Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KILIÇDAROĞLU MEHMET KOCADON’U ADAY GÖSTERDİ…

Yayınlanan

açık

chp KILIÇDAROĞLU MEHMET KOCADON’U ADAY GÖSTERDİ… KOCADON
  • chp KILIÇDAROĞLU MEHMET KOCADON’U ADAY GÖSTERDİ… mehmet tosun banner 2
  • chp KILIÇDAROĞLU MEHMET KOCADON’U ADAY GÖSTERDİ… Hakan Durna SM Con 05

Özcan Özgür”Kılıçdaroğlu’nun adayı Kocadon! ”

Hamle Gazetesinde Köşe yazarı Özcan Özgür, ‘Özgürce’ adlı köşesinde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un muhtarlarla buluşmasını kaleme alarak “Bu toplantı açıkça Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile yapılmış” yorumunu yaptı.

İşte Özcan Özgür’ün yazısının tamamı:

“O gece Bodrumlu Mehmet Kocadon Efe Demircioğlu Park Hotel’e kızanları ile geldiğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Muğla’da mıydı bilmiyoruz. Bildiğimiz Demircioğlu Mehmet Efe, kızanları ile Aydın istikametinden Muğla’ya girdiğinde, Yörük Ali Efe Muğla’dan Denizli’ye hareket etmiş, çoktan Tavas’a ulaşmıştı…

Beraberinde baş kızanı Mürsel Efe ile telefon başında olabilir miydi?

Ben Demircioğlu Park Hotel’e vardığımda Demirci Mehmet Efe’nin kızanları Mükerrem Efe -Uyar- ile Cesur Efe -Öncel- kapıda karşıladılar. Kendileriyle İl Genel Meclisi kapandığından beri görüşmemiştik… Muğla Muhtarlar Federasyon Başkanı Kadir Gümüş ile Menteşe’den bir muhtar da karşılayanlar arasındaydı.

Bir muhtar dedim, ikincisi yoktu…

Menteşe muhtarlarından gelen olmamıştı. Federasyon Başkanı Muhtar Gümüş, “Gelmeyin diye telefon etmişler. Baskı var.” dedi,

Otelin yemek salonuna indik. Orası da boş gibiydi.

 

Gazeteci arkadaşlarla “Bu salon dolmaz” yorumunda bulunduk.

Ama salon doldu…

Sanki bir yerlerde bekliyorlarmış gibi, salonu bir anda doldurdular.

Bütün ilçelerden geldiler, Menteşe’den gelen olmadı!

Başkan Kocadon mavi ceketinin içinde, alkışlar arasında salona girdi.

Salonda Menteşe hariç her ilçeden, her siyasetten muhtar vardı. Başkan Kocadon tek tek masaları dolaştı, muhtarlara hal hatır sordu…

Üç masada da gazeteci vardı. Bir süre bizim masada da oturdu.

Kocadon’un yüzünden salonu doldurabilmiş olmanın mutluluğu okunuyordu. Tokalaşırken, “Başardınız, kutlarım” dedim. “Neyi başardım” diye sormadı. Çünkü başarısının farkındaydı ve başarının sarhoşu da değildi. Başkan Kocadon masamıza oturduğunda kendisine “salonu dolduranın ne olduğunu” sorup, yanıtı kendim verdim:

“Burada her partiden, her ilçeden muhtarlar var. Hepsinin de sizi sevdikleri için geldiklerini sanmıyorum. Bu salonu Osman Gürün’e olan tepki doldurdu.”

 

Başkan Kocadon yaptığı kısa konuşmada söyledi. Başta İl Başkanı Alban ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün olmak üzere herkesi davet etmiş… Ama gelmediler…

Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık geldi! O gelebilir. Öteki Başkanlar da gelebilir. Ancak Başkan Gürün ve Başkan Alban’ın yerinde ben olsaydım, ben de gelmezdim…

İşte burada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu eleştirilebilir. “Bu ne biçim parti yönetmek” denebilir… Kılıçdaroğlu, Kocadon’a “Git Muğla’da muhtarlarla görüş, sorunlarını, istediklerini rapor edip bana gönder” demiş.

Peki bu görevi Başkan Gürün veya İl Başkanı yapamaz mıydı?

Elbette yapabilirlerdi… Üstelik böyle bir görevi yerine getirmek İlçe Belediye Başkanı’na değil, Büyükşehir Belediye Başkanı’na yakışırdı…

Acaba Kılıçdaroğlu böyle bir görevlendirmede bulunarak, tercihinin Kocadon olduğunu ima etmiş olabilir mi?

Bilmiyoruz… Ki yanıtını veremediğimiz başka sorularda var. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 14 Aralık’ta Muğla’da olacak. Sanıyorum pek çok soru o gün yanıtını bulacak…

 

Bodrum Belediye Başkanı Kocadon salonu dolduran 300’ün üzerindeki muhtarlara seslenirken şaşırdım. Çünkü bana imajı nasıl yansıdı ise beklemediğim bir konuşma yaptı. Kısa konuştu, ama derdini, meramını çok güzel anlattı ki ertesi gün sözleri basında olduğu gibi yer aldı.

Kocadon söze “Öncelikle çok uzaklardan gelip bu davetimize katılan değerli muhtarlarıma Sayın Genel Başkanımın sevgi ve saygılarını sunuyorum.” diye başlarken şöyle nokta koydu:

“… hepinize sevgi ve saygılarımı Genal Başkanımın selamlarını sunuyorum. Çok teşekkür ediyorum.”

Başkan Kocadon konuşmasının bir yerinde de şu ifadelerde bulundu:

“Bu toplantımızın esas amacı sizlerin dertleri ve sorunlarını en kısa zamanda bize ulaştırmanız. Çünkü Sayın Genel Başkanım 14 Aralık’ta Muğla’mızı ziyaret ederek sizlerle bir araya gelecek, sizin dertlerinizi ve sorunlarınızı çözmek için…”

Açık ve net, bu toplantı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile yapılmış bir toplantı…

Kocadon’dan bu toplantının yapılmamasını isteyen İl Başkanı Alban’a göre bu toplantı, 14 Aralık’ta Kılıçdaroğlu’nun yapacağı toplantıyı provoke edici bir toplantı…

Peki Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve İl Başkanı Mürsel Alban’ın Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un davetine icabet etmemeleri Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile yapılan toplantı için provoke edici olmuyor mu?

Olamam ya, ben Başkan Gürün’ün, Alban’ın yerinde olsaydım bu toplantıya herkesten önce gider muhtarları kapıda karşılar, hazır müşteriyi bulmuşken bir de konuşma yapar, toplantıyı “Kocadon’un toplantısı” olmaktan çıkarırdım…

Başkan Kocadon konuşmasının bir başka yerinde de şöyle dedi:

“Gönül isterdi ki sizlere telefon edenler olmamış olsundu. Bizim kimse ile derdimiz yok. Bir daha söylüyorum biz hiçbir zaman hırsları mantığının önüne geçmeyen, sevgiden gönül zenginliğinden nasiplenen insanlarız. Bizim kimseyle bir derdimiz yok Allah’ımıza çok şükür. Halk, takdir ettiği, kabullendiği müddetçe her zaman sizi layık olduğunuz yerlere getirir. Hiç korkmayın, seçime girmek medeni bir cesarettir arkadaşlar. Sizi medeni cesaretinizden dolayı kutlarım.”

Toplantının Başkan Gürün için rahatsız eden yanı da sanıyorum bu sözlerin içinde yatıyor. Burada sanki biraz da Başkan Gürün’e meydan okuma

Konuşmasında muhtarlara hitap ederken, “Muhtarlık o kadar güzel bir görevdir ki gerçek demokrasinin tek temsilcileri sizlersiniz. Sizlerde hiçbir siyasi partinin gücü yoktur, kendi gücünüzle seçilirsiniz. Tek başına kendi ismiyle seçilen siz saygın muhtarlarımızdır. Sizler tek başınıza aday olursunuz, arkadaşlarınızla azalarınızı yazarsınız sonra da mahallenizi kapı kapı dolaşır güzel oylarımızı istersiniz. Onun için sizler, perdenin arkasındaki gerçek kahramanlar olduğunuzu asla unutmayın. Bu yüzden 19 yıllık belediye başkanlığı sürecimde asla muhtarlarımdan kopmadım. Her ay muhtarlarımla beraber toplantı yaparız, mahallelerimizin sorunlarını dile getiririz. Dertleşiriz.” diyen Başkan Kocadon sözlerini özetle şöyle sürdürdü:

“Bu toplantımızın esas amacı sizlerin dertleri ve sorunlarını en kısa zamanda bize ulaştırmanız. Çünkü Sayın Genel Başkanım 14 Aralık’ta Muğla’mızı ziyaret ederek sizlerle bir araya gelecek, sizin dertlerinizi ve sorunlarınızı çözmek için. Çünkü biz her zaman problemin değil, hep çözümün bir parçası olduk. Onun içinde sizlerin dertlerini çözmek bizlerin en büyük görevi. Bugün burada sizlerle olmaktan son derece mutluyum. Telefonlara rağmen bu güzel geceye vermiş olduğunuz desteğe bir defa daha teşekkür ederek Sayın Genel Başkanımın hürmetlerini sunarak hepinize iyi akşamlar diliyorum. Mümkünse en kısa zamanda sorunlarınızı, dertlerinizi bize iletirseniz, 14 Aralık’taki toplantımızda bunları dile getiririz. Çünkü 14 Aralık’taki toplantımızda sohbet ve güzel konuşmalar olacak. Çok eski tarihlerden bugünlere kadar gelmiş muhtarlık yasalarının, kanunlarının tekrar gündeme gelmesini için katkılarınız çok önemli. Bu konuların önemini bilen ve bir an önce çözülmesi gerektiğini düşünen bir belediye başkanı olarak hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum Çok teşekkür ediyorum.”

Muğla’da elbette CHP’li iki Büyükşehir Belediye Başkanı adayı yok. Başka adı geçenlerde var. Ancak iki ismin dışında “adayım” diyen de olmadı.

Var olan durumda iki aday adayı yarışıyor. Başkan Kocadon muhtarlar toplantısı ile öne geçmekle kalmayıp, çok yol aldığını da göstermiş oldu. Üstelik muhtarların Başkan Gürün’ün değil, kendi yanında olduğunu gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 14 Aralık’ta Muğla’ya geldiğinde adayını açıklar mı?

Bu sorunun yanıtı bizde yok. Bizde CHP üyelerinin ve seçmeninin belediye başkan adaylarının üyelerle bir önseçim marifetiyle belirlenmesi isteğinde oldukları bilgisi var…

Muhtarlar toplantısında Kocadon’un buna da hazır olduğunu gördük. Gürün hazır mı? Bilmiyoruz…

Neyse, bakalım İl Başkanı Mürsel Alban iki Muğla Milletvekili ile birlikte Belediye Başkanları Mehmet Kocadon ve Haşmet Işık’ı disipline verebilecek mi?”

chp KILIÇDAROĞLU MEHMET KOCADON’U ADAY GÖSTERDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… yal  kavakspor ali ihsan tekin
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 2
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… Hakan Durna SM Con 05

Yalıkavakspor Hentbol Takımının teknik sorumlusu Ali İhsan Tekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevini bıraktığını açıkladı. 

Bugün itibarıyla Yalıkavak Spor Kulübünden ayrılmış bulunmaktayım diye başlayan görevden ayrılma mesajı şöyle;

“Uzun vade de yaptığımız planlarda ortak noktada buluşamamız ve takımın ligde kalması garanti olması sebebi ile ekonomik anlamda takımı daha fazla yormamak için ligin bitimine 4 hafta kala ayrıldım. Burada bana destek olan sporcu, yönetici ve teknik ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin.”

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser5
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 2
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… Hakan Durna SM Con 05

Deniz kirlenirse kim gelir buraya!

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’te düzenlenen konserde konuştu. Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çeken Kaynar, işe Turgutreis’te başlayacağını bir kere daha tekrar etti.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser6

Yıllardır fosseptiği denize döküyorlar…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’te düzenlenen açık hava etkinliğine katıldı. Etkinlikte Can&Aylin grubu bir konser verdi. Meydanı dolduran yüzlerce Turgutreisli çalan parçalara eşlik etti, bol bol dans etti. Etkinlikte konuşan Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çekerek; “Her gittiğim yerde söylüyorum, burada bir kez daha ısrarla tekrar ediyorum; Bodrum’un en sorunlu beldesi Turgutreis. Burada çok ciddi alt yapı sorunları var. Sokaklara akan pis suların içinde çocuklarımız oynuyor. Vatandaşlarımız büyük sıkıntı çekiyor. Yıllardır Turgutreis’in fosseptiği çökme yapılıp biraz dinlendikten sonra arıtılmadan denize bırakılıyor. Yazık günah değil mi? Deniz kirlenirse kim gelir buraya? Deniz sadece Turgutreis’te kirlenmiyor ki! Buradan bu atıklar Gümüşlük’e, Yalıkavak’a gitmiyor mu? Çok acilen Turgutreis’te alt yapıyı çözmeliyiz. O yüzden işe Turgutreis’ten başlayacağım” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar daha sonra Can&Aylin ikilisinin şarkılarına eşlik etti, vatandaşlarla birlikte güzel bir gece geçirdi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser3

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Konacık Mahallesinde meydana gelen yangın söndürülürken, personel lojmanı olarak kullanılan binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. 

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 1Bugün öğle saatlerinde Konacık Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin personel lojmanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi ile dumanları fark eden çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri söndürme çalışması yaptığı sırada polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı hazır bekledi. İtfaiye ekipleri, yaptığı yoğun müdahale sonrasında yangın söndürerek soğutma çalışması yaptı. Polis ve itfaiye yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme yaparken lojmanda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 3

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler