Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MİLAS İLÇE BAŞKANI BELLİ OLDU…

Yayınlanan

açık

akmİlas AK PARTİ MİLAS İLÇE BAŞKANI BELLİ OLDU… FAHR
akmİlas AK PARTİ MİLAS İLÇE BAŞKANI BELLİ OLDU… divenire group2

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda geniş bir katılımla gerçekleştirilen AK Parti Milas 6. Olağan Genel Kurulu, AK Parti İlçe Başkanı’nı seçmek için sandığa gitti…

Genel Merkezin aday gösterdiği Abdullah Kıbrıslı ile ilçe başkanlığı adaylığını açıklayan Fahri Acar’ın seçim yarışına sahne oldu. Delegeler, AK Parti İlçe Başkanı’nı seçmek için sandığa gitti. Seçim sandığından çıkan 347 zarftan 4 geçersiz oy çıktı. Seçim sonucuna göre; Fahri Acar, Abdullah Kıbrıslı’nın 153 oyuna karşılık 190 delegenin oyunu alarak seçimi kazandı.
Seçimin ardından açıklamalarda bulunan Acar, “Bu bir demokrasi yarışıydı. Abdullah ağabeyime hakkını helal etmesini istiyorum. Yarın gideceğim yer yine Abdullah ağabeyimin yanıdır. Süreç ne olursa olsun, kol kırılır yen içinde kalır. Biz bir ve beraberiz, hepimiz Milas için çalışacağız. Herkese teşekkür ediyorum. Bizim hareketimiz kesinlikle genel merkeze karşı değildir. Bunun da açıkça söylemek istiyorum. Biz hep birlikte Recep Tayyip Erdoğan ile gurur duyuyoruz. Hepinizden Allah razı olsun.” diye konuştu.

akmİlas AK PARTİ MİLAS İLÇE BAŞKANI BELLİ OLDU… 3605578001Acar’ın ardından konuşan Kıbrıslı da “Fahri benim bu güne kadar kardeşimdi. Bu günden sonra hem kardeşim hem de başkanımdır. Kazanan Milas oldu.” dedi.
Konuşmaların ardından Acar, Kıbrıslı ve Akyer ile birlikte el ele tutarak salondakileri selamladılar ve basına poz verdiler.
Fahri Acar’ın ilçe yönetim kurulu adayları: Hüseyin Avni Öner, Yener Karaca, Soner Çamlıbelen, Emin Çelik, Abdulmuttalip Akgül, Hasan Yavaş, Süleyman Çatak, Zekeriya Fırat Özşahin, Mustafa Yalçın Yılmaz, Nevilay Aydınol, Kübra Koç, Emrah Sarı, Nihat Yeşildağ, Ali Sarıçay, İsmail Turgay, Muhammet Kıprak, İlkay Daşkesen, Ahmet Şaşmaz, Hüseyin Aziz Çipil, Özgür Karagöz, Kubilay Şener, Mehmet Emin Erdem, Volkan Solmaz, Pakize Şallı isimlerinden oluştu.
Abdullah Kıbrıslı’nın ise ilçe yönetim kurulu adayları şu isimlerden oluştu: Ali Pamir Barut, Mehmet Reşat Barutçu, Durmuş Cüce, Hasret Kaya, Kemal Aksu, Tülin Yiğitkaya, Sercan Keskin, Yüksel Şentürk, Cemal Çakıroğlu, Hasan Tuzla, Nihal Zorlu Aracı, Bülent Mutlu, Orhan Doğukan Altunsoy, Ethem Üstek, Sefa Kabak, Akın Kuzyaka, İbrahim Asın, Emin Özen, Murat Öner, Muhitdin Savaş, Ali Berk Şimşek, Mustafa Uysal, Ali Kör, Veli Ulaş.
AK Parti Milas Teşkilatı 6. Olağan Genel Kurulu; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Medya Tanıtım İlişkileri Sorumlu Başkan Yardımcısı Yelda Gökcan, AK Parti Muğla Milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer, Eski AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Kökten, MUTSO Başkanı ve aynı zamanda AK Parti MKYK Üyesi Bülent Karakuş, STK temsilcileri, muhtarlar, gaziler ve çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Milas 6. Olağan Genel Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Bakanı Levent Akyer, “Yapılamaz denilen ne varsa yapan, her şeyin ilkini gerçekleştiren partimizin 2023 hedeflerine ilerlerken yenileşme ve tazelenme sürecine çok önem verdiğimiz 2019 seçimlerine gidilen bu yolun son virajında dün olduğu gibi bugün de omuz omuza tek vücut halinde hareket ederek büyük Türkiye hedefine ulaşmak için gerçekleştirdiğimiz kongremize hoş geldiniz. İlçemize birçok hizmetler yaptık. Bu hizmetler değerli partililerimizle delegelerimizle gerçekleştirdik. 3 yıl boyunca yorulmadan usanmadan ilçemize hizmet etmeye çalıştım. 132 mahalleye defalarca ziyaretlerde bulundum. Vatandaşlarımızın yanlarında bulunmaya çalıştım. Siyaseti bir hizmet aracı olarak gördüm. 3 yıl içinde ilçemize gelen hizmetleri saymaya lüzum görmüyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Partimizin her kademesinde görev yapan herkes burada olsaydı keşke, kimse küstürülmeseydi. Aylığı, yıllığı, emekliliği olmayan bu hizmeti yukarıdan aşağıya kadar yürüten herkesi kutluyorum. Beraber çalıştığım herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Daha sonra kürsüye gelerek salondakilere hitap eden Eski AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Kökten, “6 aylık milletvekilliğim döneminde sayın Milletvekilimiz Hasan Özyer’in bana çok büyük katkıları olmuştur. Siyaset hizmet etmektir. Kendi içimizde aile kavgası olarak değerlendiriyorum. Bugün istenmeyen olaylar cereyan etti ve misafirlerden özür diliyoruz. Enerjimizi Milas’ın sorunlarının çözülmesi ve ilçemizin taleplerinin karşılanmasını sağlamak için harcamalıyız.” diye konuştu.

akmİlas AK PARTİ MİLAS İLÇE BAŞKANI BELLİ OLDU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. suleyman girgin tbmm
süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. divenire group2

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla’da sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan Girgin, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;.

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan ve sadece 9 günlük bayram tatilinde 6 Milyon turist ağırlayan Muğla ilimiz, ne yazık ki sağlık hizmetleri bakımından yeterli desteği alamamaktadır. Ne yazık ki birçok Devlet hastanemiz artan ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm merkezinde tam donanımlı ve yatak sayısı olarak ihtiyaca cevap verebilen bir hastane olmaması bölgemiz insanı ve ülke turizmimiz açısından büyük bir eksikliktir. Ayrıca Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl artmaktadır. Ayrıca Yatağan ilçemizde yapılmakta olan fakat yıllardır tamamlanamayan Devlet hastanemizin inşaatı da kısa süre önce durdurulmuştur. Daha acısı dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden yerli yabancı milyonlarca insanın akın ettiği Muğlamızın birçok ilçesinde acillerde yeterli sayıda pratisyen, hastanelerimizde ise uzman doktor bulunmamaktadır. Ayrıca hastanelerimizde ciddi anlamda hemşire ve genel sağlık çalışanı eksikliğimiz bulunmaktadır.”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. bodrum devlet hastanesi proje 2Bodrum Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanacak?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinden Datça Devlet Hastanesine genel cerrah, Köyceğiz Devlet Hastanesine ise psikiyatrist, kardiyolog, radyolog ve göz uzmanları gönderiliyor” diyerek aşağıdaki soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti;

1- Dünyaca ünlü bir turizm merkezi olan Bodrum ilçemizde yıllardır tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Bodrum devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
2- Nüfusu her geçen gün artan Yatağan ilçemizde bir türlü tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Yatağan devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
3- Muğla’da artan yerleşik nüfusa ek, artan yaz nüfusuna oranla, Devlet hastanelerimizin pratisyen ve uzman doktor eksikliklerini gidererek, takviye personel ile sağlık hizmetlerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler