Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET…

Yayınlanan

açık

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… omer ozmen ak aprti ilce baskani
fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… reklam arena 4

AK Parti Genel Merkezinin belirlediği Ömer Özmen ile delegenin isteği ve desteğiyle aday olan Fetan Özbek’in yarışında Bodrum İlçe Başkanlığını Ömer Özmen aldı.

Kayıtlı 400 delegenin 341’inin oy kullandığı 6.Olağan Kongrede Ömer Özmen 179, Fetan Özbek 160 oy aldı. 2 oy geçersiz sayıldı.

AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı, 6’ncı olağan kongresini 10 Aralık Pazar günü Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kongreye Ak Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk de katıldı. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, MKYK üyesi Bülent Karakuş’unda hazır bulunduğu kongrede eski il başkanları, bazı ilçe başkanları, kadın ve gençlik teşkilatları ile kalabalık bir partili grubu vardı. Kongreye katılanlar arasında Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç’ın da olması dikkat çekti.

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… ak parti bodrum 6 olagan kongre 2Konuşmasıyla delegenin önerdiği ve desteklediği adayı devre dışı bıraktı…

Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, “Genel Merkez’in talimatıyla Ömer Özmen’i destekliyoruz” diyerek delegenin  önerdiği ve desteklediği aday Fetan Özbek’i, devre dışı bıraktı.

AK Parti kongre geleneğine aykırı olarak iki adayla seçime giden Bodrum teşkilatına en sert eleştiri İl Başkanı Kadem Mete’den geldi. Mete, Genel Merkez’in işaret ettiği adaya oy verilmesini açık açık talep etti.

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… ak parti bodrum 6 olagan kongre 1Şehir milliyetçiliği yapanlara verdi veriştirdi…

Kürsüde yaptığı konuşmasında delegeye ne yapacağını sert, sinirli bir şekilde tarif eden AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, “Teşkilat olarak Hükümetin gücünü Bodrum ve Muğla’da göstermekten aciz olduklarını söyleyen Mete, “Bizler nasıl daha fazla taraftar kazanacağımızı, nasıl daha başarılı olmamız gerektiğini tartışmak yerine içimizdeki ayrışmayı körükleyen bir anlayışla siyaset yapıyoruz” dedi. Bodrum ve Muğla’da şehir milliyetçiliği yapıldığını savunan Mete, Bodrum İlçe kongresinde iki aday çıkmasını da sert bir dille eleştirdi.

MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar salonu terk etti…

Kongreyi davetli ve izleyenler arasında bulunan MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, Kadem Mete’nin konuşmasının içinde milliyetçilik konusunda maksadını aşan sert eleştirilere salonu terk ederek cevap verdi.

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… ak parti bodrum 6 olagan kongre 6Kadem Mete’den Ömer Özmen için destek ricası…

“AK Parti’de makam talep edilmez, görev reddedilmez. Partimizde ‘ben varım’ anlayışı kabul gören bir anlayış değildir. Eğer siz hak etmişseniz sizi nerede olursanız olun bulurlar. 15 Temmuz’da sokaklarda olmayanların bugün kongre salonlarında görev talep etmeleri kabul edilemez. Kimse bizim aklımızla alay etmesin, hafızamızı yanıltmaya kalkmasın. Bodrum’dan 20 tane ilçe başkan adayı çıktı ama biz bir tane belediye başkanı çıkaramadık. Genel Merkez’imizin ince eleyip sık dokuyarak karar verdiği arkadaşımız istişareler sonucunda ilçe başkan adayı olarak belirlendi. Biz onu destekliyoruz. Genel merkez kendisini desteklememiz konusunda talimat verdi.

Mete, “Burası efeler diyarı, herkes tek oynuyor. Her ilçede aday çıkıyor. Her aday, her üyemiz bizim kıymetlimizdir. Kimsenin kalbini kırmak istemiyoruz. Bir tek kişiyi küstürecek lükse sahip değiliz. Zaten onun için genel merkezimiz iki aday çıkmasını istemiyor” diye konuştu.

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… ak parti bodrum 6 olagan kongre 5Vekiller iki adaya da destek verdi…

AK Parti Muğla Milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer yaptıkları konuşmalarda yol arkadaşlarımızdan hangisi seçilirse seçilsin çalışacaklarını ifade ederek, Bodrum ve parti siyaseti içerisinde değerlerini belirterek, Ömer Özmen ve Fetan Özbek’e başarılar diledi.

Adaylara söz hakkı verilmedi…

Yaklaşık bir aydır devam eden kongre sürecinde delegelerin desteğini almak için çalışamalar yapan Bodrum İlçe Başkan adayları Ömer Özmen ve Fetan Özbek kongrede konuşturulmadı. Eski ilçe başkanı Macit Gündoğdu, ilçe başkanlığına vekalet eden Mehmet Akbaba, il başkanı Kadem Mete, MKYK üyesi Bülent Karakuş, Muğla milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, genel başkan yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın konuşmaları ve faaliyet raporlarının okunduğu kongrede, Fetan Özbek’i destekleyen delegelerin divan’a verdiği konuşma önergesi oylatılmadı. Adayların haricinde herkesin konuştuğu kongre sürecine yapılan oylamayla devam edildi. Kongre saat 20:30’da, Bodrum Yüksek Seçim Kurulu memurlarının yaptığı sayım ve sonuçları açıklamasıyla sona erdi.

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… ak parti bodrum 6 olagan kongre 3

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… ba kana turgut reis kitab
bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bodrum Kent Müzesi’nde çalışan araştırmacı-yazar Cezmi Çoban, “Bodrumlu Amiral Turgut Reis” kitabını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras için imzaladı.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… turgut reis imza g n23 Haziran 2019 tarihinde Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek imza günü öncesinde Başkan Aras’la bir araya gelen Çoban, imzalı kitabını takdim ederken “Bodrumlu hemşehrimiz Amiral Turgut Reis’i bu kitapta anlatmaya çalıştım. Başkanımıza verdiği destek için çok teşekkür ederim” dedi.

60 farklı akademisyen ve araştırmacının Turgut Reis ile ilgili araştırma yazılarını bir araya getirerek Turgut Reis’i anlatan Cezmi Çoban, her yaştan okurun zevkle okuyarak bilgileneceği kitabı Turgut Reis’le ilgili temel bir kaynak eseri olarak yazın dünyasına kazandırmayı hedeflediğini söyledi.

Avrupalıların Dragut olarak tanıdığı Turgut Reis’in, Malta’da şehit oluşunun üzerinden 454 yıl geçmiş olmasına rağmen yaşamı ve Akdeniz’deki faaliyetleri üzerine kitaplar ve makalelerin yazıldığını, adına sempozyum, festival ve çalıştaylar düzenlendiğini anlatan Çoban, “Turgut Reis’in Kuzey Afrika’dan Doğu Akdeniz’e, Adriyatik’ten Güney Avrupa kıyılarına dek bıraktığı izleri takip etmek bugün de mümkün olmakta. Bu kitapta, 80 yaşında Malta’da şehit düşen Bodrumlu hemşehrimiz Turgut Reis’i anlatmaya çalıştım. ” dedi.

Kitabın yayınlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da “Bir dünya markası olan Bodrum, tarih boyunca deniziyle ve bu kültürü benimseyen insanlarıyla ön plana çıkmıştır. Karabağ Köyü’nden başlayan yaşamı, Malta Kuşatması’yla sona eren Bodrumlu Amiral Turgut Reis, başarılarıyla Türk Denizcilik Tarihi’nin yüz akı olmuştur. Hemşehrimiz olmasından gurur duyduğumuz bu büyük denizcinin anısını yaşatmak adına yapılacak her çalışmaya destek olduk ve bundan sonra da olacağız. Kitabın Turgut Reis’i araştıranlar ve öğrenmek isteyenler için faydalı olmasını diler, emekleri için de Cezmi Çoban’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… kilim sergi afi  1
bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… reklam arena 4

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Karaova Tanıtma ve Dayanışma Derneği (KARAOVA-DER) işbirliği ile 26 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında BODTO Sergi Salonunda “Bodrum Kilimleri Sergisi” açılacak. Bodrum’a özgü motiflerle dokunan el emeği göz nuru 20 kilimin sergileneceği etkinlik ile özgün değerlerimize dikkat çekilmesi hedefleniyor.

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, zamanla değerini kaybeden bu ürünlerin eski kıymetine kavuşması için BODTO ve Karaova Derneği olarak harekete geçtiklerini ve Ticaret Odasının girişimiyle kilimlerin coğrafi işaretine başvurduklarını açıkladı. “Bodrum’a özgü kilimler geçmişten günümüze bir kültürü yaşatıyor ve kendirne özgün renk ve motifleri ile talep buluyor.” diyen Kocadon, 26 Haziran – 26 Temmuz arasında herkesi sergiye beklediklerini söyledi.

BODTO Meclis Başkan Yardımcısı ve Karaova Derneği YK Başkan Yardımcısı Engin Başol ise, Bodrum Kilimleri Sergisi ile tüm Bodrum severleri bu değere sahip çıkmaya davet ettiklerini açıklayarak sergi hakkında şunların altını çizdi: “Bodrum kilimlerimiz buraya özgü motifler barındırıyor, öyle ki eski yıllarda bu kilimler halılardan da değerliydi. Önemli olan kaybetmeyelim yaşatalım. Eminim ki böyle etkinlikler arttıkça halkın bu konuda farkındalığı da artacak kilimlerimiz gerek manevi gerek ticari değerine kavuşacaktır.”.

Serginin açılış kokteyli 26 Haziran Çarşamba günü 18.00’da gerçekleştirilecektir.

Bodrum kilimleri sergisi 26 Temmuz’a kadar 09.00 – 17.00 saatleri arasında danışmaya bilgi verilerek görülebilir.

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 11
bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… reklam arena 4

Esnaf buluşmalarının ardından halk buluşmalarının startını veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Eskiçeşme Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşın çöp konusundaki şikayetlerini dinleyen Aras, “Saatinde çıkarılmayan çöpler, Bodrum’a yakışmayan görüntülere yol açıyor. Bahçe atıklarınızı, konteynırlara sığması mümkün olmayan çöplerimizi sokağa bırakmaya devam edersek, bu sorunu aşamayız.” dedi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 17Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan bir işletmede gerçekleşen buluşmaya Başkan Ahmet Aras’ın yanı sıra bazı birim müdürleri, Eskiçeşme Mahalle Muhtarı Gözde Sinop ve azaları ile vatandaşlar katıldı. Toplantıda Eskiçeşme Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinleyen ve notlar alan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, özellikle çöp konusunda gelen şikayetler üzerine  şunları söyledi:

Belediye olarak yeni dönemde öncelikle halkı bilinçlendirme çalışmaları yürütüyoruz. Mesela çöp konusunda hazırladığımız görselleri gerek basında gerekse sosyal medya üzerinden vatandaşlara duyurmaya çalışıyoruz. Her mahalle için çöp saati uygulaması başlattık. Bizim ekiplerimiz hazırlanan programa uygun çalışmalarını sürdürüyor ancak bazı vatandaşlarımız bu saatlere riayet etmediği için sanki belediye ekipleri hiç oraya uğramamış gibi yeniden çöpler birikiyor. Bir de bahçe atıkları meselesi var. Ekiplerimiz bununla da baş etmeye çalışıyor. Sitelerin bahçelerinden budanan dallar, otlar sokaklarda. Bunları atanları tespit ettiğimizde ceza yazıyoruz. Ancak düşüncesizce çöp konteynırları etrafına bırakılan bahçe atıkları, yataklar, çekyatlar Bodrum’a hiç yakışmıyor. Özellikle bahçe atıklarının bertarafı konusunda bir çalışmamız olacak çünkü bu atıkları çöp kamyonlarına alınamıyor.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 4Yaklaşık bir saat süren toplantının ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, toplantıya katılanlarla birlikte Eskiçeşme Mahallesi’nin sokaklarını dolaştı.Vatandaşların dile getirdikleri şikayetleri yerinde inceleyen Başkan Aras, aksaklıkların giderilmesi için ilgili birim müdürlerine anında gerekli talimatlarını verdi. Mahalle sakinlerinin istek ve şikayetleri dışında bizzat yerinde tespit ettiği  aksaklıkların da fotoğraflanmasını isteyen Başkan Aras, “Bodrum’u hep birlikte koruyup sahip çıkacağız. Bu kent, 200 bin kişinin rahat ve huzur içinde yaşayacağı bir yer olacak. Bunu kısa sürede yapacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Öte yandan, Başkan Ahmet Aras’ın sokak sokak dolaştığını gören bazı Eskiçeşme sakinleri ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yıllardır sokağa inen bir belediye başkanı görmediklerini ifade eden vatandaşlar Aras ve beraberindekilere teşekkür ederek başarılar diledi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler