Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

LİGİN İLK YARISINI KAZANARAK TAMAMLADILAR…

Yayınlanan

açık

kırçiçeği bodrum basketbol LİGİN İLK YARISINI KAZANARAK TAMAMLADILAR… k  rcicegi bodrum basket 2

Kırçiçeği Bodrum Basketbol ligin ilk yarısını  Elazığ İl Özel İdarespor’u farklı yenerek lider tamamladı.

Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde 17 haftadır gösterdiği başarılı oyunuyla sadece bir maç kaybeden Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı, ilk yarının son maçını Elazığ İl Özel İdare ile kendi evinde oynadı.

Maç öncesinde Kulüp Başkanı Yiğit Özmen ve Kulüp menajeri Umut Lafatan, Halen Elazığ İl Özel İdare antrenörü olan Kırçiçeği Bodrum Basketbol’un da eski antrenörlerinden Derya Özyer ve eski oyunculardan Gamze Türkoğlu’na birer çiçek takdim ederek, maçta başarılar dilediler.

Hava atışıyla başlayan maçta topu ilk kullanan ve ilk basketi bulan taraf Kırçiçekleri oldu. İlk yarısı oldukça çekişmeli geçen maçta Kırçiçekleri Rakibi ile başabaş mücadele etti. Maç boyu her iki takımın oyuncularının büyük mücadele gösterdiği karşılaşmada Kırçiçeği Bodrum Basketbol Kulübü ilk yarıyı 30-25 önde kapatan taraf oldu.

Maçın ikinci yarısında oyuna hızlı başlayan Kırçiçekleri rakibinin etkili savunmasını kırarak, arka arkaya  bulduğu basketlerle aradaki farkı da açmaya başladı. Maç boyu direnen rakibine kendini yakalatmayan Kırçiçekleri karşılaşmayı 75-53 galip olarak ligin ilk yarısını bu karşılaşma ile tamamlamış oldu.

Maçta 45 numaralı formasıyla takımına 27 sayı ve 11 ribaunt kazandıran Sasha Samolia Goodlet maçın yıldız oyuncusu olurken, 15 sayı, 5 ribaunt ve 6 asist ile Harika Gözde Eldaş onu takip eden oyuncu oldu.

kırçiçeği bodrum basketbol LİGİN İLK YARISINI KAZANARAK TAMAMLADILAR… k  rcicegi bodrum basket 1İLK YARIYI LİDER TAMAMLADILAR…

Maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Kırçiçeği Bodrum Basketbol Antrenörü Murat Alkaş, söze takım oyuncularına teşekkür ederek başladı. Elazığ İl Özel İdare takımının yaptığı ara transferlerle oldukça iyi bir takım haline geldiğini belirten Alkaş, ligin ikinci yarısında Elazığ İl Özel İdare’nin ligin seyrini değiştirecek güce sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Elazığ İl Özel İdare Antrenörü Derya Özyer de yaptığı açıklamada, “Henüz çok yeni bir araya gelmiş bir takımız. Yaptığımız transferlerle oldukça güçlü bir takım haline geldik. Bir araya gelişimizin dördüncü gününde böyle güçlü bir rakiple maç yaptık. İlk oldukça iyi mücadele ettik ama ikinci yarı dağıldık. Ama dediğim gibi henüz çok yeni bir takımız. Hazırlıklarımız tam değil. Ligin ikinci yarısında zirveyi zorlayacak kadar güçlüyüz. Hedefimiz, çıkan iki takımdan biri olmak. Oyuncularımı ve Kırçiçeği Bodrum Basketbolu tebrik ederim.” dedi.

Bir sonraki mücadelesini Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı spor Salonu’nda saat 15.00’te gerçekleştirecek olan Kırçiçeği Bodrum Basketbol Kulübü, TKBL ikinci yarı ilk maçını Edremit Belediyesi Gürespor ile oynayacak.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

KARSANAT “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ

Yayınlanan

açık

Tarafından

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ arena karsanat konser

Karya Kültür ve Sanat Derneği  2019 sezonunu, Artçı Sanat organizasyonu ile  çok özel bir repertuvar ile 21 Şubat 2019 Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde açıyor. 

Karsanat Sanat Kurulu üyelerinden, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Viyola Bölümü emekli öğretim üyelerinden Çiğdem Epikmen’in sanat danışmanlığında gerçekleşecek olan bu konserde, üyelerinin her biri solist ve orkestra üyesi olarak kendini kanıtlamış, Türkiye’de ve yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil etmekte olan Trio Likya müzisyenleri Bodrumlu sanatseverlerle buluşuyor.

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ   i  dem

Çiğdem Epikmen Trio Likya ve programı şöyle anlatıyor:  “Viyolonist Nilgün Yüksel, çellist Poyraz Baltacıgil ve piyanist Barış Büyükyıldırım; konserin ilk bölümünde, Alman Romantik Dönem bestecisi, piyanist ve orkestra şefi olan, çağdaşları içinde eserleri ve stili ile çok önemli bir yeri olan Felix Mendelssohn  , 1 No’lu Piyanolu Trio’sunu seslendiriyor. Mendelssohn, dört bölümden oluşan bu eseri 1839 yılında bestelemiştir. Bach ve Schubert’i unutulmak üzereyken hatırlatan ve eserlerini gün ışığına çıkaran, dolayısıyla da dünya müzik tarihine çok önemli bir katkı ve gelişme şansı bırakmış olan bir bestecidir. Mendelssohn, bir mektubunda ölümü tanımlarken “Keder ve ayrılıklar bitse de müziğin sürmesi umut edilir” demiş. Biz de konserimizin ikinci bölümünde, müzik tarihine damgasını vurmuş iki önemli besteci ile umudumuzu yaşatmaya devam ediyoruz. İkinci bölümün ilk eseri olarak, 20. Yüzyılın en büyük piyanist  ve bestecilerinden biri olan ve Rus romantizminin son temsilcisi olarak görülen Sergey Rachmaninov’un Sol Minör “Elegiaque” adlı eserini dinleyeceğiz. Bu eseri, 1893 yılında Tchaikovsky’nin ölümü üzerine bestelemiş olan Rahmaninov, ne yazık ki Sovyet Devrimi sonrasında, Rusya’da “burjuva” müziği bestecisi olarak görüldüğü için, hayatına ABD vatandaşı olarak devam etmiştir. 1943 yılında ABD’de hayatını kaybeden bu büyük bestecinin ölmeden önceki tek tesellisi, müziğinin kendi ülkesinde de değer görmeye başlaması olmuştur. Konserin üçüncü eseri ile, Alman ve Rus romantizminden sonra hep birlikte Arjantin’e doğru bir yolculuğa çıkacağız. 20. yüzyıl bestecilerinden Buenos Aires’li bandoneonist ve besteci Astor Piazzola’ya ait “Dört Mevsimler” adlı eseri ile, ilk iki eserdeki romantizmin duygusal ve zaman zaman naif tınıları, yerini latin dünyasının tutkulu ve vurucu notalarına bırakacak.Piazzola tangoyu geleneksel halinden çıkarıp geliştiren bir besteci olmakla beraber,“Tango Nuevo”stilinin de kurucusudur. Kendi tarzına daima sadık kalan besteci, bandoneon konçertolarını tüm dünyada en önemli senfoni orkestralarıyla birlikte yorumlamıştır. 1968 yılında piyano için bestelediği bu eserinin çeşitli enstrüman kombinasyonları ile yorumları bulunmakta olup, en çok yaylı orkestralar tarafından seslendirilmektedir. Besteci bu eserde, Arjantin’in değişen Dört Mevsimi’ni anlatmaktadır. Müzik tarihinde, her biri kendi döneminin en büyüklerinden olan bu üç besteciye ait, üç önemli eserin; Trio Likya’nın değerli yorumları ile Bodrum’lu klasik müzik dinleyicilerinin zevkine hitap edeceğinden eminiz. 21.Şubat akşamı saat 20.00 ‘da, Herodot Kültür Merkezi’nde görüşmek dileğiyle… Biletleri Avenue AVM-Artçı Sanat Stüdyosu ve Oasis AVM-İmge Kitapevi ve Biletix’den temin edebilirsiniz. “

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum deniz ticaret odası BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ… arena bodrum dto anla  ma

İMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO), Bodrum Amerikan Hastanesiyle anlaşarak, üyelerine sağlık hizmetleri konusunda ‘özel indirim’ olanağı sağladı.

Bodrum Amerikan Hastanesiyle yapılan görüşmeler sonrasında Bodrum DTO, 600 üyesi, aileleri ve üyelerinin çalışanlarını kapsayacak bir sağlık anlaşması imzaladı. DTO Bodrum Şubesi hizmet binasında gerçekleşen ‘özel indirimli sağlık hizmet protokolü’ nün imzalarını Başkan Orhan Dinç ve Bodrum Amerikan Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Tuğçe Erdemli Fişek attı. İmzalanan protokolle, Bodrum DTO’ nun üyeleri, aileleri ve çalışanlarından oluşan binlerce kişi, Türkiye genelindeki Amerikan Hastanelerinden alacakları sağlık hizmetlerinden % 45 indirimden yararlanma imkanına sahip oldu. Protokolün imza altına alınmasından sonra bir konuşma yapan Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç şunları söyledi; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ben ve yönetimdeki tüm arkadaşlarımla birlikte odamızın kurumsallaşması konusunda önemli çabalar harcıyoruz. Bu çabalarımızın içinde üyelerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak anlaşmalarda var. Bu anlaşmalardan birini de Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren Amerikan Hastaneleri ile yaptık. Üyelerimizle birlikte ailelerini ve çalışanlarını kapsayan önemli olduğuna inandığımız bir sağlık anlaşmasının altına imzamızı attık. Bodrum Amerikan Hastanesi yönetiminin bize gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR.

Yayınlanan

açık

Tarafından

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. arena tema vakf

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. gonullu il temsilcisi 2019 Bodrum

Okumaya devam et

Son Haberler