Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ…

Yayınlanan

açık

ak parti muğla AK PARTİ MUĞLA YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ… ak parti mugla il danisma

Ak Parti Muğla İl Başkanlığı Ocak Ayı Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı 7 Ocak 2017 Pazar günü tüm ilçe teşkilatlarının tam kadro katılımıyla coşkulu bir atmosferde gerçekleştirildi.

Muğla üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu’nda gerçekleşen toplantıya AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin yanı sıra, MKYK Üyesi Bülent Karakuş, Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç da katıldı.

Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz,  Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan Güngör ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün faaliyet raporlarını sunmalarıyla başlayan toplantı,  İl Başkanı Kadem Mete’nin konuşmasıyla devam etti.

İl Başkanı Mete yaptığı konuşmada,  hizmetle geçen bir yılı geride bıraktıklarını ifade ederek, “2018 yılının ilk danışma meclisinde geçtiğimiz yıl içerisinde siz değerli teşkilat mensuplarımızın emek ve gayretleriyle gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin altını tekrar çizelim istiyorum. İlk olarak ilimizi istihdam seferberliği kapsamında birinciliğe taşıyarak vatandaşlarımızın iş sahibi olmasını sağladık. Özellikle turizmciler ile İş-Kur’u bir araya getirmek suretiyle yaptığımız çalışmanın bu başarıya ciddi manada katkısı olmuştur. Üreten Muğla adlı çalışmamızla farklı ilçelerimizde 10 toplantı düzenleyerek üreticilerimizin sorunlarını bakanlığımıza ulaştırdık, olumlu geri dönüşler aldık, almaya devam ediyoruz.  SİT alanlarının yeniden derecelendirilmesi hususunda genel müdürlük düzeyinde toplantılar düzenleyerek, bu konuda sıkıntı yaşayan tüm vatandaşlarımıza derman olmak çalıştık. 44 il yönetim ve yürütme toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantılar tüm ilçelerimize düzenli olarak ulaşarak, yaşanan sorunlara ve sıkıntılara ortak akıl çerçevesinde çözümler bulmamıza vesile oldu. İl Başkanlığı olarak 5 bin kişilik bir iftar yemeği organize ederek halkımıza gönül soframızı açtık. Çeşitli STK’larla bir araya gelerek birçok çalışma yürüttük.  Vatandaşlarımızın sevinçlerine ve hüzünlerine ortak olmaya çalıştık” dedi.

İl genelinde yapılan kongrelere ilişkin olarak da tüm ilçelerin kongrelerinin tamamlandığını ve yeni yönetimlerin seçildiğini ve göreve başladığını ifade eden Mete “Yeni başkanlarımıza yeni görevlerinde başarı ve kolaylık diliyorum, Mahalle başkanlarımızdan milletvekillerimize kadar el birliği ile mücadele edeceğiz. Muğla’da Ak Partinin başarısı Muğla’mızın başarısı olacaktır” şeklinde konuştu.

Mete, son olarak 15 Temmuz hain darbe girişimine yönelik olarak Muğla’da devam etmekte olan davalarda hainlere karşı sessiz  kalmadıklarını ifade ederek “15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan hainlere yönelik olarak tek tip kıyafet uygulamasını ilk defa Muğla’dan yüksek sesle biz haykırdık. 15 Temmuz kahramanları hakkında asla kabul edemeyeceğimiz ifadeler kullanan CHP milletvekili hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bizler hem Muğla’yı hem de ülkemizi seven vatandaşlarız. Bu davaların takipçisi olacağız” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk de yapılan kongrelerle göreve yeni seçilen ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanlarına başarılar dileyerek, 2019 seçimleri için çok iyi bir şekilde çalışma yürütmeleri gerektiğini ifade etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, kurulda yaptığı konuşmada danışma meclislerinin AK Parti kadroları için çok önemli olduğunu, teşkilatın bütün kademeleriyle bir araya gelerek değerlendirmelerin yapıldığı toplantılar olduğunu ifade ederek, “AK Parti kadrolarında görev alan herkes dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşıdır. Bu yolda herkes sorumlulukla hareket etmelidir.  AK Parti kadroları asla birbirinin amiri değildir. Kendi içinde bir disiplin sağlayarak motivasyonlarını koruyacaklardır. Biz birbirimizin amiri değiliz. Birbirimizin şahitleriyiz. Teşkilatlar gençlik ve kadın kolları olmadan olmaz. Biz birbirimizi tamamlayan teşkilatlarız. Bu modeli dünyada sadece AK Parti lider olarak da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ortaya koydu” şeklinde konuştu.

MKY Üyesi Bülent Karakuş da birlik ve beraberlilik içerisinde aşılamayacak bir engelin olmadığını ifade ederek toplantının hayırlı olmasını diledi. Karakuş “İlimizi el birliği ile kalkındıracak Muğla’da Ak Parti’yi başarıya taşıyacağız. Yarınlar için hep beraber mücadele edeceğiz.  dedi

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum denİz mÜzesİ BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ… arena fosil resim

Bodrum Deniz Müzesi’nde sergilenmeye başlanan deniz kabuğu koleksiyonunda 460 milyon yıllık fosil olduğu belirlendi.

Koleksiyoner  İş adamı Hasan Güleşçi’nin farklı ülkelerden temin ettiği   deniz kabuklarını  Bodrum Deniz Müzesi’ne bağışladı. Deniz kabukları, müzede “Hasan Güleşçi Deniz Kabukları Koleksiyonu” adıyla sergilenmeye başlandı. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde görevli paleontolog Serdar Mayda ve ekibi, 46 deniz kabuğu fosili üzerinde araştırma yaptı. Yapılan çalışma sonucunda 46 deniz kabuğundan bir tanesinin 460 milyon yıllık olduğu belirlendi.

bodrum denİz mÜzesİ BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ… 17410445 620x410

Müze Müdürü Selen Cambazoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, müze koleksiyonunda 6 bine yakın deniz kabuğu olduğunu söyledi. Koleksiyondaki deniz kabuklarının dünyanın çeşitli yerlerinden toplandığını belirten Cambazoğlu, dünyadaki en büyük deniz kabuğu koleksiyonlarından birisine sahip olduklarını ve fosilleri tarihlendirdiklerini dile getirdi. Ege Üniversitesi bünyesindeki Tabiat Tarihi Müzesi’nden uzmanların müzeye bağışlanan fosillerle ilgili araştırma yaptığını belirten Selen Cambazoğlu, “460 milyon yıl öncesi ve 1 milyon yıl öncesi arasında tarihlenen deniz kabuklarının fosillerinin müzemizde olduğu anlaşıldı. En eski tarihlenen deniz kabuğu, 460 milyon yıl öncesine tarihleniyor. Florida’dan gelen bir fosil. Deniz kabuğu fosili ‘Crytiidae’ sınıfına ait.” diyerek Bodrum’da böyle bir fosilin bulunmasının önemine  de dikkat çekti.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 3

Bodrum’da bir diyaliz merkezi çalışanları aylardır maaş alamadıklarını belirterek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eylem, patronun tele konferans yoluyla ödeme sözü vermesiyle bugünlük sona erdi. 

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 1Konacık Mahallesinde hizmet veren ilçenin tek diyaliz merkezinde çalışan 24 sağlık personeli bu sabah, ilk seans tedavilerinden sonra hasta alımını durdurdu. Yaşanan olay sonrası hastalar ve hasta yakınları duruma tepki gösterdi. Eylem sonrası diyaliz merkezine ilçe sağlık müdürlüğü görevlileri geldi. Eylem, diyaliz merkezi sahibinin telekonferans yoluyla çalışanlarına söz vermesinin ardından sonlandı. Bugün için verilen ödeme sözünün yerine getirilmemesi durumunda yarın yine hasta almayacaklarını belirten sağlık çalışanları yetkililerin duruma el atmasını istedi.

Özel diyaliz merkezinin sorumlu doktoru Eylem Uzun ise basın mensuplarına yaşanan olayla ilgili şunları söyledi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 2“Çalışanların uzun süreden beri alacaklarını alamamasından kaynaklı bir durum mevcut. Bu duruma istinaden arkadaşlar, şirket yetkilileri birçok kez söz vermesine rağmen alacaklarını alamadığı gibi, hiçbir şekilde avans dahi alamadı. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın çoğu şehir dışından gelerek burada kirada oturan arkadaşlar. Şu an da bugün bir arkadaşımızın 3 aylık kirasını ödemediğinden dolayı evden atılmasından dolayı burada bir infial, bir tepki oldu ve çalışanlar burada sabah birinci seans tedavilerini yapıp hastaları gönderdikten sonra patronun sözünü tutmamasına karşılık olarak işi yavaşlattılar. Bu bir uyarı olarak seslerini duyurmak için yapılan bir eylemdi. İl sağlık müdürlüğüne haber verildi, valiliğe haber verildi. Arkadaşlar bugün hala verilen sözün yerine gelmemesine rağmen hastalar mağdur olmasın diye hasta alımına başladılar ancak yarın da söz tutulmaz ise muhtemelen herkes istifa edecek.”

HASTALAR HALSİZ VE GERGİN ŞEKİLDE BEKLEDİ…

Yaşanan eylem sırasında diyalize girmek için merkeze gelen hastalar ise mağdur oldu. Uzun süre diyalize girebilmek için bekleyen hastalar duruma tepki gösterdi. Diyaliz merkezi hastalarından 70 yaşındaki Tülay Arsal isimli vatandaş ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 5“Ben 4 senelik hastayım, mutlaka diyalize girmem gerekiyor biliyorsunuz ölümcül bir hastalık. Ayrıca bir de şikayetimiz var birkaç aydır bizden yol parası da alıyor bu patron. Öğrendik ki hiçbir yerde ne İstanbul, ne İzmir hiçbir yerde servis parası alan yok. Ayrıca yiyeceklerimiz kesildi önceden geldiğimizde kahvaltı veriyordu. Bugünde diyalize girmemiz gerekiyor ama giremiyoruz. Biz haftada 3 defa giriyoruz diyalize yani hayat meselesi bu. Biz can derdindeyiz adam para derdinde.”

İnci Dikmen isimli hasta ise, “Aynı durumdayız, diyalize giremedik bugün personel maaşını alamadığından dolayı bizi diyalize almadılar. 3 Aylık maaşlarını alamıyorlarmış, daha da ötesi varmış. Mağduruz ve zaten personel dayanmıyor buraya gelen gidiyor maaşlarını alamadıkları için. Bizim derdimiz bu mağduruz.”

Diyaliz merkezi sorumlusu Doktor Eylem Uzun’un şirket patronuyla yaptığı telefon görüşmesi sonrası diğer çalışanlarla birlikte gerçekleşe tele konferansta patronun ödeme sözü vermesinden sonra yeniden hasta alımına başlandı. Çalışanlar verilen sözün yerine getirilmemesi durumunda yarın tekrar eylem yaparak toplu halde istifa edeceklerini söylediler.

Öte yandan aynı şirketin Muğla’nın Milas ve Aydın’ın Söke ilçelerinde de diyaliz merkezlerinin bulunduğu ve buralarda da aynı sıkıntıların yaşandığı belirtildi.

Haber / Foto: kenttv.net

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR…

Yayınlanan

açık

emin varol CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR… Emin Varol k    e yazisi yeni

Arena Bodrum Haber’in aylar önce ulusal siyasetin ve ulusal medyanın gündemine taşıdığı Bodrum seçimleri, Türkiye gündemine oturdu.

CHP Genel Merkezi’nin, “CHP’nin Kalesi” olarak bilinen Bodrum Belediye Başkanlığı’na aday olan, sekiz aday adayı arasında bir türlü karar verememesi, Bodrum’un Türkiye’nin gündemine yerleşmesine neden oldu.

Mart 2014 seçimlerinde yüzde 51 oy alan, bu nedenle de Bodrum’da seçim kazanacaklarına inanan sekiz CHP aday adayı, Genel Merkezinin kararsızlığı karşısında beklemeye devam ediyor.

CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, AK Parti’nin adı bile geçmeyen bu entelektüel ve demokrat şehirde, sekiz aday adayı arasından bir kişiye karar verememiş olması, Bodrum CHP seçmeninde de “hayal kırıklığı” yarattı.

Aday belirleme süresinin uzaması, CHP’li seçmenin tepkisinin yükselmesine neden oluyor. Bodrum’da ki CHP’li seçmenin 31 Mart’ta sandığa gitmeme tehlikesi de büyüyor.

Bu nedenle Türkiye gündemine oturan Bodrum, dün Başkent Ankara’da CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakının sözcülerinin de gündemindeydi.

İYİ Parti, Bodrum’un peşini bırakmıyor.

“Bodrum Belediye Başkanlığı’na kim aday olacak?” sorusu, CHP ve İyi Parti arasında hiçbir il ve ilçede olmadığı kadar krize neden oldu.

CHP’yi köşeye sıkıştırmaya devam eden ve Mehmet Tosun isminde ısrar eden İyi Parti “siyasi ataklarına” dün de devam etti.

CHP Parti Meclisi yeni toplanmıştı…

Bodrum konusunda karar verileceğini tahmin eden İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, toplantı devam ederken sürpriz bir açıklama yaparak, “Bodrum konusunda CHP ile anlaştık” dedi.

CHP’yi etkileme amacıyla yapan bu açıklama daha önce de medya üzerinden “Bodrum’da Çatı Aday üzerinde anlaştık” açıklaması da, İyi Parti Genel Merkezinden yapılmıştı.

İttifak’ın ilke kararı olan “CHP’li belediyelerde adayları CHP belirleyecek” şeklindeki ilke kararını da hatırlatan İyi Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Bodrum’un halen CHP’de olduğunu vurguladı ve yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bodrum,  halen CHP’de. Ancak bizim adayımız Sayın Mehmet Tosun, yapılan kamuoyu araştırmalarında çok önde. Mehmet Tosun, büyük bir avantaj sağlıyor. CHP’ye ait olan belediyede rekabet yapınca o da büyükşehir belediyesine yansıyor. İki partinin ortak adayı olarak Sayın Tosun’un, CHP listesinden seçimlere katılacağı yönünde bir anlaşma yapıldı” dedi.

Torun: “Bodrum konusunda henüz bir netlik yok”

Cihan Paçacı’nın bu açıklamasını Parti Meclisi toplantısında öğrenen CHP Yerel Yönetimler Başkanı Seyit Torun, toplantıdan sonra yaptığı basın toplantısında yine Bodrum’la ilgili sorulara muhatap oldu. Ancak CHP tarafında Bodrum konusunda değişen bir şey yoktu:

Soru: Efendim Bodrum konusunda da Sayın Tosun’un aday olacağı, İYİ Parti’den istifa edip, CHP adayı olacağı ifade ediliyor. Cihan Paçacı’nın da bu konuda bir açıklaması var. Sizde teyit eder misiniz?

Seyit TORUN: Arkadaşlar, biz ittifak görüşmelerimizi devam ettiriyoruz, sonlandırmak üzereyiz. Tabi bu görüşmeler esnasında belli değerlendirmeler, belli tartışmalar yapılıyor. Fakat şu anda belli ilçelerimizde olduğu gibi Bodrum konusunda da henüz bir netlik oluşmadı.

Dünyanın tatil cenneti, “Göz Bebeğimiz” Bodrum’un, Başkent Ankara’da ki yansımaları böyle…

Okumaya devam et

Son Haberler