Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET…

Yayınlanan

açık

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… omer ozmen ak aprti ilce baskani

AK Parti Genel Merkezinin belirlediği Ömer Özmen ile delegenin isteği ve desteğiyle aday olan Fetan Özbek’in yarışında Bodrum İlçe Başkanlığını Ömer Özmen aldı.

Kayıtlı 400 delegenin 341’inin oy kullandığı 6.Olağan Kongrede Ömer Özmen 179, Fetan Özbek 160 oy aldı. 2 oy geçersiz sayıldı.

AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı, 6’ncı olağan kongresini 10 Aralık Pazar günü Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kongreye Ak Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk de katıldı. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, MKYK üyesi Bülent Karakuş’unda hazır bulunduğu kongrede eski il başkanları, bazı ilçe başkanları, kadın ve gençlik teşkilatları ile kalabalık bir partili grubu vardı. Kongreye katılanlar arasında Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç’ın da olması dikkat çekti.

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… ak parti bodrum 6 olagan kongre 2Konuşmasıyla delegenin önerdiği ve desteklediği adayı devre dışı bıraktı…

Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, “Genel Merkez’in talimatıyla Ömer Özmen’i destekliyoruz” diyerek delegenin  önerdiği ve desteklediği aday Fetan Özbek’i, devre dışı bıraktı.

AK Parti kongre geleneğine aykırı olarak iki adayla seçime giden Bodrum teşkilatına en sert eleştiri İl Başkanı Kadem Mete’den geldi. Mete, Genel Merkez’in işaret ettiği adaya oy verilmesini açık açık talep etti.

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… ak parti bodrum 6 olagan kongre 1Şehir milliyetçiliği yapanlara verdi veriştirdi…

Kürsüde yaptığı konuşmasında delegeye ne yapacağını sert, sinirli bir şekilde tarif eden AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, “Teşkilat olarak Hükümetin gücünü Bodrum ve Muğla’da göstermekten aciz olduklarını söyleyen Mete, “Bizler nasıl daha fazla taraftar kazanacağımızı, nasıl daha başarılı olmamız gerektiğini tartışmak yerine içimizdeki ayrışmayı körükleyen bir anlayışla siyaset yapıyoruz” dedi. Bodrum ve Muğla’da şehir milliyetçiliği yapıldığını savunan Mete, Bodrum İlçe kongresinde iki aday çıkmasını da sert bir dille eleştirdi.

MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar salonu terk etti…

Kongreyi davetli ve izleyenler arasında bulunan MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, Kadem Mete’nin konuşmasının içinde milliyetçilik konusunda maksadını aşan sert eleştirilere salonu terk ederek cevap verdi.

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… ak parti bodrum 6 olagan kongre 6Kadem Mete’den Ömer Özmen için destek ricası…

“AK Parti’de makam talep edilmez, görev reddedilmez. Partimizde ‘ben varım’ anlayışı kabul gören bir anlayış değildir. Eğer siz hak etmişseniz sizi nerede olursanız olun bulurlar. 15 Temmuz’da sokaklarda olmayanların bugün kongre salonlarında görev talep etmeleri kabul edilemez. Kimse bizim aklımızla alay etmesin, hafızamızı yanıltmaya kalkmasın. Bodrum’dan 20 tane ilçe başkan adayı çıktı ama biz bir tane belediye başkanı çıkaramadık. Genel Merkez’imizin ince eleyip sık dokuyarak karar verdiği arkadaşımız istişareler sonucunda ilçe başkan adayı olarak belirlendi. Biz onu destekliyoruz. Genel merkez kendisini desteklememiz konusunda talimat verdi.

Mete, “Burası efeler diyarı, herkes tek oynuyor. Her ilçede aday çıkıyor. Her aday, her üyemiz bizim kıymetlimizdir. Kimsenin kalbini kırmak istemiyoruz. Bir tek kişiyi küstürecek lükse sahip değiliz. Zaten onun için genel merkezimiz iki aday çıkmasını istemiyor” diye konuştu.

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… ak parti bodrum 6 olagan kongre 5Vekiller iki adaya da destek verdi…

AK Parti Muğla Milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer yaptıkları konuşmalarda yol arkadaşlarımızdan hangisi seçilirse seçilsin çalışacaklarını ifade ederek, Bodrum ve parti siyaseti içerisinde değerlerini belirterek, Ömer Özmen ve Fetan Özbek’e başarılar diledi.

Adaylara söz hakkı verilmedi…

Yaklaşık bir aydır devam eden kongre sürecinde delegelerin desteğini almak için çalışamalar yapan Bodrum İlçe Başkan adayları Ömer Özmen ve Fetan Özbek kongrede konuşturulmadı. Eski ilçe başkanı Macit Gündoğdu, ilçe başkanlığına vekalet eden Mehmet Akbaba, il başkanı Kadem Mete, MKYK üyesi Bülent Karakuş, Muğla milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, genel başkan yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın konuşmaları ve faaliyet raporlarının okunduğu kongrede, Fetan Özbek’i destekleyen delegelerin divan’a verdiği konuşma önergesi oylatılmadı. Adayların haricinde herkesin konuştuğu kongre sürecine yapılan oylamayla devam edildi. Kongre saat 20:30’da, Bodrum Yüksek Seçim Kurulu memurlarının yaptığı sayım ve sonuçları açıklamasıyla sona erdi.

fetan özbek AK PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI ÖMER ÖZMEN’E EMANET… ak parti bodrum 6 olagan kongre 3

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum denİz mÜzesİ BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ… arena fosil resim

Bodrum Deniz Müzesi’nde sergilenmeye başlanan deniz kabuğu koleksiyonunda 460 milyon yıllık fosil olduğu belirlendi.

Koleksiyoner  İş adamı Hasan Güleşçi’nin farklı ülkelerden temin ettiği   deniz kabuklarını  Bodrum Deniz Müzesi’ne bağışladı. Deniz kabukları, müzede “Hasan Güleşçi Deniz Kabukları Koleksiyonu” adıyla sergilenmeye başlandı. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde görevli paleontolog Serdar Mayda ve ekibi, 46 deniz kabuğu fosili üzerinde araştırma yaptı. Yapılan çalışma sonucunda 46 deniz kabuğundan bir tanesinin 460 milyon yıllık olduğu belirlendi.

bodrum denİz mÜzesİ BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ… 17410445 620x410

Müze Müdürü Selen Cambazoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, müze koleksiyonunda 6 bine yakın deniz kabuğu olduğunu söyledi. Koleksiyondaki deniz kabuklarının dünyanın çeşitli yerlerinden toplandığını belirten Cambazoğlu, dünyadaki en büyük deniz kabuğu koleksiyonlarından birisine sahip olduklarını ve fosilleri tarihlendirdiklerini dile getirdi. Ege Üniversitesi bünyesindeki Tabiat Tarihi Müzesi’nden uzmanların müzeye bağışlanan fosillerle ilgili araştırma yaptığını belirten Selen Cambazoğlu, “460 milyon yıl öncesi ve 1 milyon yıl öncesi arasında tarihlenen deniz kabuklarının fosillerinin müzemizde olduğu anlaşıldı. En eski tarihlenen deniz kabuğu, 460 milyon yıl öncesine tarihleniyor. Florida’dan gelen bir fosil. Deniz kabuğu fosili ‘Crytiidae’ sınıfına ait.” diyerek Bodrum’da böyle bir fosilin bulunmasının önemine  de dikkat çekti.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 3

Bodrum’da bir diyaliz merkezi çalışanları aylardır maaş alamadıklarını belirterek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eylem, patronun tele konferans yoluyla ödeme sözü vermesiyle bugünlük sona erdi. 

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 1Konacık Mahallesinde hizmet veren ilçenin tek diyaliz merkezinde çalışan 24 sağlık personeli bu sabah, ilk seans tedavilerinden sonra hasta alımını durdurdu. Yaşanan olay sonrası hastalar ve hasta yakınları duruma tepki gösterdi. Eylem sonrası diyaliz merkezine ilçe sağlık müdürlüğü görevlileri geldi. Eylem, diyaliz merkezi sahibinin telekonferans yoluyla çalışanlarına söz vermesinin ardından sonlandı. Bugün için verilen ödeme sözünün yerine getirilmemesi durumunda yarın yine hasta almayacaklarını belirten sağlık çalışanları yetkililerin duruma el atmasını istedi.

Özel diyaliz merkezinin sorumlu doktoru Eylem Uzun ise basın mensuplarına yaşanan olayla ilgili şunları söyledi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 2“Çalışanların uzun süreden beri alacaklarını alamamasından kaynaklı bir durum mevcut. Bu duruma istinaden arkadaşlar, şirket yetkilileri birçok kez söz vermesine rağmen alacaklarını alamadığı gibi, hiçbir şekilde avans dahi alamadı. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın çoğu şehir dışından gelerek burada kirada oturan arkadaşlar. Şu an da bugün bir arkadaşımızın 3 aylık kirasını ödemediğinden dolayı evden atılmasından dolayı burada bir infial, bir tepki oldu ve çalışanlar burada sabah birinci seans tedavilerini yapıp hastaları gönderdikten sonra patronun sözünü tutmamasına karşılık olarak işi yavaşlattılar. Bu bir uyarı olarak seslerini duyurmak için yapılan bir eylemdi. İl sağlık müdürlüğüne haber verildi, valiliğe haber verildi. Arkadaşlar bugün hala verilen sözün yerine gelmemesine rağmen hastalar mağdur olmasın diye hasta alımına başladılar ancak yarın da söz tutulmaz ise muhtemelen herkes istifa edecek.”

HASTALAR HALSİZ VE GERGİN ŞEKİLDE BEKLEDİ…

Yaşanan eylem sırasında diyalize girmek için merkeze gelen hastalar ise mağdur oldu. Uzun süre diyalize girebilmek için bekleyen hastalar duruma tepki gösterdi. Diyaliz merkezi hastalarından 70 yaşındaki Tülay Arsal isimli vatandaş ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 5“Ben 4 senelik hastayım, mutlaka diyalize girmem gerekiyor biliyorsunuz ölümcül bir hastalık. Ayrıca bir de şikayetimiz var birkaç aydır bizden yol parası da alıyor bu patron. Öğrendik ki hiçbir yerde ne İstanbul, ne İzmir hiçbir yerde servis parası alan yok. Ayrıca yiyeceklerimiz kesildi önceden geldiğimizde kahvaltı veriyordu. Bugünde diyalize girmemiz gerekiyor ama giremiyoruz. Biz haftada 3 defa giriyoruz diyalize yani hayat meselesi bu. Biz can derdindeyiz adam para derdinde.”

İnci Dikmen isimli hasta ise, “Aynı durumdayız, diyalize giremedik bugün personel maaşını alamadığından dolayı bizi diyalize almadılar. 3 Aylık maaşlarını alamıyorlarmış, daha da ötesi varmış. Mağduruz ve zaten personel dayanmıyor buraya gelen gidiyor maaşlarını alamadıkları için. Bizim derdimiz bu mağduruz.”

Diyaliz merkezi sorumlusu Doktor Eylem Uzun’un şirket patronuyla yaptığı telefon görüşmesi sonrası diğer çalışanlarla birlikte gerçekleşe tele konferansta patronun ödeme sözü vermesinden sonra yeniden hasta alımına başlandı. Çalışanlar verilen sözün yerine getirilmemesi durumunda yarın tekrar eylem yaparak toplu halde istifa edeceklerini söylediler.

Öte yandan aynı şirketin Muğla’nın Milas ve Aydın’ın Söke ilçelerinde de diyaliz merkezlerinin bulunduğu ve buralarda da aynı sıkıntıların yaşandığı belirtildi.

Haber / Foto: kenttv.net

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR…

Yayınlanan

açık

emin varol CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR… Emin Varol k    e yazisi yeni

Arena Bodrum Haber’in aylar önce ulusal siyasetin ve ulusal medyanın gündemine taşıdığı Bodrum seçimleri, Türkiye gündemine oturdu.

CHP Genel Merkezi’nin, “CHP’nin Kalesi” olarak bilinen Bodrum Belediye Başkanlığı’na aday olan, sekiz aday adayı arasında bir türlü karar verememesi, Bodrum’un Türkiye’nin gündemine yerleşmesine neden oldu.

Mart 2014 seçimlerinde yüzde 51 oy alan, bu nedenle de Bodrum’da seçim kazanacaklarına inanan sekiz CHP aday adayı, Genel Merkezinin kararsızlığı karşısında beklemeye devam ediyor.

CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, AK Parti’nin adı bile geçmeyen bu entelektüel ve demokrat şehirde, sekiz aday adayı arasından bir kişiye karar verememiş olması, Bodrum CHP seçmeninde de “hayal kırıklığı” yarattı.

Aday belirleme süresinin uzaması, CHP’li seçmenin tepkisinin yükselmesine neden oluyor. Bodrum’da ki CHP’li seçmenin 31 Mart’ta sandığa gitmeme tehlikesi de büyüyor.

Bu nedenle Türkiye gündemine oturan Bodrum, dün Başkent Ankara’da CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakının sözcülerinin de gündemindeydi.

İYİ Parti, Bodrum’un peşini bırakmıyor.

“Bodrum Belediye Başkanlığı’na kim aday olacak?” sorusu, CHP ve İyi Parti arasında hiçbir il ve ilçede olmadığı kadar krize neden oldu.

CHP’yi köşeye sıkıştırmaya devam eden ve Mehmet Tosun isminde ısrar eden İyi Parti “siyasi ataklarına” dün de devam etti.

CHP Parti Meclisi yeni toplanmıştı…

Bodrum konusunda karar verileceğini tahmin eden İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, toplantı devam ederken sürpriz bir açıklama yaparak, “Bodrum konusunda CHP ile anlaştık” dedi.

CHP’yi etkileme amacıyla yapan bu açıklama daha önce de medya üzerinden “Bodrum’da Çatı Aday üzerinde anlaştık” açıklaması da, İyi Parti Genel Merkezinden yapılmıştı.

İttifak’ın ilke kararı olan “CHP’li belediyelerde adayları CHP belirleyecek” şeklindeki ilke kararını da hatırlatan İyi Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Bodrum’un halen CHP’de olduğunu vurguladı ve yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bodrum,  halen CHP’de. Ancak bizim adayımız Sayın Mehmet Tosun, yapılan kamuoyu araştırmalarında çok önde. Mehmet Tosun, büyük bir avantaj sağlıyor. CHP’ye ait olan belediyede rekabet yapınca o da büyükşehir belediyesine yansıyor. İki partinin ortak adayı olarak Sayın Tosun’un, CHP listesinden seçimlere katılacağı yönünde bir anlaşma yapıldı” dedi.

Torun: “Bodrum konusunda henüz bir netlik yok”

Cihan Paçacı’nın bu açıklamasını Parti Meclisi toplantısında öğrenen CHP Yerel Yönetimler Başkanı Seyit Torun, toplantıdan sonra yaptığı basın toplantısında yine Bodrum’la ilgili sorulara muhatap oldu. Ancak CHP tarafında Bodrum konusunda değişen bir şey yoktu:

Soru: Efendim Bodrum konusunda da Sayın Tosun’un aday olacağı, İYİ Parti’den istifa edip, CHP adayı olacağı ifade ediliyor. Cihan Paçacı’nın da bu konuda bir açıklaması var. Sizde teyit eder misiniz?

Seyit TORUN: Arkadaşlar, biz ittifak görüşmelerimizi devam ettiriyoruz, sonlandırmak üzereyiz. Tabi bu görüşmeler esnasında belli değerlendirmeler, belli tartışmalar yapılıyor. Fakat şu anda belli ilçelerimizde olduğu gibi Bodrum konusunda da henüz bir netlik oluşmadı.

Dünyanın tatil cenneti, “Göz Bebeğimiz” Bodrum’un, Başkent Ankara’da ki yansımaları böyle…

Okumaya devam et

Son Haberler