliştirilmesine, Zeytin ve zeytinyağımızın tanıtılmasına, markalaşmasına katkı sağlayacağına olan inancım tamdır. Şenliğin düzenlenmesinde başta değerli Kaymakam arkadaşım, Belediye Başkanımız olmak üzere Tüm Meslek Örgütleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Üyelerine, Özel Sektörümüze ve çok kıymetli Milaslı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Tüm içtenliğimle onları kutluyorum. Zeytin Hasat Şenliğimiz hayırlara vesile olsun. Hasadımız bol ve bereketli olsun. “
Konuşmaların ardından şenliğe katkı sunan, organizasyonda emeği geçen firma temsilcilerine ve yetkililerine teşekkür plaketi takdim edildi. Plaket takdiminin akabinde sembolik açılış kurdelesinin kesilmesiyle tören sona erdi.
Daha sonra Vali Civelek ve beraberindeki heyet, oluşturulan stantları gezerek ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Stant ziyaretlerinin ardından iyi yağ ve kötü yağ konusunun işlendiği Prof. Dr. Canan Karatay ile söyleşi programına katılan Vali Civelek ve beraberindeki heyet, söyleşinin ardından Zeytinyağı tadımı etkinliğine katıldı.
Zeytinyağı tadımının inceliklerinin anlatıldığı eğitimin ardından Menteş yolu üzerindeki bir zeytinlikte sembolik zeytin hasadı yapıldı. Zeytinyağı fabrikasında hasadı yapılan zeytinlerin sıkımı gerçekleştirildi. Elde edilen zeytinyağının tadılmasının ardından fabrika bahçesine günün anısına Vali Civelek tarafından zeytin ağacı dikilerek can suyu verildi.
zeytİn 4.MİLAS ZEYTİN HASATI ŞENLİĞİ YAPILDI. 8700016397zeytİn 4.MİLAS ZEYTİN HASATI ŞENLİĞİ YAPILDI. 1736291781zeytİn 4.MİLAS ZEYTİN HASATI ŞENLİĞİ YAPILDI. 2165675791

zeytİn 4.MİLAS ZEYTİN HASATI ŞENLİĞİ YAPILDI. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… yal kavakspor ali ihsan tekin
 • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 2
 • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… Hakan Durna SM Con 05

Yalıkavakspor Hentbol Takımının teknik sorumlusu Ali İhsan Tekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevini bıraktığını açıkladı. 

Bugün itibarıyla Yalıkavak Spor Kulübünden ayrılmış bulunmaktayım diye başlayan görevden ayrılma mesajı şöyle;

“Uzun vade de yaptığımız planlarda ortak noktada buluşamamız ve takımın ligde kalması garanti olması sebebi ile ekonomik anlamda takımı daha fazla yormamak için ligin bitimine 4 hafta kala ayrıldım. Burada bana destek olan sporcu, yönetici ve teknik ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin.”

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser5
 • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 2
 • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… Hakan Durna SM Con 05

Deniz kirlenirse kim gelir buraya!

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’te düzenlenen konserde konuştu. Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çeken Kaynar, işe Turgutreis’te başlayacağını bir kere daha tekrar etti.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser6

Yıllardır fosseptiği denize döküyorlar…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’te düzenlenen açık hava etkinliğine katıldı. Etkinlikte Can&Aylin grubu bir konser verdi. Meydanı dolduran yüzlerce Turgutreisli çalan parçalara eşlik etti, bol bol dans etti. Etkinlikte konuşan Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çekerek; “Her gittiğim yerde söylüyorum, burada bir kez daha ısrarla tekrar ediyorum; Bodrum’un en sorunlu beldesi Turgutreis. Burada çok ciddi alt yapı sorunları var. Sokaklara akan pis suların içinde çocuklarımız oynuyor. Vatandaşlarımız büyük sıkıntı çekiyor. Yıllardır Turgutreis’in fosseptiği çökme yapılıp biraz dinlendikten sonra arıtılmadan denize bırakılıyor. Yazık günah değil mi? Deniz kirlenirse kim gelir buraya? Deniz sadece Turgutreis’te kirlenmiyor ki! Buradan bu atıklar Gümüşlük’e, Yalıkavak’a gitmiyor mu? Çok acilen Turgutreis’te alt yapıyı çözmeliyiz. O yüzden işe Turgutreis’ten başlayacağım” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar daha sonra Can&Aylin ikilisinin şarkılarına eşlik etti, vatandaşlarla birlikte güzel bir gece geçirdi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser3

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 2
 • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 2
 • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Konacık Mahallesinde meydana gelen yangın söndürülürken, personel lojmanı olarak kullanılan binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. 

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 1Bugün öğle saatlerinde Konacık Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin personel lojmanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi ile dumanları fark eden çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri söndürme çalışması yaptığı sırada polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı hazır bekledi. İtfaiye ekipleri, yaptığı yoğun müdahale sonrasında yangın söndürerek soğutma çalışması yaptı. Polis ve itfaiye yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme yaparken lojmanda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 3

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler