Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ…

Yayınlanan

açık

ak parti muğla AK PARTİ MUĞLA YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ… ak parti mugla il danisma
ak parti muğla AK PARTİ MUĞLA YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ… reklam arena 4

Ak Parti Muğla İl Başkanlığı Ocak Ayı Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı 7 Ocak 2017 Pazar günü tüm ilçe teşkilatlarının tam kadro katılımıyla coşkulu bir atmosferde gerçekleştirildi.

Muğla üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu’nda gerçekleşen toplantıya AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin yanı sıra, MKYK Üyesi Bülent Karakuş, Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç da katıldı.

Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz,  Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan Güngör ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün faaliyet raporlarını sunmalarıyla başlayan toplantı,  İl Başkanı Kadem Mete’nin konuşmasıyla devam etti.

İl Başkanı Mete yaptığı konuşmada,  hizmetle geçen bir yılı geride bıraktıklarını ifade ederek, “2018 yılının ilk danışma meclisinde geçtiğimiz yıl içerisinde siz değerli teşkilat mensuplarımızın emek ve gayretleriyle gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin altını tekrar çizelim istiyorum. İlk olarak ilimizi istihdam seferberliği kapsamında birinciliğe taşıyarak vatandaşlarımızın iş sahibi olmasını sağladık. Özellikle turizmciler ile İş-Kur’u bir araya getirmek suretiyle yaptığımız çalışmanın bu başarıya ciddi manada katkısı olmuştur. Üreten Muğla adlı çalışmamızla farklı ilçelerimizde 10 toplantı düzenleyerek üreticilerimizin sorunlarını bakanlığımıza ulaştırdık, olumlu geri dönüşler aldık, almaya devam ediyoruz.  SİT alanlarının yeniden derecelendirilmesi hususunda genel müdürlük düzeyinde toplantılar düzenleyerek, bu konuda sıkıntı yaşayan tüm vatandaşlarımıza derman olmak çalıştık. 44 il yönetim ve yürütme toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantılar tüm ilçelerimize düzenli olarak ulaşarak, yaşanan sorunlara ve sıkıntılara ortak akıl çerçevesinde çözümler bulmamıza vesile oldu. İl Başkanlığı olarak 5 bin kişilik bir iftar yemeği organize ederek halkımıza gönül soframızı açtık. Çeşitli STK’larla bir araya gelerek birçok çalışma yürüttük.  Vatandaşlarımızın sevinçlerine ve hüzünlerine ortak olmaya çalıştık” dedi.

İl genelinde yapılan kongrelere ilişkin olarak da tüm ilçelerin kongrelerinin tamamlandığını ve yeni yönetimlerin seçildiğini ve göreve başladığını ifade eden Mete “Yeni başkanlarımıza yeni görevlerinde başarı ve kolaylık diliyorum, Mahalle başkanlarımızdan milletvekillerimize kadar el birliği ile mücadele edeceğiz. Muğla’da Ak Partinin başarısı Muğla’mızın başarısı olacaktır” şeklinde konuştu.

Mete, son olarak 15 Temmuz hain darbe girişimine yönelik olarak Muğla’da devam etmekte olan davalarda hainlere karşı sessiz  kalmadıklarını ifade ederek “15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan hainlere yönelik olarak tek tip kıyafet uygulamasını ilk defa Muğla’dan yüksek sesle biz haykırdık. 15 Temmuz kahramanları hakkında asla kabul edemeyeceğimiz ifadeler kullanan CHP milletvekili hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bizler hem Muğla’yı hem de ülkemizi seven vatandaşlarız. Bu davaların takipçisi olacağız” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk de yapılan kongrelerle göreve yeni seçilen ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanlarına başarılar dileyerek, 2019 seçimleri için çok iyi bir şekilde çalışma yürütmeleri gerektiğini ifade etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, kurulda yaptığı konuşmada danışma meclislerinin AK Parti kadroları için çok önemli olduğunu, teşkilatın bütün kademeleriyle bir araya gelerek değerlendirmelerin yapıldığı toplantılar olduğunu ifade ederek, “AK Parti kadrolarında görev alan herkes dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşıdır. Bu yolda herkes sorumlulukla hareket etmelidir.  AK Parti kadroları asla birbirinin amiri değildir. Kendi içinde bir disiplin sağlayarak motivasyonlarını koruyacaklardır. Biz birbirimizin amiri değiliz. Birbirimizin şahitleriyiz. Teşkilatlar gençlik ve kadın kolları olmadan olmaz. Biz birbirimizi tamamlayan teşkilatlarız. Bu modeli dünyada sadece AK Parti lider olarak da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ortaya koydu” şeklinde konuştu.

MKY Üyesi Bülent Karakuş da birlik ve beraberlilik içerisinde aşılamayacak bir engelin olmadığını ifade ederek toplantının hayırlı olmasını diledi. Karakuş “İlimizi el birliği ile kalkındıracak Muğla’da Ak Parti’yi başarıya taşıyacağız. Yarınlar için hep beraber mücadele edeceğiz.  dedi

ak parti muğla AK PARTİ MUĞLA YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… bodrum kaza
bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… reklam arena 4

Otomobile arkadan çarptığı kazada, ağır şekilde yaralandı. 

Kaza, Turgutreis-Bodrum Karayolu Dereköy Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre karayolunda seyreden 34 yaşındaki Aydın Yalçın idaresindeki motosiklet, bir anlık dikkatsizlik sonucu kavşakta 48 ABP 361 plakalı otomobile arkadan çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle motosikletinden fırlayıp otomobilin arka camına çarpan Yalçın, ağır şekilde yaralandı. Vücudunda kırıklar olduğu ifade edilen yaralı, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralının tedavisinin sürdüğü bildirildi. Güvenlik güçleri kazayla ilgili inceleme yaptı. Diğer yandan kazaya karışan motosikletin çarpmanın şiddetiyle koltuğunun yerinden söküldüğü görüldü.

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… bodrum kent konseyi logo
bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… reklam arena 4

Bodrum Turgutreis Hüseyin Burnu açıklarında geçtiğimiz günlerde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber teknenin batarak, 3’ü çocuk 12 kişinin yaşamanı yitirmesi ile ilgili, Bodrum Kent Konseyi’nden basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında “Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez düşüncesine dikkat çekildi.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve bir orman gibi kardeşçesine,

Bu hasret bizim…

İnsanca yaşamaya, eşitliğe, nefretsiz söylemlere, bu dünya hepimizin demeye hasret…

İster Bodrum’da doğup büyümüş olalım, ister burayı evi bilip kalanlardan; Bodrum hepimiz için mavi-beyaz bir mücevher.

Hepimizin Bodrum’a dair ortak duyguları var. Her birimiz bir kez olsun, deniz kenarında oturup Bodrum’un eşsiz maviliğine dalıp gitmiş, çocukluk anılarımızı; gençlik heyecanlarımızı; acılarımızı ve mutluluklarımızı düşünmüşüzdür…

En güzel fotoğraflarımızda Bodrum’un mavi dalgaları vardır fonda…

Vardı… Artık yok!

Kan kırmızı bir renk bulaştı fotoğraflardaki fonlara.

Bodrum’un derin mavilikleri koyulaşıyor… Temiz sularına ölümün karanlığı karıştı, karışmaya devam ediyor… Deniz kenarında yapılan tatlı dost sohbetleri, acı bir iç çekişle bölünür oldu. 

“Bugün 8 kişi ölmüş, bugün 15 kişi ölmüş, ikisi çocukmuş, biri kurtulmuş…”

Ülkeler bu ölümlere engel olmak için, mülteci ve göçmen sorunları karşısında çözüm odaklı stratejiler geliştirmeli ve İnsan haklarını hiçe sayan sınır politikalarına bir son vermelidir. Sadece ülkeler ve yöneticiler değil, mültecilerin yaşam şartlarını zora sokan, ülkedeki hemen her sorundan mültecileri sorumlu tutan ve nefret söylemleri ile süreci yıpratan herkes bu ölümlerin doğal sorumlularıdır.

“Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez. Dil, din, ırk, etnik köken, ekonomik durum gözetmeksizin tüm canlıları kucaklar. Bizler yaşam hakkını kullanarak bir ümitle yola çıkıp ölüme giden insanların acı haberlerini duymak ve okumak istemiyoruz.  Bu ölümlere alışan ve sıradanlaştıran bir insanlığın parçası olmak istemiyoruz. Çocuklara borcumuz var…

Umut yolculuğunda yaşamını kaybeden insanlar için duyduğumuz üzüntü, hepimizin ortak acısıdır. Bizler Bodrum’un huzur dolu sularına her baktığımızda, bu sularda yok olan hayatların acısını kalbimizde hissetmekten yorulduk.

Bu ölümler son bulsun istiyoruz.

Bodrum’un mavi suları yeniden aydınlansın istiyoruz.

Bodrum Kent Konseyi olarak, bu konuda üzerimize düşen her çalışmayı tüm Bodrum’lu hemşehrilerimiz ile birlikte göğüsleyebilmek en büyük tesellimiz olacaktır. Sularımızda kaybolan hayatlara ve acı ölümlere alışmadığımızı, kabullenmediğimizi tüm kamuoyuna bildiriyor ve yetkilileri insan tacirlerine karşı daha fazla önlem almaya çağırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

BODRUM KENT KONSEYİ

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… G    MEN KAZA
göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… reklam arena 4

Bodrum’da dün yaşanan göçmen faciası ile ilgili 5 kişi gözaltına alınırken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi. 

Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber tekne battı. Olayda 31 göçmen sağ olarak kurtarılırken, 3’ü çocuk 12 kişi ise yaşamını yitirdi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma neticesinde facia ile ilgili olduğu iddiasıyla 2’si yabancı uyruklu, 5 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

Öte yandan olayda yaşamını yitiren göçmenler otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cenazelerin işlemlerin ardından yakınlarına teslim edileceği, 15 gün içerisinde bir yakını çıkmayanların Muğla’nın Menteşe İlçesi’ndeki Kimsesizler Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler